Manipulácia dieťatka. Čo si o tom myslíte?

boka79
3. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, odkedy deti vedia manipulovat, kedy by vlastne trebalo zacat placu aj odolavat. Myslim, ze na zaciatku maju deti jednoducho svoje potreby , co samozrejme zahrna aj zvedavost a tak.
Co myslite. Ja uz ju niekedy nevladzem nosit na rukach, boli ma chrbat, ale ked ju polozim, tak spusti taky plac ... Moj muz vravi, ze to je manipulacia, ja si myslium, ze v tomto veku - 3 mesiace , dieta netreba nechavat dlho plakat. Je to tazke. Moj chrbat a ruky trpia....
Je mozne, ze je to akurat nejaka faza. A v satke sa uz nosit nechce, preco neviem, neskumam.

Dakujem za odpovede, popr. skusenosti.

kdezee
28. jan 2010

..to zavinovanie je fajn lebo aspon nesermuje rucickami 😀 fcelku sa mu to paci ale nezda sa mi ze by v noci spal lepsie...strasne casto sa budil aj ja som dnes ako zombik 😒

zuza.m
28. jan 2010

jaj no tak na to ti to nepomože,zobudit sa ti zobudi akurat sa ti ukludni rychlejšie ked sa len tak ukludnit neda.v noci si ho vela prikladaj normlane si aj pri kojeni pospi prsa von a len sa prihod.na to si zvykneš neboj.on nevie kedy je den a kedy noc ešte je maly,všetko rob v pritmy a len nanho šuškaj aby sa čo najmenej rozrušil.napriklad ani ho neprebaluj pokial nebude pokakany.neskor sa ti prehodi a bude spinkat dlhšie.

kdezee
29. jan 2010

lebo ten doktor v tom videu dlhom hovoril ze to detom pomaha spat dlhsie..tak asi tym vacsim 😀 joo to presne vsetko robim aj ho vecer ukladam cca v tu istu hodinu..cakam uz len na zlepsenie nocneho spanku :D

mandula
14. júl 2010

ahojte dievcata, prosim, neviete mi pomoct? Moj 9 mesacny syn chce byt stale na rukach. Ja som ho vzdy na tie ruky zobrala, lebo som si hovorila, som raz matka a mam pocuvat potreby svojho dietata. Ale on ma uz 10 kil a ja nevladzem. Naozaj nevladzem. Ked ho ale nezoberiem na ruky tak spusti strasny plac a nie a nie prestat. Nepomaha nic, vsetko ho zaujima 5 minut a potom sa dozaduje na ruky. Nemate nejaky osvedceny sposob ako to zmenit? Nechcem ho nechat plakat ale ja uz dalej nemozem. Mam pocit, ze so mnou manipuluje. Pomooooc.

desszi
14. júl 2010

@kdezee nas maly ked plakal, tak sme zvykli pustit pohodovu hudbu (my sme vela pocuvali aj ked bol v brusku) a zabralo, zabera doteraz, ked je mrzuty a nevieme ako dalej, jednoznacne hudba pomaha a to co radila zuzka.m tiez funguje, ja mu zvyknem hmkat potichu jednu a stale tu istu melodiu do uska ked place, hlavne v noci to zabera, ked placka so zatvorenymi ocami.

desszi
14. júl 2010

na temu manipulacia deti sa vyjadril jeden detsky psycholog, ze do jedneho roku sa deticky nedaju rozmaznat, ani nas nemanipuluju, jednoducho nas potrebuju. ja som maleho tiez velmi casto bravala na ruky a neviem ktora mamicka tu spomenula, ze casom to je menej - zacal liezt a uz tolko na ruky nechce, jednoducho je schopny objavovat a presuvat sa sam. takze pride cas ked to uz nebude tak ziadat. a vela sme sa nosili a nosime v nosici.

bibione
15. júl 2010

@desszi urcite sa najdu aj vynimky 😎
@mandula toto doverne poznam 😉 tiez je uz na mna tazky,ma 8 kilo a navyse mam problemy s chrbticou a to riadne a tiez reve jak tur,aj by spal,vidim,ze uz nevladze od unavy,ale ulozim, dam dudel ,zaspievam,prikryjem,hodi sa na bok a v sekunde je na nohach,drzi sa postielky a reve a reve a reve. 😠 a toto mi robi minimalne hodinu,tak potom vzdam,ze uz je vyrevany hadam dost,tak uz ho teda vezmem do narucia a ako ho vezmem,v momente vytuhne...inak ani za svet...teraz,ked je taka horucava sa mu nedivim,je to peklo v byte,takze to ma odpustene a vtedy ani na ruky nechce,lebo kuri za nas oboch 😀

desszi
15. júl 2010

@bibione urcite ano, suhlasim, nie kazde dieta sa da utisit, mamicka moze robit mozne-nemozne, aj tak to neide.