Mesačný chlapček má problém so spánkom nad ránom

adka_tkacik
8. jan 2013

Ahojte, prosim o pomoc a rady, co by mohlo byt mojmu mesacnemu chlapcekovi.
Kazde nadrano okolo 4hod. sa zacne v postielke pucit, chrcat, chrochkat a vydavat take cudne zvuky, evidentne mu nie je dobre, kedze so sebou meta, niekedy ma aj otvorene ocka a place, snazim sa ho utisit, trva to aj 2-3 hodiny v kuse, pokial nevstane, niekedy sa mu podari este zaspat okolo 6hod. rano a spi do 7.hod. Toto sa opakuje uz druhy tyzden, priblizne stale o tom istom case. Inak je kojeny, cez den pekne spinka aj v noci, akurat s vynimkou toho casu nad ranom. Chcem mu pomoct ale neviem ako.
Ked som to spominala pediatricke na poradni povedala, ze mozme mat suchy vzduch v izbe a chrci nad ranom kvoli tomu, ale uz aj to sme zistili ze vlhko mame dost, kedze sme kupili meteostanicu a meriame teplotu aj vlhkost.

jankagun
8. jan 2013

Ahoj,ak ho kojis pred tou 4tou hodinou rano,vzdy si poriadne odgrgne po kojeni?...este ma napadlo,ci ho neboli brusko,ale to by asi nechrcal 😒

ankaevka
8. jan 2013

podľa toho pučenia a metania to môže byť bruško..skúšala si s ním pocvičiť s nôžkami či si nepotrebuje uvoľniť?

vonicka
8. jan 2013

Podla mna ide o normalny jav. Take male babatka vstavaju skoro rano a castokrat ich boli brusko. Mne sa moj maly tiez budil okolo pol 5 a pucil sa, strasne tazko si zakazdym pukol a tak dokola. Nadranom som si ho brala ku mne do postele a vylozila som mu nozky na moje nohy, tak sa mu trosku uvolnilo brusko. Nic ine ako pockat az to prejde ti neviem poradit. Nam moc nezaberali ani ziadne Espumisany alebo Babycalm kvapky

adka_tkacik
autor
8. jan 2013

@jankagun praveze ja ho v noci nedavat grgat aby sa nezobudil, iba pocas dna cez pliecko si ho prehodim, ale aj to nie stale odgrgne, pocas noci ho kojim pri sebe na vyvysenom vankusi a potom ho prelozim do postielky....mozno to bude to travenie alebo brusko, skusim pocvicit s bruskom ked to na neho pride znova dnes v noci...je to pre mna dost neprijemne pozerat sa na neho, ze nemoze spat a nevediet ako mu pomoct

boka79
8. jan 2013

ahoj my sme to mali u oboch deti, bolo to brusko, nad ranom je travenie velmi aktivne a take male deticky to velmi vnimaju, asi po tretom mesiaci to preslo. u nas niekedy pomohlo pocvicit nozickami, nech sa vyprdka, alebo pomasirovat brusko. Ale prejde to

althejka
8. jan 2013

Moj dvojmesacny tiez vstane o pol osmej a je uplakany,tlaci na bobek a mrnci. obcas sa riadne vyprdi, tak asi k tomu potrebuje tu placovu kulisu 😀 a ked to cele prejde, este mi na hodku zaspi

majolenka11
8. jan 2013

skus si ho zobrat k sebe na postel možno len potrebuje teba cítiť pri sebe

adka_tkacik
autor
11. jan 2013

po troch nociach som zistila, ze maly ma problem, ze ked si poriadne neodgrgne, potom spi nepokojne alebo vobec nespi, tak som ho 2 dni za sebou nechavala v noci odgrgavat na pleci, co sposobilo, ze do 10min. si stale poriadne grgol, ale pri tom sa prebudil a potom som ho dalsiu hodinu uspavala znova, v noci sa budi vacsinou len 2x na kojenie, problem je ten, ze ked sa zobudi okolo stvrtej ja ho tym nosenim na pleci rozrusim a zobudim, kedze ma este len mesiac a vrti sa na pleci a potom uz nechce vobec spat....neviete poradit nejaky jemny sposob ako ho dat pocas noci odgrgnut aby sa nezobudil uplne?

ankaevka
12. jan 2013

@adka_tkacik ja som dávala malú vždy po kojení nabok raz na jednu raz na druhú stranu a do trochu šikmej polohy a po minúte som vždy počula ako sa jej krásne grglo...vyskúšaj