Mat druhé bejby alebo ísť do práce? Aké sú vaše skúsenosti?

selene12
20. jún 2019

Ahojte. Prosím vás ako vedieť ci ísť do druhého tehotenstva alebo nastúpiť do práce? Príde to samo? Obávam sa oboch.... A každopádne normálne mi je až cudne a neuveriteľne pocity uzKosti mam... Keď na obe spomeniem.. Niečo s avo mne zlomilo...doteraz som si myslela z eby som. Sa dala aj na druhé tehotenstvo a mam čas pol roka teoreticky na to nemyslieť ešte...keď bude mať krpec dca roky... . Ale začala som si premietať všetko doteraz aké bolo náročné .... A rozmýšľať aké by to bolo náročné s dvomi deťmi..a ci by som to vôbec zvládla. Ale keď is predstavím nastúpiť do práce tak sa mi zdvíha žalúdok... Z toho stresu a papierovnia.... . manžel pracuje na zmeny a často som s krpcom sama..lenže zasa nechať druhé tak ísť do práce a uvidím neskôr ci sa na tehotenstvo dám ešte? Ach. . hľadám nejaké vaše skúsenosti... Také zo života.... Vždy lepšie ako čítať múdre články. Vďaka za každú skúsenosť.

beky1813
20. jún 2019

Do prace, v takomto rozpolozeni urcite nie ďalšie dieta

mariejenka
20. jún 2019

Ja za seba, dieta mam jedno, a zatial som zarita,ze aj jedno ostane. Mam 33r syn 2,9 r. Do roboty chodim uz rok a pol, na pol úväzku,s malym su babky(moja velka výhra, ze mam dobre mamu,svokru).
Ale muz este jedno chce, cizw kde nastúpim na cely úväzok,a malý v skolke, taky rok uvodime. Zalezi ci ty chces ešte jedno dieťa.

liz_lemon
20. jún 2019

ja by som radsej druhe dieta
s dvomi to vobec nie je take narocne, mam 2 deti s rozdielom 2r.4m., a bola to uplna pohoda, lebo uz som vedela, co a ako, uz neboli ziadne stresy, ako pri prvom

mmoni89
20. jún 2019

Za mna druhe.Ja mam.medzi chalanmi 20mesiacov a je to super.Ano zaciatok bol narocny kym sme si nasli system.ale potom to islo.Su x nich skvely parataci.Myslim ze kazdy by mal mat surodenca.Mladsi mal v januari 3 a za mesiac sa narodi.tretie,

majinka81
20. jún 2019

@selene12 Ahoj rozhodni sa aj podla veku urcite.Ak si mlada na druhe je cas mozes nastupit do prace.Ked ti to pojde na nervy budete skusat druhe.

andreagartnerova
20. jún 2019

Ahoj, ja mam pred 30 a jedného synceka, ktorý mal v marci 2roky, musela som nastupit skor do prace kedze mi islo o miesto, aby som ho dostala, ale teraz ked robim urcite chcem aj druhe, akosi mi to samo prislo, ze nieco prerobim a ak sa nam podari budeme chcet druhe, aby mal maly surodenca. Najskor ked som zacala robit som myslela, ze neskor ale akosi som to zvazila.

kristina2412
20. jún 2019

@selene12 tiež radim do práce. Ja mám medzi detmi 6 rokov a nemenila by som. Staršia je samostatna,rozumná, nikdy na sestru neziarlila,má svoje krúžky,záľuby, už nepotrebuje byť stále s mamou. Ja som si v práci" oddýchla"od stereotypu z materskej bolo to fajn.

jaja23
20. jún 2019

@selene12 keby som mala tvoj vek, určite by som chcela 2 deti. Počúvam stále o tom, že s dvomi je ľahšie ako s jedným, ale z vlastnej skúsenosti neviem povedať.

alexandra1509
20. jún 2019

Mať druhé dieťa narobis sa ešte dost

meluela
20. jún 2019

@selene12 do prace. stale sa mozes aj po mesiaci rozhodnut ze idete na druhe dieta .. naopak sa to neda 🙂

simca06022011
20. jún 2019

No ja som to odkladala, a druhe uz nebude tym padom, ak chces dve deti tak sa daj na to... elpsie ako potom lutovat. Plus ked uz bude jedno odrastene sa mostatne, napr. skolacik, tak uz sa ti zase nebude chciet do toho skocit a plienky riesit :D Tuto diskusiu som mala s kamoskami a veru sme sa na tom zhodli.. deti naraz a potom praca :D

alchemilkazltozelena
20. jún 2019

@selene12 bud rada ze sa mas kam vratit,

jana_eyre_2
20. jún 2019

to je zase moc individualne, ja som rada za maly rozdiel medzi detmi, ze som ich mala vsetky nakope a nemusela som sa vracat pomedzi to do prace ..

mam odrobenych 9rokov pred detmi, 7 som doma, mam tri deti a este jeden budem na neplatenej rodicovskej.. je mi luto, ze 4te sa nejako nepritrafilo do 3r najmladsieho..

ja mam taku politiku - praca bude vzdy, ale deti budu male len raz.. a poviem ti, pri druhom to je omnoho lahsie.. su sice dvaja, ale vela veci uz nie je novych.. nevravim, ze mas vylozene nohy a nic nemusis, ale s poctom deti sa zvysuje tvoja vnutorna pohoda.. (zavisi ale aj vela na povahe deti, najmladsi je dost narocne dieta, ale aj tak mam pocit, ze mi jedno dieta chyba ale to je len v mojej hlave)
aspon u mna to tak bolo, hoci priznavam predtym som nikdy taka unavena ako teraz nebyvala, ale je to premna unava so zmyslom.. to ma ale kazdy uplne inak nastavene a rozhodnut sa musis iba ty.. ja som vzdy chcela velku rodinu a paci sa mi to, hoci penazi na rozhadzovanie nemame, jednoducho sme tak nastaveni..

mikavo
20. jún 2019

Pokiaľ si to môžeš finančne dovoliť, predlz si rodičák. Pokiaľ dieťa nemá zdravotné dôvody na to, aby ti platili rodičák, tak budeš doma zadara, len štát ti uhradí zdravotné poistenie a ty budes mat rok na to, aby si si to cele premyslela, resp. oddýchla a možno sa pripravila na nástup do zamestnania alebo 2.dieta

29simona29
20. jún 2019

@selene12 mám to presne rovnako ako ty a správnu odpoved som ešte nenašla, verím, že sa to vyvinie presne tak, ako to ma byt ☺️

zuzula507
20. jún 2019

@selene12 ja som na tom podobne mam 33 rokov, 1 dieta 3,5 rocne, som na predlzenom rodicovskom zo zdravotnych dovodov syna ale od septembra pojde do skolky a po case ak sa zabehne a bude vsetko v poriadku, budem moct nastupit do prace. Cim dalej viac rozmyslame nad 2 dietatom, no ak si predstavim to vsetko od zaciatku popravde velmi sa mi do toho nechce 🙂 , no zaroven ak budem cakat rok, dva, tri citim ze uz sa mi do toho nebude chciet vobec a predsa vyssim vekom bude aj ta sanca mensia. Za mna teda rada pre vas ,ak 2 dietatko chcete neodkladajte to

evittam
20. jún 2019

@selene12 Prve som mala v 30siatke, po 2rokoch som isla do práce a v skoro 36 druhe. Tak sme to chceli aj plánovali. Za mna lepsie takto. Uzila som si MD a RD 2x a mam aj kariéru a dobrú pracu. Je len na tebe ako sa rozhodnes.

elisebah91
20. jún 2019

@selene12 ja by som isla do druhého. Teraz mas dobrý vek, zdravy, vyssim vekom sa ti nebude tolko chciet, nemusi sa darit aj keby ste chceli...si silna a aktivna. Podla mna je lepsie mat deticky po sebe, uz vies co ta asi caka, budu partaci prejraju sa...robota bude vzdy aj ked tebe ms prestane v 35-40ke. My cakame prirastok druhy v auguste s rozdielom 2r7m, mam 28 tak snad to pôjde dobre 🙂

selene12
autor
20. jún 2019

@kristina2412 nad týmto uvažujem aj ja.... Ci nemať väčší rozdiel tých 5rokiv aspoň.. A užiť si malého ktorý má v októbri dva... Len čo tehotenstvo vo veku 35 36 rokov

selene12
autor
20. jún 2019

@simca06022011 ved to je to ze keď pozerám už teraz na môjho 1,5rocneho že čo máme za sebou a ako je to teraz super..... Ze už teraz sa obávam co by to bolo zasa odznova

evittam
20. jún 2019

@selene12 Ako som ti napisala-druhe tehu som bola v 35- vsetko v poriadku. A otehotnela som este skor ako pri prvom, dokonca na prvy a jediny pokus. Mame bez mesiaca 6rocny rozdiel. Tak ako sme chceli. Je to super.😉

selene12
autor
20. jún 2019

Milé dámy vďaka vám za skúsenosti... Môžu byt toto také strašné hormóny z kramov? Mne je z toho tak ťažko taka úzkosť neuveriteľná a tak dlho ma to drží.. Ja som bola v tom ze po novom roku idem snáď na druhé aby keď malý bude mať tri sme mali druhé..... Ale niečo sa vo mne zlomilo neuveriteľne... A začala som mať strašne obavy aj zo strán co počúvam pritom my sme si užili všeličo ale teda bolo to zlaté bábätko.....

selene12
autor
20. jún 2019

Prácu som si nepripustala... Avšak nakoniec uvažujem ci do nej neísť a skúsiť bábätko neskôr... Lenže 35.... Som si povedala ze to už by bolo mat najlepšie odrodene co chcem aj koľko chcem.....

evittam
20. jún 2019

@selene12 Tak rozhodnut sa musíš sama. 😉 Ja by som to neurobila inak.

lubina
20. jún 2019

@selene12 ja som chcela druhe dieta a aj sa podarilo, zial tehotenstvo neslo ako malo a o dietatko sme prisli. Tiez som mala uz po tridsiatke. Hned ako sa dalo som chcela druhe, nastastie sa to podarilo a mame dve krasne dcerky. Neviem si predstavit, ze by boli jedna bez druhej. Samemu dietatu je smutno, nikto ma nepresvedci, ze nie je. Surodenca nenahradi nic, ani rodic, ani priatelia, nikto...cize za mna dietatko skusat hned

blackcat8885
20. jún 2019

Za mňa druhé ved pracovať budeš celý život a keď pojdes do práce a potom zase na matersku radšej by som dala naraz.

selene12
autor
20. jún 2019

Ja som mala malého.. Mmmmm.... po 29 som rodila.... A tiež. Som to chcela buchnut dokopy ale normálne uvažujem ci neísť na rok dva robiť..mňa neuveriteľne z mohla úzkosť doslova... Normálne sa bojím keby človek vedel ze bude mat tak dobre decko jak bolo toto keď bolo malinkate... Ale keď počúvam kamošky.. Naplasena som zo všetkých strán..... A doslova na všetko sama..... ..ale bojím ako aj do toho nabehnem ak by som šla robiť . Ale ze by som si aj malého dlhšie užila myslím do tých 5rokov.... Venovať sa mu... nejakú dovolenku výlety myslím keby zostanem tehotná neviem si predstaviť ze by som ho mala na druhej kolaji.. Viete čo myslím? Ja som strašná.... Ale proste mne z toho doslova šibe..... Fakt! Kuknem na malého a len plačem aké to bolo ťažké v nemocnici... Potom. doma... depresie atď. A pritom som bola rozhodnutá ísť do toho....ale teraz? No fakt neviem viete čo je smiešne? Ze takato totálna depresia a beznádej ma mala chytiť po novom roku..... Keď malý bude mať po druhých narodeninách a ja by som sa mala. Potom rozhodnúť ci skúsiť druhé alebo sa chystať od septembra do prace.... Rok 2019 ma byt free užívať si.. Oddychovať.... Relax..... Ach

selene12
autor
20. jún 2019

@zuzula507 ja mam 31 za necelý mesiac malý ma v októbri 2. Bola som názoru ísť do toho.... Ale fakt ak je toto nejaká divná forma menzesu.... Co dúfam ze je.... Dúfam že za polroka sa rozhodneme ci skúsiť druhé alebo za ísť od septembra 2020 do prace

selene12
autor
20. jún 2019

@blackcat8885 tiež som bola toho názoru si to predĺžiť.. Ale keď si spomeniem aké to cele bolo normálne sa bojím lebo ja som mala dobre bábätko od 6 týždňov proste spi celú noc.... Rado sa vozidlo v kočíku... Nebolelo bruško... Roste ideál

selene12
autor
20. jún 2019

@andreagartnerova snáď mi to docibkbe ešte keď budem doma... Za pol roka aby sme stihli do jeho troch rokov druhé.... Alebo fakt podem do prace a ak sa podarí bude neskôr? Ach