Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

rencalm
11. feb 2009

Zienky dakujem za odpovede, ste zlaté.

Tak ja to teda s tým sáckom risknem, i ked stále mám trocha obavy.
Cuchre tiez som to chcela riesit nejak podobne, ale moj malý je také sidlo, ze sa z chrbátika hned zvrtne na brusko a ja som taká sikovná, ze by som to isto z tej skúmavky povylievala po celej posteli 🙂
Najjednoduchsie by bolo, keby sa to dalo vyzmýkat z plienky 😀

dudinka21
12. feb 2009

Nám sledujú moč každý mesiac. Vraj je objektívnejšie, ked sa moč zoberie do skúmavky no bohužial nám sa to nedá. Náš syn nieje sekundu v klude a aj ked je začne cikať a kým si to uvedomím je po... A to skúmavku držím v ruke ako šiši. Preto dávame sáčok nevyzerá, že by ho to bolelo, ked sa to dáva dole, nám sa to inak nedá.. Raz sme čakali na nefrológii dokt. chcela, že nech do skúmavky, dala som mu napapať a čakala a čakala potom to vzdala a dala mu sáčok no a tam tiež nič... A to sme boli v inom meste tak sme v aute čakali asi aj dve hodiny inokedy, ked ho prebalujem tak trošku zacíti chlad a ciká... No zákon schvalnosti...
🙂

nimi22
12. feb 2009

to je divne, nam este nekazali doniest moc, musim sa na to opytat doktorky?? 😒

pass
12. feb 2009

Ahojte 😀
Ja mam dvoch chlapcekov a kludne moze byt aj treti 😉 Pri prvom sme chceli dievcatko, ale maly nam ukazal aki uzasni mozu chalani byt, takze pri druhom sme sa potesili, ze bude opat chlapcek 😵

Predkozku sme riesili aj my - malemu ju stahoval urolog, ked mal 5 rokov, nebolo to pre neho nic prijemne, ale bolo to potrebne, kedze zacal mat casto zapal mocoveho mechura 😖 teraz si ju stahuje sam pri kupani a no problem 😎 Ja by som to do dospelosti urcite nenechala, my sme cakali dokedy to len bolo mozne, ale napriek nasim pokusom to proste neslo...

nimi22
12. feb 2009

pass, stahoval vam ju tak ze vam robil ten zakrok??? stiahol totalne na doraz? brrrrrrrr, bojim sa takychto veci asi by mi prislo zle, 😢

lucifuka
12. mar 2009

Ja som dnes bola na ultrazvuku a doktorka my povedala že čakame chlapčeka veľmi som chcela dievčatko a aj moja svokra kedže ona mala samych chlapcou a ja mam samych bratou .Ale ako tak čitam čo pišete tešim sa aj na chlapčeka Je pravda že hlavne je že bude zdrave ale je to take male sklamanie a všetky priznaky hovorili na dievčatko .

paola.o1
12. mar 2009

aj nas caka obriezka, pretoze malemu sa opakuje zapal mocovych ciest a podla dr. by to obriezka vyriesila. je to urcite hygienicke, ale strasne sa bojim tej narkozy.... ze sa mi uz maly z nej nemusi zobudit. 😢

hapkes
12. mar 2009

my stahujeme opatrne predkozku od mesiaca a cistime aj ked je vela nazorov preco by sa to robit nemalo...ja nemam na to nervy ked vidim ako place tak to robi manzel kazde druhe kupanie(kupeme kazdy den...je to ovela lepsie ako by mu to mali pretahovat v nemocnici bez citu a s velkou bolestou...

claudinka
13. mar 2009

paola naozaj obriezka??? juuuj chudacik..
mojmu malemu nastastie ide cela predkozka dole.. ale neviem si predstavit chudacik obriezku..

lucifuka zmen si v pase tt 🙂 tiez som bola sklamana, pretoze vsetci mi hovorili na dievcatko, kedze som mala krasne okruhle brusko a oskaredela som, a hold bol to chlapcek 😀

fodorka33
14. mar 2009

ahojte baby ja sa chcem opytat mam chlapceka ktory ma 2tyzdne aj 3dni a mne v nemocnici povedali ze v ziadnom pripade nemam skusat pretahovat predkozku lebo ze mu mozem natrhnut kozicku a kedy sa s tym potom ma zacinat?a inak aj ked sa pokaka tak poutieram s obruskami a kazali natierat s kremikom len okolo ritusky....mozte mi poradit ako to s tym je???ci robim dobre.dakujem

alon111
14. mar 2009

ja som zacala zo stahovanim az ked mal oliver rok a pol.a nejako nam to slo od ruky. 😀 bez problemov a on sam si to robieva.a co sa tyka natierania kremom pokial bol cervenucky tak komplet vsetko,ja som po kazdom prebalovani nenatierala pokial som nemusela 😉

martao
14. mar 2009

fodorka33,

mám 3 chlapcov, predkožka sa nepreťahuje, hrozí zanesenie infekcie. robí sa to len vtedy ak má problémy s cikaním- pri cikaní sa pipík akoby nafúkne. väčšinou sa uvolní sama, postupne ako mu rastie. je lepšie umývať ritku aspoň mesiac len čistou vodou- niektorým deťom nerobía dobre vlhčené utierky. samozrejme mimo domu ich používaj - je to pohodlnejšie. ritku natieraj podľa potreby, my sme používali z lekárne rybaciu mast. nepoužívaj pityol- je velmi škodlivý. dúfam, že som ti pomohla. ak máš aj iné otázky možeš aj formou IP.

claudinka
15. mar 2009

fodorka ja tiez natieram, iba ked si spomeniem 😝 vacsinou na noc alebo raz-dvakrat za den, pokial nie ste zapareni alebo pod., tak to urcite nehori 😝 tiez pouzivame rybaciu mast z lekarne 😉 ako aj olivovy olej po kupkani z lekarne..

moj ma predkozku stiahnutu, lebo sa nam pipik zapalil a isla mu lahko dole, tak aspon toto mame za sebou a nemusime to riesit 😒

fodorka33
15. mar 2009

jej baby dakujem vam poradili ste mi. 😉
ja pouzivam vlhcene obrusky ale neparfumovane a bez alkoholu musim si zaklopat ze zaparenu ritusku nemame tak dufam ze sa tomu aj vyhneme....aj mi pouzivame tu rybaciu masticku z lekarne a pohodicka....jaj maly ma este len cez 2tyzdne a task rastie ako z vody 😀

claudinka
15. mar 2009

fodorka pockaj, co budes hovorit, ked bude mat polroka 😀 😀

fodorka33
15. mar 2009

jasne claudi ja viem ale ked mne sa to tak paci ked si pozriem fotku tesne potom ako sa narodil a teraz sa na neho divam jaj taku radost mame z neho ze az 🙂

claudinka
15. mar 2009

fodorka ja furt velky rozdiel nevidim 😀 jasnacka, ze sa zmenil v tvaricke.. najma tie prve tyzdne, akoby to bolo ine dietatko, teraz vyzera uplne inak, ale nejako vobec nevnimam, ze pribral a vyrastol.. to je tym, ze sme s drobcami kazdy dnik

dnada
16. mar 2009

ahojky holky, taky mám doma uličníka,chtěla sem holčičku(teda pořád chci,ale to budu muset nějakého fajn tatínka,co snáma i zůstane),ale i další klučík mi nevadí. Bude to uličník po mamince😀 A stejně tak jako fodorce i mě rostl před očima,byl hrozně mrňavý,když se narodil,taková panenečka(47cm\2700g),domů sem sipřinesla dvo a půl kilové mimi 😀 Jedno bodyčko sem měla vel50,jinak zbytek věcí byly vel56,už v 6týdnech měl 55cm a 4280g😀 Ve 3 měsících 60cm a 5450g,v půl roce 68cm a 7570g 😀 Opravdu rostl před očima ,ikdyž ho vidím každý den 😀 Teď už tolik neroste,ale je ho teda kus 🙂 Hlavně se pronese 😀 Sem za něj ráda,je to moje štěstíčko🙂 A něco podobné tomu,co sem četla na začátku této témy,tak se mi velmi často stává,že lidi říkají,jééé vy máte ale krásnou holčičku,já povím to je klouček,a reakce,aha a už nikoho nezajímá😀 ale mě to nevadí,aspoň ho cizí lidi neošmatlávaj 😀

mizu416
16. mar 2009

cafte baby.my mame tiez chlapca.svokra dufala ze to bude dievca-lebo uz 2 vnukov ma no nam to bolo jedno hlavne aby bolo zdrave.je to krasny a hlavne zdravy chlapcek a robi nam velku radost.dnes ma 6 mesiacov 😀

nicky77
16. mar 2009

Čaute babule!
Ani som nevedela, že je tu taká suprová téma. Ja mám doma tiež troch chlapov a vôbec mi to neprekáža! Mojich chlapcov by som nevymenila za žiadnu babu. Tretie už nechceme, v dnešnej dobe to je už luxus. Jediné čo mi na tom prekáža je to, že v našich obchodoch je prevaha vecičiek pre baby. Teda aspoň tu u nás. Napr v Tescu je trištvrte detských vecičiek ružových, alebo červených. Ale inak som spokojná. Baby, veď my sme ako ruže medzi tŕňmi. 😀

sarianah
16. mar 2009

nicky77
..tiez som si to v Tescu vsimla, potom vzdy rozmyslam, ze ci sa rodili sami chlapci a vsetko je vykupene..

katkaaalex
24. mar 2009

Ahojte baby, moj Alex ma posledne 3 dni cervenu predkozku, mali sme zaparenu ritku, ta sa nam hned zahojila no cikulu neviem vyliecit. Neplace, myslim, ze ho to neboli, predkozku stahujem jemne pokial to ide - bez nasilia. Viete mi poradit ako sa toho zbavime? Rada by som predisla zapalu. Dakujem 🙂

fifinna
25. mar 2009

katka, framykoinovou mastou, ale je tusim len na lekarsky predpis, nam ju dr presne na to iste predpisala a pomohla.

simona55
25. mar 2009

katka. nestahuj kozku to sa nesmie preto to ma cervene moze tam mat infekciu chuda. to ti aj doktorka dosveci ze sa to nesmie. ja som to nerobila vobec a mam starsieho syna povedala doktoraka ze sa to upravi samo nemam tam nic robit.

bludicka1
11. apr 2009

Babenky tiez som velmi tuzila po dievcatku, dokonca som vravela, ze chcem mat 3 princezne, no narodil sa nam Daniel a vtedy som si uvedomila ake je to nadherne mat chlapcov..... teraz uz mame 2 chlapcov a ja by som zobrala kludne este jedneho.... je to nadherne mat chlapov, tak sa o mna biju....
Je urcite krasne mat dcerku a robit s nou to co nam nebolo dopriate a vidiet sa v nej, ale nakoniec babo ako babo, hlavne je, ze je zdravucke a kazde je jedinecne..... ci uz s pipikom alebo bez 😅

babenky ohladom tej predkozky tak vravi sa, ze sa nema stahovat...... s cim suhlasim..... ale ak nahodou sa rozhodnete stahovat, vzdy potom dajte na pipika framikojin..... ak by tam nastala nejaka trhlinka aby sa tam nezaniesla infekcia...
My sme najskor nestahovali no nahromadilo sa mu tam tolko bieleho pod kozickou, ze to same prasklo.... bolo to najskor velmi bolestive a davali sme ten framikojin a od vtedy zacali stahovat..... behom par tyzdnov sme to mali zahojene a cele stiahnute... teraz ma syncek ani nie 2 rocky a manzel mu pri kupani len skontroluje ci je cisty..... uz s tym nemame ziadne problemy.

natashkaa
11. apr 2009

Ja som asi jedna z mála ale odjakziva som tuzila po chlapcovi a najlepsie aj dvoch. Je pravda, ze hlavne nech je to zdrave a tak ale som rada, ze chlapceka nakoniec cakame. Dokonca v dnesnej dobe su baby riadne potvory. Jedina nevyhoda je , ze asi nebudem vediet tak lahko prekusnut, ked mi ho niaka ta nevesta uchmatne ☹

bludicka1
11. apr 2009

natashka moja mamina tuzila po 3 chlapcoch a doprialo sa jej 3 dievky 😅
mas pekne meno vybrate a krasny datum 😉 Prijemne tehulkovanie a nech je aj to druhe potom chlapcek, je nadherne mat dvoch chlapcov, tak pekne sa spolu hraju.... asi ako 2 dievcatka 😵

natashkaa
11. apr 2009

bludicka

Ahojky inak v minulosti bol Eliot dlho moj favorit ale to by mi dnes u manzela nepreslo naozaj zaujimave meno. Mat muzov okolo seba je velka vyhoda nielen, ze sa o nas biju najma neskor vedia aj vela pomoct pomajstrit. Aj moja mama je z troch sestier dedko uz potom radsej rezigoval tiez chcel strasne chlapca. U nas v rodine su same baby takze to bude taky rozmaznancek asi

kili
11. apr 2009

no ja by som babu chcela najmä teraz pri nočníkovaní. Adamka posadím na nočník na záchode, no a on čúra za kôš na prádlo, čo stojí vedľa záchoda. keby nad ním nevysel záves, tak čúra rovno do vane 😀

martao
12. apr 2009

Ja mám 3 chlapcov. A cikanie,, na chlapcov "doteraz nám moc nejde.

MM je ale nádšený. Vraj aspoň v 16-tke nepríde, že je čaká dieťa. A teší sa ako budú vodiť frajerky.
Ja sa už obzerám po 10 L hrnci na varenie.

Ja som z 2 sestier. Moj otec sa nám nikdy moc nevenoval. Teraz, keď ho vidím s vnukmi, viem prečo.