Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Máte niekto podobný problém so zachádzaním u 3 mesačného?

veronika4495
10. júl 2019

Ahojte už som sem písala môj malý má cez 3 mesiace (je o 6 týždňov skôr narodený) a už asi 2 mesiace sa denne zachádza aj vyše 10 krát a niekedy mu trvá dlho kým sa nadýchne našťastie vedomie pri tom nestratil ale býva celý fialový až šedý aj vyše pol minúty je bez dychu...máva koliky robí to aj keď má bolesti že začne tak hrozne plakať ale robí to napríklad aj keď ho obliekam, dávam čiapku alebo je unavený čo je skoro stále lebo máva kŕče tak zle spí...obvodná len krúti hlavou že to nie je normálne že to ešte nevidela aby to denne robil a aj tak dlho sama to videla urobil to aj u nej...poslala nás na neurológiu tam riešila len preležanú hlavu a torticolis na krku poslala nás na EEG výsledky dobré, sono mozgu dobré, ešte budeme mať kontrolné...malý má reflux vraj z toho sa deti vedia zachádzať na gastre mal dobré výsledky čo sa týka alergii reflux mu ešte len budú vyšetrovať lebo máme prísť na lačno ale povedala že určite ho má že aj minule to zachytila...ja už som zúfalá...každý sa s ním bojí byť sám on sa usmieva a zrazu z ničoho nič plač, krik a už to príde a zájde sa...chodíme k fyzioterapeutke pri cvičení to tam tiež robí vždy...fakt už neviem čo s tým mal niekto podobný problém? ak áno ako dlho trvalo kým to prešlo...aj na kardiológii sme boli okrem šelestu je tiež v poriadku tak dúfam že tieto jeho záchvaty bez kyslíku mu až tak enškoia aj keď niekedy ostane potom taký odvalený alebo po nich tak fňuká ako keby mu bolo ľúto...je to hrozné myslela som že to bude robiť už menej ale zdá sa mi to rovnako ak nie viac...:(

nika898
10. júl 2019

@veronika4495 ahoj neviem ci ti pomozem. Ja som ze vraj takto zachadzala nie tak casto ale pri kazdom placi. Raz som vraj aj omdlela. Co som kukala moju zdravotnu kartu tak to trvalo asi do 2-3 rokov. Tiez neprisli na nic. Ja som sice narodena v termine ale mama mi vravela ze ma hnet davali do inkubatora, ze vraj som si od mamy nebrala dost vyzivy. Drzim palceky so syncekom aby vam to cim skor preslo. Skus mu hnet fuknut do pusy aby sa ti nezasiel pri mojom syncekovi to pomaha a snazim sa ho hnet zabavit niecim inym ked vidim ze sa blizime k takemu placu. 🍀❤

veronika4495
autor
10. júl 2019

@nika898 no on ani v inkubátore nebol a fúkanie už pri tom nepomáha ani zabaviť sa nedá lebo ono to niekedy príde tak razom že sa smeje a zrazu len krik plač a hneď je to a dosť pri tom hlavu zakaáňa dozadu až tak neprirodzene tú mu aspoň predkláňame...to si ma nepotešila že tak dlho...

nika898
10. júl 2019

@veronika4495 verim ze u vas to bude kratsie. Ja som s tym tusim bola aj bud u psychologa alebo detskeho psychyatra. Daky taky papierik som nasla pohodeny v karte.

veronika4495
autor
10. júl 2019

@nika898 no ja už neverím že to tak skoro prejde ale ďakujem :(

lesankavh
10. júl 2019

Ahoj ja som sa zachádzala keď som bola malá.Trvalo to rok ,prešlo samo ...Nakoniec mi zistili astmu.Drž sa ,všetko prejde neboj ✊

margaretka_
10. júl 2019

Nas sa sice zachadzal menej, ale iba od ľaku alebo silneho placu. Ale na nadychnutie mu pomahalo aj podvihnut trochu za ramienko. Raz pri ockovani sa velmi zasiel a dr to urobila, lebo fuknutie nepomohlo. Tak aspon na vyskusanie, aby to trvalo kratsie... :/

mariannapk
10. júl 2019

Ahoj môj syn to tak isto mal, skoro pri každom plači, mal to tiež pri očkovaní u našej detskej lekárky, ona sa tak zľakla, že ho už odmietla očkovať. Tiež zaklanal pri tom hlavu, aj min.raz stratil vedomie na par minút. Ja som vždy plakala a hystercila. Ešte pol hodinu sa triasla vo vnútri. Trvalo to tiež tak 2-2,5roka. Chodili sme na neurológia, ešte chodíme. Diagnózu mu napísali afektivne záchvaty.hodili sme aj k psychologičke. Nikdy nezistili čím to bolo spôsobené.

veronika4495
autor
10. júl 2019

fú no nestrašte ma ešte aj s tým vedomím :O a čo ste robili keď stratil vedomie?
@mariannapk nám to tiež urobil aj pri odbere krvi ešte nás čaká očkovanie...

diewcatqoo
10. júl 2019

@veronika4495 ahoj, syn sa tiez zachadzal. Trvalo to do cca 2 rokov. Tak do pol roka mal vzdy po zachadzani sa aj taky ako keby tras hlavicky. Teraz ma 2,5r a este obcas mava take stavy, ze ak silno zacne plakat, tak nachvilu prestane dychat, ale uz pride k sebe rychlejsie ako kedysi. Ja aj hned fukam uz po predoslych skusenostiach. Pripadne este frknut vodu vraj pomaha, ale to som nikdy neskusala a aj to podvihnutie ramienka pomaha, tiez to raz lekarka urobila pocas kontroly.
Tiez sme boli aj na neurologii a nic nezistili. Neviem, ci to ma nejaky suvis, ale moj syn po porode napr. vobec neplakal. Len mi ho ukazali a hned ho brali prec, lebo pre dlhy porod klesali ozvy a narodil sa priduseny. Vacsina lekarov ale vravela, ze to zachadzanie urcite nie je kvoli tomu, tak ktovie.

ildiko36
10. júl 2019

Skus pohladat v google krce v detskom veku od Mudr Pavel Sykora..tie krce co ma maly mal by vymyznut po par mesiacoch..hned ma napadlo ci nie daaka lahsia forma epi zachvatu..z coho dieta vyrastie..pritom EEG moze mat v poriadku..pitaj si Mr mozgu ked ta to znepokojuje..mojej dcere robyli EEG ,CT,zobrali jej mozgomiesny mok,MR..na nic neprisli😏vsetko bolo dobre..hlavne ze mi dcera nevedela chidit a skoro oslepla..az ked mala 9rokov som sa do toho obula a zacala som to riesit sama..po ukonceny vysokej skoli..po 9rokov som prisla na to co jej je.. ze prekonala detsku mozgovu obrnu po ockovani ked mala 1rok.a autoimunne ochorenie..a dalsie ine zdravotne problemy ..drzim ti palce

mariannapk
26. júl 2019

@veronika4495 no našťastie nič sme nestihli, lebo sa prebral,som sa pomýlila, nie na par minút, ale našťastie sekúnd, mne sa to zdalo ako večnosť... Do dnes pri odberoch aj pri crp odpadáva.Je náročné dieťa, veľmi citlivé. No dá sa to zvládnuť. Držím palce nech máte už len lepšie dní a menej stresových situácií 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli