Máte aj vy uplakané bábo? Čo s ním robiť?

drobcek8
30. jún 2009

Baby ktorá s vás má uplakané bábo...? Ja už neviem čo mám s ním robiť ☹

jarabica
3. júl 2009

drobcek, ked mala neustale place a casto grcka po kojeni pripomina mi to prejavy gastroezofagalneho refluxu - moze sa jej mliecko zo zaludka vracat do pazera, pri babatkach nie je ten spatny chod este uplne uzatvoreny... skus ju po kojeni dat poriadne odgrdnut, ale tak aby si jej netlacila na brusko... a potom spinkat do vyvysenej polohy, hlavicka vyssie - nozicky nizsie... napr. knihami vypolohovat celu postielku alebo ju skus dat do lehatka... uvidis, ci to aspon trosku pomoze...
moja dcera trpela tichym refluxom, takze tie dlhe neutichajuce place poznam velmi dobre... nakoniec sme museli este zahustovat moje MM, nakolko som kojila... a reflux nam potvrdili na uzv u gastroenterologa... ked sme zacali po 6.mesiaci prikrmovat, pomaly tieto priznaky vymizli...
drzim palce, aby ste si nasli svoj rytmus a tebe najma vela spanku, spi kedykolvek, ked mala zaspi, aby si si oddychla....

lucik106
12. aug 2010

ahojte, moja Lucka posledný týždeň zakaždým ako ideme von po pol hodine pustí strašný plač, že musíme ísť domov, nikam sa neviem dostať, ani keď mi treba dačo vybaviť, keď ideme z domu je napapaná, prebalená, pomaly zaspáva, chvílu sme von a môžme sa otočiť a ísť domov, keď ju zoberiem na ruky, tak je to trošku lepšie, ale niesť ju celú cestu nevládzem. máte niekto niečo podobné? už si neviem rady... 😨

turtle
20. aug 2010

ahojte,noooo ja mam uplakane hned dve deti naraz...na zaciatku mi dostali koliku,skoncila sa pred dovrsenim tretieho mesiaca,som bola stastna ze sa to uz konecne skoncilo,a teraz pocuvam plac kazdy den cely den,saska ani nie tak,ale dost sa pokazila so spinkanim,uz mi spinka ovela menej ako kedysi a to bola taky spachtos ze mi prespala aj cely den a celu noc..uz aj vecer ked ju polozim do postielky tak spusti plac a musim ju uspat tak ako ked mala koliku... mimka potrebuje neustalu pozornost,stratim sa z dohladu a uz je to tam,place a place a place,az pokial sa opat meobjavim pred jej ocami..hyperaktivna je az az,nevie mi spinkat cez den,tazke je ju uspat,nic ju nebavi,mrzuta je,urevana...no vyhrala som to kazdopadne,ja len dufam ze sa to coskoro skonci,lebo akoze uz mam nervy v kyblu...

bejkka
20. aug 2010

môj je taký urevaný, keď málo cez deň spí a tiež je nervný, keď som nervná aj ja - tie deti to cítia, je to začarovaný kruh, ale najdôležitejšie je ukľudniť sa a až tak sa upokojí aj môj malý, ja často predýchavam 😉

lenka_da
20. aug 2010

moja mala bola tiez neskutocne uplakana, najskor sme mysleli, ze je to bezna kolika, potom, ze zuby, ked bola vacsia, tak, ze je to tzv. nocny des. Boli sme uz na prasky. Teraz ma 2 roky, po vysetreniach na gastre sme usudili, ze ide pravdepodobne o intoleranciu laktozy, nepodavame mlieko, zakysane mliecne vyrobky len obcas, opatrne a len rano a konecne prespi celu noc. Takze chuda, asi mavala neskutocne krce v brusku.

mysiatko
30. sep 2011

ahojte dievčatá...obnovujem tuto temu lebo si uz neviem rady a nebyt pomoci od rodiny tak som s nervami v kybli...Lea je velmi uplakane babatko, plače s prestávkami cely den, v noci sa celkom vyspime, ale dni su strašne, nedokazem pri nej ani navarit, problem je pomaly aj ist na zachod. Musim ju mat neustale na rukach, denny spanok ma taky ze mi spi na vankusiku na nohach a ja sedim na gauci, ked sa mi zda ze ma tvrdy spanok tak ju polozim a ona je za 10 minut hore:( tragedia je ze nechce spat ani v kociku, tam pospi tak 20 minut...ked ju dam do nosica tam vydrzi aj 3 hodiny...boze nech uz je toto obdobie za nami...poradte

fialkaa
30. sep 2011

@mysiatko neviem, ci ti poradim, dufam, ze ta nenaplasim. vastnu skusenost nemam, ale kamaratka ma dceru, ktora na tom bola podobne. dovod zistili asi po 4 mesiacoch - tichy reflux. vodorovna poloha jej nevyhovovala, pretoze sa jej mliecko vracalo do hrdielka, cely den chcela byt na rukach , len vo zvislej polohe, ako pises ty. kludne to moze byt nieco ine, podla mna treba hladat pricinu placu, aj ked su babatka, ktore vraj placu len tak.

lillah
30. sep 2011

@mysiatko ja mam tiez urevane dieta... nemozem sa od nej pohnut na viac ako meter....inak spusti vresk. Mam problem dat pradlo do pracky....takze domace prace sa stavaju utrpenim.....bud mam bordel alebo robim co treba a ona len vresti a vresti a vresti..... uz som s nervami na konci.... nema mi kto pomoct...cele dni som s detmi sama a ten je rev sa zacal odrazat aj na synovom spravani.... Zacal byt neposlusny, stale krici a je nervozny. Nespala som poriadne uz vyse 2 meisacov.... tym myslim viac ako 3-4 hod. za noc..... lebo ani spavat nechce. Aj v noci reve...... spi od 9 do 11:30 (niekedy az do poloci) to ja dobieham domace prece....potom ju nakojim a ona spi asi nieked 2 hodiny...niekedy 20 minut....potom zase reve az do tej piatej rano...a vstava 6:30-7.....Neviem ani ci chcem radu alebo sa len "vyplakat".....ale naozaj to nezvladam.

sisaha
30. sep 2011

@lillah mas to narocne, nevyspata a nervozna mama sa rovna nervozne dieta. Naozaj nemas nikoho kto by ti malu zobral aspon na hodinu na prechadzku von (kamoska, suseda, manzel)? ty by si si zatial pospala. Domacnost neries, dolezite je aby si bola v pohode.
@mysiatko Ak dieta chce byt v nosici, tak ho treba nosit..., ono sa to casom upravi

lillah
30. sep 2011

@sisaha jediny kto je tu nablizku je svagrina....lenze ta robi...obcas mi postrazi starsieho syna..... malu neberie lebo ju este kojim....a ona by prevrieskala cely cas co by som bola prec (dcera, nie svagrina...no mozno aj ta). Muz odchadza z domu 6:30 rano a pride vecer o siestej....niekedy neskor....zalezi ake ma spoje z prace. Okrem toho on nema rad ked mame neporiadok....lebo nechape ako to ine zeny zvladaju a ja nie....ved jeho mama mala 3 deti a stale mala poriadok.....alebo jeho sestra este aj robi a ma vzdy krasne upratane (vyzera to u nich ako v muzeu)...VZDY. Kamaratky co som tu mala odisli...VSETKY ☹ Mna uz len na psychiatriu hodit..... jaaaaaaj to by bolo.... pokoj od vsetkeho 😀

mysiatko
30. sep 2011

@lillah kolko ma tvoja mala?

lillah
30. sep 2011

@mysiatko 8 mesiacov....len ta medzi recou....prvy prispevok so napisala ked zaspala....uz je hore....a neuveris ale reve 😠

sisaha
30. sep 2011

@lillah na to ako to ine zeny zvladaju by som svojmu chlapovi asi nieco povedala...nech sa s tebou na pol dna vymeni. Napr. cez vikend, nakoj ju a odid do mesta na 2 hodiny vypnut a nech sa o nu postara...Proste mate narocne dieta..

lillah
30. sep 2011

On mi to hovori preto, lebo vie, ze sa nastvem....a budem hore aj do 4 rana upratovat.... a ja som tak neskutocne sprosta, ze mu to odpustim..... ☹

mysiatko
30. sep 2011

@lillah preboha vidina ze to bude trvat tak dlho ma vystrasila...

andrema
30. sep 2011

Jaj baby,tuto temu keby som citala pred rokom a pol 😖 . Tiez mam take urevane dieta, non-stop plakala odkedy mi ju doniesli v porodnici, ja ze to bude z toho,ze mam malo mlieka alebo chce byt na prsniku. No skusala som vsetko raz to zabralo a na dalsi krat uz zasa nic nezabralo. Proste aj v kociku plakala. Cez den spala tak 2x po 20 minut a aj to zaspavala skor od unavy z toho revu. Ani nosenie, nic nepomahalo. Nastastie som ja mala doma mamu. Co mi ju zobral ana chvilu,tak som sa snazila si odsat nejake mlieko, inak som nemala cas a nic naozaj, ani si rano snad umyt zuby.
Od 6tich mesiacov sa to trochu zmenilo. Revala uz len vtedy,ked som si ju dovolila polozit niekde, co len na wc zajst.A v kuse som ju musela nejako zabavat a nosit na rukach. To jej zostalo to nosenie dost dlho. Od mich mesiacoch bola ticho v kociku konecne, teda com som si ju mohla dovolit polozit,tak bolo len do kocika. Od 10tich mesiacov v kociku zasa len plakala.
No takto viem o com tu citam. Postupne sa to vsak stale o nieco zlepsovalo ako rastla. Je to moje prve dieta, aj sa bojim mat druhe, co ked bude take iste?
Teraz place za kazdu blbost, co sa jej nepaci.
No ale musime to vydrzat, z toho vyrastu. A myslim, ze narocne deti placu aj bez priciny. NIe vzdy ich musi nieco boliet. S malou sme behali po lekaroch, menili mlieka a nic jej nezistili.
Povedali len, ze je temperamentna a preto place, ze deti placu...Tak sme to pretrpeli.
Viem ako sa citite,aj ja som bola niekedy na dne uplne zufala, ale prejde to.
Drzim vam palce

andrema
30. sep 2011

a este nieco. citala som si teraz ten clanok,co je na zaciatku na neho link z mamaaja. No myslim,ze kazda z nas robi pre dieta vsetko co moze a napriek tomu place. Take sa nepise niekde,ze co robit vtedy.
Mala odmietala byt s nami v posteli, mohla som ju nosit, utesovat, snazit sa ju zabavit,mojkat sa s nou, masirovat ju ani nebolo mozne ako plakavala...takze myslim,ze tie rady pise clovek,ktory take dieta nemal..moj nazor 😀

lillah
30. sep 2011

@andrema viem, ze to raz prejde...ale momentalne je to na nevydrzanie....kazdy den sa budim s hroznym pocitom, ze co to zas bude za den. Vobec si materstvo neuzivam tak ako ked sa syn narodil...on bol take dobre pokojne dieta. Takmer vobec neplakal....len trosku pomrncal.... a vobec ma nepotreboval 24 hodin denne ako dcera.

@mysiatko ono to netrva celych 8 mesiacov.... mali sme asi 1m. prestavku ked dokonca prespala takmer celu noc...a cez den bola dobra..... o to je to horsie...ze uz to vyzeralo, ze konecne bude dobre....a zvrtlo sa to naspat. A ona je celkovo nejaka divna...strasne ziarli na brata.... bavi ju robit zle a tahat vlasy inym a zaspava s tym, ze si vytrhava vlasy alebo sa skrabe

andrema
1. okt 2011

@lillah no bud vdacna, ze aspon prve dieta bolo kludne, lebo tym,ze ja mam len jedno,tak ani netusim ake to je mat kludne dieta

andrema
1. okt 2011

@andrema drzim palce, viem,ze to je tazke a materska je utrpenim 😒

gaby21
1. okt 2011

@lillah Neda mi nereagovat, myslela som si, ze ja mam uplakane dieta, ale oproti tebe je to nic, moja rada pre teba, NUTNE SI POTREBUJES ODDYCHNUT. Mas predsa rodicov, svokrovcov, surodencov, alebo nech ti manzel zaplati opatrovatelku aspon na jeden den v tyzdni. Malej flasku do ruky, aby mohla od teba prec, maleho na par hodin kazdy den do materskeho centra, kde sa ti onho niekto postara a on bude medzi detmi, Viem, ze sa mi to lahko pise, ale aj moje dieta je dost narocne, v roku som ho odstavila od kojenia, odvtedy mi ho vzdy niekto z rodiny zoberie na noc a na cely den k sebe. Tie chvile co stravim iba sama so sebou, su na nezaplatenie, ziadny rev ani nic podobne, no proste krasa. Vazne nad tym pouvazuj, kym ti mala z toho vyrastie, budes zrela na psychiatriu a pre svoje deti nepouzitelna 😝

gaby21
1. okt 2011

@lillah A manzela posli s jeho domacimi pracami do teplych krajin, musi byt k tebe viac ohladuplnejsi, sak ty nie si robot 😠

deniskateniska
1. okt 2011

@lillah ahoj moja kolko ma drobec? moj maly nespaval odmalicka takze som nemala sancu pri nom nic robit, grckal plackal mal koliky... ked som chcela ist na wc rev, varila som tak ze maly sedel v kociku pri mne co najblizsie a stale som sa musela s nim hrat a rozpravat... upratovanie - sa ani nedalo ani som neriesila bud pomohol mm alebo s malym pri sebe ... a varit? som rada ze mm nefrflal ze nema navarene... mne velmi pomohlo ze som ho prijala takeho aky je.. proste je to moje dieta, milujem ho nech je akekolvek.. pomohli mi aj clanky "moje milovane narocne dieta" vlastne som si precitala ze nie som sama co ma narocne dietatko a musim ho prijat take ake je... a ver alebo nie pomohlo to ja som sa ukludnila aj maly prestal plackat tak vela, a to ze bol pri mne som to brala tak ze je to moj milacik a ked bol 9 mesiacov vo mne tak bude aj pri mne cely zivot.. a spinkavala som s malym ked spal tak som si zdriemla aj ja apson raz do dna... a vyrozpravat sa ked nie kamoske aspon tu 😉 a NIE SI ROBOT!!! takze ked sa musis starat o dieta, nemozes upratovat nemozes navarit ked pride muz z prace tak si da chcleba s maslom a salamou a s drobcom budu spolu pri tebe a ty mozes navarit alebo si oddychnut 😉

deniskateniska
1. okt 2011

@lillah a to som este chcela nas maly bol najviac urevany aj stale je ked mu idu zuby.. vtedy bol este horsi ako normalne.. ani sme nespali ani nic... ked som prestala kojit v 10 m. tak sme sa trosku aj vyspali ze prespal celu noc ale ked prisli zas zuby.konec...

lillah
1. okt 2011

@gaby21 rodicov, svokrovcov a surodencov mam asi 1500 km od mojho bydliska..... syn nastastie ide od utorku do skolky na 3 hod denne, tak hadam sa nam domacnost ukludni.... 😉

dejka77
1. okt 2011

@mysiatko fialkaa spominala tichy reflux, skus si o tom precitat ci to nahodou tvoja mala nema a ak nie tak potom asi chce aby si ju nosila. Pokial je spokojna ked je pri tebe, tak to by mohol byt ten dovod preco stale place. Moja mala sa tiez rada nosi 🙂, sice mi nereve (sem tam place), ale zato v kuse mrnci ked ju necham na posteli nech sa hra. Dost mi to lezie na nervy, ani v satke ju nemozem mat, lebo sa mi stale naklana na bok a je v zlej polohe, varit nemam cas, niekedy ani jest. Z tych prispevkov co tu citam vidim, ze su aj "horsie" deti takze ja sa vlastne nemam ani na co stazovat 😅

dejka77
1. okt 2011

@lillah A neskusala si ju nosit v satke? Mozno len chce byt pri tebe.

tinki
1. okt 2011

@mysiatko Ahoj aj my sme to mali. to bude asi ten skrytý reflux. U lekára sme s tým neboli, nakoľko ja som nechcela s ničím mlieko zahusťovať. Reflux majú všetky bábätká, niektoré silnejšie, niektoré slabšie. A niektoré majú možno viac kyseliny a preto ich to páli. T
Tiež sme celé dni nosili. Ja aj manžel. V kuse plakala. Zaspala väčšinou vo zvislej polohe. A keď sme ju položili, do 20 minút bola hore. Až raz ju dal manžel na bruško a ona spala hodinu a pol. To som ju chodila každú chvíľu pozerať, či žije. Ale pomohlo. Odvtedy spala len na brušku. Skoro sa naučila aj hlavičku dvíhať a pretáčať si ju. Keď nespala, tak plakala. Ale keď spala, tak tie dve hodinky bol kľud.

lillah
2. okt 2011

@dejka77 ked bola mensia tak som ju nosila v tej klokanke ci ako sa to vola....ale bola to strasna zataz na chrbat... kedze sa narodila dost velka, 4,6kg

lillah
2. okt 2011

@deniskateniska krpata ma 8 mesiacov....najprv som si myslela, ze je taka koli zubom....ale ked jej uz aj zuby vysli a ona stale revala tak mi doslo, ze to asi nebude pricina. Ona je na mne ako keby zavisla. Musi byt stale so mnou. Varim tak, ze ju mam v detskej stolicke a napchavam ju chrumkami a keksami.....upratovanie je dost zlozite a psychicky vycerpavajuce lebo to vresti cely cas ako sa snazim nieco urobit. Muza z toho bordelu co doma mame chyta infarkt. Ked mala spi nikdy neviem ci sa do niecoho mozem pustit alebo nie....lebo nikdy neviem ako dlho bude spat. Minule som si zacala triedit pradlo.... a ked som bola v tom "najlepsom"...tzn. ze som uz mala narobenych asi 8 kop pradla....vtedy sa zobudila. Kym som ju vybrala z postielky a prebalila syn mi polovicu z toho hodil na zem, lebo on si nemal kde sadnut.... tak som to zase zacala zbierat...krpata sa pustila do "triedenia" neparnych ponoziek (inak moja pracka je ako cierna diera.... dam tam 3 pary ponoziek a vyberiem z kazdeho paru jednu...pripadne 7 rozdielnych ponoziek)... a takto to mam skoro stale....cize triedenie pradla a zehlenie robim vacsinou vnoci...od 10tej do druhej....