Metóda vyplakania

tina1712
14. feb 2016

ahojte baby chcem sa spytat mam 7 mesacneho syna,papa UM
akurat som zacala s tou vyplakavacou metodou, za nami druhy den a uz sa to lepsi len on sa mi este budi ze je hladny medzi 23:00 -24:00 a potom o 4 a potom spi do 6
Chcela by som ho odnaucit to prve jedenie..tak neviem ked sa zobudi mam mu dat vodu? odgrgnut a ist prec a nechat plakat alebo nedat vodu a len tam ist kazde 3,5,7 minut alebo vobec neist?
A poobede alebo doobedu to tiez aplikovat tuto metodu?ja som myslela ze to je len na vecer...cez den ho na rukach uspavam...ale bola by som radsej keby uz sam zaspal
raz som poobede skusila no plakal a potom zaspal ale po pol hodine sa zobudil...
ak ma niekto tu knizku prosim poslite mi ju na adresu kfilipekova@gmail.com

werka_t
14. feb 2016

Coooo? To vazne? 😨

silvia62256
14. feb 2016

Ty vole...ja mam pocit ze volaktore zenske si ani nezasluzia deti....to ked sa k nemu v 7 mesiacoch spravas jak krkavcia matka tak co to bude neskor??? Jak preboha mozes nedat jest vnoci 7 mesacnemu?????? Co je toto za do dobu preboha? Ten internet by mali zenam s malymi detmi uplne zrusit...paneboze

evelynm
14. feb 2016

sedemmesacne deti sa bezne v noci budia. Nechat dietatko plakat je velmi krute. Dieta potrebuje pocit istoty, pokoj, potrebuje zaspavat spokojne, nie nestastne.
Co ta vedie k takejto "vychove"?

katrin21
14. feb 2016

no. ja som moju dceru odnaucila od uspavania na rukach, ked mala 8mes. a ja uz som ju nevladala hodinu vskuse hondrlat, kym zaspala... trvalo to tyzden dva...
Ale ! vobec nikdy som to neaplikovala na noc, ze aby mi nejedla 😅 😅 😅 , mne nevadilo, ked sa v noci zobudila, prebalila , najedla a spala. to by ma ani nenapadlo.... A to sa na rukach nemusela uspavat, len vecer po kupani, alebo cez den a na to nam to pomohlo, dala som do postielky, ulozila, dala hracky a zaspala pekne sama....
takze urcite by som take male dieta neodnaucala osobne ja od nocneho papania, podla mna je este mala na to, aby prespala bez jedla celu noc a pride mi to ako trapenie pre to dieta ... ☹ ved je este malicke...

briketa
14. feb 2016

@tina1712 odnaucanue od nocneho budenia sa robi az od roka. Dovtedy babatko naozaj porebuje este v noci jest. Je to este potreba, nie zvyk. Potom neskor sa to robi tak, ze si sadnes k postielke a postupne odides a znova prides stake v dlhsich intervaloch. Najskor po minute, po troch, siestich....atd az bude bakoniec s kludom spat, lebo bude nat tu istotu, ze vzdy prides naspat. Ked sedis pri postielke, nekomunikuj s dietatom a ziadny ocny kontakt, ude ciste o Tvoju pritomnost ako pocit istoty. Ale ako hovorim, nic nie pred dovrsenim roka.

briketa
14. feb 2016

Prepac preklepy, tukam jednym prstom v telefone

zita19
14. feb 2016

Moje obidbe deti sa v noci budili hladne kazde 3 - 4 hodiny do dvoch rokov. Zakazdym som im dala flasu a potom spali dalej. Napriek tomu, ze nie som zastancom ofukovania, tak by mi nikdy nenapadlo nechat ich vyplakat. Nechat hladne dieta vyplakat aby zaspalo od vysilenia sa mi nezda celkom normalne. Obzvlast 7 mesacne.
@silvia62256 naozaj by mali niektorym zakazat nielen internet ale aj deti 😝

nelinka2009
14. feb 2016

Dievcata tak ste syum nosenim uspavanim nikdy nemali zacat... Ako toto hranici svtyranim... Co navto susefia v noci?

pribinak
14. feb 2016

Este je príliš maličký

sense
14. feb 2016

fuha nechat 7 mesacne dieta vyplakat? a co ma zaraza je ze ty sa cudujes ze je este hladny v noci, nasa pomaly do dvochh rokov pijavala mlieko v noci...u 7mes. dietata je uplne normalne ze je hladne, je skor zriedkave ze niektore uz nema potrebu pit, v jeho veku to nie je rozmar ale potreba...

silvia62256
14. feb 2016

@nelinka2009 a co je natom mat dieta na rukach,v bezpeci maminy,ked si o to poziada??? Je to nieco nenormalne?
A co by mali hovorit susedia v noci? Ze dieta zamrnci a treba mu dat najest? Co s tym maju susedia?

moni244
14. feb 2016

Chuda dieta ☹ az mi ho je luto, ako ho chce vlastna matka nechat o hlade, to asi aj spi sam v inej izbe, co? Ten moc objati od matky asi nedostava

nelinka2009
14. feb 2016

@silvia62256 no keby som ja bola ta susedavtak uz som u teba... Ako 7 mesacny vyplakat... Ze koneeeec

sporitelnicka
14. feb 2016

Ja neverim vlastnym ociam zeny... :(

sjuzan77
14. feb 2016

zacinam mat pocit, ze vsetky tieto "mudre" knizky o vychove deti robia viac skody ako osohu, v snahe dodrziavat rady roznych psychologov a inych casto krat "odbornikov" sa zenam straca zdravy materinsky instinkt. omg zena, ked sa ti dieta budi v noci na jedenie, tak asi fakt jest potrebuje. mimochodom, dcera sa mi budila az do roka, neviem si predstavit ignorovat jej hlad, ved je to zakladna potreba 😕

silvia62256
14. feb 2016

@nelinka2009 ale ved najprv pises o noseni na rukach,ja som reagovala na to...a na nocne krmenie...o vyplakani som pisala ze je blbost takze kumne by si urcite neisla 😉

jajka257
14. feb 2016

@tina1712 to nemyslis vazne....ze v siedmych mesiacoch vyplakat....ved to je tyranie....nasa jedavala v noci takmer do 2 rokoch, prestala sama, ked mala vydatne vecere....a vyplakat by som nechala tak akurat teba, pekne samu, v tme a o hlade.....

zita19
14. feb 2016

@nelinka2009 susedia si mozu akurat tak trhnut nohou, ked dieta v noci place. Dieta nie je hulakajuci ozran, pubertiak co si pusta rap na plne gule ani pes, ktory vystekava na kazde suchnutie. V zivote by mi nenapadlo stazovat sa na to, ze susedove dieta place. A ak by sa prisiel sused stazovat, ze dieta place, tak ho poslem do teplych krajin alebo aj inde. 😝
To, ze niekto uspava dieta na rukach je sice na povazenie, ale su deti s refluxom, s kolikami. Tam je nosenie na rukach castokrat jediny sposob ako dieta ukludnit. Kto nezazil, neuveri. Moje deti bez problemov zaspavali v postielke, bez nejakej zvlastnej metodiky uz od sameho zaciatku a vnuka sme museli zo zaciatku uspavat na rukach.

nelinka2009
14. feb 2016

@zita19 moja mala mavala koliky do roka... Nepovaxujem za uspavanie nisenie pri bolestiach... Uspavam preboha az ked biem, ze to dieta nic neboli

zita19
14. feb 2016

@nelinka2009 no nam prechadzalo nosenie pri bolestiach do uspavania, lebo zvycajne ked sa ukludnil tak zaspal pocas nosenia. Nejak nas nenapadlo oddelovat tieto cinnosti. Druha vec je, ze nemuselo sa pochodovat s krpcom na rukach. Jeho stacilo posediacky kolisat.

silvia62256
14. feb 2016

@nelinka2009 ale ved tu sa neriesi nosenie,zadavatelka ma uplne iny "problem"...najskor psychicky...ale ak uz aj,tak si myslim ze je kazdeho vec ako dieta uspava,ak pri tom netrpi dieta,a ak si to vyziada...co ti natom vadi mi nieje celkom jasne.

0silvia0
14. feb 2016

@tina1712 porodila si dieťa, živého tvora so špecifickými potrebami, neporodila si robota, ktorého naprogramuješ podľa knižky!

ivanapetrasova
14. feb 2016

@tina1712 pises tu o vlastnom dietati akoby to bola nejaka vec... nehnevaj sa ale asi ne ies co je to cit. Je mi z celeho tvojho prispevku zle.

niky21
14. feb 2016

@tina1712 jžš mária... ty si ale krava ! Seba odnauč byť taká tupá a bezcitná ! Nikdy by som svojho syna nenechala hladného plakať !!!! Nerob si ďalšie deti, nie si dobrá matka...

anetuska7
14. feb 2016

Toto je týranie na svete je strašná nespravodlivosť tí čo by chceli mať deti ich nemôžu mať a takíto ich majú.

xevulax
14. feb 2016

7 mesacne je skutocne male na to aby si ho nechavala vyolakat. A ked je hladny tak mu treba dat.... V prvom rade si netreba deti ucit, ze zaspava pri niekom ale same. V 7 mediacoch vy som nemala srdce nechat dieta plakat.

evita_g
14. feb 2016

Ženy, niektoré ste na zaplakanie! Urážať a odsudzovať človeka, o ktorom nič neviem?! Osobne si myslím, že @tina1712 je len zmätená prvorodička, ktorá s dobrým úmyslom používa naprd metódu, o ktorej si niečo prečítala tu na fóre. Metóda vyplakania je úplne celá zlá, popiera základné potreby dieťaťa. Áno, môže fungovať, dieťa po čase rezignuje a prestane plakať a naučí sa zaspať aj samo, potme a možno aj o hlade, ale @tina1712 skús si predstaviť, čo to spraví s jeho psychikou??? Si jeho matka, si všetko, čo potrebuje. Neboj, ani sa nenazdáš a prespí celú noc, ale teraz je na to naozaj priskoro. Počkaj si tak rok-dva 🙂

desszi
14. feb 2016

Zlatik a preco chces natlacit na dietatko tvoj rezim? Preco neakceptujes jeho rezim ty? Si zober, ze si po nom tuzila, nosila ho 9 mesiacov, v bolestiach porodila a teraz chces aby bolo ticho, v noci uz vynechalo jedno jedlo a najlepsie, aby ta nechalo oddychovat. Mamy maju tazke noci a maju ich cele roky. Ale tie roky prejdu a tak ako zabudnes na bolest z porodu, zabudnes aj na kruhy pod ocami z predbenych noci. Preco nezaspavate spolu? Ty mas stres, lebo dieta reve, nespi, ono ma stres, lebo sa citi ohrozene, opustene. Do piatich rokov by mali deti spavat s rodicmi, ale samozrejme nie vzdy je to realizovatelne. Najdi ine riesenie na pokojne zaspavanie - postielka vo Vasej spalni s odmontovanou bocnou stranou. Dietatku staci ze ho drzis za rucicku, ze citi tvoj dych, tvoje teplo. Je to iste lepsie ako nechat ho vyplakat. Vcit sa do jeho koze, ake to je pre neho, ked jedina istota, ktoru tu na svete ma - mama - nepride ani ked place. Vzda to. Ano, navonok sa mozno bude usmievat, ale v suflicku v hlavicke uz ma ulozene, ze som opusteny, nemam istotu. A potom sa riesia po mnohych rokoch rozne strachy a uzkosti, ktorych zjavnu pricinu nevieme vypatrat.....

katrinka8
14. feb 2016

Pozitívne ma na tejto téme prekvapilo to, že sa tu celkom vzácne všetky ženy zhodli v tom, že zakladateľka robí chybu, keď necháva tak malé bábätko vyplakať sa z dôvodu, že sa v noci budí na svoju prirodzenú potrebu, akou je hlad. Aj keď niektoré komentáre na jej osobu sú dosť že silná káva, dá sa to aj miernejšie vysvetliť 😉
A zakladateľke: tiež som toho názoru, ako ženy vyššie, že Tvoje bábätko je ešte príliš maličké na to, aby si jeho nočné budenie sa riešila tako radikálne. Je ešte stále vo veku, kedy má nárok sa v noci budiť nielen na hlad, ale aj na smäd či potrebu Tvojej blízkosti. Bábäko si 9 mesiacov nosila pod srdcom, neustále bolo Tvojou súčasťou, prečo po 7 mesiacoch od takého takmer ešte úplne bezbranného tvora očakávaš, že bude samostatný? Máloktoré dieťatko v takom veku prespí celú noc, ani staršie deti to mnohokrát nedokážu. Odopieranie napĺňania potrieb tak malému dieťaťu (či už v noci alebo aj cez deň) Ti v budúcnosti môže priniesť viac škody ako osohu. A nielen Tebe, hlavne tomu drobčekovi. Už som to tu viackát písala, do tohto fóra, ale asi zase treba:
Známy pediater, Dr. Sears, hovorí: "Závislosť dieťaťa je prirodzená, primeraná a žiaduca súčasť jeho vývoja. Dieťa potrebuje mať potreby. Dieťa, ktoré je do nezávislosti (chápanej ako schopnosť utíšiť sa samo) nútené predčasne, nenaplní túto fázu vývoja. Dieťa potrebuje vytvoriť puto najprv s človekom, až potom s vecami/predmetmi. Ak nemôže mať svoje potreby dieťa, tak kto? Ak potreby dieťaťa nenaplnia rodičia, tak kto ich naplní? Rodičia, ktorí nedovolia dieťaťu mať svoje potreby a nenaplnia ich, bývajú neskôr v živote veľmi nepríjemne prekvapení, čím alebo kým si dieťa tieto zanedbané potreby naplní." Píše to vo svojej knihe The Baby Book.

nelinka2009
14. feb 2016

@tina1712 Inak vaxne nasa mala bola kijena a do 17 mediacov spavala s nami v manzelskej postely.. Kojila som v polispanku kefy ona chcela... Potom dostala svoju izbu aj postielku... Neprezen to este je fakt malucky... Pockaj kym ti aspon slovom povie co sa deje a kym bude bezkat, aby za vami vedel prist... A prepac, ze som bola k tebe taka zla... Len si ma prekvapula tym vekom maleho