Máte dcérku po dvoch synoch?

neznakaramelka
20. apr 2013

ak ano, tak ake to je?
takze nakoniec bude tretie babetko dievcatko, tesime sa
chcem sa opytat kto bol a je v takejto situacii na co sa pripravit, co cakat
vobec si to neviem predstavit, nejak som si zvykla na plny dom "chlapov" 😀
vsetko po chlapcoch mam odlozene chlapcenske od oblecenia az po hracky, a k tomu jeden je zimny, druhy jesenny, dievcatko bude letne
cize ani neviem co vyuzijem z oblecenia, asi dost malo
a ako synovia prijali princeznu???
na co si dat pozor pri dievke???
potesi kazdy postreh

andrejka1974
20. apr 2013

ahoj tak ja mam troch synov a potom dve dievky, z oblecenia ja som pre dievky uz nic nemala, vsetko uz som mala prec 🙂 🙂 🙂 🙂 vsakj dievka prva bola az 8 a pol roka po najmladsom synovi, tak sme kupovali vsetko nove, aj kocik, vsak uz som ziadny nemala 🙂 🙂 🙂 🙂 ale pri druhej dcerke som uz mala vsetko po starsej, tak tej som uz nic nekupovala 🙂 🙂 🙂 🙂 a synovia princeznicky prijali skvelo a pri dievkach , dievky su poslusnejsie, ale u nas startsia babiky priam neznasa , miluje auticka vsak ma troch starsich bratov, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a hlavne plysaky a velmi rada kresli, ta najmensia ma len rok , tak ta este nema dane co bude robit rada 🙂 🙂 🙂 🙂 a ak mas nejake oblecenie, urcite vyuzi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

renab
20. apr 2013

@neznakaramelka mňa napadá len jeden postreh, keďže dievku máme prvú a potom dvoch synov 😀 . aké to bude? drahé. jedna dievka stojí minimálne toľko, ako dvaja chlapci. hlavne vo vyššom veku 😀

emocka
20. apr 2013

Ja mám tak. 2 synov a po nich dcéra. Už vyrástli. Bolo to super. Tí chlapci ju milovali. Profituje z ich ochrany a dohľadu dodnes. Stojí rovnako, pravda s tým oblečením vo vyššom veku už je to tak ako bolo spomenuté. Občas jej niečo kúpia aj bratia. 🙂 Gratulujem k tomu. Pri nás sa tešila tiež celá dedina.

aristka
20. apr 2013

ja tak mám,naša princezná je po mojich chlapcoch taký bonbónik,chlapci sú úž veľký,starší ide do puberty,ten sa zavrie v izbe aby mu dala pokoj,ale s tým mladším sú ako dve vajcia,či podoba alebo povaha,aj napriek 5ročnému rozdielu si veľmi dobre vychádzajú,vecičky mám aj chlapčenské ,na doma,inak kupujem všetko rúžové,ale sponky a gumičky a čačky na vlásky u nás nefungujú 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy2
20. apr 2013

@kinna moja sestra teraz caka uz stvrte dievcatko 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karin1234
20. apr 2013

ja som tak vyrastala mam dvoch starsich bratov, som rada,ze ich mám teraz v dospelosti su mi oporou, mali sme pekné detstvo a ked som bola este slobodná vzdy som chcela aby som mala manzela s vlastnostami mojich bratov 😀

jonas17
20. apr 2013

ja mám tiež po dvoch chlapcoch vymodlené, vytúžené dievčatko 😉 chalani mali 15 a 20 rokov, ked sa narodila. prežívame už tretí rok najkrašie chvíle, ktoré dúfam, neskončia 😉 všetko sme jej nakúpili nové, samé sukničky, šatičky, mašličky 😉 áno, je dievčatko , čo sa týka oblečenia, drahé, ale nakupujem skoro všetko tu na bazári, tak zatiaľ to nie je nejako neúnosné, najstarší už pracuje, tak vlastne nás trošku aj odbremenil. a čo sa týka iného pohlavia, lebo ja som bola taká chlapčenská mama, hned som nabehla na dievčenskú 😉 v ničom nebol problém, ale stále zistujeme, že dievčako je aké super, úplne inak sa správa, je milšia, nežnejšia, prítulnejšia, všetkým nám vyznáva lásku, stále spieva...proste je to úplne iné ako pri chalanoch 😉 a hlavne muž je úplne iný 😉 on mal len bratov, ja tiež, ale zrazu to vôbec nevadí, hned sme vedeli, ako sa máme k nej správať, akoby sme ju mali odjakživa 😉 a stále je to nové 🙂 😵 😵

imino5515
21. apr 2013

ahojte ja mam 30 rokov ako 20 rocna som mala prveho syna do jeho 8 rokoch som ho vychovavala sama bolo to tazke,ale zvladla som to rok a pol mam noveho priatel rozvedeneho tiež zo synom ten ma 6 rokov ako nevlastnu mamu ma prjal dobre aj moj dnes už 9 ročny syn noveho tatina a ja som samozrejme po dvoch chalanov tužila po malej princeznej a mame ju porodila som ju 7.marca 2013 a všetci ju zoožnuju aj jej bratia tak uvidime ako to bude časom držte nam palce

neznakaramelka
autor
21. apr 2013

@andrejka1974 ako zvladas tolko deti? myslim hlavne financne? vsetko kupujete nove? a co topanky a zimne bundy, to su velke polozky. dedia po sebe?

tinkax
21. apr 2013

ja mam dcerku po dvoch synoch a je to super 🙂 a aj super je ze najprv boli dvaja chlapci a teraz princeznicka

andrejka1974
21. apr 2013

@neznakaramelka financne to zvladame a deti po sebe dedia, ked sa da a kupujem zimne topanky aj tenisky v akciach , prostredny syn ten dokope vsetko trikrat rychlejsie ako ostatni, tak tomu kupujem tie najlacnejie topanky 🙂 🙂 🙂 najmladsi moze mat aj znackove, jemu vydrzia dokial su mu neni male, a bundy dedia po sebe a baby starsej kupujem oblecenie aj topanky v akciach alebo tu na bazariku a najmensia ta vsetko dedi 🙂 🙂 🙂 🙂

xlucia
22. apr 2013

@andrejka1974 iha, to mas pestre. moj obdiv ze to zvladas, ani si neivem predstavit v akych hrncoch varis. a stihanie kruzkov uz vobec nie 😲

andrejka1974
22. apr 2013

@xlucia ja som doma už skoro 20 rokov tak už som si zvykla

xlucia
22. apr 2013

@andrejka1974 heh, tak o to viac.... ze si dokazala ostat nad vecou 😉

andrejka1974
22. apr 2013

ja som stastna ze mam taku super rodinu, nikdy som netusila , ze budeme az taka velka rodina, ale o to som stastnejsia 🙂 🙂 🙂 🙂

neyaa
1. máj 2013

ano tak nam to vyslo 2 chlapci a potom dievcatko a potom este jedno dievcatko.

maja2005
3. dec 2013

Nam to tiez tak vyslo po 2chalanoch konecne princezna a tiez uz teraz si to uvedomujem, ze ked bude velka tka budeme na nu minat asi viac penazi koli obleceniu ale zatial nosi veci po chlapcoch ved ma len 2 mesiace, a nieco jej vzdy doplnim dievcenske. Za chvilku bude mat aj nausnicky tak si ju nebudu mylit. A okrem toho najstarsi 3r. syn ma dlhe blond vlasy, obliekam ho vylucne v chalanskych veciach a ajtak na ihrisku je pre cudzie mamicky dievcatkom 🙂

28031970
31. mar 2014

My sme mali dvoch synov a po19-tých rokoch sa nám narodila dcérka.Všetci sme sa na ňu tešili až na mladšieho syna,ktorý povedal ,že sme si mali radšej kúpiť psa.Ale teraz by sa jej nevzdali .je to naša princezná.

marcelka932
31. mar 2014

Ahoj ked som si precitala tvoj nadpis hned som sa pousmiala a spomenula som si na seba ja som bola tvoj pripad 🙂 mam dvoch starsich braskov neviem sice ako to vnimala moja mamina ale z mojho pohladu ...vsetko som po nich opakovala nikdy som nechcela babiku alebo kocarik len traktory a vlaciky nehrozi aby som si obliekla suknicku alebo sa ucesala .. Viem ze toto trapilo moju maminu ale zasa to aj chapala bola som proste take chlapca ; sa s toho smejem ked vidim fotky z detstva 😀. Vytahane svetre a spinave kolena ... Ja mam teraz prvu dceru a velmi sa z nej tesim a ucim ju aby bola paradnica aj ju to ucim 🙂 nechcela by som mat taku dceru ako som bola ja 🙂 😀 😀 😀 tak len tolko moja skusenost

neznakaramelka
autor
5. júl 2014

@marcelka932 tak nasa ma okolo seba plno aut... ale nejavi ziaden zaujem , zato po babike ci macikovi sa vrhne hned, mojka si ho 🙂

79zuzana
5. júl 2014

My mame po dvoch chlapcoch dievcatko. Priznam sa, ked som bola 3 mesiace tehotna, tak som nakupila ruzovy kocik a totalne celu ruzovu vybavicku. Do posledneho dna sme nevedeli, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, kedze bola strasne velka (4635g), takze nebolo vidno, co to bude. Az par sekund po porode som sa spytala muza, co to vlastne mame ;) A je tu princezna. Chlapci ju miluju a ona to dostatocne vyuziva ;) Ale vidim, ze je to uplne ine mat chlapcov a dievcatko. Okrem toho, ze ona miluje ruzovu, je to strasna paradnica. Kazdy den sa oblieka sama, zavrie sa do izby a nesmiem tam vojst. Vyjde uz oblecena, ale teda musim povedat, ze ma dobry vkus. Stale by len nakupovala, doslova je to nakupna maniacka, horsia nez moja mama a to uz je co povedat 😀 😀 😀 Je strasne dobra, ale to boli aj chlapci. Najvacsi rozdiel je asi naozaj v tom paradeni a prezliekani sa - denne asi 4 krat 😉 a samozrejme zladene nahrdelniky a naramky ;)

zuzkasu
28. júl 2014

@79zuzana
@neznakaramelka
@28031970
@maja2005
ahojte, práve sa čítam Vaše riadky a až slzy mi tečú. Krásne sa to číta, mám dvoch chlapcov práve oslávili 10 a 5 rokov, a strašne túžim po dievčatku, je to somnou už vážne 😀 Všade len pozerám na rúžové vecičky, moja naj, kamoška práve čaká dievčatko a já sa strašne na teším, ale velmi by som chcela mať aj já svoju malinkú princeznú k tým mojím čertíkom. Len sa bojím či to zvládnem mám nadváhu a druhý syn ma za sebou ťažkú operáciu, i ked je už všetko v poriadku obavy sú samozrejme. Aj keby bol tretí chlapček samozrejme nevadí len nech je v poriadku 🙂

jarka456456
26. dec 2014

ahojte aj ja mam dvoch synov jeden ma 4 roky a druhy 1 rok a.4 mesiace v tiskosti vam zavidim ze mate male princeznicky aj ja velmi tuzim po dcerke aj chceme tretie ale mam naozaj strach ze tobude treti chclapec sice aj keby bol len nech je zdravy a rovnako by som ho milovala ako aj tychto mojich drobcekov ale ta nesmierna tuzba po dievcatku je neopisatel .prajem vam vela zdravia bambulkam malickym nech vam robia len radost aj so surodencami 🙂 ahojte

andreasiskova3
16. jan 2015

Ja mám dve dievčatká po dvoch chlapcoch a aj kedy milujem všetky deti až teraz sa cítim ako ryba vo vode 🙂 a teším sa na to keď im budem robiť copiky a kedy budú voziť balíky v kociariku a proste všetky tie dievčenské hry 🙂

050506
7. feb 2015

Ahojte....ja mam 8rocneho syna, vo februari 2014 sa nam narodil druhy syn a v decembri 2014 krasne dievcatko....princeznicka nasa....Najstarsi sa stara o obidvoch, snazi sa mi pomahat....velky brat

monilik
14. máj 2016

poradte zienky, ako po tych dvoch chlapcoch splodit dievcatko??? robili ste nieco inak?

monikaparson
14. máj 2016

@neznakaramelka Ahoj, no mám len jedno dievča, takže k tejto téme akosi nemám čo, ale čo sa týka oblečenia, my sme dostali všetko po synovcovi a teda sme aj všetko zúžitkovali, kúpili sme aj nejaké tie dievčenské, ak sme šli von alebo niekam sme dali také ,doma drala takéto a ozaj sme všetko z toho vynosili, čím bola staršia a pohyblivejšia tým viac, body, tepláky, mikiny, občas som k tomu dala niečo dievčenské. Ja celkovo takéto veci nejak neriešim, nemám rada vyslovene modré alebo ružové zaradenie, takže nám to perfektne pasovalo a nemuseli sme hlavne skoro nič kupovať. Myslím si, že niečo isto aj dostanete, takže budeš si môcť aj vyberať a kombinovať. 😉

emilia25
15. máj 2016

No u nás sa to podarilo az po 3 chlapcoch prišla konecne vytúžens dievks.a v čom to bolo ine asi v tom ze v tom čase bola u mňa uz neplsnovsns ale u muža este plánovaná.ale chceli sme 4 deti aj sme sa normalne o 4 snazili ale neúspešne.tak som to vzdala a v tomto to bolo ine ze to bolo len raz spermie dievcenske vydržali az do ovulscie a bolo dievčatko verím tomu ze keby sme sa snazili viac krát isto by bicikovce chlapske boli rýchlejšie a opet by bol chlapec.