Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Máte skúsenosti so strašením vašich maličkých detičiek?

elizabeth88
24. máj 2019

Dobry vecer,aby som upresnila,zaujima ma Vas nazor,maminy.Moje dieta ma 16 mesiacov a za ten cas ho kdekto cudzi pohldkal po licku,rucke,usmial sa,hral sa kukuk,pricom sa schovaval za mna,ked bol na rukach,prihovarali sa mu ludi,zdravili.Mozem povedat,ze som s tymto nikdy nemala problem,Nedavno som stretla znamu,tiez mamicku,ktora isla popri mne s kocikom,rozpravali sme sa a zrazu z nicoho nic podla mna dost brutalne nastrasila moje dieta.Ja som bola v takom soku,ze som sa chvilu spamatavala,neskor som zacala hutat,co robit,aby som ju neurazila,no zaroven ju ukludnila.Dufala som,ze uz to nezopakuje,no opakovala to v asi minutovych intervaloch,napriek tomu ,ze som sa snazila ju odputat,konverzovat...Moje dieta sa uz potom aj smialo,ked si na to asi trochu aj zvyklo.No mam z toho blby pocit a bolo to prilis hlucne a brutalne,na to ,ze to bolo k malemu dietatu,navyse mal aj striesku vystretu,takze to ani necakal nikdy.Ze som radsej hned nezmenila smer a zaroven si hovorim,preco sa takto nehrala/v uvodzovkach/so svoim dietatom.Co si o tom myslite,aj Vam niekto v tomto veku opakovane a hluucne strasil dieta?

vikusjk
24. máj 2019

@elizabeth88 ak mi vadi, ako sa niekto sprava k mojmu dietatu, tak ho nornalne slusme poziadam, aby to nerobil...

elizabeth88
autor
24. máj 2019

@vikusjk
@vikusjk ano,mala som,bola som hlupa

elizabeth88
autor
24. máj 2019

@elizabeth88
@elizabeth88 to si prave vycitam,inokedy sa ozvem aj za malickost...

elizabeth88
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karmela
24. máj 2019

@elizabeth88 tak to by mi vadilo keby mi niekto schválne strašil dieťa.Asi by som sa neudržala a zvrieskla nanu.Tažko povedať ako sa človek zachová v danej situácii je sám prekvapený ale ak to opakovala ako matka tak asi snou nie je niečo v poriadku 🤦‍♀️

elizabeth88
autor
24. máj 2019

@karmela vsak,ja to este stale nechapem,no ani seba,ze mi v tej chvili zalezalo na tom,aby sa nrurazila,pritom svoje dietatko hrozne lubim a chranim

elizabeth88
autor
24. máj 2019

@karmela presne,asi som bola hlavne prekvapena

diana20
25. máj 2019

No normálne by som jej povedala, že prosím ťa prestaň, veď sa bojí... alebo by som ja tak zvreskla na jej dieťa či by sa jej to páčilo..

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@diana20 toto vsetko mi prebehlo a prebieha hlavou po tom,co sme sa rozlucili,ze som to mala ja urobit jej decku

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@elizabeth88 i ked by som na to nemala,lebo to dieta za to nemoze,navyse som nebola schopna ju ani uppzornit

elizabeth88
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabeth88
autor
25. máj 2019

Ked ono niekedy tomu jednoducho ani neveris ze niekto moze byt takyto ,tak len pozeras...Velmi ma mrzi ale,ze to bolo v situacii,ked slo o moje dietatko

majcika
25. máj 2019

@elizabeth88 ber to ako ponaučenie do budúcnosti, si matka a dieťa je prvoradé. Zhukni, vyhres, upozorní čomkoľvek ak máš pocit, že je niečo za čiarou ale za tvojou čiarou. Tu konkret kamošku co to urobila, nabudúce rovno upozorni, že žiadne strašenie. Ak sa začne ohradzovat, pekne zľahka zmeň trasu a vysvetli, že sa predsa nemusíte spolu prechadzat

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@majcika ano,snazim sa to takto brat,ale citim hrozny hnev na nu a na seba,ze som nezasiahla hned,ked to nebolo len take normalne hranie a este mi trocha vrta hlavou o co jej islo,ale nie az tak velmi.Je to jej problem,uz sa k mojmu dietatu nepriblizi

elizabeth88
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabeth88
autor
25. máj 2019

Dakujem,maminy,za
a

Vase nazory

Dakujem za nazory,aspon ste ma presvedcili,ze nie som taka divna/v uvodzovkach/ja,ale ti a tie,co sa takto spravaju k malym detickam,ktore ich navysee ani vobec nepoznaju.Nepozname sa napriek tomu,ze je to suseda,ale suseda mojho otca.

eliska13
25. máj 2019

@elizabeth88 do budúcna budeš vedieť, že sa más ozvať.Ludia sú niekedy divní a vtipní na silu buď rada, že malý neplakal

diana20
25. máj 2019

@elizabeth88 podľa mňa by tu nemalo ísť o to, že kto je divný, niektoré deti sa na tom smejú, ja som tiež niekedy sa tak hrala s malými, že s9m urobila bu.. a keby som sa tak hrala s iným dieťaťom a jeho mama mi nič nepovie, tak si asi tiež poviem, že je to v poriadku. Keby to niekto spravil môjmu dieťaťu a vidím, že ma strach, tak by som sa ozvala a hotovo. Veď nemusíš nikomu hneď vynadat, len normálne povedz,že taká hrá sa ti nepáči 😉

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@diana20 ano,ale toto bolo hlasne a dost brutalne.

katarinamarkova
25. máj 2019

@elizabeth88 nechápem....tebe vadí že niekto robí zle tvojmu dieťaťu a ty nepovieš nič? Kocikujes s danou osobou ďalej.....a potom sa pýtaš cudzích ľudí či to je normálne?

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@katarinamarkova ved to,bola to chyba

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@katarinamarkova myslim to,ze som sa mala ozvat

katarinamarkova
25. máj 2019

@elizabeth88 @diana20 to čo je za blbosť vrieskať po cudzích nevinných detoch z dôvodu že ich matka je hlúpa?

diana20
25. máj 2019

@elizabeth88 neviem no, nebola som tam, ale keď sa povie brutálne, tak si predstavím veľký vreskot asi aj s nejakou grimasou skaredou... mne sa stalo, že moje dieťa hrozne nastrasili.. bolo to hrozne lebo dieťa sa zľaklo a naozaj malo strach , plakalo ešte dlho.. takže nemaj strach, ak tvoje dieťa neplakalo, tak to preňho nebolo až také hrozné a nabudúce budeš vedieť, že sa treba ozvať, keď sa ti niečo nepáči 😉

diana20
25. máj 2019

@katarinamarkova to som napisala zo srandy, že by som po ňom zvreskla 🤦‍♀️ normálne by som povedala danej osobe nech prestane.. a keby neprestala tak by som odišla možno aj jej ešte niečo povedala, že nech si svoje decko straší..

diana20
25. máj 2019

@katarinamarkova ale neostala by som len tak bez reakcie, keby sa mi to nepáčilo

maciatkolulu
25. máj 2019

@elizabeth88 tvoje dieťa sa potom nakoniec smiali a ty máš traumu do konca života. Ja obdivujem tvoju život zjavne bez iných problémov.... Dotyčná kamarátka asi nemohla vedieť,že ti tebe vadí,keď si sa neozvala a keď sa tvoje dieťa nakoniec smialo. Takže nechápem čo vlastne riešiš. Keď ti to nabudúce bude vadiť,tak ako normálna dospelá zmýšľajúci bytost,úplne slušne povedz prepáč,nerob to,vadí mi to a malé sa asi boji a je po probléme a môžete ďalej kocikovat😉

29simona29
25. máj 2019

@elizabeth88 určite by som ju slušne upozornila, nech to nerobí, da sa to aj tak, aby sa neurazila, aj keď ma zaráža, že toto robí s prepáčením jedna mater, čo ma sama svoje dieta. Keby to robil niekto, kto nemá o deťoch ani poňatia, to by som ešte pochopila..🤷‍♀️

elizabeth88
autor
25. máj 2019

@maciatkolulu ludia do otazkyniekedy nenapisu uplne vsetky dovody,preco danu otazku polozili alebo preco dali temu.Takze chapem,ze to moze vyzniet,s ko pises,v pohode.

lujziana44
25. máj 2019

@elizabeth88 tak si jej to mala slušne vysvetliť. Mala si normálne povedať, že vieš čo ja som sa zľakla, nepáči sa mi to, nechcem aby sa bál do budúcna a prestala by si myslím, možno by sa aj urazila ale čo ťa po nej.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli