Máte aj vy uplakané bábo? Čo s ním robiť?

drobcek8
30. jún 2009

Baby ktorá s vás má uplakané bábo...? Ja už neviem čo mám s ním robiť ☹

vanja
30. jún 2009

koľko má mesiacov?

drobcek8
autor
30. jún 2009

Dva týždne má.

vanja
30. jún 2009

drobček a plače v kuse, alebo iba keď je hladné, alebo hcce späť? Nemala som uplakané deti, ale mali sme také dni a hlavne noci, keď bol u nás niekto na návšteve, vtedy som aj 3 hodiny kojila so striedaním hojdania na rukách a nevedela som čo už pomôže.

vanja
30. jún 2009
drobcek8
autor
30. jún 2009

No ona má asi aj tie koliky, ale tak sa mi zdá, že tie jej už asi aj prešli a stále plače... ja som už zúfala... papať jej nemôžem dať, lebo to vygrcká a už neviem čo s nou ☹ cumlík dudle, ked jej vypadne, tak plače a niekedy ho zase nechce ☹

miskinadamko
30. jún 2009

take male dieta urcite neplace stale bez priciny, takze urcite ju nieco trapi, bud brusko, alebo hlad. ak sa ti to nezda zajdi k doktorke a spytaj sa

vanja
30. jún 2009

keď ju kojíš, skús ju priložiť k prsníku, prípadne jej dal´j do pusy, keďže nechce cumlík svoj malíček. Ale určite by som najprv bola naistom, či ju naozaj niečo nebolí. zájdi zajtra k lekárovi, aby sa na ňu pozrel.

drobcek8
autor
30. jún 2009

No papať som jej už tiež dala a vygrckala to, takže to znamená, že je prejedená.... ☹

vanja
30. jún 2009

plače aj teraz? Pokiaľ áno ,skús ju rozbaliť, nech má voľné bruško, pomasíruj jej ho a skús jej troška pocvičiť s nožkami, príp. ju daj na bruško a masíruj jej chrbátik. My sme tiež párkrát zaspávali tak, že bola rozbalená a masírovala som jej bruško. Upokojila sa. Nie je jej horúco?

vanja
30. jún 2009

a drobček stolicu mala kedy naposledy?

drobcek8
autor
30. jún 2009

No vieš ja som ju predtým už uspala, buvala pol hodinku, potom trošku vygrcla a mamina ju hned brala na ruky atd. Podla mna urobila chybu, lebo ju zobudila a ona už nevedela zabuvať, tak plačkala chúdatko ☹ Stolicu mala naposledy asi pred troma hodinami, ale už buvá teraz.

vanja
30. jún 2009

ok, skús potom len masírovanie, cvičenie s nožkami k brušku a uvidíš. Ja som mojumalú veľmi dlho aj hojdala pri každom zaspávaní na rukách. Buď zaspala pri kojení, lebo somju potom musela kolísať.

vanja
30. jún 2009

ešte ma napadlo, či ju nechávaš odgrcnúť po papaní

mamutka
30. jún 2009

a kojis alebo je na UM? ak um, tak mozno jej nerobi dobre a chce to skusit nieco ine. mozno ju nieco boli, zavolaj dr.rano a popis, ze aj najedena, prebalena, vykakana a place. a nech nevravi ze z toho vyrastie, bla bla, potom zmen dr. a hladaj taku co sa k tomu postavi ako k problemu ktory treba riesit

janajanajana
1. júl 2009

Drobcek8, ma vetry? Z toho najcastejsie boli babatko brusko a tiez ci nema silnejsi reflux, ked si spominala, ze grcka? Z toho zvykne babatka palit zaha. Moja mladsia bola prve tyzdne uplakana, dovodom bolo raz brusko, to vies, ked neprdka a puci sa a strasne vrti, a u mojej aj hlad, mala som malo mliecka, ked som zacala prikrmovat, tak zacala byt kludne babo. Tak hlavne sa snaz najst pricinu placu. Pri refluxe zas babo place obycajne kratko po najedeni, teda kratko spinka a budi sa lebo ho pali zaha. Obycajne sa ukludni pri zvislej polohe

roka96
1. júl 2009

ahoj my sme boli uplakaný do 6 mesiacov stále... a ani sme nespali... pomohlo jedine nosenie,,, po polroku nám pomohol osteopat odvedy je to iné.. dieta nikdy neplače len tak pre nič za nič.. nám stále tvrdilo kolika, reflux ...reflux sme mali koliku neviem, ale hlavne že sme ok..
taký maličky to može byt kolika i ked neviem, či pri kolike plače dieta stále.. podla mna nie ale každý má iný názro..
fakt pomáha hojdat hojdat hojdat, a aj ked si ty nič neurobíš aspon plakat nebude... my sme boli stále zavesený na sebe v klokanke...

megi93
1. júl 2009

😖 Podla mňa je to kolika. Naša malá plakávala do 3,5 mesiaca vkuse...len čo sa najedla, tak asi po hodine a pol začala plakať a nevedeli sme ju utíšiť. Iba hojdaním na rukách, prípadne keď sme ju rozbalili a masírovali bruško.

krpcek
1. júl 2009

baby ja mam tiez urekane dieta - tiez by stale len nosila na rukach. 😢 😢 😢 uz som z toho zufala, dnes so sa este ani nestihla najest. 😢 😢

roka96
1. júl 2009

krpcek.. poznám ja som chodila pod oknami, kde to vyvonávalo a vedela som, že budem na sucho.. bola som sama a nemala som čas ani najest sa a nieto navariť... 😔
potom som vymyslela tu klokanku, mala som aspon ruky voľné...

cuchre
1. júl 2009

take male babatka potrebuju tulit, nebojte, nebudu stale an rukach, teraz vas najviac potrebuju. my sme aj spavali tak, ze maly lezal na mne, bol potom kludnucky.
ak vela grcka, moze mat aj reflux, kolika je taky staaasny rev, nam pomahalo zabalit pevne do perinky a hojdat (harvey karp- nejstastnejsi miminko v okoli)...
no a ak je mamina nervozna, lahko to prejde aj na babo. preto treba oddychovat, kym dietatko spi a vela jest, aby si mala dost energie 🙂

roka96
1. júl 2009

len horšie je oddychovat s bábom, ktoré ti vobec nespí... si na neho sama ☹ a musíš ho mat na rukách zjest rýchlo čo vidíš, pretože ti ani nechutí ked ti pri tom plače... 😔 ale to kto nezažil nepochopí!!!!!!
s tulením a hojdaním to je pravda..

cuchre
1. júl 2009

neboj, poznam, ked krpec nespal cely den...no nakoniec som dala dudel a uspavala na rukach...ale prvy mesiac stal za to 😉

roka96
1. júl 2009

vidíš my prvých 6 mesicov dudlík nechcel iba ruky hojdanie a nespal vobec.. takže krása... ale všetko zle je na niečo dobre aspon mám postavu skoro ako predtým.. no chcela by som ešte pribrat nejaké 3- 4 kilá... 😝

vanja
1. júl 2009

my sme hojdali rok a 3 mesiace, končne zaspí bez hojdania

zuza.m
2. júl 2009

ako baby pišu može to byt reflux a aj kolika.je to malinke babenko ktore si len zvyka na tento svet a aj mliečko.my sme plakavali do troch mesiacov potom mu zistili alergiu na BKM a bol klud.tak že babeno neplače len tak bez pričiny.aj ked možno ho prave neboli brušku ale chce sa len hojdat.tak že žiadne stresy ak plače.kludne chytit na ruky a hojdat ,tulit lubit. a rozhodne si sama určuj kedy sa zobere na ruky a kedy nie.nie že mama ju vytiahla skor ako sa zobudila.

je to naročne obdobie ja som si to tak rozhodne nepredstavovala myslela som že ho pohojdam a bude spat .ale drobec mi ukazal ako to naozaj je.do troch mesiacoch ked bol hore tak plakal.pravidelne po jedle.a nebol to plač ale doslova rev.pomahalo iba nosit a poriadne natriasat.teras je to už super aj ked stale sa nemam čas najest ked som sama ale už plače nepozname.

ešte ma napadlo ked vela grcka či nevygrcka všetko a potom nieje hladna.teras ma sesternica maleho a ten ma silny reflux nasadili mu nejake zhustovadlo aj ked koji.aby aspon niečo vnom ostalo.lebo 100ml vypil a 50z toho vyvrackal.

krpcek
2. júl 2009

my zaspavame tiez len na rukach a hojdanim. ☹ najviac ma vie nasrat, ked mi niekto povie, ze "ked ste si ju naucili na ruky". neviem, co by oni robili keby im babo stale plakalo. vsetcia su mudry, ale aby poradili nieco co by mi pomohlo tak to nie. 😠

cuchre
2. júl 2009

heja este povedia, ze rozmaznavas 🙂 nic si z toho nerob 🙂 my sme sa uspavali na rukach do 11m, potom sam prestal, zaspavali sme najskor spolu pri telke, potom v posteli a teraz uz sam v postielke. mne sa nepaci tam metoda vyplakania. chvilu to sice trvalo,ale mame rovnaky vysledok a bez kriku 🙂

roka96
2. júl 2009

cuchre mne sa to tiež nepáči.. a ešte ked niekedy počúvam, že to robia aj detom mladším ako 6 mesiacov 🙄 ... chudiatka maličke my sa tiež uspávame na lopte zaspí aj normálne ale to trvá aj 3 hodiny ....
nám to tiež hovorili a manžel mi len povedal, nič si z toho nerob všetci sú múdry, ale keby majú také dieta tak by sa zbláznili... 😀

zuza.m
2. júl 2009

no to poznam ako si si naučila tak maš.a najlepšie bolo že len čo som došla z porodky tak maly zaplakal a každy ho hned bral.ku mne sa dostal len k prsu a na odgrgnutie bol zase u niekoho ineho.až ked som podotkla že jednoducho bol vzacny a každy ho hned chcel čičikat tak som dostala odpoved že postupne som ho to mala odučat. 😠 .
ale ja som spokojna je to uplne vyrovnane dieta .tak že mojkajte kolko vladzete. 😉

estella
2. júl 2009

drobcek ja viem velmi dobre o com pises...moja dcera ma uz sice 5rokov ale ako male babo plakala non-stop....ako mi ju v porodnici dali tak od vtedy len plakala a spat nepotrebovala ked zaspala tak na 20minut..ja som si povedala ze to prejde ked prideme domov ze ju tam tie ostatne babatka rusia a tak nemoze spat..lenze ani doma sa to nezmenilo..ja som nerobila ine len som kojila lebo len vtedy bolo dobre ked bola na prsniku...potom moj manzel isile robit do Nemecka a ja som s malinkou isla byvat k mojej mamine..jej dakujem za to zesom sa nezblaznila...mozno si teraz budete o mne mysliet ze co som ja za matku ale ja som sa z nej vobec netesila..vsetko to boljeden velky stres ona den noc plakala...moja mama nechapala...menila sme s apri nej ona s nou spala jednu noc ja druhu a nosila mi ju len na kojenie co bolo kazdu hodinu ale ja som bola vdacna aj za to ze spim hodinu v kuse...ked som hovorila doktorke ze mame takyto problem ona ju vzdy prezrela a povedala ze malinka je uplne v poriadku a musim to len vydrzat..a tak ja som zo dna na den cakala kedy uz bude vacsia a bude to lepsia a hlavne kedy uz bude normalne spat...a dockala som sa ked mala 3roky tak sa uz v noci zobudila len 5kraaat..to bolo super a tera je to uz uplne super lebo uz prespi fakt celu noc ale to ma 5rokov...
teraz mam skoro desat mesacneho chlapceka a ten je uplnu opak....starsne dobre babo...aj ked sa mi vsetci v mojom okoli co zazili Stellu cudovali ze ja chcem druhe dieta tak ja som ho chcela a bola som presvedcena o tom ze bude dobre lebo si to zasluzim za to co som si prezila pri malej...

drobcek ale ty urcite nemas ten pripad co som mala ja...mozno sa tvoja malinka len potrebuje aklimatizovat dva tyzdne to je fakt este malinke babo...skus jej masirovat brusko ked velmi place a mozno jej to pomoze..je taka mast da sa kupit v lekarni vola sa pupik a nam pomahala ked malinkeho bolelo brusko tak som mu ho nou masirovala a on vzdy prestal plakat a videla som ze mu to robi dobre...inak neviem co poradit lebo ja som bola taka bezradna pri Stelle a ziadna rada tam nepomohla...drzim palce aby si nasla ten sparvny sposob ako ju utisit... 😉 😉 😉