Maminky a ich synovia s menom Miško. Ako ste na tom?

ha.l
13. aug 2009

Ahojte maminky,

tuto temu som zalozila pre zaujimavost a zo zvedavosti, ci meno skutocne ovplyvnuje charakter cloveka. Ked sa narodil moj Misko a moja gynekologicka sa ma opytala na meno, tak jej okamzita reakcia bola, ze to bude "velmi vesele dieta" v tom zmysle, ze si s nim "uzijeme" 😉 A preto by ma zaujimalo mile maminky, ako su na to Vasi Miskovia 🙂 a ci maju nieco spolocne. Moj Misko sa narodil v septembri v znameni panny, a je to velky zbojnik. Napr. papat lyzickou zacal az v polovici jedenasteho mesiaca a aj to len vsetko pomixovane bez akychkolvek hrudiek, nepije vobec mliecko..jednoducho vsetko je nakoniec tak ako to chce on..a ja mu v tom nebranim 🙂
Dnes napriklad sa zobudil so stehienkom zaseknutym medzi tyckami postielky a vobec sa to nedalo uvolnit, tak musel nas milovany tatinko "priletiet" z prace a potom sa nam to podarilo uvolnit, aj ked za asistencie obrovitanskeho revu...
Tak maminky prosim napiste ako sa prejavuju Vasi Miskovia, co vyparatili, aki su, co dokazu, kedy sa narodili a pod.

annag
13. aug 2009

náš Miško je tiež veľký septembrový zbojník 😅 ... ak budem stíhať, napíšem ...

usounek25
13. aug 2009

Ahoj, já nemám dítě jménem Michal, ale můj bratr je Michal, narozený v srpnu ve znamení lev, bude mu 22. A myslím si, že s tvým synem má společnou určitě tu věc, že vše musí být podle jejich. Už odmalička byl velký puntičkář - oblečení poskládané do komínku, velice se rozčiluje, když si chce na sebe vzít určitou věc třeba tričko a ono ještě není vyprané, je z toho úplně na prášky 🙂, nemůže si prostě vzít jiné triko, protože on chce zrovna dneska to, který je v prádle 😉 a je pomalu schopný si je ručně vyprat apod. Ale už jako dítě toho moc nenamluvil, dokázal si třeba několik hodin hrát s jednou hračkou, úplně sám a nikdo o něm skoro nevěděl a to mu zůstalo dodnes. Byl velkej závislák na rodičích. A co se týče těch akrobatických kousků - dokázal si jako dítě narvat skoro celej rohlík naráz do pusy a pak ho asi pět minut takhle žvýkal 😅 , ještě dnes si dá nohu za hlavu a nikdy nejí spořádaně, že by seděl normálně na židli, tak jako my všichni ostatní, vždycky má jednu nohu skrčenou a koleno pomale až pod bradou, můj otecko z něho vždycky roste 🙂 .

carodejnica
13. aug 2009

Ahoj, 🙂
táto téma ma rozveselila, ja síce nemám synčeka Miška, ale manžela. 😉
Pri príležitosti môjho tehotenstva a narodenia dcérky som vyspovedala svokru, že aký bol Miško, keď bol bábätko, aj keď si to podrobne nepamätala, aspoň trošičkou sem prispejem. 😀

Takže, môj Miško sa narodil na svoje meniny - 29.9.1974 . čiže Váha. Kojený bol skoro rok a pol, úplne odmietal cumeľ, takže musel byť kŕmený lyžičkou. Keď prestal byť kojený, prestal mať rád aj mlieko, neznášal ho a neznáša ho dodnes (nie je alergik, len mu je protivné). Bol veľmi uplakaný, spal najradšej na dvore v kočíku. Nerád sa obliekal, vždy pri tom plakal a mával až zúrivé záchvaty.

Vyrástol z neho veselý človek, čestný muž, starostlivý otec a fantastický manžel. To prajem aj tvojmu Miškovi. 😵

berus222
13. aug 2009

ahojte. my sme dali malemu meno Michael, tak neviem, ci sa sem mozem zaradit. ma este len 3 mesiace. baby, piste len pozitivne veci. ja ako prvomama mam este predstavy o "dokonalom dietati" 😀 .

ha.l
autor
13. aug 2009

Jeej carodejnica..to je akoby som citala o mojom Miskovi 😉 ...mlieko sa mu tiez hnusi (tiez nema alergiu), cumel od narodenia striktne odmietal a od narodenia jaci pri obliekani akoby som z koze drala...veeelmi zauijimave 🙂

ha.l
autor
13. aug 2009

berus222...jasne, ze sa k nam mozes zaradit

berenika39
13. aug 2009

ahoj, tak ten můj Miško (Michal) už mi stihnul ukázat, jak jsou na tom děti ve znamení Panny 😀 😀 . Za tři týdny mu bude dvacet 😀

berus22 - pozitivně? byl zlatý mimčo,spal jak dub, jedl hodně a rád,byl klidas, žádné třeštiprdlo, spíš opatrný, zdravý jak řepa, pubertu on přežil v klidu - já už míň 😀 😀 a ted je z něj hodnej, slušnej chlap,co miluje brášku nadevšechno...

takže Míšové jsou určitě OK 😀 😀 😀

zelmirka1
13. aug 2009

ahojte
ja mam doma Miska, ale myslim ze podla mena povedat ake dieta bude sa neda. Nie preto zeby meno nic neznamenalo, prave naopak je velmi dolezite ale zavisi od datumu a hodiny narodenia. Ja som vybrala Misko lebo som vedela kedy sa narodi a kedze k datumu ktory to bol nebolo povodne vybrate meno vhodne dala som mu Misko aby som mu doplnila energiu ktora by mu chybala. Je v znameni Vahy 25.9.
Inak uz v porodnici mi sestricky povedali ze vobec neplace len na nich mudro kuka...dodnes je casto vazny
a vsetko velmi zaujato studuje...samozrejme smeje sa rad ale len ked chce, nie ked niekto povie zasmej sa.
Jedlo si tiez dokaze napchat do pusinky naraz a potom pomaly prezuva ale to je asi u deti normalka. Uz z vyrazu tvaricky mi vela ludi povedalo ze to bude taky maly zbojnik lotrando, je fakt ze skusa vselico a je to dost velky maznacik maminy.
Je to dost oblubene meno takze ich je dost, ale kedze je to krasne meno tak prajem vsetkym Miskom aby sa im darilo..,. 😉

alti
13. aug 2009

Čauky
i já se přidám k tomuto veselému tématu i když taky pochybuji, že jméno ovlivní charakter spíš věřím na znamení. Já mám manžela Michala - narozen ve znamení berana a opravdu je to silný, vtipný, společenský, tvrdohlavý a cílevědomý beran, kterého bych v životě nevyměnila.
Syn, který se narodil letos ve znamení ryby a jmenuje se samosebou Michal je pěkné kvítko. Od narození to není žádný spavec, nerad spí i v kočárku - vydrží jen v autosedačce, kterou máme naštěstí možnost mít na podvozku kočáru jinak nevím, nevím... Povahou je spíš smíšek směje se na celé kolo, v obchodech se za náma lidi otáčejí jak celou dobu nákupu křičí - vesele a chce si povídat. V postýlce se už teď taky převaluje a couve a tak tahání nožiček z prušlí postýlky řeším několikrát denně, dudlíky má jen na hraní a začali jsme taky s příkrmem a ten musí mít taky rozmixovaný na kaši bez hrudků jinak to letí z pusy ven. Pořád si s něčím hraje a nebo už začíná lézt prostě neposedí a když už přes den, alespoň na chvíli usne tak max. na 20 minut jinak by mu určitě něco uteklo!! 😀

atrami
13. aug 2009

Ja mám synovca Miška, má 13 rokov. Je to také slniečko. Veselý, dobrý chlapec. Dúfam, že mu to vydrží.

martinka13
17. aug 2009

Ahojte Nas Misko sa narodil 1.1.2009 o 11,55 Je to velmie zlate dietatko Rad sa smejka, nikoho sa zatial neboji, je rad medzi ludmi Uvidime ako to bude dalej 😉

miskachrumka
17. aug 2009

ja som miska a mam brata miska a je tiez vesely a nic mu nepokazi usmev zo vsetkeho zleho sopravi dobre!a ma 18rokov ..............zavidim mu ze je taky optimista v zivote zato ja som uplny opak! ☹

roka96
17. aug 2009

no aj ja mám Miška a je nenormálne živý vymýšla za 3 deti.. cumlík sme nemali - nikdy nechcel, zatial je kojený spinkat nechce vobec, kaká od 8 mesiaca do šerblíka je nenormálne veselý, živý, bláznivý, nikoho sa nebojí, miluje deti, prírodu.. je v znamení bliženca a je to naše zlatíčko!!! 😉

deina
18. aug 2009

Podla mna meno tiez nema nejaky extra vplyv na cloveka, ale mila tema. 🙂 Ja mam Miska kozorozca a ci je vesely... vacsinou ano, niekedy strasne vazny, od malicka dobre spal (asi aj preto, ze sa narodil predcasne), od pol roka prespal celu noc. Ked bol malicky, bol by pojedol aj klince, neustale by len jedol, teraz je zase strasne priebercivy a mava obdobia, ked by najradsej nejedol vobec. Je velmi pohodlny (napr spadne mu kniha, tak niezeby si ju dvihol, ale dotiahne tam mna, aby som mu ju zdvihla), ale zaroven neposedi, vzdy je v pohybe. Myslim, ze zatial je velmi pohybovo zalozeny, ani nezaostaval za donosenymi detmi, stale sa musel hybat. Az teraz zacil prejavovat zaujem aj o ine, napr o knizky. Podla mojho otca v niecom strasne pripomina jeho stareho otca, ktory bol tiez Michal.

miskachrumka
18. aug 2009

moj brat je znamenie ............vahy 😉

roka96
18. aug 2009

deina moj zase nespinká od narodenia vobec! Tiež musí byt stále v pohybe, stále rozprávať, tiež by pojedol aj klince ale po roku sa trošku krotí a začal si vyberat!! no to stále v pohybe vidím, že majú viacerí! 😀

deina
18. aug 2009

Ale to asi vacsina deti, ci uz su to Miskovia alebo Jankovia. 🙂 Neviem si velmi predstavit rocne dieta, ktore by niekde dlhsie obsedelo - pokial sa teda nepodava jedlo, ze? Moj sa teraz nevie dojest jogurtov, tie, ked vidi, hned vybehne na stolicku a sadne si.

roka96
18. aug 2009

deina moj nemá klud ani pri jedle tiež si nemyslím, že je to menom ale všetci mi hovoria, že také živé dieta ešte nevideli.. a aj taký, čo hovorila, že mali živé mi povedia, že ten náš je brutál 😅

blandik
18. aug 2009

Tak já mám taky klučíka Miška - Michala. Je říjnový - tedy váhy (přesně na den, kdy se narodila jedna z mých babiček - kéž by měl její povahu - to byl naprosto pohodový a usměvavý člověk). Miška je takový medvídek, hodně velký. Moc nepláče, je moc hodný. Vydrží se dlouho koncentrovat na jednu hračku a hodně si hraje sám. Od půl roku miluje autíčka - a od toho devátého si hraje hlavně s autíčky a vydává při tom takové zvuky jako ghhrrr (a dělá to jen při hraní s autíčky) a venku se na ně chodíme dívat a on u toho nadšeně piští. Od toho osmého měsíce začal být mazlík, předtím se nerad nosil ani choval. Není to nijak extrémně usměvavé dítko (takové to, co se začně hned křenit od ucha k uchu, když mu někdo nakoukne do kočárku).

lienka7
20. aug 2009

ahojte....no ja mam tiez Miska....az do vecera pred porodom to mal byt Juraj (po manzelovi) ale bola som proti tak mame Miska.
Je v znameni Raka.....ale je to super dieta....od narodenia pekne spal, od 4 mesiacov celu noc, takze som kojila len 3-4x denne, ked sme zacali s prikrmami tak zacal jest hadam aj za 2, teraz pekne papa, ked vidi ze sa ide jest hned je v pozore a chce aj on 😀 , sam sa zahra, len teraz je akysi zvedavy na to co robim ja, takze hracky su teraz trochu bokom....ale je to taky pohodak, ktory sa rad hra, alebo blazni, vymysla, dobre papa, v noci pekne spi , place len ked ma na to naozaj dovod, cumlik nikdy nemal....ja si nestazujem...taketo deti chcem aj 3 😉

lante
20. aug 2009

Môj Myšiačik má iba 2,5 mesiaca..................je to Blíženec....8.6. zatiaľ ťažko povedať aký je je..........určo iný ako Vili

roka96
20. aug 2009

lante my sme 9.6 ale pred rokom 😉

marfusaklimca
29. aug 2009

Náš Miško....
Má 8 rokov. Od narodenia veľmi pekný chlapec (to tvrdili ľudia, ktorí ho videli), vyžaroval nejakú auru, priťahoval ľudí, vždy usmiaty, milý, zlatý, veeeeľmi prítulný, maznáčik.......
Pred mesiacom sa stratil......často sa bicykloval na ulici pri dome. Bývame na dedine, je zvyknutý tráviť letné dni bicyklovaním, korčuľovaním, alebo hraním sa s kamarátmi, ale vždy v blízkom okolí nášho domu. V "ten" deň poobede sadol na bicykel o oznámil mi to. Keďže som dlhšie nepočula jeho hlas pri hre, a vôbec som ho nikde na ceste nevidela, začali sme obiehať susedov, kamarátov, vedlajšie cesty, uličky, obvolávať všetkých známych aj neznámych či nevideli Miška..niektorí nám aj dali strohé informácie ža ASI ho videli tam a tam....O 21h, keďže slnko už bolo za kopcami a tma sa chýlila na našu dedinu,a my sme prehladali čo sa dalo, sme oznámili stratu polícii. (viete si predstaviť ako mi, ako nám bolo)
Napokon sme ho predsa len našli, bol v úplne odlahlej uličke, hral sa tam a pozabudol na čas, na hlad......našli sme ho ešte v ten večer.
Náš Miško.....