Manipulácia dieťatka. Čo si o tom myslíte?

boka79
3. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, odkedy deti vedia manipulovat, kedy by vlastne trebalo zacat placu aj odolavat. Myslim, ze na zaciatku maju deti jednoducho svoje potreby , co samozrejme zahrna aj zvedavost a tak.
Co myslite. Ja uz ju niekedy nevladzem nosit na rukach, boli ma chrbat, ale ked ju polozim, tak spusti taky plac ... Moj muz vravi, ze to je manipulacia, ja si myslium, ze v tomto veku - 3 mesiace , dieta netreba nechavat dlho plakat. Je to tazke. Moj chrbat a ruky trpia....
Je mozne, ze je to akurat nejaka faza. A v satke sa uz nosit nechce, preco neviem, neskumam.

Dakujem za odpovede, popr. skusenosti.

eimiky
3. jún 2009

Aj môj bol taký, keď bol maličký tiež sa musel nosiť na rukách, niekedy keď som niekam potrebovala na wcko alebo najesť sa som ho chviľku nechala aj poplakať, nech potrénuje hlasivky.Okolo tých 4 mesiacov už dosť vnímal, takže už stačilo, že pozoroval v lehátku čo robím, alebo sa zahral fajn už s hrazdičkou.Ale vždy sa uisťoval či som pri ňom.A teraz plačká veľmi málo fakt len keď mu niečo je, že ho bruško bolí,alebo už je unavený.Inak nie.

miskachrumka
3. jún 2009

boka aj ja mam 3mesacneho chlapceka a tiež ho musim vkuse nosit na rukach už ma to strasne unavuje ☹

ali27
3. jún 2009

taketo malicke deti urcite este nevedia manipulovat. len chcu byt s mamou. odporucam zaobstarat si nejaky nosic. ja mam satku aj manducu ked je zle. potom sme spokojne obe. ja ze neplace a ona ze je so mnou. ale z mesiaca na mesiac sa to urcite zlepsi. moja je anjelik asi od 10 tyzdna. predtym som ju len nosila cele dni.

bosoriak
3. jún 2009

To nie je manipulacia, to je proste normalne. Nemozes od 3mesacneho dietata ocakavat, ze bude samostatne. Proste je mu dobre u maminky na rukach. A tak to ma byt 🙂

fifinna
3. jún 2009

boka, ked si si ista, ze malej nic neni ( hlad, smäd, pocikana plienka, zima, teplo, choroba a pod. ), tak sa nad placom moc netrap, lebo by si sa zblaznila. Deti placu aj z nudy. Len teraz ma take obdobie, ze ju zabavis, len na tych rukach. Ale ked nevladzes, nechaj ju troska poplakat, ale nezabudni dieta nesmie plakat viac ako 10 - 15 minut. Napisem ti jeden odsek z knizky od Dorothy Einonovej : Ked bude dieta v placi pokracovat aj po veku troch mesiacov, musite si uvedomit, ze vzdy , ked vyhoviete jeho rozmarom, vsetko len zhorsujete. Dieta , ktore vas ovlada svojou mrzutostou, bude este mrzutejsie. Snazte sa usmernit jeho spravanie tym, ze sa mu budete venovat viac, ked je dobre a nebudete si ho vsimat, ked je zle. Dufam, ze to je to , co si chcela pocut 😉

evea80
3. jún 2009

Ja si tiez myslim ze tak male babo nevie manipulovat, mozno chce len pritulit, neskor budes presne vediet preco place, vzdy to bude trosku iny plac 🙂 Moja nebola nikdy placko, jedine vecer mala problem so zaspavanim (asi kolika predpokladam) ale to preslo okolo 4 mesiaca a odvtedy je to stale lepsie, niekedy sa vie sama zabavit aj polhodinu, berie si rozne hracky, rozprava sa s nimi, cuca si palcek na nohe. Vadi jej ale uplne ticho, nevie pri tom ani zaspat, vzdy musi pocut nejake zvuky aspon tlmene, tak jej pustam roznu relaxacnu hudbu, zvuky prirody a tak.. Ale asi by som ju dlho plakat nenechala, dieta potrebuje mat istotu ze ked zaplace vzdy niekto pride... samozrejme nie do extremu

evea80
3. jún 2009

a este som zabudla dodat ze babo vie vycitit ked ty si nervozna a odrazi sa to aj na jeho/jej nalade

janajanajana
3. jún 2009

Aj my sa nosime 😉 , aj prvu som nosila, vacsina zdravo zvedavych deticiek sa chce nosit, tazko sa spoznavaju veci ked lezia v postielke a pod. Moja mensia je este celkom spokojna ked s nou len sedim, ale jednoducho musi byt na rukach vo zvislej polohe , cakam ale ze o par tyzdnov ju to omrzi a nenecha ma sediet ale budeme musiet chodit a onedlho zacne uz aj ukazovat prstom smer kadial ju mam nosit 😀

prcek21.3
3. jún 2009

ahojte,pridam sa,aj nas maly krpcek sa chce nosit na ruckach,trosku pochodime o dome a pozerame co nove v zahrade,akonahle si sadnem na gauc zacne byt mrzuty a musime znova chodit 😝 ,niekedy sa vyhra aj sam na gauci s palcekami na rukach,hrkalky mu este nic nehovoria,len an nich pozera,musime pockat kym ich zacne drzat,zatial ma hracku podbradnik 🙂

ajsa32
3. jún 2009

myslim, ze neexistuje dieta, ktore by sa nerado nosilo. ale ak mu to rodicia neumoznia, tak ho samozrejme zlomia a vyzadovat to nebude, aj v detskych domovoch to deti pochopili a uz neplacu- co je asi ciel aj knih typu kazde dieta sa nauci spat, alebo rad od nejake dorothy , ktora napr. vobec nepozna moje dieta a bude mi tu radit, ze v 3 mesiacoch ide o rozmar 😝

jabera
3. jún 2009

jaaa neviem, ale podla mna, to nie je manipulacia. je to len prejav toho, co chce a inak to povadat nevie. chce byt u maminky. sama mam prisavnikove dieta a obcas mam dost. boli ma chrbat, ruky, kstrc, proste vsetko, co je zatazovane tym, ze maleho takmer neodkladam. neverim totiz, ze moze dieta v tomto veku pochopit, preco som ho polozila. proste bude plakat, lebo to nechce. a ja mu nemam dovod robit veci ktore nechce. myslim, ze potreba byt s rodicom nie je dovod na vychovavanie placom. ked bude raz plakat, lebo mu nechem dovolit strkat prsty do zastrcky, tak to nech place...

vejinka
3. jún 2009

dievcata este vam to nosenie bude chybat uvidite..take malinke babatko proste porebuje byt pri mame ..ono nevie ze ste dve osoby ono si mysli ze ste jedna osoba a preto vyzaduje 100% obetavost a laskavost. a ak je mama nervozna je aj babo nervozne nasava nalady rodiny ako spongia predovsetkym tie mamine nalady..treba si na to davat velky pozor. a ked sa chce nosit preco mu to neumoznit ked je to v nasich silach?? moje dieta ma 11 kil a veru citit to na celom tele tu zataz..vy amme zatial male deti tak si uzivajte nosenie lebo ani neviete ako rychlo nam tie deti vyrastu....a v ziadnom pripade nieje dieta dietatko schopne manipulacie v takom veku...sme tu na to aby sme ich potreby cize aj nosenie uspokojovali 😉

vejinka
3. jún 2009

odporucam tiez ako tu pisali babenky..nosic babysatku alebo babysling

boka79
autor
4. jún 2009

vejinka:
no moja sa v tom nerada nosi, teraz mame babysling, ale nejako po desiatich minutach place, inak skusame teraz na rukach a fitlopte, tak je v pohybe a tak. Teraz sme si kupili od hoppedizu bondolino, ale na to je este mala. Uvidime. Ja si tiez myslim, ze manipulacia to nie je, aj ked t STARSIA GEN. MAMY A BABKY TO STALE TVRDIA.
Ja si tiez myslm, ze ak zcke chodit, tak sa uz tolko nebude chciet nosit, bude chciet bezkat.
Taklze urobime vsetko pre spokojnost nasho babatka. ?Musim manzela schladit.

denduska
4. jún 2009

precitajte si knizku Koncept kontinua..a budete vediet preco plackaju 😉 Je to malinka knizocka, stihnete na zachode na dvakrat 🙂

nasa mala bola prisavka, teraz ked ju vezmem na ruky, hned sa mece prec, chce len lozit lozit lozit a stavat sa. To obdobie nosenia prejde ako nic a vam bude strasne smutno...ako byva niekedy mne..hlavne ked vidim uplne malinke babatko 😵

o nejakej manipulacii v tomto veku sa absolutne neda hovorit

veronikac139
4. jún 2009

Ahojte, my mame 6 mesacnu bambulu, a tiez sa rada nosi- na rukach alebo v klokanke po vonku, a strasne sa jej to lubio. Ani chvilu nechce lezat, teda kto by to aj vydrzal tak dlho. Problem ale nastaval ked som potrebovala do sprchy alebo na wc 🙂. Spustila taky cirkus.... tak ju polozim pred zrkadlo na postel alebo pod hrazdu- tam sa zabavi na tu chvilku. Len par krat som vyskusala ju nechat vyplakat a potom to s nou bolo este horsie, bola uz iba umrncana a ani nosit ani polozit ani hrat ani jest.

zuza.m
4. jún 2009

boka uživaj si malu pokial je mala,nos hojdaj rozmaznavaj.trošku poposiluješ svaly a zachvilu ju nebudeš ani citit.moj maly bol tiež uplakany ten nechcel byt ani v lehatku ani nikde.stale sa len vrtel ešte aj na rukach sa musel tak že žiadny nosič nepomohol.teras už ma 9mes a je to uplne vysporiadane dieta.žiadna uzkost osemmesačny žiadne plače u cudzich nič.lozi po štyroch tak že na rukach už nechce byt.a pestovat už nemožem.a ešte som chcela že vyplakavanie vobec nepomohlo maly bol vystresovany a ešte viac citlivy a uplakany.v noci sa strhaval zo spanku s obrovskym plačom.tak že vrele doporučujem nosit a nosit kolko dieta potrebuje.a ak nevladzeš tak si ju daj do nejakeho lehatka autosedačky a hojdaj tam možno že ju oklameš. 😅

hilaris
4. jún 2009

Odporucam precitat si knizku "Nejstastnejsi miminko na svete". Americky lekar - pediater opisuje ako zvladat detsku koliku (v tom sme zatial uspesni presne podla navodu) a zaroven aj to ze dieta po narodeni potrebuje este stvrty trimester. tri trimestre sa nosilo v brusku a stvry sa potrebuje este stale nosit. Tato potreba by mala casom ustupit ale u kazdeho dietata je to individualne. Dieta do 6 mesiacov sa vraj neda rozmaznat. Akurat ze tie jeho potreby mamicky dost vycerpavaju ak su zrovna take ze sa chcu stale nosit. Ja to momentalne riesim tak ze si vzdy zariadim nejaku spolocnost ktora potom nahradza moje roky. Malemu babatku je jedno kto ho nosi. Az neskor si zacne uvedomovat ze mama je mama 🙂

kdezee
25. jan 2010

......kedze mam prve babo a stale poriadne neviem co a ako, chcela by som Vas poprosit o radu alebo nazor alebo uz hocico co by mozno aj pomohlo...malicky ma 2 tyzdne a nech robim co robim tak stale place....nemam ho na rukach-place, mam ho na rukach - place, hojdam ho - place, venujem sa mu - place...a to zdoraznujem ze nie je hladny a je prebaleny..ani koliku chvalabohu zatial nema...mne uz z tolkeho placu svitori a priatelovi tiez...nech robime hocico stale je zle...ja si myslim ze to aj preto lebo cez den nechce spavat..vidim ako ziva a je unaveny ale uspat ho je umenie..jednu chvilu ma zavrete oci a o chvilu uz culo na mna pozera...aj Vasi drobci tak casto plakali?ako ste to zvladali?ako ste ich dokazali uspat?...dakujem za vsetky rady

ichbinich
25. jan 2010

kdezee... aj moj maly bol uz v tom veku strasne zvedavy a dlho culy a hore (teraz ma 7 tyzdnov). To mu ostalo. Navyse je majster v power napping (ja bohuzial nie 😉) - zaspi napriklad po nakrmeni na chvilku na rukach a ked uz ho chcem dat do postielky a zrazu sa na mna kuka obrovskymi ocami a chce zabavu.

Ale skus tvojho drobca nosit "na lietadlo": na brusku na tvojom predlakti, hlavicku pri lakti, ritku v dlani. Ked si na ten grif zvyknes, budes mat aj jednu ruku volnu. Niekedy je to jedine, co pomoze mojemu ukludnit sa. Jednoducho je rad na brusku.

Uspat uplakaneho drobca je tazke. Niekedy pomoze prilozit si ho. Mozno potiahne dva krat, mozno viac, ale aspon sa ukludni. Moj potrebuje sat, takze ma cumel. Ked uz vidim, ze je prilis unaveny a preto place, dam si do narucia ako pri kojeni, ale dam mu cumel a hladkam ho. Najradsej ma v smere hodinovych ruciciek po brusku. Este som citala jeden akupresurny tip: dietetko dat po leziacky na chrbat, jednou rukou masirovat brusko v smere hod. rucciek a druhou rukou mierne stlacat body na nose vo vyske oci. Mojeho to ukludni.

Niekedy si ho dam do nosica, ked uz navladzem na rukach a pripadne aj nieco v domacnosti zvladnem. A ked mi zaspi, dam ho opatrne do postielky. Pri prekladani do postielky musis pockat, kym naozaj hlboko nespi, inak sa hned zobudi. Zdvihni opatrne rucicku asi 5 cm a nechaj "padnut". Ak spadne bez pohnutia a odporu, podla vsetkeho uz spi hlboko. Mne sa casto tiez budi po prelozeni, tak uz som aj predhrievala postielku, aby necitil teplotny rozdiel.

Dobry je aj vankusik naplneny ceresnovymi kostkami alebo obilim. Zohrej v mikrovlnke (35 sekund na asi 900 Watt), daj na brusko. Pomaha to aj pri kolikach. Tu v Rakusku ma ten vankusik DM-ko za asi 4 eura. Je to super, to som sa naucila uz v porodnici.

Rad zaspava na mne alebo na manzelovi, ze sa k nam tuli. To si aj ty mozes pololahut a zdriemnut s nim...
Spi rad v aute alebo kociari? Cez den mozes ist na prechadzku. Mne niekedy po navrate z prechadzky spi este dalej vo vanicke doma. (dnes samozrejme nie, a to som dufala, ze bude pekne dalej spat. no co uz.)

Ak bude ale aj nadalej stale plakat, treba zistit, ci nie je chory alebo ho nieco neboli a ci nie je tzv. placlive babo (schreibaby). To su deticky, ktore neplacu v principe, iba ked spia.

Ked placu a nevies preco, je to o nervy. Napr. dnes v noci sme mali od pol 5 do 6 manevre, ani na rukach, ani sam, ani pit, proste nieco mu vadilo a plakal. Aj take dni a noci su.
Drzim palce a prajem pevne nervy. J.

zuza.m
25. jan 2010

kdezee a neskušala si ho zavinovat??na internete som videla take video ako je pre maličke detičky doležite zavinovanie na pevno.pevneho ho zavinuli do uška šuškali pšššš a hojdali ,dieta do minuty stichlo.najdi si to v google a vyskušaj.inak chcela by osm vediet ako si vylučila že nema koliku???moj maly prereval do troch mesiacov tak tiež cele dni ale mal obrovske bolesti vyvolane alergiou na BKM a laktozou.tak že po odstraneni bolesti to bol anjel.

kdezee
25. jan 2010

zuzka..no lebo ked ho ukludnim tak vzdy skusam brusko a ma ho makkucke a vobec nie nafuknute tak som vylucila tu koliku...neviem..mozno ju predsa len ma...dneska napr som ho chcela pred spinkanim nakojit a on sa prisal a potom strasny rev...tak som si myslela ze ma tu koliku ale akonahle som presla do inej izby tak uz klud a aj sa pekne napapal..tak ja neviem...zavinujeme ho ale rucky si vzdy nejako vyberie...myslis ze by som mala skusit mu tie ruky nejako pevnejsie tam zakliesnit aby si ich nevyberal? to video bolo na youtube?

zuzka1.
26. jan 2010

kdeze ty si mylis koliku a zastavene vetry 😉

miluska.h
26. jan 2010

kdezee: ked tak velmi placka, urcite ho nieco boli alebo mu je nieco neprijemne... nas mal aj koliku aj reflux, takze trpel dost, aj ked musim povedat, ze bol statocny a neplackal vela.
skus sa u lekarky informovat na mozny reflux, dietatko ho moze mat aj ked negrcka, vola sa to tichy reflux, mliecko sa vracia hore a dietatko to pali... nech mu spravia gastro vysetrenie...

kdezee
26. jan 2010

zuzka nuz asi mam v om bordel este.... 😀

miluska urcite sa jej opytam lebo o tom tichom refluxe som uz citala a myslim si ze aj to moze byt vo veci

zuza.m
26. jan 2010

kdezee na vetry možeš skusit rektarnu rurku ak ich bude mat zastavene cez rurku sa pekne vyprdka,a ak ich bude mavat často tak su na to kvapky a celkom dobre pomahaju.neviem ake maju bruška pri kolike či mäkke alebo tvrde ale viem že mojmu malemu som sa ho nemohla ani dotknut tak revaval.

neviem či som to video videla na youtube niekde tu na konikovi som sa dočitala .vyskušaj aj tam možno niečo najdeš.alebo vyhladaj aj tu na konikovi.aj by osm si to našla ale nemam času.a tam zavinovali na pevno aj ručičky.
ja si pametam že aj moj si ich vždy vytahoval ale viem že zavinovanie mu dost pomahalo.vyskušaj uvidiš ono tie deti su každe ine.ale ked pomaha hojdanie tak kludne hojdaj ono sa to časom spravi neboj sa toho

zuza.m
26. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ


kdezee kukni našla som čosi stym zavinovanim
akurat že babenko neplačeale videla som aj take viideo kde to dietatko tišili.tak to zavinuli šuškali do ucha pššš a hojdali .dieta normalne stichlo.

zuza.m
26. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=kScr892y4I8


https://www.youtube.com/watch?v=WkR_e1L6zxI


no kukni našla so aj plačuce
ako to vidim že tak krasne sa utišia hned chcem ešte jedno 😅

kdezee
27. jan 2010

jeeej dakujem 🙂 dnes pred spanim to skusim a dam vediet ako to dopadlo

zuza.m
27. jan 2010

no dobre potom napiš či to fungovalo,