Máte doma tiež papkáča?

pajinka23
20. jún 2009

moj petko ma len 4 tyzdne a uz spapa dvesto na jedno krmenie,co by mal podla knih spapat stvortyzdnovi len naviac 75,ale moj jetaky papkac ze za tyzden pribral 420g dokorka sa cudovala a povedala ze to este nevidela ako take male tak rychlo pribera 😲 😲 😲 😲 ale sama povedala ze je to normalne a ze ked mu chuti tak mu treba dat kazala mi ale aj davat tak na vecer sunar leboma bolievaju prsia a nestiha sa mi ani mliko robit co tolko mali spapa....mate niektora tiez takeho papkaca???? 😝 😝

ali27
20. jún 2009

nechapem to s tym sunarom... mliecka sa vytvori tolko, kolko maly vypije, takze ked nepije, tak sa viac mlieka ani nevytvori. a este hrozi ze ked davas z flase, tak sa moze odstavit, takze pozor na to, ak nechces prestat velmi skoro kojit.

inak papa asi dost, lebo nasa mala ked vypije viac ako 120 ml, tak uz vracia a to ma uz skoro 4 mesiace, preto papame pomenej a casto. ale kazde babo to ma asi inak...

sidus
20. jún 2009

Ahoj, tiež by som ten Sunar nedávala, veď Ti očividne prospieva až nadmieru dobre, tak tiež nechápem prečo Sunar. 😉

Mne malý priberal zo začiatku tiež veľmi veľa, medzi druhým a tretím mesiacom pribral za 4 týždne 1600 g. Doktorka povedala, že pokiaľ je len kojený, je to v pohode, horšie by bolo, keby som ho kŕmila UM. A kojené deti priberajú nepravidelne, takže ďalší týždeň možno priberie oveľa menej 🙂

adoracion
20. jún 2009

sorry asi mimo temy ale co znamena veeeejiky???? divne slovo inak logicky ze pribera vela ked papa sunar a este k tomu tak vela...

pajinka23
autor
20. jún 2009

ja mu ten sunar ale nedavam kazdy den,,, 😉 😉 a to ze vipije dvesto to som myslela mat.mliecko 🙂

danu
20. jún 2009

skus sa pozriet aj do tejto temy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

miskachrumka
20. jún 2009

aj moj tak papkal ba dokonca do mesiac a pol spapl aj niektore dni aj 250ml a leteraz nie oni si to potom znizia a nebudu papat tolko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pajinka23
autor
21. jún 2009

ja sa len bojim aby mu to nejako neublizilo take extremne priberanie ☹ ☹

janzi
21. jún 2009

pajinka23 ked bude tak vela priberat z MM tak je to v poriadku, urcite by som mu na tvojom mieste nedavala UM lebo zacne priberat este viac, nehovoriac o tom ze sa ti moze naucit na flasku a s kojenim si tym padom skoncila, co bybola veeeelka skoda. MM mu urcite nemoze ublizit a casom mozno zacne papkat menej.

vinifera
21. jún 2009

Ako písala Janzi. MM mu isto nemôže ublížiť. Môj malý tiež priberal veľa. Pôrodná váha bola 3350g/54 cm. Keď mal 2,5 mesiaca vážill 6,5 kg. Teraz to už ide pomalšie. V 3,5 ma "už" len 7,30 kg. Niekde som tu čítala, že sa to vola rastový špurt. Od veľkosti 56 do 80 prebehol tak bleskovo až to bolo neuveriteľné... Isto mu nedávaj Sunar. Mňa tiež bolia prsia, lebo prvé dva mesiace sme sa kojili takmer po hodine. Už mi to liezlo na nervy. Bradavky mám vyťahané až po zem 😠 A to sa mu s nimi nedovolím hrať. Napapať a beriem mu ich. Ešte, že mám malé prsia - aj ked kojím tak A čka - takže aspon prsia nebudem mať po kolená vyťahané 🙂 . Ale krpcovi to stačí takže na veľkosti nezáleží 😀 Takže neboj, tvoje mliečko mu stačí, koľko vypije toľko sa "dorobí" a ono to tak po troch mesiacoch spomalí.