Mesačný syn chce spať len na brušku

nikina17
23. okt 2013

Mam mesacneho synceka, cez den mi ako tak prespi v postielke aj na chrbte alebo na boku. No najradsej spinkava na brusku. V noci sa hemzi a je velmi nekludny. Nie a nie zaspat. Ako nahle ho dame na brusko ukludni sa a spi aj niekolko hodin v kuse. Ja sa vsak bojim, aby nedoslo kvoli tomu spinkaniu na brusku k SIDS.
Mate niekto skusenosti so spinkanim na brusku u takychto malych deti? Mam aj starsiu dcerku, ale ta nikdy nechcela spinkavat na brusku. Nikdy sme to preto nemuseli riesit.
Vcera sme mali aj poradnu, spomenula som to doktorke, ze chce spinkavat len na brusku, ze co mam robit. A ona na to len povedala, ze kazde dieta je ine.....takze babo rad. Mam ho tak nechavat ked je spokojny alebo nie?

babulina
23. okt 2013

U nas detto, starsia spala na boku ale mladsi iba na brusku chcel spat, kvoli tomu sme si zaobstarali monitor dychu a maleho som nechavala spat na brusku

katkas1
23. okt 2013

moje deti spia na bruskach od narodenia, ani by som ich inak spavat nedavala kedze tiez spinkali len na brusku 🙂

zahradka76
23. okt 2013

je este prilis malicky na to, aby ste ho ukladali na brusko. Ked je v noci nekludny, tak by bolo pre neho najlepsie, aby si si ho dala k sebe do postele. To je jedna z prevencii proti SIDS a nepotrebujes ani monitor. 🙂

hradnapani
23. okt 2013

@nikina17 kazda doba ma svoju modnu vlnu, ako sa ma spat. Ked som bola mala, tak sa spavalo na chrbte, moj brat je odchovanec bruskovej polohy, moj syn je zase dietatom spania na boku, vnucata budu mozno spavat dole hlavou a hore nohami 😀 . Plus do toho, ako vravi tvoja lekarka, kazde dieta je ine. Nemozes ho predsa strazit cele noci, cim viac sa bude vediet pohybovat, tym viac si bude vyberat svoju vlastnu polohu. Ty sa nezvazuj strachom, pokial nemate dalsie rizikove faktory sids-u , tak to nechaj tak a uzivaj si, ze ti babo vobec spi.

kattrin5
23. okt 2013

Moja od narodenia spavala na brusku mala som monitor dychu. Ked bola na chrbate vkuse sa sklbala akoby sa zlakla a to juvzdy zibudilo. Na brusku mi spinkala aj 5hodin.

katren
23. okt 2013

@nikina17 nechaj ho spat tak ako chce a je mu dobre 😉

alami
23. okt 2013

@nikina17 nechaj ho spať na brušku a daj mu monitor dychu. ja som to riešila tak.

m_ij_ka
23. okt 2013

moje baby od narodenia spia len na brušku

magdussss
23. okt 2013

Aj nas drobec spaval na brusku od 1.mesiaca dokonca ja v kociku, nemali sme monitor dychu a tiez som ho zo zaciatku dost sledovala ale potom sa uz zacal obracat sam ako mu vyhovovalo a hotovo!

typa
23. okt 2013

dieta moze spat na brusku,ked si dokaze na brusku samo otocit hlavu. V tom prirade je to uz celkom bezpecne.

k_a_j_k_a
23. okt 2013

@nikina17 starsia dcerka spavala na brusku od dvoch tyzdnov. Tiez spala tak dlhsie a aj kludnejsie. Vtedy som neriesila co-keby, ale riadila som sa dcerkou 🙂

ursulienka1
23. okt 2013

sofinka bude mat 5 mesiacov a od 2 tyzdnov spinka iba na brusku. sarah bude mat 12 rokov a dodnes spinka iba na brusku.je to uplne v pohode 😀

nikina17
autor
23. okt 2013

@zahradka76 lenze on spi somnou vo velkej posteli,ale aj tak chce najradsej len na brusku spat

nikina17
autor
23. okt 2013

@babulina
@katkas1
@hradnapani
@kattrin5
@katren
@alami
@m_ij_ka
@magdussss
@typa
@k_a_j_k_a
@ursulienka1
vsetkym vam velmi pekne dakujem za odpovede. Ako tak citam, tak to nie je nic vynimocne, asi to fakt zalezi od deticiek ako pisete. Niektore tu polohu proste chcu, ine nie. Niekto pise, ze ho treba dat do velkej postele. My ho tam sice mame, pretoze vo svojej postielke v noci nechce spat vobec, no aj napriek tomu sa casto kruti, place a az ked ho dame na brusko tak spokojne zaspi. Asi bude naozaj najlepsie riadit sa jeho potrebami ako tym co sa pise. A proti strachu si teda zaobstaram monitor dychu alebo ho budeme neustale sledovat.

alami
23. okt 2013

@nikina17 to neustriehneš, nestačí dávať pozor, ak si chceš byť istá, musíš ho naučiť na postieľku a monitor. Lebo monitor sa vo veľkej posteli spolu s tebou použiť nedá. Toto isté sme riešili my.

katren
23. okt 2013

@nikina17 ako pise @alami vo velkej ti bude monitor na nic.......
ten len vo svojej postielke

darzneba
23. okt 2013

moje len tak spali, iba tak ich netrapili koliky, akonahle boli na chrbte kopkali a bolelo ich brusko, K Mte monitoe dychu v postielke, kludne nechajte spat na brusku, lachsie sa vygrga a vyprdka

kate2kate
23. okt 2013

Moj ma 8t a na brusku spi od narodenia. Inak mi nezaspal. V noci kojim kazde tri hod a ani ho nemusim dat odgrgnut. Polozim na brusko a od za 5min sam odgrgne a spinka. Ked som ho dvihla na odgrgnutie grckol a aj stikutku dostal. Spi tak aj cez den aj v noci. A krasne dviha hlavicku uz od 1tyzdna, sama som tomu neverila, ked sa dvihol 😀

nikina17
autor
25. okt 2013

@alami ako on mi v malej postielke spi v pohode, ked je na brusku, ale ja ho tam v noci nechcem davat lebo ked je pri mne tak aspon citim jeho pohyby a ci dycha a viem si ho rychlejsie skontrolovat. Ale ak bude mat monitor tak nie je dovod preco ho nedat do postielky. V postielke nechce lezat akurat vtedy ked je na chrbte.

nikina17
autor
25. okt 2013

@katren ako to mi je jasne, ze monitor len v malej postielke. Ako on nema problem spat v malej postielke, ale len za predpokladu, ze je na brusku. Lenze vtedy ho tam nechce nechat ja. Ked ho mam vedla seba lepsie a rychlejsie si dokazem skontrolovat ci je ok. Ked citim jeho pohyby a ze vedla mna spokojne odfukuje.
Ale tak ak budemem mat monitor, kludne ho mozem dat spinkat na brusko aj do postielky. Lebo na chrbte by mi tam huncut nespal. Aspon nie v noci, cez den este ako tak.

nikina17
autor
25. okt 2013

@darzneba no prave toto som si ja vsimla. Uz v porodnici nas upozornovali na to, ze chlapci su viac kolikovy ako dievcata. Pri dcerke sme mali koliku asi len 2 krat (aj to asi zo stravy, ktoru som zjedla ja a nemala som) pomohlo nas ponosenie na ruke cez brusko a espumisan. No vsimla som si, ze maly ma castejsie problemy s bruskom a to ho vylucne kojim a na stravu si davam pozor. Akonahle ho dame na brusko tak sa riadne vyprdka, niekedy este aj odgrgne a spokojne zaspi. Ked je na chrbte dost casto krci nozky a rozhadzuje rucickami ako keby mal bolesti. Dokonca sa snazi akoby na silu tlacit a prdkat a nejde to. Takze viem, ze ta poloha na brusku mu urcite robi dobre, len ja mam v noci kvoli tomu strach.

nikina17
autor
25. okt 2013

@kate2kate joj, ani nevies ako si ma touto odpovedou potesila. Lebo aj moj proste tu polohu miluje a je v nej najspokojnejsi a najkludnejsi. Tiez si potom odgrgne a aj poprdka a spinka krasne dalej. Ked ho dam odgrgnut cez plece velmi casto (takmer vzdy) si po odgrgnuti aj odgrcne no co je horsie, vzdy ho potom chyti stikutka. Moja mama si najprv myslela, ze mu je zima, ale ja som si vsimla, ze tu stikutku mal vzdy po odgrgnuti tak to urcite suvisi s tym.
A tiez krasne od 1 tyzdna dviha hlavicku. Aj ked je na brusku ju pekne dvihne od postele alebo od gauca a dokonca ked tak spinka tak hlavicku dokaze sam otocit na jednu alebo druhu stranu. A tiez ked je na rukach, tak krasne udrzi hlavu.

Ako ja viem, ze vela ludi hovori, ze take male dietatko nema spat na brusku, ze je to risk a nezodpovednost. Ale mne je zas luto, nechat ho spat v polohe v ktorej sa mu jednoducho nepaci a stale place a je nespokojny. Podla mna je lepsie pocuvat a riadit sa jeho potrebami.

darzneba
25. okt 2013

@nikina17 stikutka byva ak je malo odgrgnuty a potom nasleduje kolika

kate2kate
29. okt 2013

@nikina17 presne tak, ked si krasne spinka, treba ho tak nechat. Sama vidis, co ma rad a co mu vyhovuje. Kazde dietatko je ine. Ja to vidim na dlzke spanku, ze na brusku je najradsej 😀

akrim1311
29. okt 2013

starší syn vrešťal ako o život keď som ho dala na bruško.A menší zasa inak ako na brušku spávať nechcel.Sedela som pri postieľke a pozorovala,pekne zdvihol hlavičku a otočil vpravo,vľavo-ako potreboval.Dokonca aj v kočíku spával na brušku.Ľudia mi do kočíka pozerali a nechápali v akej ho mám polohe.Doteraz tak spáva.Na brušku a perinu až po uši,inak ani nezaspí.Takže podľa mňa to je v pohode.

nikina17
autor
29. okt 2013

@akrim1311 dakujem 🙂
aj moj maly v pohode zvihne hlavicku a otoci si bud na jednu alebo druhu stranu 🙂 a na brusku veru spi tiez najradsej