Materská dovolenka. Pomáha vám niekto?

bobulka34
22. máj 2008

ako to zvladate na MD, pomaha vam niekto? varievate kazdy den?

lenka007
22. máj 2008

Ahoj no u nas je to tak ze moja maminka pomaha ako sa len da.Vždy v sobotu sme u našich na obede, spravi aj nakupy niekedy ale da sa povedat ze pomahaju vsetci nehovorim ze kazdy den ale pomoc tam je.

eli77
22. máj 2008

Lenka tak to mas dobre...ja som v podstate na vsetko sama...jasne ze muz mi pomaha on je uplne skvely a pozorny ale ostatna rodina vobec. Z jeho strany uz rodicia neziju a surodencov ma daleko a moja rodina nas ma na haku. Ale uz som si zvykla, najhorsie to bolo ked som bola tehu s Miou, muz jazdil na kamione a bol niekedy prec aj dva mesiace a nikoho som nemala kto by mi pomohol...tak v tedy to bolo fakt tazke.

Bobulka ja varim kazdy den, mam dvoch chlapcov skolakov mensi chodi na obedy, ale ked sa vrati zo skoly hned si pyta jest...a ten vacsi by zjedol aj celu chladnicku a pritom je chudy ako trieska. Mala sa tiez dozaduje teplej polievocky kazdy den...a ked chcem na sladkostiach usetrit tak aj dost casto peciem.

mimikyky
22. máj 2008

tak, ja mám 4decká, pubošov aj krpca, a nikdy mi pri žiadnej materskej nikto nepomáhal / moja mama mi pomohla ale najviac keď sa vychrápala s mojim bývalým a pomohla mi tak rýchlejšie sa toho hajz...zbaviť sa/
a sem tam mi kedysi, keď som porodila najstaršieho syna v 17tich pomohla teta
ale decká sa aspoň naučili pomáhať si navzájom, a aj mne teraz s krpcom, vedia si aj navariť, aj vyprať,vyžehliť, sú super
teraz si hľadám robotku, a viem, že keď bude treba, môžem sa na nich spoľahnúť, samozko nevyužívam to na úkor ich detstva!!!

varím stále, lebo nás je koooopa.........dávame aj do mrazáku,polievky hlavne
a véééľa pečieme, chlebík, aj koláčiky

bystricanka
22. máj 2008

tak mimikyky ty si super 😉 Mať 4 deti a všetko takto bravúrne zvládnuť nevie hocikto. A to ešte si naučila deti, aby sa vedeli o seba postarať.... 🙂 No,klobúk dole ženská 😵 😵

mimikyky
22. máj 2008

ďakujem 🙂

lenka007
22. máj 2008

mimiky aj ja som rodila v 17 tich malu a nebanujem nicoho.sme radi ze ju mame.manzel je zlaty pomaha ako sa len da aj ked niekedy to ide na nervy ze nic nerobi a mal by ha.teraz mi kupil na narodeniny umyvacku tuzila som po nej 2 roky.lebo pri 3 detoch sa stale umyva.a varime tiez stale niekedy ranajkujeme kazdy nieco ine.sory za chyby

digysa
18. júl 2008

bobulka34: ozaj a ako to vladas ty? pomaha ti niekto? kto?..... 😎

greta24
29. dec 2008

Ja mam babky v zahranici, muz tam pracuje tiez a pubertak je lenivy postarat sa aj sam o seba, takze som sa naucila poradit si sama 😀

horallka
29. dec 2008

mimikyky, ty si úžasná-vtipná a silná žena- o tebe by som chcela vedieť viac. To sa ako zadarilo tvojej mame vyspať sa s tvojím bývalým? Alebo sa to zadarilo jemu? 😀 Ja viem, vtedy to asi také vtipné nebolo- no ale uznaj- taká neštandardná situácia. Neviem si predstaviť, že by sa moja mama vyspala s mojím bývalým- chi-celkom si ma pobavila pri tej predstave.

claudinka
1. jan 2009

Ja som tiez na vsetko sama, ako Vas tu citam.. kazdy den varit by som teda nemala kedy..

mimikyky no supa.. to si musela mat vesela, ale pobavila si ma tou otvorenou uprimnostou 😉 😀

mirka414
1. jan 2009

mne pomahala babinka prve 3mesiacky pri malinkej a ja som jej ju potom odviedla prec ☹ ,museli sme za ockom,ale dodnes dakujem maminke za pomoc,ale teraz som na vsetko zostala sama,lebo babinka je 1oookm daleko.doma vo svajciarsku mam svokra 89 rokov,aj ten je super,ked potrebujem skocit do obchodu da mi pozor na drobca a aj sa super zabavia,takze popri malinkej si mozem bravat aj ine deti na strazenie a prispejem par korunkami do rozpoctu...

matidami
1. jan 2009

jej mirka svokor má už fakt pekný vek 🙂
mne pomáhala dva týždne po pôrode sestra, bola hlavne so starším synom, vodila ho do škôlky a doma mi navarila..., veľmi mi to pomohlo, mala som viac času na bábo 😉

varticek
2. jan 2009

Tak co sa tyka pomoci, ja sa fakt nemam na co stazovat. Ja varim len cez vikend, lebo cez tyzden mi navari mamka. Asi preto, ze ked som bola malicka ja, tak za cely den zjedla jednu buchtu, ked bola na prechadzke a potom dost vazne ochorela a urcite aj preto, ze mna aj malickeho lubi. Ja potom mozem aspon chodit von 2x za den. A aj manzel mi pomaha, kym si ja napriklad pozehlim, ked pride z prace, tak on nachysta veceru a aj s upratovanim mi pomoze.

mikalove
2. jan 2009

baby to máte super ked vám niekto pomože,ja som na všetko sama,teda okrem manžela,rodina nepomáha,ale čo už 😒

cherries
2. jan 2009

tak zasa ja manzela nemam ale zato moja rodina mi pomaha s malim ako sa len da kedze som s nim zostala sama ☹

nadhera
2. jan 2009

s chrustikmi sme od rana do vecera sami, varim kazdy den - cely den som v pokluse. vecer pride drahy a je utahanejsi ako ja, vsak ja som na dovolenke 😀 a este sa mi podarilo popritom najst si cas na nocnu brigadu v markete od polovice novembra do konca decembra /vykladanie tovaru/ .

danulka2
2. jan 2009

ja tiez zvladam maleho aj domacnost sama. Manzel robi na nepretrzitej, ale obcas mi pomoze starsia dcera tym, ze sa s drobcom zahra alebo trochu pomoze s upratovanim. Ale inak zvladam vsetko sama,varim na dva dni, kazdy den chodime 2x von, cez leto zavaram,varim lekvar a dzemy, casto peciem, samozrejme, ze obcas som hrozne unavena, ale som stastna, ze je maly zdravy, inak sa da vsetko zvadnut.

bzuco
3. jan 2009

tak ja s sťažovať nemôžem...okrem MM nám pomáhajú jeho aj moji rodičia...hlavne postrážením detí, často kupujú pre deti ovocie a mliečne výrobky..staršia dcérka bola toto leto so svokrovcami pri mori 😉

bzuco
3. jan 2009

a varím tak na 2 dni a často chodievame na obedy aj k rodičom, hlavne cez víkendy

belanka
3. jan 2009

ja som v čase,keď sa narodila malá ešte bývala u našich.to bolo s pomocou super,lebo muž jazdil na kamióne a bol stále preč.potom sme sa presťahovali,ale naši vždy pomôžu ak treba.ale využívam to naozaj len na varovku v prípade núdze,čo je našťastie zriedkavo.od mužovej rodiny pomoc nehrozí.ešteže mám našich.

emjee
30. jan 2009

bobulka34 • 17. dec 2008 o 08:35
neviem ci tu tato tema bola, ale vo svojom okoli mam vela znamych co im pomahaju babky a dedkovia, dokonca aj peru, zehlia, navaria, beru uz male deti na vikendy. Ja mam sice super rodicov, ale toto nerobia, pridu vnuca pozriet , zahraju sa, obcas nieco prinesu, ale toto urcite nie.
Na vsetko som v podstate sama, domacnost, navarit a manzel ked pride sa trosku pohra, obcas prebali , prezlecie. Kupem len ja.

mirka414 • 1d • 17. dec 2008 o 09:21
juj bobulka,moja sestricka sa ma super,teda v ramci moznosti..pracuje u nas v obchode,ktory prenajimame a ona tam dostala miesto ako veduca.ma tri deti a tak babka a dedo rano pomozu vystrojit deti do skolky a skoly a poobede su decka tiez u nas,kym ich mamina alebo ocino nevyzdvihnu..aj svokrovcov ma v dedine,ale ty su uz trosku starsi,takze viac pomozu nasi..ja som az vo svajciarsku a tiez by sa obcas zisla pomoc babky,ale co uz nemozem mat vsetko...

prasiatko30 • 17. dec 2008 o 09:26
mne nikto nepomaha akurat tak raz za tyzden pride jedna teta a ta mi pozehli a uprace inak som tiez sama na dieta aj na domacnost ale ja by som bola velmi nerada kebyze mam zo starych rodicov lacnu pracovnu silu - oni sa maju z vnucat len tesit a nie udrziavat poriadok v mojej domacnosti a starat sa o vnucata - zodpovedne a povinne kazdy den - vsak na to su aby si obcas prisli pohrali sa s nimi doniesli sladkosti ktore mama skonfiskuje ked su uz decka vacsie a pocuvaju tak ich zoberu na nejaky vylet - a tak to ma byt

simona55 • 17. dec 2008 o 09:56
no toto je super tema to sa musim aj ja podelit a tak troska sa vystazovat ja mam mldych rodicov odomna desat km ale svokru mam tu pri zatku to mislim je tu od rana do vecera je aj ona mlada mam4 deti uz vecie ale mam 5,5mesacneho a mam hypoteku a dalsie dlhi manzel pracuje a ked nastane ta tema ze babka bude doma s davidkom tak on ze nie lebo aj ona mala deti aj jej nikto ne merkoval na deti tak ona by sa preco mala viazat ale ze ona ich velmi lubi toje aj pravda ona ze uz nema na deti nervi no dobre ale by sa zisla taka ozaj stna pomoc ved ked cely den je unas tak to moze uobit.ale nie ona imaj kupi aj da ale darmo nemozeme byt nasilni.

cherries • 1d • 17. dec 2008 o 13:38
ahojte tak aj ja sa pridam mne moji rodicia pomahaju ako sa len da kedze som s malim zostala sama a okrem ineho byvam u nich , ale nikdy mi nic nedavaju prikazom moja mama mi zo zaciatku strasne pomahala co sa tyka maleho kupat a tak naucila ma vela veci ale nikdy mi nevnucovala svoj nazor ................ Maleho mi obcas postrazi moja babka ak potrebujem nakupit alebo nieco vybavit a tak kedze moji rodicia pracuju . Neviem si predstavit ako by som to zvladala bez ich pomoci

cherries • 1d • 17. dec 2008 o 13:40
moja babka strasne rada zostava pri malom a vobec jej to nevadi ak jej ho dam tak na hodinku potom pridem napapa sa , bobavime sa , ide hajat a ja zasa mozem ist prec dovybavovat veci , moja zlata babulka a to uz ma 72 rokov

daniela1983 • 17. dec 2008 o 18:21
mna vychoval dedko a to je to naj co som v detstve do zivota dostala. mama sa rozviedla ked som bola babo.byvali sme u starych rodicov. ked som mala rok, musela ist do prace, babka tiez pracovala. cely den ma opatroval dedko, varil, upratal, chodili sme von a na vylety. jeden z miliona otcov je taky. pre mamu to bola pomoc, kde by sa bola podela s dietatom sama. a my sme boli s dedkom dvojica, mali sme svoje tajomstva. stari rodicia su jednoducho super, ked ich clovek ma a staraju sa naplno. nemam nic proti tomu. my sme dalko od domu, tak to nepojde

mirka414 • 1d • 17. dec 2008 o 18:54
daiela1983 aj moja ma takeho super dedka,mojho svokra a ten uz bude mat 89rokov a je to stale ciperny dedusko,priam ako s rozpravky,vies velke brusko,presne ako sany claus

jaduska • 2d, 31tt • 17. dec 2008 o 19:31
My bývame s rodičmi, ale tiež si všetko robím sama-varenie, pranie, upratovanie, žehlenie atď... Mama veľa pracuje, takže keď je doma, tak väčšinu času oddychuje a otec má zdravotné problémy, takže skôr pomáham ja jemu. Ale pri staršej dcérke, keď som začala chodiť do práce, tak bol ešte zdravý a cez deň robil au-pair on . A teraz, keď potrebujem niekam odísť a maličká spí, tak ju aspoň môžem nechať doma a nemusím ju budiť a brať so sebou...

krasulka • 37tt • 17. dec 2008 o 22:14
Ahojte, tak ja sa pridavam. Ja mam uzasnu maminu, aj ked uz caka 9 vnucatko, moje prve dietatko, prave dnes mi zehlila vsetky vecicky co sme oprali 4 pracky..od 4 do 9 vecera zehlila..Lebo mne puchnu nohy tak ma nenechala zehlit..kazdy volanik, kazdu krajocku na detskej kosielke...stara sa o mna, vsetko mi pomaha chystat..ale nie tak ze by mi liezla na nervy..ale prave naopak..Je uzasna. Mojim segram strazi deti, kazdy druhy tyzden ked ma segr apoobednu tak mama ma jej deti do vecera do 11. Z toho jeden je prvak, dalsi tretiak...takze kazdy den s tym prvakom stracat nervy nad pismenkami...atd...s tretiakom zas ine veci...A to uz ma svojich 5 deti mama odchovanych a teraz zas takto o vnucatka sa stara..takze uzasna..hovorim..A to segrina svokr apovedala ze ona ich strazievat nebude, ze ona ma svoj zvot zabehnuty kavicky s kolegynami a tak a ze nema nervy na decka..a nedajboze ze by sa musela s nimi ucit..alebo co..

stvura • 1d • 19. dec 2008 o 06:05
Krasna tema.
Ja musim povedat ze vobec nemam pomoc i ked som si ju i doslova vyprosovala od svokry.
Tehotenstvo som mala uplne idealne, vobec som neporebovala pomoc, vsetko som si porobila sama, este i den pred porodom som upratovala, no ako sa narodil maly sme ostali trosku dlhsie v nemocnici, lebo mal zltacku, potom sme prisli domov, tyzden bol krasne vzorove dietatko a bum bac, vsetko skoncilo, nespaval, neustale plakal. Vo dne v noci sme ho s manzelom nosili, hojdali, utisovali, vela-vela krmili kym sme neboli na pokraji sil. Kedze ja mam bohuzial len otca a byva daleko tak sme poprosili svokru ci by obcas nemohla prist, aspon na dve hodky raz za tyzden, no nic, ako keby jej to jednym uchom voslo a druhym vyslo. Prislo mi to velmi nespravodlive, lebo decka mojho svagra doslova ona vychovala a k nam sa zachovala takto...to musim povedat ze pracuje maximalne do jednej hodiny, nema ziadnu namahavu pracu a doma si uz len vegeti...
Takze som si povedala ze ju mozem okaslat, doma sa mi hromadil bordel, pradlo neozehlene a dostala som sa k tomu az ked maly mal nieco okolo troch mesiacov.
Teraz k nej nechodim, ved naco aj. Ked som potrebovala mi nepomohla...
Dokonca to doslo az do takeho stadia ze moj otec prifrcal a maleho mi kocikoval cez vikend aby som mohla spat...
Takze tolko k pomoci.

womenne • 2d • 19. dec 2008 o 08:49
ja som na všetko sama,žehlim ked maly spia,upratujem večer alebo v priebehu dna,nakupim si smalymi v pohode na všetko si najdem čas,neviem si predstavit že by mi niekto cudzi alebo moja mama,svokra upratovali alebo žehlili,varili,od začiatku som na všetko sama bo manžel na tyždnovke a ja s dvojičkami stale sama a v pohode zvladam všetko

stvura • 1d • 19. dec 2008 o 10:22
Ja si pomoc viem predstavit, staci fakt kocikovanie...
Maly mi doma absolutne nespi - jedine so mnou, balkon mame minimalisticky - vosli mi tam len kvety, manzel tiez furt prec. Pre mojho otca je maly zazrakom, len bohuzial byva daleko a do dochodku ma este 4 roky, inac by s nim rad travil cas.
Teraz, ked je maly vacsi je to uz lepsie, ale womenne, neverim ze si s malymi zvladala vsetko tak super ked boli miminka. Ja len kym zleziem zo 4 posch. a maly nespi, vyberiem kocik, ak nedajboze prsi tak natiahnem plastenku a popasujem sa so schodikmi som mokra ako mys. Neviem si predstavit behat s dvoma...
PS: este ked mi "zlate" susedy dochodkyne zavru dvere pred nosom a maly place na rety alebo slohnu vytah kym zaparkujem kocik..

ilduska14 • 1d • 19. dec 2008 o 11:19
bobulka niekedy by sa fakt zišla pomoc. moji rodičia byvajú 400 km od náš,ale chodia aspoň raz za mesiac,hlavne mama,ocino je pracovne viac vyťažený.Ale obidvaja malú zbožňujú a keď sú tu tak sa jej celý deň venujú a ja si môžem dorobiť zameškané. Svokru mám tiež ďaleko ale tá sa dojde s malou len pohrať a ide.Ale od nej pomoc ani nechcem a keby som jej dala postrážiť malú tak by to využila asi tak že všetko čo s malou nesmie tak by robila alebo jej dovolila. Máme otestované,ona keď nie je na očiach tak je nebezpečná. Tak to zvládame sami.Keď je mužíček doma a ja potrebujem skočiť do mesta,alebo niečo si dorobiť tak je s malou on.Zas poznám aj jednu staršiu pani,je to moja bývalá kolegiňa a tá toho má požehnene.Má asi 9 vnúčat,presne neviem,ale niekedy má u seba aj 5 naraz a tie najmenši.Je to už na ňu trošku veľa aj to na nej vidno.Tam si rodičia robia z nej úschovňu pre deti.Má to ako malú materskú škôlku.Akokoľvek veľmi ich ľúbi,nezvláda ich toľko na raz a rodičia na to vôbec neberú ohľad.to je už podľa mňa prehnané.Veď v prvom rade sa majú starať rodičia,veď oni tie deti chceli a nie vešať ich niekomu na krk.To neuznávam.Jasné že pomoc na hodinku na dve z času na čas je v pohode a aj to pomôže.Starý rodičia si už svoje vychovali a mali by ozaj byť len na hranie sa,na výlety a nie na výchovu.Ale sú aj výnimky,ak ostane žena sama s bábom tak iné východisko moc ani nie je. Ale držím vám všetkým palce aby ste to zvládali.

ilduska14 • 1d • 19. dec 2008 o 11:28
stvura,to máš super susedky Tie čo majú najviac času,sa najviac ponáhľajú.A potom že aký máme svet.Nad tým sa najviac pozastavujú starý ľudia a porovnávajú a potom sa takto správajú.Týmto nechcem urážať nikoho staršieho,ja si ich vážim,ale niekedy to preháňajú.Troška odbočím od témý,ale mne sa stalo že som so sesternicou stála na zastávke,od nás sprava aj zľava kopu miesta,šiel pri nás taký starší pár a tak sotil do sesternice že sa až zatackala a málo chýbalo aby spadla.A nič ani prepáčte,nič.Pritom stačilo urobiž krok vľavo,alebo vpravo.No nevadí,možno so mnou nebudete súhlasiť,ale starší ľudia to niekedy preháňajú a myslia si že pomoc potrebujú len oni.A všímam si že v poslednom čase si ju vynucujú až arogntne.Možno je to už zo zúfalstva.Veď aj,ja a myslím že aj vy sa snažíte pomôcť ak vidíte že starší človek to potrebuje.

petrahy • 3d • 19. dec 2008 o 11:42
ahojte cest vsetkym starym mamam a otcom ja som v zivote nikdy nepoznala ani jedneho a teraz ked mam vlastne deti nasi sa odstahovali takze som rada ked sme spolu dvakrat do roka a svokrovci si obcas väčšie deti zoberu na par dni,ale take malinke o to sa nepostaraju proste mi povedala svokra ze oni uz na to nie su a nevedia co maju robit. Takze vsetko si musim porobit a vybavit sama, ale manzel obcas tiez poda pomocnu ruku tak to zvladame aj ked nemam domy vzdy ozehlene a vyupratovane ale mam tri poklady

mercy • 1d, 32tt • 19. dec 2008 o 11:46
Mne ked uz som nevladala, pomohli naši.Zobrala som malého a pobrala som sa k nim na dva, tri týždne.Teraz to už asi celkom nepôjde

mercy • 1d, 32tt • 19. dec 2008 o 11:48
Svokra mala malého rok počas dňa od 9-tej do štvrtej, ale platila som jej za opatrovanie

miriamkac • 3d • 19. dec 2008 o 14:00
Aj ja prispejem ...MM chodi na tyzdnovky....svojich rodicov mam blizko cca6km, no obaja su zamestnani, ale mozem povedat, ze ked potrebujem "zvesit z klinca" (lekar, ina nepredvidatelna udalost), tak staci mi zdvihnut telefon: "oci pridi". Ked som bola tehotna s chlapcami, chodila som casto na kontrolu, vseeetky kontroly "odstrazil" moj otec. Mama pride ked moze, ale tym, ze robi na smeny, je to vselijako. Najviac mi pomoze, ked pride teraz rano ku chlapcom a ja zavediem malu do skolky, lebo inac ich musim obliekat vsetkych....ufff.
Svokra, ta byva cca 150 km, ale kazdy druhy vikend ju mam doma...jedine, co urobi, zoberie deti von....keby aspon riady chcela raz za cas umyt... ....ale zase donesie mi kopu veci (potraviny) a zase, ked som bola v nemocke s chlapcami, mala bola u svokry. Ked to zhrniem....pomoc v domacnosti, ani s detmi moc nepotrebujem, poradim si , ale ovela viac mi pomoze, ked sa zastavi niekto aj len na pol hodku...lebo cely tyzden sa rozpravam len 2,5 a 1,5 rocnymi detmi....asi tak...

jahodas01 • 1d • 19. dec 2008 o 14:18
mne naši pomožu s malou vždy ked potrebujem. ked bola malilinká, mamina kým ju strážila a ja som išla niečo vybaviť, tak mi ožehlila aj navarila... teraz som rada ked mi ju postráži, nechcem aby mi upratovala, alebo žehlila, radšej jej dám malú na poobedie a v pohode si všetko urobím, ale zasa takto to riešim, už ked sa mi toho nazbiera naozaj vela. snažím sa upratovať priebežne...niekedy malá u mojich rodičov aj nocuje, npr. ked sme šli na nejaké spoločenské podujatie, alebo sme vyrážali skoro ráno na cesty, niečo vybavovať... malá je u mojich rodičov zvyknutá, tak nemá problém a naši sú radi ked ju majú doma. mama mi nikdy nepovedala, že nemože postrážiť, alebo, že nemá čas..a rešpektujú a dodržujú všetko čo poviem čo sa týka papania, spania... ked je u nich tak som som uplne pokojná a viem, že je o nu dobre postarané.

stvura • 1d • 20. dec 2008 o 05:10
Mne je to tak luto ako toto vsetko citam ako vam pomahaju. Ked som bola mala tiez som nezazila to co ine deti, hoci moji stary rodica z matkinej strany zili a vacsinou to byva tak ze k nim maju vnucatka blizsi vztah. Bohuzial vsak obaja boli tak zaujaty svojou pracou ze navstevy u nich boli katastrofa {poslali nas s pubertackim strykom von alebo usadili vo volnej izbe} a neskor sme tam uz ani jedna {sme 4 vnucky} nechodili, lebo dedko vyhlasil ze nie sme ich hodne - nie sme chlapci.
Myslela som si ze aspon nas maly to bude mat lepsie, ked som este pred par rokmi videla svokru ako obskakuje svagrove deti {byva cca 8 km od nas}, no nic, na naseho maleho uz kasle lebo je tretie vnuca. Este ze ma mojho otca, ktory ho zboznuje {prvy vnucik}, aj ked je bohuzial daleko, no neskor urcite budem moct ratat s tym ze mu spravi vynikajuci program - i s nami so sestrou to vedel a mali sme naozaj pekne detsvo.
Momentalne vybavovacky riesim tym ze maleho vlacim vsade v klokanke, pripadne poprosim nejaku kamosku s dietatkom nech mi chvilku postrazi maleho.

womenne • 2d • 20. dec 2008 o 20:31
stvura a čo som mala robit ked som bola v dome sama?svokra v robote,švagrina v škole,moja rodina 10km odomna a všetci v praci,manžel na tyždnovke.Prečo by som to nemala zvladnut?Ja som sa nemala na koho spolahnut proste som musela fungovat na 100% na všetko mat určity režim i ked na začiatko to veru ružove nebolo ale dalo sa to zvladnut.Každa ktora ma dvojičky,trojičky alebo deti kratko po sebe ti povie že sa to zvladnut da.

tutifruti • 20. dec 2008 o 21:31
Ja tiez zavidim starých rodičov, ktorí sú ochotní... Manželovi rodičia sú starí a moja mama? no kapitola sama o sebe... s detmi mi nepomáha.... vôbec ju nezaujímajú... ked ja nezavolám, neprídem, ona sa neozve... Ked ju pýtam, fakt len v prípade núdze /lebo poznám /alebo skôr očakávam/ jej reakcie/, tak proste vidím a cítim, ako neskutočne ju "obťažujem"... Pritom nemám pocit, že by moje baby boli nad jej sily... "Najlepšie" je, že ked s nou idem napr. na záhradu, tak sa tam všetkým vychvaľuje, aké sú baby šikovné, ako sa ona o ne stará...
Moja sestra má tri deti, a tá tie sú u nej stále... Spia tam, chodia tam na celé dni... Naša malá ked spomenula, že by u nej chcela spat, tak ona ze to teda nie, že kto s nou pojde v noci domov... Nechcem od nej, aby mi s deťmi nejak extra pomáhala, vychovávala ich, alebo co, ale rozmaznávat by ich mohla nie?...

helka101 • 1d • 20. dec 2008 o 21:44
Tak aj ja sa kvam pridavam.. Mne dosť pomáhajú s malym moji rodičia, mala som hnisavú angínu, maly nemohol zostať pri mne, lebo ja by som sa z toho vylízala a on dotoho dostal, a tak sa moja mamka ponúkla, že mi ho zobere na týžden k sebe, nech sa dam dokopy, a tak aj bolo.. aj ked mi neskutočne chýbal, vedela som že je v dobrych rukách a zato som sa už vo štvrtok cítila lepšie, teraz som ok, berem lieky a dubáčika mam pri sebe.. manžel mi tiež dosť pomáha, ked je doma malému sa venuje,idu vonku, spolu na nákup ked ho pošlem, okúpe ho, a ked je dobra nalada tak aj uspí samozrejme že neležím na gauči, ako si to môj drahy predstavujem ale robím to čo nestihnem pri malom.. ako je žehlenie, umyvanie riadku, upratovanie hračiek..
A svokrovcic? No to je asi tak ako to píšete všetky, prídu pohrajú sa a to je všetko.. MOmentalne ani nevedia že som bola chora, a že som potrebovala pomôcť s malym.. Raz ked mi ho zobrali do nemocky, tak som zavolala svokre, cely vyplakana, že je v nemocnici a ona? :"ved deti stým rastú" odvtedy nevolam že v akom sme stave ponaučenie, namiesto povzbudenia, som dostala riadnu facku.. ale inač sú fajn, nemôžem povedať.. Bývajú od nas 20km takže je to v rámci v pohode

Tutifruti, zas moja mamka, ta by si maleho nechala asi navždy a mne len posielala fotky, ako rastie, tak ho zbožnujú, aj ked teraz vidím, že čím je maly väčší a ona o kus staršia, (47r) tak vidím že ju ten maly vyčerpava.. ale nezneužívam jej dobrotu, ... škoda že tvoja mamka si neviem vážiť že jej chceš dať vnúčata a ona ich odmieta

tutifruti • 20. dec 2008 o 21:53
Ja viem, ze moja mama je tiez unavená, ked sme tam... Ma po 60-tke... Ja po nej nechcem, aby si ich vzala na týždeň... mne by uplne stačilo, keby mi občas povedala, že si aspoń jednu vezme na záhradu napr... ale ju to nenapadne...., ja som mala crevnú chrípku, môj muž odcestovaný... ja som si už hovorila, že: no príde domov a mna tu nájde mŕtvu s deťmi.... , ani som nevladala chodit.... No a volam mame... ani som nic nestihla riadne povedat, že ci mi nepôjde aspon po malu do skôlky a ona hned....: no to ani nepridem, aby som to od vas nechytila..."

stvura • 1d • 21. dec 2008 o 04:39
Womenne, to je obdivuhodne. Mojho kolegu zena ma kocky o 10 dni starsie ako nas a pomaha jej s nimi asi 5 ludi i tak nestiha...vzdy sa musim na tom smiat, lebo ked mi vola tak ma jedneho u jednej babky a druheho u druhej. O tom mozem len snivat...
No moji svokrovci ani nepridu, vyzaduju aby sme mi chodili {to iste i moja prababka, no tam je to uz zapricinene vekom}. Pripada mi to strasne smiesne, lebo viem ze svokra je minimalne 3x za tyzden v tom istom meste ako mi, lebo beha po obchodoch a ani len nenakukne sa pozriet ako sa jej vnucik ma. O tom po tom, ze druhej nevesticke volava skoro kazdy den ako sa deticky maju {mne nikdy}, lebo ona ma dievcatko a svokra cely zivot chcela mat dievcatko.
Ja mamu bohuzial nemam {zomrela mi ked som mala 15}, ale viem ze by maleho zboznovala, moj oco sa v nom vidi, uz sa tesim ako ho bude ucit to co nas - pistalky, kopat v zahrade, jazdit na bicykli, sankach, starat sa o zvierata. Musim si len pockat ked bude maly starsi...

emjee
30. jan 2009

ld1985 • Včera o 19:29
Mamičky, ktoreé sú na všetko samé
nájde sa tu taká???
mám prvé dieťa, má 8 mesiacov a poviem Vám, že zvládať všetko sama je makačka manžel v robote každý deň-celý deň, a rodina fuč. Moja rodina 100km odtiaľto, jeho rodina tak isto, ale iným smerom, žiadne priateľky............len moja maličká princezna

erikasadek • 2d • Včera o 19:44
ahoj, samozrejme ze sa najde, vela takychto mamiciek..

ja som tiez na vsetko sama, rodina 2000km, a kamosky za morom... mam dve deti , moje zlaticka...

ld1985 • Včera o 19:45
už som sa zľakla, že tu taká ani nie je..ikeď je to nereálne

erikasadek • 2d • Včera o 19:47
ale nie len sme zaneprazdnene..

ld1985 • Včera o 19:50
to je pravda, ja mám čas si sadnúť až takto večer, cez deň iba kmitám
a aj to niesom kľudná, lebo sa budí, alebo si len tak šomre pod nos

erikasadek • 2d • Včera o 19:51
neboj casom budes mat vela casu, to je otazka zvyku.....

bystricanka • 1d • Včera o 20:57
ld...aj ja som sama. Rodina 150km odomna a manžel na týždnovkách. Ale zvládam to super....a pomaly si tu v nr hladám kámošky. Aj vdaka konovi.

langkofel • Včera o 21:53
Tak babulky potesim vas, ja som s malou v zahranici, partner zduchol, rodina 1000 km od nas, kamaratiek tu mam poriedko a ked nahodou musim k lekarovi malu vleciem so sebou. Babicka a dedko s "jeho" strany uz neziju, tety a ujov ani nepozname!

Ak treba k lekarovi s malou musim sama, na pohotovost tiez, do skolky so skolky len ja, vstavat v noci k choremu dietatu zase len ja....Ale da sa, zvykla som si spoliehat sa sama na seba a da sa, aj ked to je niekedy riadne tazke

babatko88 • 1d • Včera o 21:59
nepatrím do vašej témy, takže predom sa hneď ospravedlňujem, ak otravujem, ale rada by som bola na vašom mieste, žijem s manželom a aj rodičmi na dome (nejako nebolo na vlastné bývanie, zatiaľ), to si ešte len neviete predstaviť, tak rada by som si užívala malého sama, ale čokoľvek urobím je (a vždy bolo) zle, chcem si upratať, navariť, dokonca občas aj nestíhať ako vy... jediné, čo robím tu je, že sa starám o malého, z jednej strany sa teším, pretože som s ním nonstop a nemusím stresovať, čo ešte treba urobiť, ale aj ja si chcem pripadať ako že niečo viem a robím pre svoju rodinku,lebo bývať tu je pre mňa už hororová scéna, ktorá sa denno denne opakuje

adulikka • 3d • Včera o 23:04
Ahoj aj ja som stále sama s troma detičkami .Manžel na týždňovkach ,svokra v práci ,mama je troch chorá...no tak aj ja patrím ku vám .

kacenqa
30. jan 2009

ja sa priznam, ze som rada, ked mi nikto nepomaha 😀 😀 😀 😀 doma to sice priebezne vyzera ako po vybuchu, ale nez aby sa mi sem nanominovala mama alebo svokra a zehlili moje pradlo, to radsej to pradlo aj tyzden pocka, kym sa k nemu dostanem...upratujem, ked mala spi, resp. cez vikend, ked ju zoberie manzel von na hodinu a pol, to je pre mna ten najvacsi relax, pustit hudbu na plne gule a lietat s handrou....parada. varim na 2 dni aj malej aj sebe. chodime von kazdy den poobede, 2x do tyzdna aj plavat. keby mi mala chodit mama upratovat, asi by som sa hanbila sama pred sebou. ved by to malo byt prave naopak, ze ona ma uz 60 rokov, tak ja by som jej mala ist pomahat s upratovanim a nie ona mne.

ono je to cele o tom stanovit si priority. u mna je to napr tak, zev detskej izbe musi byt povysavane (1x za 2-3 dni podla spiniek na zemi), manzel musi mat ozehlene kosele do roboty a musia byt ozehlene veci malej. zbytok, ked sa stiha. nikdy by som sa nestazovala na to, ze mi nikto z rodiny nepomaha. co je to ich povinnost? ked sa ponuknu, OK, ale ani im predsa nikto nepomahal...

ale klamala by som, keby som povedala, ze ziadnu pomoc nedostavam. je to vsak ina pomoc - materialna. mama mi vzdy da za igelitku zeleniny a ovocia, ked k nim ideme cez vikend na obed, tak mi vzdy nabali zbytky jedla (a ze je toho hodne, to nemusim asi hovorit) a na 95% mi oblieka malu. fakt je, ze ja som malej kupila za cely rok snad 10 kusov oblecenia. no a svokra, s tou sme velmi zriedka, kedze byva 250km od nas, ale ked k nim ideme, tiez dostaneme zavaraniny, zeleninu zo zahrady, vajcia, sliepku a podobne.

wali
30. jan 2009

ja som tiez sama s malym - manzel cely den v praci, rodina daleko par stoviek km a v novom prostredi, kde som nikoho nepoznala. zo zaciatku to bolo dost zle, zvlast kym som si zvykla na ten rezim okolo miminka, ale cim bol jakub starsi, tym to bolo lepsie - spoznali sme na prechadzkach nejake maminy s detmi, nasli sme si materske centrum kam pravidelne chodievame a ako sa naucil chodit, tak je to uz uplna parada.
jedine, co je naozaj obrovska nevyhoda, ked ma clovek rodinu tak daleko je, ze vsade, kam idem, musim brat maleho so sebou - po doktoroch, obchodoch a pod. alebo manzel si musi vybavit volno v praci a potom nadrabat 😖 vtedy by som velmi rada mala nejaku rodinu tu "za rohom", kam by som mohla Jakuba na tu hodinku supnut. a zavidim maminkam, ktore tu niekde v okoli maju svojich rodicov, tety, babky, lebo jednak maju koho navstevovat a rychlejsie im prejde cas, aj dieta sa viacej zabavi a ked treba, ma im ho kto povarovat. Jakub je cely cas len so mnou, co tiez nie je asi moc dobre. aj preto sa snazim chodit s nim kade-tade, ako napr. do toho maters. centra 🙂

ld1985
30. jan 2009

viete, ono to nie je o tom, kto ti co pomoze v byte, to by som ani ja nezniesla-vetko si rada robim sama, a ked sa mi niekto do tooho montuje, tak som zla.
Ono ide o to, ze ked chcem na hodinku vypnut, len tak si vylozit nohy na stol, pustit nahlas hudbua a relaxovat- ze tu niekto je, na koho sa mozes spolahnut.
Viete, nemam napriklad auto, som z BA, takze neda sa len tak ist sama s malou k doktorovi alebo na nakup.
V tomto je ten hacik.... ☹

adulikka
30. jan 2009

Ja zas auto mám aj vodický ...no je to super sama s deckami ísť na nákup ,na návštevu...a to obidve deti pripútať ku sedačke ,otvoriť kufor ,zložiť kočík ,pozatvárať riadne dvere ..a keď vystupujeme zas to isté ...ale sa dá .Manžel je momentálne na týždňovke ...vlastne na 10 -dňovke .Mám upratané ,deti okúpané a už pekne v postieľkach...tak ja tu za PC relaxujem.
Ináč ani ja by nezniesla ,aby mi niekto varil ,upratoval...všetko si ja robím.Mne stačí ,keď mi vezmú deti von na hodinu ,dve.Ale si stihnem upratať ,keď spia .-

dominka11
31. jan 2009

ahojte, ja som bola 3 týždne po pôrode u našich, kedže bývajú 120km daleko a nemohli by mi pomoct. Odvtedy ako som doma mi sem-tam postrážia malého svokrovci, napr. ked potrebujem ist niečo vybaviť atd. čo sa týka varenia, varím asi každý druhý deň, spravím vždy viacej aj na daľší deň. Upratujem si sama, jediné čo mi prekáža na súčasnom stave je, že s kočíkom sa nikde nemôžem dostať. Ale objednala som si baby vak a ked bude teplejšie a malý väčší už bude lepšie 😉

adulikka
31. jan 2009

ahojte dnes prišla svokra zobrala deti von .tak som si umyla dlážku v celom byte a kúpalňu .ináč som všetko si porobila predtým .Aj ja varím na dva dni .tak dnes som plnenú papriku .deti mi už spia ,tak som tu .

monkula
31. jan 2009

ja sa starám o deti sa aj o domácnosť sama... nikt omi nepríde navariť, vyžehliť, vyprať, ani upratať...
moja mama býva odo mňa 70 km!! a keĎ som je jv zúfalstve volaal, že mám teplotu takmer 40 stupňov (MM bo lv robote a Chiara mala as idva mesiace,) tak mi povedala ,zavola jsi sanitku... 🙄
a keď som mala iba malého, mal asi tri roky a odpadla om v kúpeľni a takemr som s irozbial hlavu, len Mm počul buchot ,až na dvor ,ta kpribehol a kriesil ma, a potom je jvolal ,bolo to o šiestej ráno, ab prišla ,leb osom odpadla a oan musí do roboty ,tak povedala ,že si len tak dovolenku zobrať nemôže, nech si ju zoberie on..Podotýkam, že si môže zobrať dovču kedykoľvek chce....
ta kso msa naučial ,že sa musí mpostarať o všetk osama a nebude msa nikomu prosiť.... ani keby som samala po kolenách plaziť...

A pret oma nesmierne vytáča nariekanie žien, ktoré majú okolo seba celú rodinu, že musia byť dva dni samé s deťmi...
ja nepoznám ani to, že mi niekto "vyvenčí" deti

nimi22
1. feb 2009

monkula, uplne ta chapem, ja mam to iste, som slobodna mamina, zijem u mojej maminy, ( to je ale na dlho), pointa je v tom ze vsetky uradne veci a vsetko si vybavujem sama okolo maleho, mama si vnuka dva krat von na hodinu aj to len preto ze som jej slubila ze budem upratovat cely cas byt, sama od seba nikdy, ani ked som isla s malym k doktorovi nikdy nesla s nami, ja to aj chapem, je to jej zivot ja som jej ho narusila ze som sa vratila k nej domov aj s dietatkom ale poznam aj take babky, co su furt pri vnukovi a tesia sa z neho, ona sa tesi len pred znamymi ☹ je to moje dieta tak sa staram, nevadi vsetko raz prejde a casom bude vacsi a samostatnejsi 😅 , vela stastia maminym, co to maju tazke.