Materská a súčasne rodičovský príspevok?

kvetinka1405
17. sep 2018

Mamičky 5.9 mi končila materská od 6.9 prešiel na materskú muž chcem sa spýtať či som sa mala vzdať rodičovského alebo automaticky keď som si nič nepriznala som nemusela ďakujem za odpovede

zuzik307
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoika
17. sep 2018

@kvetinka1405
a ako si si vyratala kolko si na MD? Ja som začala 13.marca 2018 a neviem kedy presne bude končit. Potom chce ist muž na otcovsku. Ale nepojdem si dať ziadost o rodičovsky, budem mať v praci neplatene volno.. ako to je teda? Musim si dat aj tak ziadost o odnatie RP? 🤔

lavender21
17. sep 2018

@kvetinka1405 myslím si, že na UP budeš musieť tak či tak zájsť, aby ti potvrdili, že rodičovský príspevok nepoberáš, je to potrebné doložiť k manželovej žiadosti o materské... Nepožadovali to od vás na sociálnej poisťovni?

lavender21
17. sep 2018

@momoika ty predsa môžeš byť na rodičovskej dovolenke a nemusíš poberať rodičovský príspevok. Nemusíš mať neplatené voľno... A ak si necháte medzi tvojou a manželovou materskou deň, vznikne ti nárok na rodičovský príspevok za daný mesiac... Na sociálnej poisťovni ti určité vedia povedať kedy ti končí materská...

lubik87
17. sep 2018

@kvetinka1405 musíš ísť na upsvar a vzdať sa rodicaku

lubik87
17. sep 2018

@kvetinka1405 a nahlásiť sa do zp ako rodič starajúci sa. O.dieta do 3 rokov alebo tak dajak 🙂

lubik87
17. sep 2018

@momoika choď na rodicak nerozumiem prečo ho nejdeš riešiť ?

evittam
17. sep 2018

@lubik87 Ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov

evittam
17. sep 2018

@momoika MD trva 34tyzdnov t.j.238dni-lahka matematika.😉
Konci ti 5.11.
Normalne poziadaj o RP a muz nech ide napr. na MD 10.11.,dostanete aj RP aj MD za november. V praci ides na RD, oznamuje sa to pisomne, žiadne neplatené volno a na ZP sa prihlásis ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
Vid diskusia "otec na materskej" a dalsie. Stale to tu piseme dookola. Staci citat

kvetinka1405
autor
17. sep 2018

@lavender21 nie vôbec

lavender21
17. sep 2018

@kvetinka1405 ale už prišlo manželovi aj rozhodnutie že mu materskú schválili? Na stránke sociálnej poisťovne v prezentácii Otec a materské je pri potrebných dokumentoch aj papier z UP. Podľa mňa vám to neschvália kým to nedoložíte. Radšej si tam zavolaj, aby ste zbytočne nečakali...