Máte často po sebe počurané plienky?

randrea
9. jan 2012

Chcem sa opytat, ci sa vam stava, ze po prebaleni mate hned za chvilu zase pocuranu plienku? Nam sa to stava, ale len rano, ked sa hrame na posteli, tak si maly zacne kopkat, pozriem sa a pocurana plienka a za chvilu zase a opakuje sa to tak 3krat po sebe v priebehu 30 minut. Je dobre ho prebalovat, ked plienka neni uplne premocena? Moze si na to zvyknut, ze staci ze je len trochu vlhka a uz ho prebalim? Ale zase robi to len rano. Ked ho zacnem vyzliekat, tak sa hned zacne usmievat, uz to asi pozna, co sa ide robit. Mali ste to aj vy?

asfodelka
9. jan 2012

@randrea nenapisala si aky ma maly vek. pri malickych babach si myslim ze je to ok, ale ak je vacsi skus nocnik a usetris plienky. nas rana nacika do nicnika a potom ma chvilu pokoj. ale ak v noci pije mlieko alebo kojis je normalne ze rano vela cika.

hori
9. jan 2012

pravdupovediac, takymito problemami som sa nikdy nezaoberala... mozu za to pampersky, ktore vymienam, az ked su docurane riadne... nikdy ma ani len nenapadlo pozorovat, kedy a ako casto dieta cika... nastastie sa u nas tato moja hruba nedoslednost neprejavila nijakymi zdravotnymi problemami... 😉

cervena_ciapocka
9. jan 2012

@randrea ... náš malý asi do 2-3 mesiacov neznášal keď bol trošku pocikaný a za týždeň sme tak minuli 90 plienok. Bolo jedno či spal, alebo nie keď bolo trochu v plienke hneď bol mrzutý. Tak bolo bežné, že na hodinovej prechádzke sme sa aj 2 krát prebaľovali. V noci to isté, sa zobudil len preto, aby sme ho prebalili. Som sa bála ako to bude v zime, to by sme ani von ísť nemohli, ale ako rástol (zachvíľu má 6 mesiacov) tak sa to zmenilo. Teraz je pre neho hra dôležitejšia ako plná plienka 🙂 a minieme o polovicu menej plienok (ale samozrejme, že ho nenechávam mokrého).
Podľa mňa ho nemusíš prebaľovať 3 krát za 30 minút, pokiaľ mu to nevadí, radšej až po tých 30 minútach keď sa dohráte a pôjdete na inú činnosť. Aj náš sa rád prebaľuje a prezlieka 🙂

zajaciq
9. jan 2012

pouzivali sme latkovky od narodenia.. presne som vedela kedy a kolko dieta pocika a nebolo mi luto vymenit aj kazdych 15 minut. rano cika viacej kazde zdrave dieta, hlavne tak ako napisala @asfodelka ked sa v noci casto dojci. je to uplne v poriadku, mne aj teraz mala doobedu chodi na nocnik aj 3x po sebe. Kazda mama by mala dbat na to, aby dieta bolo max. cas v suchej plienke, ved najzdravsia plienka je ta, ktora je sucha. Mylny je pocit novodobeho marketingu, ze ked sa dieta citi sucho, tak je to aj zdrave. Kazdy jeden lekar detskej nemocnice vam povie, ze 95% pripadov zapalov mocovych ciest a obliciek je pripisanych premnozeniu bakterii (e-coli napr) v jednorazovkach. to, co das na ritku tvojmu babatku je tvoja vec, ale treba potom ratat aj s rizikami, co tie ktore plienky prinesu. Verim, ze dnes je uz malo takych rodicov, co v ramci "setrenia" nechaju dieta 5 hodin cez den v jednorazovke s "pocitom sucha"

viki2929
9. jan 2012

no nam sa to nestava

abbie
9. jan 2012

no dolezitu rolu tu hra vek dietata, ktory si nespomenula, ale ja som teda nikdy nesledovala maleho kedy si cvrkne a kolko krat 😀

anicka1981
9. jan 2012

😀 , neviem ja prebalujem kazde 2-3 hodiny, a mino tohto intervalu, ked ideme vonku mu doparem dalsiu, aj ked sa kupe, dostane suchu,alebo, ked ho prezliekam po krmeni, lebo ma kasu az za usami a vsade na sebe 🙂) a aj red spanim,, ono zalezi ci pije caj, alebo ci papal hustejsiu kasu, alebo neaky zelenivy vyvar,,, a zatial sme zaparenu ritulu nemali ani raz , pouzivame na striedacku pampersy alebo tesco pienky 😉 a pocurany je vzdy, aj ked len troska.... 😉

moniciak
9. jan 2012

Ja tiez neprebalujem stale to by som sa naprebalovala 🙂Viem že sú dieťatká ktorým to vadí tie treba prebalit tak tie skratka musíš a cikanie je jasné že časté veď má malý močový mechúr 🙂

anjelicek26
9. jan 2012

Dieta s nezrelym mechurom ucvrkava, je to normalne. Netreba hned menit pampersku, dieta je v suchu... my menime tak kazde 2 hodiny, aj ked teraz beha na ostro, sme vo vycviku 😅 Vcera cikal 15x, dnes uz len 5x, nauci sa to...