Maminy s tromi a viac deťmi

maajka
8. aug 2012

Ahojte,cakam tretie babo a chcem sa spytat ako to zvladate s 3 a viac detmi? Vsimla som si ,ze su tu maminy aj so 4 ci 5detmi ,to je uz obdivuhodne . Ja len stresujem ,ze ako to budem zvladat.

januska010
27. jan 2013

@katkarv Tak mňa na to viac-menej nahovoril manžel. On by chcel dievčatko ešte a v poslednej dobe sa mi ten nápad začal páčiť, tak prečo nie 🙂

katkarv
27. jan 2013

@januska010 🙂 Aj ja by som chcela manželovi dat chlapca,lebo moje starsie deti su z prveho manzelstva.

slobodovci
29. jan 2013

@januska010 aj ja by som chcela takeho manzela, ja som teraz zistila ze som treti krat tehotna a je proti, ze to financne nezvladneme, som z toho na nervy :(

tinkax
29. jan 2013

@slobodovci ked si uz tehulka urcite si to nechaj ,financne sa to vzdy nejak zvladne, ja mam po dvoch chlapcoch teraz malu princeznu 😉

januska010
29. jan 2013

@katkarv Skôr či neskôr sa to podarí. Môj drahý pri deťoch prestáva riešiť nepodstatné veci a ja som len rada, že chce ešte babu 🙂
@slobodovci Dieťatko je dar. A myslím, ze keď vám ho Boh dal, tak vie, ze to zvládnete. 🙂

sasenocka2
7. apr 2013

Nám sa narodili 4 dievčatá ale ja stále túžim po chlapčekovi tovie či sa nám to podarí 🙂

bea456
15. apr 2013

Ahojte babulky, ja mam zas 4 chalanov (8,6,1,1). Ak je tu medzi vami tiez taka postihnuta, rada sa zoznamim 😎 Chceli sme tretie dievcatko a zadarili sa nam dvojicky-chalani . Najskor som bola z toho cela na nervy, ale teraz by som ich nedala uz za nic na svete. Zvladat sa to da, ale aj tak su najlepsi ked uz konecne zalahnu do posteli 🙂 Velka rodina je velmi fajn - nudit sa teda urcite nebudete 🙂

veronka30
17. apr 2013

@bea456 ahoj,nie si sama,ja mam tiež troch chlapcov(8,6,10 m.) a teraz čakame štvrte v decembri,tiež som dufala že to tretie bude dievča ale bol to chlapec,tak som si povedala nevadi,niekedy možno bude dievča a bac,maly ma 10 mesiacov a som znova tehotna,tak som taka stoho nesvoja ,stale len rozmyšlam,čo to bude,len sa pozorujem a porovnavam s predošlymi tehotenstvami,som len na začiatku a už som s toho na nervy.

bea456
18. apr 2013

Ahoj Veronka, tak to mas tiez vesele. No budem drzat velke palciska, aby ti to vyslo. Mozno ten 4x uz bude aj v ruzovom. A ked nie, tak aspon budu velka partia. Nasi sa velmi pekne hravaju. Starsi chalani au samozrejme velky priklad dvojiciek a tie z nich nespostia oci. Hlavne, ze su zdravi, ostatne sa uz doriesi nejako same 🙂

veronka30
18. apr 2013

@bea456 ved aj ja si to vravim zaklad je mať zdrave deti a na tom kolko ich je alebo či su to sami chlapci alebo dievčata nezaleži,ked su zdravy je to len radosť a potešenie,niejak to už zvladneme 🙂

kvetinka7979
29. máj 2013

Ahojte tak neviem ci otesim ale ja mam prave 4 dieta trojmesacnu dcerku a vobec nacitim rozdiel ci boli deti jedno dve či štyri skor mam pocit ze teraz su lepší 😀

salonka9
10. jún 2013

Ja mám 3 chlapcov (7,5,2) a je to super. Ešte by som zvládla aj štvrté. Samozrejme by som ako vždy dúfala v dievčatko (asi si to dám vyrátať Jonášovi- šak nebudem mať čo stratiť). Ale až najskôr za 2 roky, aby sa doplnila domáca kasa-hlavne kvôli 7-miestnemu autu. Ale to ešte musím prehovoriť mm. Tretie bolo neplánované a veľmi dlho to nemohol prekúsnuť.(aj ja som bola cca 2 týžden v šoku a v panike).
Na nervy je to, keď sa hašteria, alebo keď mi chce každý v jednu chvíľku niečo povedať.

ritusuk
10. jún 2013

ahojte,ja mam dvojcata,ktore budu mat v auguste 2 roky a dcerku,ktora bude mat rok.mam 26rokov,obe tehotenstva boli sokom,kedze dieta som planovala len jedno a po 30tke.niekto tam hore sa asi zasmial🙂 Co chcem povedat je,ze maminky s viacerymi detmi maju sancu vidiet materstvo trosku 'inak'. Obycajne nemame cas riesit malichernosti a vymyslat.mam pocit,ze cim viac deti,tym menej starosti a stazovania sa,ziskala som ten spravny nadhlad.tri deti porodene behom jedneho roku ma naucili neskutocne vela:bozskej trpezlivosti,sebaobety a pokory.naucili ma,ze nie vsetko bude tak,ako ja chcem,ze svet sa netoci len okolo mna a mojich deti(paradoxne) a ze ak chcem mat spokojne deti,musim byt spokojna aj ja.naucili ma organizacii a rezimu,som topmanazerka tejto rodiny.naucili ma oddychovat,neexistuje,ze si cez den nedovolim dat kavicku a chvilu si len tak posediet na nete.naucili ma setrit a varit.a co je hlavne,nikdy v zivote som snad nedostala tolko lasky dokopy a to sa deje kazdy jeden den.cim ich je viac,tym mi to pride jednoduchsie.a ten smiech a dzavot,ktoreho je plny byt,to je na nezaplatenie.

miska030
10. jún 2013

Presne vsetko vo vasom prispevku opisane ako to citim aj ja,niekedy pocuvam od kamosiek,ktore maju len jedno dieta,ako si s nim nevedia poradit a uz nehovorim o oddychnuti,my mame tiez tri deti,3r,9r a 7mesacne a s manzelom vieme aj kavu vypit,aj film popozerat,neuvedomujem si,ze mam tri deti a pritom som na nich sama,kedze manzel od rana do vecera pracuje,nikdy som si ani len vo sne nepomyslela,ze ja budem mat tri deti,ale nemenila by som,dokonca sa sem tam prichytim pri myslienke mat este jedno babo,kedze vsetky boli strasne dobre deti(aj teraz su)my sme nepoznali,ani nepozname nespinkanie v noci,nasa 7mes.sama zaspava na posteli a to vecer do pol deviatej spinka a vstava rano o pol siedmej,takze aj my sme spokojny,spokojne su aj deticky.

ivik9
10. jún 2013

@ritusuk velmi pekne napisane 🙂 ...prezivam nieco podobne 😵

salonka9
10. jún 2013

ja som mala prvé dve ani nie s 2-ročným rozdielom a ten prvý rok bolo peklo (veľmi na toto obdobie zle spomínam). Nemohla som sa venovať poriadne ani jednému a ani druhému.A to mi aj mama sem-tam pomohla.,ale toto tretie - už v pohode. chlapci sa stali samostatnejší, radi mi pomáhajú. samozrejme je u nás ja veľa vreskotu a piskotu.Mne moc pomohlo, že keď sa tretí narodil, tak moji starší dvaja chodili do škôlky. Kdežto pri prvých dvoch - obidvaja boli ešte bábätká.A paradoxne najhoršie spával prvý a tento tretí úplne v pohode. napr. každú sobotu vyliezame z postele pred 09:00 hod (starší si zapnú telku-pozerajú rozprávky) a ja s najmladším si pospíme 🙂

Tnetorok sme boli mesiac na liečení v Tatrách. Okrem mňa, tam boli ešte 2 maminy s 3-deťmi. No boli tam aj 2 rodičia s jedným dieťaťom a pri každej príležitosti - ako nás obdivujú ako by to oni nezvládli. tak som ich deti trošku pozorovala a zistila som, že moje 4-ročné dieťa sa vie úplne samo obliecť (samozrejme aj to skoro 7-ročné), iba toho 2 ročného som obliekala. Starším chlapcom som len uväzovala čiapky). keď sa obliekli, tak mi ešte pomáhali s obliekaním toho najmenšieho (lebo sem-tam chytil vzdor).
no a rodičia s jeným skoro 6-ročným dieťaťom ? - tak toto dieťa komplet museli obliecť...... tak a už viem , kde je problém - ich dieťa zneužíva rodičov, ja zastávam názor, že čo vie dieťa urobiť samo, tak to netreba robiť za neho.

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska010
14. aug 2013

Pekný večer želám, ja som zatiaľ mamina 2 synov a v novembri k nám pribudne tretí princ 🙂 Prvé ani druhé neplánované, bol to taký malý šok, plánovali sme len tretie 🙂 🙂 🙂 🙂 Občas sa natom smejem, lebo väčina plánujem prvé alebo druhé, a to tretie býva takým malým šokom 🙂 U nás to bolo očividne celé naopak 😀 Ale som tá najšťastnejšia žena, som hrdá na svojich synov ... 🙂

januska010
14. aug 2013

@katkarv Človek by neveril ako rýchlo sa sny plnia 🙂 Pár týždnov potom, ako som sem písala sa to podarilo 🙂

katarinamichalidesova
14. aug 2013

Ja sa pripajam tiez mam dvoch synov planovane tehotenstva a tretie uplny sok v novembri k nim pribudne tiez podla vsetkeho treti princ aj ked som tuzila po princeznicke ale tesime sa aj tak len nech su zdravy 🙂

tonjadabik2
15. aug 2013

ahojte my sa snazime o 4 babenko..

jankoduraj
26. aug 2013

ahojte baby nás je doma tak trošku viac 😀. Som mamou 5 detí a čakáme šieste 😀 😀 . Vždy sme chceli párik, ale dopadlo to inak máme 4 chalanov (15, 9, 8 a 4) a najmladšia "čertica" má 3. A neakým zázrakom sa nám podaril aj šiesty kúsok a zas to bude chalan. termín mám 26.10 2013. Ale to sa už neako pri tých "stratí". Keď má človek viac ako tri to je už jedno či 3 alebo 5 detí. ale neviem čo by som bez nich robila a som rada že sú tu a teraz 🙂 😉

andrea99999
9. okt 2013

ahojte.som tu nova.mam 7 deti-všetko chlapci ,sice 4 deti su už dospelé ale aj tak sa chovajú ako malý.najmladsi synček ma 1 rok.robí mi samu radosti,keď mi je najhoršie tak ma vie rozosmiat,mam síce manžela ale akoby ani nebol.v ničom mi nepomáha a našiel si novu znamost.zeny poraďte mi co mam robit?

modrofuzik11
9. okt 2013

ahojte, cakame tretie babatko a velmi sa tesim. bude to nase posledne dietatko🙂 uz bude stacit. sara ma 4r, kubko ma 2r a v maji sa ma narodit tretie babatko. verim, ze budu riadna particka, ze si budu rozumiet a bude im spolu dobre🙂.

ritusuk
15. nov 2013

inak baby, krasny clanok na tuto temu http://zuzanakollarikova.blog.sme.sk/c/342205/M...

🙂 🙂 🙂

maja2005
2. dec 2013

@slniecko2 Ahoj, citala som si tvoj krasny clanok ako si to zvladala s troma detmi pisala si ho este v roku 2012 a urcite od vtedy to mas este lepsie zmaknute.
Ja som tiez mamicka 3deticiek, a ako si pisala nieje v tom ovela vacsii rozdiel ako s dvomi. A niekedy ma povabia mamicky ktore maju len jedno a na nic nestihaju....
Chcela by som sa ta spytat kde byvas a ci ti malych robrali do skolky. Ja som z Bratislavy dakujem za odpoved.

eludka
2. dec 2013

@andrea99999 myslim, ze si prilis mamina a zabudla si byt zena, ze sa prilis obetuvas a ostatni to neocenia, lebo ked nevyknavaju tu pracu ako ty, tak nepoznaju jej hodnotu (manzel, deti), a nie je dobra vizitka vas oboch rodicov, ze sa aj tie velke deti chovaju ako male. Myslim, ze by pomohla manzelska poradna a poradit sa ake korekcie urobit vo vychove, aby sa stav napravil.

almasiova
2. dec 2013

ahojte, aj my mame 3 deti. ako to zvladame? ani sama neviem. maly ma 5 rokov skace nam po hlave, vybranne slova su zaujímave, mladsia bude mat 4 roky a opakuje za nim a najmladsia ma 1 rok ale je najväčsia betarka. Manžel pracuje od rána a niekedy až do večera a ja tiež. Jedno štastie mame že mame prababičku pretože ani jedna babka nemože byt s vnučatami koli praci. Niekedy je to rovno na šialeny dom a niekedy je to krasne. Ale za nic na svete by som to nemenila. Pretože vsetky ch lubim a su moje zlatička

slniecko2
2. dec 2013

@maja2005 Ahoj. Našťastie mi obidvoch chlapcov zobrali do škôlky, takže teraz mám skoro aj veget 🙂 S malou doobeda nakúpim, poumývame spolu riady, ideme von, alebo varím a poobede sa venujem chlapcom a ešte čo to porobím okolo domácnosti. Ale už najstarší raz do týždňa vysáva chodbu a mladší samozrejme musí tiež, tak mi pomáhajú 😉 Mám to teraz mierne sťažené, keďže manžel chodí na týždňovky a starí rodičia prídu na návštevu raz zdo týždňa. Ale myslím, že to ide, len ten ocko chýba. Ja som z MT. Ja to inak tým maičkám, ktoré majú jedno nemám za zlé- myslím, že sama som bola taká-nič som nestíhala a všetko sa mi zdalo náročné. Čím viac detí, tým je človek menej uponáhľaný. 😀 Prajem pekný deň

maja2005
3. dec 2013

@slniecko2 Tak to Vam trosku zavidime tu skolku ale dufam, ze o rok ked chlapci budu mat tolko rokov ako tvoji tak sa tiez dostaneme do skolky 🙂 a ano cim viac deti tak sa to da lepsie rozganizovat a uz si myslim, ze ma nic nerozhadze a rano mam plan ako to vsetko pekne zmakneme 🙂
Tak sa drzte a dakujem .-)