Mať či nemať tretie dieťa?

helka193
19. jún 2012

Chcela by som vedieť Váš názor, na to či mať alebo nemať tretie miminko, aj sa bojím( tehotenstva, prípadných komplikácii).Mám 5r. synčeka, a ročnú dcérku, a stále rozmýšlam nad tretím mimi, len mám obavy z tehotenstva, a ďalšou mojou otázkou je či začať s tretím mimi teraz pokial som na materskej alebo počkať kým aj dcerka nastupi do MŠ, to sa zamestnám a potom by som otehotnela, poradte mi prosím.

gubcikova
19. jún 2012

čo ti tu máme poradiť?ked povieme chod do toho tak hned otehotnieš?ved ty musíš dobre vedieť ako sa cítiš,či máte dostatok financií,či to chce muž.nemôžeme rozhodovať za tvoj osud.

asfodelka
19. jún 2012

ak vies ze zvladnes tri deti preco nie? ja keby som mala financne zabezpecenie, dost velky dom a partnera ktory by mi bol napomocny tak nevaham. a asi by som dala naviac 3 roky rozostup aby sa mohli spolu hrat. poznam pary ktore mali deti aj po 40/tke a nemali komplikacie. ak si zdrava niet sa coho bat. ale nam staci aj jeden drobec. mame hypoteku na byt a manzel je skor ako dalsie dieta a nie ako opora. drzim palce.

anjelicek26
19. jún 2012

@helka193 - toto ti nikto objektivne neporadi... ja chcem tretie miminko - raz .... dcerka bude mat 6 o par dni a maly mal prave dva roky.. takze som o rok pred tebou.... dalsie mimi momentalne nie... maly je v dvoch rokoch ako tornado - umiernene - ale vsade je ho plno.... to netreba podcenit, aky je ten druhy a treti rok zivota nasich deti narocny a tahat sa pri tom z bruskom - dakujem neprosim. Ja idem od septembra do prace, chcela by som potiahnut dva roky (aj medzi prvym a druhym dietatom som dva roky pracovala).... oprasit kvalifikaciu, schopnosti, ist zasa medzi ludi... predstava tretej materskej ma desi momentalne 😀

Hadam buducu jesen/zimu by sme mohli zacat snazilkovat... uvidime... ja po babu tuzim, ale chce to prevetrat tie dva roky hlavu... pri malej to velmi pomohlo, uz som mala ponorku a mam ju aj teraz... ten vekovy rozdiel 4 roky mi prijde idealny. Aj sa spolu vyhraju, ale aj na neho dozrie.

Hadam to dava zmysel 😅 Ja si chcem kazde babo uzit, nie behat s vyplazenym jazykom... mam len 28, nic ma netlaci mat to babo uz zajtra...

mia258
19. jún 2012

@helka193 aké si mala prvé dve tehu? A manžel/partner na to čo hovorí? On súhlasí, chce ďalšie baby?

helka193
autor
19. jún 2012

@gubcikova financií je dostatok, manžel tiež by chcel, len ako som uviedla mam aj obavy či to vôbec zvládnem a podobne.

mima595
19. jún 2012

@helka193 - nas 3. dieta dost zaskocilo, neplanovali sme ho..v podstate mame 3 deti v rozmedzi 3 rokov, co je dost namahave, kedze v nemame nejaku extra vypomoc..jedny svokrovci su už stari a moji rodicia byvaju daleko...ako pomahaju, snazia sa ...sanhu im upriet nemožno, ale chyba nam niekto "blizko", kto pomože v pripade potreby....
ja by som na tvojom mieste, /usudzujem podla seba/ isla do dalsieho dietata, ked mala bude mat tak 2 roky...
ako pise
@anjelicek26 ..telo sa musi spamatat z jedneho tehu, pripravit sa na druhe, dievcatko ti podrastie, s akym 2 a polrocnym je to už skoro v pohode..nemusis ho tolko dvihat, nosit, zacina byt dost samostatne
ja by som to naplanovala tak nejako, ked starsi pojde do 1. rocnika..aby si mohla byt snim doma, ucit s apoobede, ked mala spi, aby nemusel do druziny
drzim prsty, nech ti to vyjde 😉 😉

lentilka29
19. jún 2012

je to kazdeho sukromna vec.nam staci jedna....ak chces tretie,citis sa na to,tak preco nie....nepoznam vase pomery,tvojho partnera,manzela....neviem ake mas deti..ci sa vedia nevedia prehrat same....nepoznam teba,ci to zvladnes..odpovedz si sama a ak citis,ze to nie je nad tvoje sily,tak sup sup do toho...

na mna by to bolo moc,max 2 s vekovym rozpatim minimalne 7 rokov...zatial nam uplne staci nasa princezna...a mozno tento stav pocet nebudeme vobec menit....ja chcem mat pohodicku,pianko....s jednym dietatom mi to uplne ide,zvladame to....

sisamato
19. jún 2012

ahojte, aj ja tu pridam svoj nazor. mam dve deti do roka, teraz 2 rocnu dcerku a rocneho synceka a tiez rozmyslame ze tak o rok dva by sme este jedno brali...deti budu skolkari a to tretie si tak viac uzit...hoci som za to aby medzi detmi nebol vacsi vekovy rozdiel...len keby som vedela ze to bude baba a nie chalan... 😉

helka193
autor
19. jún 2012

@mia258 Prvé tehu som mala super, druhe taktíež super, prvý pôrod 34h, a z toho 6h. napichnutá na oxitocín, kruté bolesti, nikomu neprajem taký porod ako som mala ja pri prvom , a druhe som sa tak bála pôrodu že som išla cisárskym. Manžel by sa veľmi tešil tretiemu mimi, a druhá vec ja beriem AD to som brala aj pri druhom tehu, ( panická porucha s úzkostnými stavmi ), moj psychiater mi na začiatku odmietal dalej uživat AD tak som išla k druhému, ten mi nasadil slabé AD, a hodinu pred cisárskym mi nemocničný psychiater užit neurol 0,25, čo som brala zároven s AD liečim sa od r. 2009

lasenka
19. jún 2012

@sisamato presne takto som uvazovala pred rokom a pol... a do tretice prisla princezna 🙂 prajem ti to, je to ine kafe 😉

lasenka
19. jún 2012

my sme sa pre tretie babätko rozhodli v case, ked som bola na materskej, lebo si dobre pamätam, ako sa mi nechcelo do druheho tehotenstva, kedze som bola v praci pekne zabehana... takze som plynule presla z MD do MD a nelutujem... potom ma caka uz len praca praca praca, kedze stvrte uz nechceme

helka193
autor
19. jún 2012

@mima595 Hej keby som teraz chcela otehotniet tak malinka by mala na budúci rok už 2r., už teraz chodí sama, malý mi pôjde od budúceho roka do školy, tak ako sama píšeš, dalo by sa to zvládnuť, pretože potom o rok by mi nastúpila malinka do školky a ja by som si ešte dva roky uživala matersku a ked nastupi aj dalšie babo do MŠ, ja sa môžem naplno venovať práci a pri tom by som vedela že už do budúcna nemusím mať žiadnu pauzu kvoli tehotenstvu, lebo by sa mi sen splnil, mala by som 3 detičky a nad dalšim by som už ani nepremýšlala, či ? 🙂

bodka13
19. jún 2012

@helka193 chceš to tretie dieťatko iba preto,že by sa manžel tešil ? ...takto to z tvojho písania cítim 😉 ....vzhľadom k diagnóze by som tretie tehotenstvo vôbec neriešila ,teraz určite nie - bolo by toho veľa ....teraz sa tešte z drobcov a neskôr,možno o 3-4 roky sa rozhodnete pre tretie a to si potom vychutnáš,lebo budeš mať vedľa seba pomocníkov 🙂

helka193
autor
19. jún 2012

@lasenka takže ja keby som chcela teraz otehotniet a poberam na malinku a budem poberat ešte dva roky RP, tak ak by sa mi narodilo mimi v r. 2013, tak tým pádom budem poberat RP len na jedno dieta a to na to ktoré sa narodí, tak asi mám ešte kolko počkať???? 😀 aby som išla ako ty?

mima595
19. jún 2012

@helka193 - zvladnut sa da vsetko 😉 😉
a tehu sa neda naplanovat uplne, možno jeden, dva mesiace sa vam nezadari a bude to podla mojho planu 😀 😀 😀
ale na tvojom mieste by som sa poradila s psychologom, kedze tam mas urcity problem a 3 deti su dost velka zataz, aj na psychiku, aj budes dlho doma...zatial si doma len kratko, 2 male deti a skolak do toho to bude tiež zaberak
sadni si s MM, pekne si o preber vo svojej hlave, rataj aj s tym, že ak by si nebodaj mala rizikove tehu, ci to zvladnes postarat sa o malu....

helka193
autor
19. jún 2012

@bodka13 nie samozrejme že nie kkvôli manželovi, to ja by som chcela najmä ďalšie mimi, a manžel s tým problém nemá, a moja diagnoza, sa počas tehu napravila, lebo v tehu sa zbiera serototín ( hormón šťastia ), ktorý mne pri mojej diagnoze chýba,, preto beriem lieky s liečivom serototín.

bodka13
19. jún 2012

@helka193 kým som dopísala príspevok pridala si aj ty svoj ...odchodom detí do škôlky a škôly sa ti uľaví možno len na ten čas,kým sú tam ale starosti aj pribúdajú 😉 ...ani jedna ti tu neporadíme čo je správne,musíte si to ujasniť s manželom a najmä s tým musíš byť vysporiadaná ty,pretože na žene=matke je všetka starostlivosť ,keďže manžel=otec musí pracovať aby rodina v pohode žila 🙂

helka193
autor
19. jún 2012

@mima595 však toho sa obávam toho rizikového tehu , ale snad by som nemala mať ked som ani pri jednom nemala rizikové 😒 , ja som doma už 5rokov a popri tom pracujem, deturence mám ako anjelikov.

helka193
autor
19. jún 2012

@bodka13 ja viem ja som chcela vedieť len váš naázor na celú vec, manžel mi velmi pomáha s detmi, je to jediná osoba o ktorú sa možem oprieť a maximálna dôvera čo sa týka deti, lebo sa o nich stará na 100 %

lasenka
19. jún 2012

@helka193 ked sa ti narodi tretie dieta, a ty stale budes poberat RP na to druhe, automaticky sa pozastavuje a beries matersku na to tretie... plus rodinne pridavky uz na tri deticky

helka193
autor
19. jún 2012

mne matersku neschvalili lebo som nemala odpracovaných 270dni, tak hned od začiatku poberam na malinku RP....a kamaratka čo jej syn mal dva roky ked ona porodila, automaticky jej zrušili RP a začala poberať matersku na malinku a na Paťka už len Rodinné pridavky.

mima595
19. jún 2012

@helka193 - tak ak mas deti anjelikov, tak prave preto by som pockala, kym sa neukazu v pravej kozi 😉 ..kym mu mala nzacne kradnut hracky, lego, ked budete musiet riesit, kam pojdete..ci s malou na piesok alebo s velkym k jeho kamaratom..kym sa nezacnu bit a hryzt..ak toto budes mat odskusane, tak potom možes povedat, že 3. dieta kludne zvladnes 😉

janulap
19. jún 2012

@helka193 ja som takto uvazovala ,presne,ako ty dlllho,dlllho.Baby mam uz slecny 6r a 8r,najvacsi problem bol-pohodlnost 🙂 Uz mi bolo dobre,ziadne nocne vstavanie,utieranie pokakanych zadkov,behanie non-stop za dietatom,aby si niekde neublizilo,oci na stopkach.A teraz sme sa na to predsa dali 😉.Mne pri babach ten 2rocny rozdiel uplne vyhovuje,aj ,ked prvy rok to bol zabijak.Teraz mi je sem-tam luto,ze na to tretie sme sa nedali skor,aby vyrastalo s nimi,ale zas vyskusame aj vacsi vekovy rozdiel.Tehotenstva,vselijakych vysledkov z testov sa bojim aj ja,aj porodu,ale aj vychovy.Nemyslim teraz financne.Nechyba nam nic,baby co potrebuju maju vsetko,tak isto aj my,nemame ziadne pozicky,uver,hypoteku.Samozrejme zas na dovolenku to nevychadza z jedneho platu a co doma privyrobim ja,to pojdeme len vtedy,ked budem mat pracu aj ja.Ale to pises aj ty,ze s financiami problem nie je.Tak,ak sa na to citis a tuzite po malickom,do toho 😉

helka193
autor
19. jún 2012

@mima595 už teraz mu kradne hračky a Matúškovi to nevadí, radšej sa snou pohrá, ked mám pracu tak mi na nu dava pozor, aby nedala niečo do pusinky a podobne, kedže už chodi tak dava pozor aby nepadla a podobne. A čakať kým sa ukáže aka je povaha Viktoria, to už viem teraz, a približne viem aka bude ked bude väčšia, a čakať neviem do kolko rokov tak to by bol pre mna velmi velký odskok. Ja po tretom mimi už nechcem v žiadnom prípade riešiť dalšie a chcem sa venovat len a len kariere v práci.

helka193
autor
19. jún 2012

@janulap joooj normalne mi zimomriavky prešli po chrbate, jake povzbudenie, prave to že to chcem, tak aby tam nebol moc velky vekový rozdiel, nech sa spolu vyhraju a podobne, Matúško bude najstarší tak on mi už teraz velmi pomaha s malinkou, a bude mi pomahat aj s dalším to viem lebo jeho povaha je neskutočne dobrá, a manžel tiež opora a pomoc pri výchove a starostlivosti perfektná , len teraz si musim zistit, ja ked sa do toho dam teraz ja na malinku poberam od začiatku RP lebo matersku mi neschvalili lebo som nemala odrobenych 270dni za rok, tak mne na malinku ktorá pri narodení tretieho bude mat dva roky pozastavia RP a budem dostávat len na to tretie, + rod.prídavky na všetkých troch

lasenka
19. jún 2012

@helka193 moje zmyslanie 🙂

petkave
19. jún 2012

@anjelicek26 presne moja reč! A moja odpoveď na otázku, prečo si deti nechcem odkrútiť naraz pri jednej materskej. No jednoducho preto, že si chcem každé užiť. Nech ich bude hocikoľko 😀

helka193
autor
19. jún 2012

@janulap a v kolkatom si týždni a ked sa smiem spýtať kolko máš rokov? Ja mám 26 a ja si myslím že to je najlepší vek na rozšírenie rodinky, lebo ked budeme staršie deti nam vyrastu, a my budeme mat klud a mozme si dalej zivot uzívať, a najlepšie na tom je že ak je viac surodencov a ked mi tu už nebudeme tak je dobre že si budu vzácnou oporou 🙂

janulap
19. jún 2012

@helka193 mozes si este platit,ak vam to vychadza DNP.Len teraz je to drahsie,do konca januara sa dalo este po starom platit a materska by bola pekna.

janulap
19. jún 2012

@helka193 mam 29 rokov a som v 17tt.Nad tretim sme rozmyslali cca,ked mala mladsia 2-3roky.Aj som chcela ,aj nie.A cim viac som odkladala kojenecke veci,plienky,kocik-tym viac som nechcela 😀 Ako som pisala-pohodlnost 🙂 Skoda,mohlo vyrastat s nimi,ale teraz hlavne nech je zdrave,nech to uspesne dotiahneme do konca 🙂 Kamaratka 30r. ma 4deti po sebe 8r. 6r. 4,5r. a 2r. Nechcela,posledne dve sa pritrafili,bola z toho nestatna,ale teraz je rada.Ma to uz za sebou a ma peknu velku rodinu 🙂