Máte recept na spanie?

bibi16
25. júl 2012

Mamicky nas malx ma 9 mesiacou,no v noci katastrofa stale sa budi aj 10x strasne noci mrnci stale posadi sa a reve,pomozte my kazde rano my ide roztrhat hlavu neviem co stim uz robit je nieco aby spal???aspon trosku lepsie??nemusi celu noc :(
A okrem toho ledva co ho uspim tak ma taky spanok aj cez den ze buchnem a hned je hore na vsetko sa zobudi cez den my spi cca 20-30minut a potom 2-3 hod,hore :( hlavne sa chcem v noci vyspat tak my poradte nieco dakujem

murinka
25. júl 2012

naucit ho zaspavat sameho.nam sa osvedcila metoda z knihy kazde dieta sa vie naucit spat.tiez sa mi maly budil v noci aj po kazdej hodine...uz som nevladala ☹ a nebol to hlad...trvalo to cca dva tyzdne kym sa naucil sam zaspavat a teraz sa budi max 2x v noci.ak ho kolises alebo nosis tak takto zaspi a mysli si ze tak je to spravne.ked sa zobudi zisti ze je v postielke a zacne plakat a proces uspavania zacnina odznova.drzim palce 🙂

kbeata
25. júl 2012

to sa mu casom upravi,moj bol umrncany tak cca do rok a pol,vysli mu uz aj ocne zuby,teraz je uz ok 😉 ,v noci aj cez den
ale nemalo to konca,uz som neverila... 😉

ludka140281
25. júl 2012

nam sa to polepšilo,ked som prestala po 13mesiacoch dojčit...dovtedy vstavala 8x v noci,plakala cez den presne ako vy,spanok minimalny...skusila som homeopaticky sirup na lepši spánok,aj ten trošku pomohol,,hlavne noc prespala skoro celu,len neviem už nazov sirupu,v lekarni poradia,nieje drahy..na mesiac cca 4€.........a časom sa to upravilo samo 😉 ..treba viac trpezlivosti aj ked je to tažke,zvladneš to,nech ti manžel trošku pomôže

strapco13
25. júl 2012

@bibi16 okolo 8 mesiaca je prvy vrchol separacnej uzkosti, dieta zacina rozlisovat co je jeho a co cudzie a nie vzdy to vie spracovat, tak sa budi a úpotrebuje sa uistit ze rodicia su tam stale..pomaha spinkat s dietatkom, lahsie hu uspis ked sa zobudi, niekedy sa dieta ani uplne nepreberie, lebo v polospanku zisti, zaciti ze mama je pri nom, ukludni sa a spi dalej
my sme to tiez mali..2 mesiace maly spal iba ak sa ma drzal celu noc kolo krku, inak hore kazdu chvilu..ked sme spali v objati, spinkal celu noc, len parkat sa zobdil na dojcenie a hned spinkal, bez placu, a tym ze som ho nadojcila a uspala v polospanku som sa vyspala aj ja..potom to plynule odoznelo
proste ta dietatko potrebuje citit
a denny spanok ..ak mas moznost spinkaj s nim...predlzis nu tak spacie intervaly, ak sa da, neviem, ci mas starsiu doma a ci spia naraz, ak sa neda, skus satku nosic, moze spat pri tebe, ked sa venujes starsej, pripadne na prechadzke
inak opisujes do spanok mojho malehu uplne..takze viem ako sa citis

lusilala
25. júl 2012

aj ja som tak vstavala skoro do roka a pol,kazdu chvilu,,,je to neuveritelne ale ano je to tak,,,su deti co prespia celu noc a ine sa budia dobre ze ne kazdych desat minut,,, my sme to nakoniec vyriesili tak ze sme zrusili uspavanie na rukach,ziadne spanie snami v posteli, hned vecer do postielky ,flasa mlieka,,caju pripadne ,cumel , pohladit zakyvat papa,zhasnut a zavriet dvere.ak pozerate vecer telku nestisujte ju prilis,,aby nebolo uplne ticho,,,a cez den tiez ziadne ticho ale stale sme pustili radio ,pred obedom ak sa da vzdy treba ist na vzduch von,,,naucili sme ho spat v hluku,, a v noci ked sa zobudil a plakal,,pozrela som plienku ,ak bol suchy,neriesila som to,,zakryla pohladkala,dala pusu a viac som nevstavala,,muz spal v obyvacke skoro dva tyzdne lebo ja som ostala lezat hoc aj mrncal,,,nakoniec pochopil ze nema na vyber ze musi spat,,a padla.oducil sa.a rano vstaval z usmevom.teraz ma 2 a pol tak sme ho prestahovali do detskej tak riesime podobný problem ale uz nie tak casto,,,akurat co vstane na pišanie.a cajik,ale aj to sme zriedili na jednu flasu lebo bol schopny opýtat si pit aj 5x za noc :D a samozrejme aj viac pišal 🙂 no .vsetko sa da,,len treba trpezlivost a hodne,,a nepopustit,,uz aj male batolata skusaju kolko môžu...Netreba to s prisnostou prehanat aby dieta citilo lasku ale netreba ani popustit od pravidiel,ked je väcsie treba komunikovať, zaujat dieta aby islo v klude spat,,,z revom to nieje ono zas donekonecna lebo potom ma zle sny a budi sa,,je super riesit to knizkou aby sa naucilo ze po precitani knizky sa uz spinka a nic ine,len vydrzať.Ja som sa to naucila pri Dcere ale druhy syn ten je dvakrat hyperaktivnejsi ako bola ona takze to vsetko znamenalo dvojnasobnu trpezlivost 🙂....tak drzim prsty 🙂

zuzkat1
25. júl 2012

vydrzat🙂 spat s nim ...ine sa neda...moja ma 2 pol a budi sa cca 3-4x... ja ju kojim...takze nakojim a spi, ale kamoska mala syna ktoreho nekojila vobec a budil sa do 3 rokov takmer kezde 2 hodiny...kazde dieta je ine...
moja inak cez den slabo spi...zobudi ju aj mucha,ale v noci je to OK...zobudi sa len na mlieko inak mozu padat aj tanky🙂
ja by som urcite vydrzala, a nenechala dieta nijako plakat a neoducala ho a neucila ho na spanie nejako drasticky, ked dozrie tak prespi noc🙂

raona
25. júl 2012

@strapco13 @bibi16 u nás je to momentálne taky tak a tiez ma mala 9 mesiacov.. ale suhlasim so strapco 13, je to take obdobie, pripadne aj zubkom to pripisujem.. prejde ako pise, zažila som take uz pri prvej dcérke.. a kniha kazde dieta sa vie naucit spat, v tomto pripade myslim ze nezaberie.. aspon u mna to nezaberalo pri prvej tie metody, vsetko to je tak ako pride tak odide.. len treba vydrzat.. 😉 i ked to nie je lahke,viem o com hovorim..
a úplne nocne budenie u prvorodenej dcerky prestalo az v 18tich mesiacoch ked som ju uplne prestala kojit, dovtedy to bola kazdonocna pohroma a aj co sa zaspavania tykalo...