Moja dcérka robí veľmi často lietadlo

16. júl 2022

Moja dcérka robí veľmi často lietadlo. Dokonca aj na rukách keď je. Ideme cvičiť Vojtovu metódu. Mate niekto skúsenosti?

zojanka
16. júl 2022

Nevien aká stará je dcéra ale v istom období je to normálne pokiaľ viem. Syn predtým ako sa dal na štyri, stále dookola striedal lietadielko a druhe vzpriamenie... až nervy mal z toho ale stále to opakoval

autor
16. júl 2022

@zojanka má 6mes. Ona ale druhé vzpriamenie nerobí, ale iba lietadielko. Jednoducho da ruky do lietadielka,hlavu dole.

deti95060810
16. júl 2022

však cvičíte vojtovku... po čase to prejde....

autor
16. júl 2022

@deti95060810 ešte necvičime,len sa chystáme.

deti95060810
16. júl 2022

vojtovka vám pomôže...

marzuz89
16. júl 2022

Ale ved lietadielko okolo 5 az 6m je spravne, je to znak dobre sa vyvijajucej nervovej sustavy. Musi odzniet, vtedy je hlavicka pripravena na dalsie pokroky, ale v 6m je to uplne ok, ine by bolo, keby ho stale robila aj v 9m napriklad. Vela deti v 6m este len zacina s lietadielkom.

Ak cvicite, bolo by velmi super, aby si si precitala co to o psychomotorickom rozvoji, urcite bude lepsie, ked budes rozumiet tomu co cvicite, na co, preco, a ako ma spravne dcerka reagovat ❤️ budete teraz asi podporovat druhe vzpriamenie a skrizeny model.

autor
16. júl 2022

@marzuz89 ano ja viem, ze lietadielko je oka. Lenze nie je oka caste robenie lietadielka. Ona ho robi skoro stale a nedava sa do druheho vzpriamenia. Jednoducho len lietadielko a hlava dole a to je vsetko. A robi to uz velmi dlho. No ano v 9m by to bol fasa problem,ale preto to nechcem zanedbat uz teraz.

vahcaac
31. aug 2022

Ahoj, mame ten istý problém. Prešlo vám to ?

autor
1. sep 2022

@vahcaac všimla som si, že už ho robi o dosť menej. Z ničoho nič to prestalo. Koľko máte?