Mixovanie príkrmov

jane0123
10. jún 2013

Ahojte mamicky, chcela by som vas poprosit o radu.cca o mesiac chcem zacat u dcerky, ktora je plne dojcena, s prikrmami.chcela by som sa spytat,s cim mixujete prikrmi? treba na to velky mixer, alebo staci aj ten tycovy ponorny?
a dokedy je potrebne mixovat, kedy uz staci len roztlacit vidlickou?
dakujem za kazdy prispevok :

jasminet
10. jún 2013

@jane0123 mixovat mozes cim chces, ja pouzivam ponorny. alebo nemusis mixovat vobec, niektoremu dietatu staci od zaciatku len popucit, alebo prepasirovat cez sitko... je to na teba a tvojom dietati co bude preferovat 😉

lin123
10. jún 2013

@jane0123 Mne vyhovoval ponorny mixer,skusala som aj cez sitko ale to sa narobis, dlho to trva. Ale kazde babo je ine,niektoremu naozaj staci popucit vidlickou, mne moj maly papal len uplne hladke kasicky zo zaciatku a teraz ako sedem mesacnemu struham na struhadle,alebo tym ponornym len kratko, takze to nie je uplne najemno.

jane0123
autor
9. júl 2013

@jasminet
@lin123
dievcata vcera som prvykrat skusala mrkvu.kedze to bolo len na skusku, uvarila som len jedu mrkvu, pridala trochu stavy ale kedze toho bolo malo, tak mi to ponorny mixer moc nechytil a nepomixoval nahladko. viete mi poradit, ako ste to riesili.skusala som aj uzsiu nadobu, aby sa dobre ponoril, ale nepomohlo to.a zase varit toho viac sa mi zda zbytocne, kedze teraz spapa aj tak le par lyziciek.
a pasirovanie cez sitko ako sa robi?

a je inak ok, ked mala na druhy den v stolici kusky mrkvy?
dakujem 🙂

lin123
9. júl 2013

@jane0123 jasne, kusky mrkvy v stolici su uplne ok...to este tak aj dlhsie moze byt, ze najdes tam vselico...crievka si musia zvyknut 🙂
Najlepsie je podla mna urobit vacsie mnozstvo, tak Ti to mixer pekne chyti, malej das zopar lyziciek a zvysok pekne zamrazis a mas na neskor..super je to zamrazit do takych nadobiek na lad, to su take fajn male porcie...mrazenie uchova 75perc.zivin, takze si myslim, ze je to celkom dobry sposob, kym nezacne papat viac.

jasminet
10. júl 2013

@jane0123 presne, viac uvarit a zamrazit do nadobiek na lad. tiez som to tak robila. a pasirovanie cez sitko je praca pre vraha 🙂)) sitko, lyzica a tlacis tlacis tlacis 😀

jane0123
autor
13. júl 2013

@jasminet
@lin123
dakujem doevcata za rady, uz je to v mraznicke. len otazka: potom to vyberiem, dam do hrceka, pomaly roztopim a prevarim ? dakujem

jane0123
autor
16. júl 2013

@lin123
@jasminet dakujem doevcata za rady, uz je to v mraznicke. len otazka: potom to vyberiem, dam do hrceka, pomaly roztopim a prevarim ? dakujem

lin123
18. júl 2013

hej, vyberies, das do hrnceka, najlepsie rozmrazovat v chladnicke a ja to zvyknem uz len ohriat na potrebnu teplotu.