Máte aj vy uplakané bábo? Čo s ním robiť?

drobcek8
30. jún 2009

Baby ktorá s vás má uplakané bábo...? Ja už neviem čo mám s ním robiť ☹

cillikat
16. okt 2011

@lillah no, ale humor Ta neopusta, to je super... 🙂 nie, mozno som to zle napisala, dcerka nie je uplakana az doteraz, teraz je uz super, bola taka asi tak kym sa nezacala viac hybat, viac objavovat svet samostatne, postupne sa to zlepsovalo. Ale ona celkovo malinko spala, len po takych troskach a od pol roka mi spava len jedenkrat za den cca hodinu. Teraz ma stale potrebuje mat nablizku, ale je stale malicka na to aby sa sama hrala a tak... teraz je uplakany syncek, tak teraz viac musim nosit jeho. Tak neboj, postupne sa to bude zlepsovat a Ty urcite vydrzis a neskoncis hojdat sa na stolicke na psychiatrii 🙂 No, ale je pravda, ze mam tolerantneho manzela a ked nie je upratane, tak mi nic nevycita, ked sa da snazi sa mi pomoct, to je super. No a navstevy... priznam sa, ze niekedy sa hanbim, ked niekto pride necakane, ale ospravedlnim sa a co si uz myslia, neriesim. A ked niekoho pozvem, snazim sa vtedy aj upratat, ale upozornim, ze ako to u nas vyzera. No a ked s tym ma niekto problem, tak nech nechodi... ci? ja predsa nie som stroj a co stihnem, urobim, ale ja som tu momentalne pre svoje deticky a potrebujem aby oni boli spokojne a na to potrebujem aj ja nejaky oddych, aby som sa vladala o ne starat. Tiez mam dni ked upratujem v noci, lebo sa to musi urobit, ale to mozem robit len take veci, pri com nerobim ramus. Takze tak... 🙂

lillah
17. okt 2011

@cillikat humor je asi to jedine co ma drzi nad vodou v najtazsich chvilach. Skoda ze ho nemam kde uplatnovat....malo kontaktu s dospelymi....a syn je este maly aby to pochopil....mama rada ironiu a sarkazmus. Dnes ma muz neskutocne potesil.....sama chvala na moju osobu 😉 Asi mu velmi chybam...je na Slovensku. Mozno ked sa vrati vydrzi tyzden nefrflat a nezazerat ked budeme mat "vybucaleh" doma...he he...dnes sme mali celkom pokojny den...az na vecerne uspavanie....

cillikat
17. okt 2011

no, neboj za par mesiacov aj humor budes moct uplatnit, deticky uz budu vacsie a Ty sa dostanes aspon na cas medzi ludi, ja som tiez s detickami vela sama, aj ked vecer uz manzel doma je, takze ja sa porozpravam aj s dospelym, ale verim Ti, je to trochu frustrujuce. Ale treba dat detickam najviac ako sa da a oni nam to vratia za par rokov (dufam...) 🙂 😉 🙂 Dcerka nam vecer uz celkom slusne zaspava, aj ked niekedy na rukach alebo trochu s placom, ale dari sa jej aj samej v postielke... no a syncek ten je malicky ten na prsniku a v babyvaku, len ho mozem polozit z ruk az tak okolo 22.h (od cca 19.h)... Tiez sa stale ubezpecujem, ze bude postupne lepsie 😎 a s humorom a usmevom sa vsetko lepsie zvlada... 😉

bobsent
17. okt 2011

@lillah mne neurologička povedala,že to ťahanie vlasov a mihalníc sú neurotické príznaky.ale fakt neviem z čoho,máme kľudnú rodinu..ja to všetko dávam za vinu posledným týždňom v brušku keď prestal byť živený.ale kto vie, veď veľa detí nemalo žiadne komplikácie a sú takéto...
podľa štýlu čo a ako píšeš sa zdáš byť vtipná a inteligentná baba nemáš byť prečo hanblivá 😉 a že dobre nepočuješ -to je taký hendikep že ľuďom je to aj tak jedno 🙂
verím že máš takto ťažkú situáciu, už si len želať aby nám deti rástli...ja som stále čakala že po 3 mesiacoch bude lepšie, po 6. po roku...a furt nič.desím sa že ani nebude ☹

lillah
17. okt 2011

@bobsent moja mala moze byt neuroticka.....prve dva mesiace tehotenstva som sa totiz napchavala antikoncepcnymi tabletkami.....a nebyt 6teho zmyslu tak sa mozno napchavam dalej.....kedze lekarka neprisla nato ze som tehotna.....takze si myslim ze dcera je taka diva.....ale mozeme byt radi ze vobec je 🙂

tepka
17. okt 2011

No mne tiež plačká zväčša v noci aj dve hodky sa neda utíšiť uspať po jedení..neviem prečo a ma taky zly spanok mrnka počas toho neviem 😒 a vetry ma aj kaka...tiež už nevladzem

bobsent
19. okt 2011

@lillah ja myslím že z toho to nie je...temperament máme od prírody určený, takže antikoncepcia ho nenarušila 😉 celkovo ako pozorujem, sa teraz rodia väčšinou takéto živé (až divé) deti...a teda rozhodne sme ho to neučili, za taký výrok by som vraždila najbližším tupým predmetom...že ako si vychováte tak máte ...chápem škôlkara alebo školáka, ale od narodenia napr. 3 mesačné dieťa...no určite sme ho neučili nespať a IBA kričať a kričať...čo by sme z toho mali. 😠
@tepka ešte je maličká....možno o pár týždňov bude celkom iné dieťa 😉 . no keď ty to bude robiť nonstop 4 mesiace ako u nás, to by bolo horšie...

vanessm
19. okt 2011

@tepka Máš ešte malinké bábo, len si dávaj pozor, aby si mala dosť mlieka. Mne radili v pôrodnici, že dieťa, ktoré zaspí na prsníku je napapané a ešte také prihlúple rady, že kojiť každé 2 hodiny a nie skôr, že z toho ju môže bolieť bruško. Dopadli sme tak, že ja som bola skalopevne presvedčená, že mám dosť mlieka ( veď keď zaspala ešte mi tieklo) a skončili sme v nemocnici keď mala 3 týždne. Nepriberala, pretože mala málo mlieka, cucla si spalaaa a keď bola hore tak len plače preveľké. Teraz sa tvojmu bábätku bude zvyšovať apetít. Určite by som ho dala dr. prevážiť aj každý týždeň či priberá, ak máš doma váhu, tak ešte lepšie. A koľko vypije zistíš len keď ho odvážiš pred a po kojení. V nemocnici mi povedali, že malinké bábätká niektoré sa vysilia a treba ich na jedenie budiť, proste nemajú dosť síl. Určite bysom išla na gastro vyšetrenie ( nie je to nič hrozné, sono a odber krvi) a potom si môžeš povedať, že treba len vydžať. My sme mali riadne koliky, spánok tak 3 x po 20min. a celý deň na rukách. Trvalo to tak do 3 mesiacov a potom také mierne do 4,5 mesiaca.Prajem veľa síl 😢 , je to naozaj náročné. ☹

tepka
19. okt 2011

@vanessm dakujem uvidime 😉

lillah
27. dec 2011

Ahoj zienky....
Tak ako ste na tom? Nejake zlepsenia? Nasa mala je uz cez den kludnejsia a nevrieska tolko ked zmiznem z dohladu. I ked sem tam ju este chytaju hystericke zachvaty. Co sa nocneho spanku tyka, ziadne zlepsenie...stale saa budi takmer kazdu hodinu. Co je horsie, uz nestaci cici na uspatie. Niekedy hodinu - dve nechce spat. Nepomaha ani flaska s umelym mliekom, caje, voda....proste nic. Bud len reve alebo sa prehadzuje v postielke a vrci..... Teraz sme na dovolenke ale ked sa vratime domov pojdem s nou k lekarovi nech nas poslu ma nejake vysetrenie neurologicke....alebo nieco take....

frick
29. dec 2011

Ahojte.Mám synčeka 5,5 mesiaca.Od malinka je uplakaný a myslela som si že sa t bude postupne zlepšovať ale nezlepšuje.Keď začal vnímať vedel sa pohrať aj sám ale teraz je to úplne kruté.Snažím sa mu aj venovať ale keď som s ním ja len plače a chce ísť na ruky.Keď mu podávam nejakú hrkalku vyslovene odťahuje ruky len aby si ju nemusel zobrať zvraští čelo a začne plakať.So synom aj s mužom sa blázni, ale akonáhle okolo neho prejdem už je po hre.Niekedy sa mu doma vyslovene schovávam aby bol chvíľku ticho.Teraz sú prázdniny a doma je aspoň druhý syn a manžel na striedačku ale od januára ide muž na dva mesiace preč ja sa tu asi zbláznim.O tom že nemám upratané ani nehovorím a varím len keď je doma muž Väčšie množstvo.Niekedy ho nechávam aj húkať ale nevydržím to dlho resp.on má väčšiu výdrž a keď je vyplakaný nechce mi ani jesť ani nič.Ja už som z toho dosť na prášky a kríže si ani necítim.Ja už neviem či ho mám ozaj nehať plakať?

lili_mia
29. dec 2011

@frick ahoj, je to tak doslova od narodenia, alebo od príchodu domov? náhodou, že či mi nevadí niečo z tvojej kozmetiky, možno vyskúšať umyť sa jeho kozmetikou, že čo sa stane .. ja som také niečo poznala u známej, no tam bol problém, že ona stresovala od začiatku, v podstate už počas tehu, že či jej malého hneď priložia a podobne, potom doma ho doslova sledovala a len sedela pri ňom, lebo neverila tomu anjelovi .. s plačom na mňa reagovala neter, aj po hodine ked ma zazrela, tak rev, až sa jej matka poriadne nasrala a dala mi ju do rúk a nechala malú vyrevať, vkuse revala možno 10min, potom už len pofňukovala .. a to že reaguje už na to, že prejdeš okolo, možno si už s tebou vytvoril nejakú asociáciu .. tak skús trebárs pomeniť tú kozmetiku, ale reakcia nebude hneď, neviem odhadnúť čas ako dlho potrvá, kým si všimne zmenu, že voniaš inak .. ak je teda problém s tou kozmetikou

frick
29. dec 2011

@lili_mia No to že je plačlivý je od narodenia ale do 4 m. dával koliky a pomáhalo len nosenie ale tá rekcia na mňa je asi mesiac Ono tam ani nieje problem že mu vadím skôr že chce byť stále so mnou ale len na rukách.Pri mužovi a synovi mu nevadí sa hrať aj keď leží ale akonáhle vidí mňa už chce ísť na ruky a neprestane plakať pokým ho nevezmem.

lili_mia
29. dec 2011

@frick možno sa už začínajú tlačiť zúbky, nemusí to byť vidieť, veľmi slintá? ... a čo nosenie v šatke? budeš mať tak voľné ruky, aj ked chrbát bude pobolievať

frick
29. dec 2011

@lili_mia júj ten slintá ako doga.Ako keď pustíš vodu z točky ale takto mi slintá od 3.mesiaca.Šatku som neskúšala ale baby-vak áno no nechcel tam byť.Dneska som ho dala na zem na paplón v obyvke a zašila som sa v kuchyni resp. v kuch. kúte a bol ticho.Horšie bolo keď som okolo neho potrebovala prejsť hneď zbystril ale starší ho zabavil.Tak som nad tým rozmýšľala a myslím si že je to kvôli tomu, že som s ním v podstate len ja celé dni aj v noci k nemu vstávam ja manžel je dosť preč a ja ho dlho nenechávam plakať a on si asi fakt nato zvykol.No je možné že to môžu byť aj zúbky alebo to k tomu prispieva.No musím sa stým dajako popasovať.ďakujem ti za rady ak ťa ešte niečo napadne sem s tým. 🙂

lili_mia
29. dec 2011

@frick možno aj sila zvyku 🙂 ked mal tie koliky, prípadne inokedy, ked zaplakal, tak bol na rukách a teraz ťa vidí, chce ťa a plačom to dáva najavo