Materská dovolenka. Pomáha vám niekto?

bobulka34
22. máj 2008

ako to zvladate na MD, pomaha vam niekto? varievate kazdy den?

ssissi
1. feb 2009

Mne nepomáha nikto z rodiny nejako s domácnosťou, či venčením dieťaťa, alebo ako, teda manžel áno, ak je práve doma, tak pomôže. Ale dosť veľa trčí v práci + študuje, tak je často preč.
monkula, so mnou to bolo podobne. Tiež som mala hnisavú angínu, teploty 39,5, nosila pri malej rúšku, bolo to v období neustáleho kojenia, tak som rúšku mala cez ústa stále. Pod ňou som sa potila a štípalo to, z toho horúčkového dychu, hlieny.. no hrôza a mama nič. A býva nejaké 4 zástavky MHDčkou. Po niekoľkých dňoch mi moja 30-ročná (!!!!) bezdetná sestra, čo býva s rodičmi a nechá sa mamou obsluhovať (vždy navarené, upratané...), navrhla (tak teda čo už so mnou), že nech prídem ku nim aj s malou - v horúčkach cestovať z bytu s dieťaťom, niekam, kde nemám ani posteľ. Fakt super návrh. A to boli všetci doma...

Upratovať by som nechcela, aby mi tu niekto upratoval, varil, žehlil. To nepotrebujem. Tiež nepotrebujem, aby mi niekto iný chodil von s dieťaťom. Skôr taká psychická podpora, pochvala (aspoň jedna v živote) - áno, robíš to dobre, zvládaš to... niečo v tom zmysle. A istota, že keď bude ozaj treba, tak mi niekto pomôže - prípadne sa aj ponúkne a nebudem ho musieť prosiť 🙄 .

A k otázkam v začiatku témy - varím každý deň. Malej niekedy zvlášť, niekedy už teraz zje, to, čo ja. Nekupujem instantné výrobky - kaše atď., pripravím si sama. Každý deň/obdeň pečiem chlieb. Vyrábam si vlastné jogurty. Dá sa to.

babulka123
1. feb 2009

sisi ja viem ze ty si perfektna.. ale ja to viem aj z ineho pohladu.. pozdravuj draheho a malinku.. cmuuuuk
velmi dufam ze to aspon chvilku budem zvladat tak ako ty..

vikykiss
1. feb 2009

Ahojte mňe pomáha švagrina raz za týždeň príde trošku upratať navariť ja každý deň nevarím niekedy sa u nás ani neje 😅 No a švagrina chodí preto lebo sa na to naučila keď som bola tehotná a už sme si na to všeci zvykli 😅 😵

ssissi
1. feb 2009

ahoj Babulka, dííík 😉. A dík aj za pozdravy, odovzdám Jardovi, keď príde, aj malej, keď sa zobudí 😀. A pls., pozdrav tiež mangela a Adelku alebo Lukaska.
A neboj, budeš zvládať, naozaj sa to dá 🙂 . Jaj a zabudla som na jednú veľkú pomocnicu, mám umývačku riadu 😝 😀 😅 😵 , priniesol Ježiško, už aj ja!!!!!!!!!!! Bože, koľko mi tá baba ušetrí času 😵 😵 😵 .

babulka123
1. feb 2009

sisi hhehehehe viem o com hovoris... aj u nas naj darcek na svete...
drzte sa a ozvi sa budem velmi rada...

monkula
1. feb 2009

ssisi, presne, ...
takže si úžasná... 😉

ssissi
1. feb 2009

naj pomocnica je fakt umývačka a hneď druhá v poradí práčka. Alebo naopak? To je jedno, hlavne, že makajú 🙂.

Monkula, nápodobne. Si úžasná, klobúk dole, zvládaš dve deti a všetko ten chaos okolo toho 😉.

monkula
2. feb 2009

ssisi, vďaka 😉
ja umývačku nemám.... 😝 ale práčku hej.. 😉 😀

ma_se
3. feb 2009

....ja som sa vydala v 19nastich,manzel /teraz uz ex bol na vojne,sama som zariadovala byt/no,zeriadovala,malovala....atd./ked sa nam narodil syn,nik mi nepomohol,okrem manzela na chvilu,potom ho to omrzelo a zacal chodit za inou.Bola som na vsetko sama,tak som si nasla partnera,kupili sme si dom,narodila sa nam dcera a zasa som na vsetko bola sama,na domacnost,zahradu 2deti atd.partner mi pomahal,ale nie vzdy,lebo on chodil do prace a po praci siel zasa na brigadu.Ale,mozem povedat,ze praca na zahrade ma bavila a nie len na zahrade ,ale aj domacnost mi nerobila problemi.../ked nepocitam do toho moje zdr.probl./

ma_se
3. feb 2009

a ako sa tu bavite a pracke a umyvacke riadu,su to velmi dobre pomocnicky,tiez som planovala si kupit umyvacku,ale nejak s toho vzislo....ale urcite u viac clennej rodine je dobra vec ta umyvacka riadu. 🙂

lenocka6
3. feb 2009

ahojte, ked sa pridam k tej umývacke a pracke, to su asi najlepsi pomocnici na svete. Ja si to velmi chvalim, velmi mi to pomaha pri dvoch detoch a este aj skole. Prejdem k zaciatocnej teme, v podstate mi nikto nepomahal, aj ked sa deti narodili, manzel si pri narodeni deti zobral dovolenku a robili sme to spolocne. Ked som este po porode nevladala, robil on, varil, staral sa o deti a sem tam aj poupratoval. Ja by som popravde ani nechcela, aby mi niekto upratoval v byte, aj keby to bola moja rodina. Vzdy som sa snazila robit vsetko sama. Ale strazenie, alebo prechadzky s detmi nezatracujem. Ja si zatial doma nieco porobim a stari rodicia sa potesia s deti.

strociatka
3. feb 2009

monkula, moja rec, tiez som na vsetko uplne sama, nikto mi ani len na minutu nepostrazi malu, takze na najblizsiu operaciu co musim ist, sa objednam az vtedy, ked budem moct dat malu do skolky (aby ju manzel vedel sam vybrat). Rodicov mam 300 km a chorych a muzovi rodicia nas plne ignoruju (pardon ze zijeme mamicka)...

ako si to riesila, ked si so sebou musela do nemocnice a dieta malicke? (muz musi do prace, niekto nas musi zivit a splacat hypoteku)

monkula
3. feb 2009

strociatka, no, bolo to natesno, lebo ja som s Chiarkou aj na rizikovom ležala, ale doma s Jarkom bol MM. Čo iné ostávalo? Hypo nemáme, zatiaľ, ale bolo to aj po fin. stránke tesné, keďže mi zamestnávateľ "zabudol" zaplatiť 2 výplaty 🙄

mataredaktorka
4. feb 2009

ahojte, ja sa hlásim tiež k maminkám čo sú na všetko samé, ale mne to nejak nerobí problém, všetko si viem zorganizovať, a keď treba, zabudnem na kopu prádla a žehličku a radšej so staršou maľujeme alebo striháme a pod. 😀
čo je však ozaj ťažké, a kedy mi naozaj chýba pomocná ruka, alebo niekto, kto by mohol pomocť je keď ma skolí choroba 😖 to je fakt ťažké, ako tak sa prinútiť fungovať a zároveň sa postarať aj o deti...... blbé
a čo je horšie, od septembra, čo je staršia v škôlke, stále niečo dovlečie domov, a potom to pochytáme všetci.... ja posledná a asi vždy najhoršie ☹ ....... už sme poskúšali kdeaké vitamínové kúry na posilnenie imunity 😝
takže asi tak, v takých dňoch naozaj chýba niekto, kto by prišiel aspoň k deťom.....

magimary
5. feb 2009

mne pomáha mama a manžel, keď je doma (vždy večer od 19-do rána do 7,oo h 😅 )...
a je to naozaj pomoc...
hoci 80% bežnýc starostí a bežného dňa je na mne... ale dobrý menagment času to spraví... 😉

ma_se
5. feb 2009

....mne ked uz bolo tak zle,ze som nemohla ani chodit,tak som dcere pustila TV,vysvetlila som jej,ze musim si na chvilu lahnut a nech ona pozera na TV,a ona bola tak rozumna,ze nic nerobila,len pozerala na TV,mala ani 2roky...a ked uz fakt som musela ist k lekarov.tak musel nejak partner to zariadit v praci,alebo vymenit smenu,vsade sme dceru od malicka vlacili zo sebou,ci to bolo po lekaroch alebo inych uradoch...

spominam,si na jeden pripad kedy partnera seklo v krizoch a nemohol sa postavit,dcera vtedy akurat tusim zacinala chodit,ja som musela ist k lekarovi koli nemu,aby mu nieco predpisal,dceru som nechala pri nom,a len som sa modlila aby to zvladol doma...
no,boli to vselijake krusne chvile,ale dalo sa,ako pisal tu uz niekto,ked si clovek zorganizuje cas...
ale bola aj taka doba,ze som ja nemohla sa postarat o nic,vtedy musel partner ostat doma,a starat sa aj o mna aj o deti a to som mala len obycajnu chripku.
KYM JE CLOVEK ZDRAVI,TAK SA DA VSETKO ZVLADNUT I KED JE SAM,ALE KED HO PREPADNE CHOROBA JE KONIEC....S TOHO VYPLYVA,ZE ZDRAVIE JE NAJCENEJSIE V ZIVOTE A NEVYROVNA SA NICOMU...

hasleerka
15. feb 2009

no môj muž mi toho moc nenapomáha, hlavne však že je s nami a zarába korunky ... ale zato býva s nami moja mama a to je super ... ked chcem niekde ísť s deťmi, tak mi navarí ... ked chcem ísť niekde sama, tak deti postráži a v pohode si aj doktorov postíham ... ale moc ju nechcem zaťažovať, lebo nie je najzdravšia, tak len čo to v domácnosti, po vonku moc s detmi nechodí

kburgerin
16. mar 2009

ahojte maminy aj ja som na vsetko sama som na md uz ma to nebavi poradte mi ako sa mam nakopnutaby som sa tesila

sarianah
17. mar 2009

..ja sa tiez pridavam, aj ja som na vsetko sama, z mojej rodiny mi nikto nepomoze, ani poriadne nepride a z manzelovej sa asi boja aby neotravovali, alebo co a tak som na vsetko sama az kym nepride vecer z prace manzel..take babo da zabrat za cely den, ale aj ked som unavena a niekedy nevyspata, pozriem sa na krpca, ten sa na mne dosiroka vyskeri tym bezzubym usmevom a hned mi je fajn a tesim sa ze ho mame... 😉

pensadorcallisto
20. mar 2009

Ahojky...
Tiez sa hlasim k tym, ktore su na vsetko same...
Zijeme v zahranici, moja rodina tisece km odtial. Cakala som pomoc z manzelovej rodiny, ale jeho rodicia, sestra a brat byvaju nejakych 500 km od nas a ostatok rodiny, tak to radsej pomlcim. 😀
Akurat, ked sa maly narodil, tak jeho rodicia sadali hned do auta a prisli aspon na 2 tyzdne, inak by som ten zaciatok sama nezvladla.
Manzel je cely den v praci, ale vecer pomoze.
Tiez uz to mame ako-tak zorganizovane. Niekedy navarim veceru uz rano, ked maly spi.
Upratane je tu vzdy, manzel je poriadkovy maniac... 😀
Ked je potrebny celkovy detailny poriadok, tak k nam pride zena, ktora nam to tu uprace.
Zehlenie si nechavam na vikend, vtedy sa da stihnut najviac...
Akurat tento tyzden bude pre nas narocnejsi, manzel ide na sluzobku do zahranicia, takze budeme na vsetko uplne sami... K tomu ma dcera zranenu nozku, takze len lezi a vymysla a to nas podla lekara caka cely tyzden.. 😀 😀 😀
Ale sme v pohode, ved co ine ostava, ze?

alon111
20. mar 2009

tak aj ja som na tri deti sama i ked mam mamu asi dvesto metrov odo mna ale je mi len na pritaz.ked ju potrebujem tak je zaneprazdnena a na to aby prisla na desat minut rozbit deti na to ju nepotrebujem.ked som sa vratila s porodnici domov a bolo mi zle tak zobrala najstarsiu a po dvoch hodinach mi ju vratila s tym ze mala bola ako besna a zla ako cert.este sa ma stihla na dverach spytat ci som varila.ked som jej povedala ze nie pretoze nevladzem tak mi povedala ze ked som zdochnuta tak som jej to mala povedat a ona by mi navarila.a som rada ze mi nik nepomaha aspon nemusim byt nikomu vdacna.ale manzela mam zlateho a to mi staci 😉

mami.sk
20. mar 2009

my sme od rodičov a svokrovcov 450 km ďaleko a tak sme na všetko sami 😒 je pravda, že po pôrode prišla mamina s ocinom a boli u nás 4 dni a veľmi sa mi to rátalo 🙂 mamina mi pomohla s maličkou a otec varil, umýval riady a pod. 😉
ja som sa aspoň trochu vyspala a fakt som si po tom pôrode oddýchla . ale asi by som nechcela aby mi pomáhali vždy, predsa len sme už samostatná rodina 😉
môj manželík mi pomáha ako sa dá a ostatné nejako zvládnem aj sama 😉
u nás musí byž navarené vždy, manžel je veľký jedák ale je nenáročný stravník a tak mu nevadí keď je aj dva dni to isté jedlo 😀 ale väčšinou varím každý deň.

narika
26. mar 2009

ahojte mozno trochu odbocujem z temi ale jeto momentalne moj problem , ide oto ze ani zasvet neviem najst serioznu robotu popri md doma, ma tu niekto stym neaku tu skusenost ? ☹ ☹ ☹

monnell
5. sep 2014

Maminky ktore robite na smeny a dieta v skolke ako to zvladate?Mam sa vratit do prace na smeny ale chcem aj s malou travit cas a nemam zatial stastie na inu pracu.