Moje 15 mesačné dieťa ma v noci odmieta

napr123
17. jún 2017

Ahoj maminky, chcela by som sa poradiť. Moja 15 mesačná dcérka je od narodenia veľmi zlý spáč. Nespala dobre cez deň a v noci už vôbec, kojená do roka a aj uspávanie prebiehalo len na prsníku. Žiaľ, odstavila som ju, no spánok sa vôbec nezlepšil. Uspávať ju začal tatino na rukách, no ona si na neho tak zvykla, že mňa už vôbec nechce 😢 aj v noci musí vstať manžel, lebo mne ide až na hlavu vyliezť a je mi ťažká a už ju neudržím keď takto bojuje, akonáhle si ju zoberie muž tak je kľudná, zoberiem ju ja a rozplače sa a ťahá sa rukami k tatinovi. Mne to trhá srdce 😢 veď všetky deti potrebujú mamu ale to moje dieťa ma nepotrebuje. Zmení sa to? Bude ma ešte potrebovať? Tak veľmi ľutujem, že som ju odstavila, strašne mi chýba tá jej odkázanosť na mňa, niekedy jej je aj babka pre ňu potrebnejšia ako ja. Som z toho nešťastná

jahodka8
17. jún 2017

A muž ju uspi?

napr123
autor
17. jún 2017

@jahodka8 áno, uspí ju

pehavcek
17. jún 2017

Tisickrat overene: citi z teba stres, napatie a neklud. Pravdepodobne samotne odstavenie prezivas viac ako ona. Ked sa ukludnis a zacnes mat pocit stastia a spokojnosti bude kludna aj malicka. Vobec to nie je o tom, ze by ta nelubila. Babatko ma nejaky siesty zmysel a vyciti z ludi napatie a potom je nekludne a naopak vyciti klud a ukludni sa. Moj pohlad: si velmi oddana mama a v tejto situacii ti to skodi (myslim to v dobrom). Z tvojich slov citit aka si jej oddana a ako moc potrebujes ty ju. Ked jej dovolis aby sa od teba odputala co sa tyka kojenie bude vsetko ok. Situaciu, ktoru opisujes zazilo vela mamiciek a mnohe by ti spatne potvrdili, ze je to tak. Velmi drzim palceky nech je vsetko ako ma byt. 😉

maciatkolulu
17. jún 2017

@napr123 tedaaaa, ved si uzivaj, ze si mozes normalne pospat, tvoja dcera ta bude vzdy potrebovat a vzdy budes pre nu N.1.:wink: neboj, je to podla mna velmi pekne, ze tato dokaze takto uspat malu a jej to vyhovuje, musia mat uzasny vztah, ktory len podporuj, ver tomu, ze ta tvoja dcerka miluje celym svojim srdieckom, ale tatino je tatino a jeho hrud je predsa len muzska, ty nedas uz cici, tak je lepsie u tatina a aj srdiecko je viac pocut na chlapskej hrudi. Vezmi knihu, svacni sa do bubliniek v horucej vani a tes sa

pehavcek
17. jún 2017

@maciatkolulu Ono ja chapem aj maminu a jej pocity. Ziadnej by dobre nepadlo keby videla, ze babo sa lahsie ukludni u niekoho ineho. Ale ako vravis, zobrat knihu a relaxovat. Maminka je pri narocnejsom babu urcite velmi vycerpana a potrebuje oddych. A oddychnuta a spokojna mamina hned pociti, ze aj babo je kludnejsie.A ano suhlaim aj s tym, ze ked uz bude v tej vani nalozena tak nech si povie akeho sikovneho tatina vybrala pre svoje dieta. Mnohe zeny su na to same a ockovia nevedia, nechcu alebo nemozu pomoct.

pribinak
17. jún 2017

Co by ine mamky za to dali! Bud rada!

snehuuulienka
17. jún 2017

@pribinak tomu sa vraví empatia...autorku si nepochopila,trhá jej to srdce,že mala uprednostní radšej tatka,babku.....začo má byť rada????

@napr123 je to len prechodný stav,mala si zvykla na tatka,neboj čoskoro sa to zmení.Mama je mama😉musíš sa vnut.ukludnit malinká to z Teba cíti,to že si smutná,nevyrovnana

napr123
autor
18. jún 2017

Ďakujem krásne za povzbudenie, áno je pravda, že som už nervózna, nepramení to len z kojenia. Ona je celkovo od narodenia náročná, veľmi uplakaná a do toho vôbec nespí. Zo začiatku, asi tak dva týždne som si nevedela zvyknúť, že už nekojím, naozaj som to zvládala horšie ako ona ale potom som si to začala užívať, tatino je super, okúpe, dá do pyžamka, ja zatiaľ pripravím mliečko a spracem kuchyňu, nakŕmim malinkú ( prvé dva týždne odstavovania aj kŕmil) hneď nastúpi tatino a uspáva a tu je čas pre mňa, konečne po roku som mala voľno večer, ale horšie je že si ho vyžaduje aj v noci, mne to trhá srdce, že má nechce a na druhej strane muž ide skoro ráno do práce, tak nemôže s ňou byť celú noc len on, keby vstala pár krát, ale on aj 10x za noc a už je aj on nervózny

napr123
autor
18. jún 2017

@pribinak Čo by si ty dala za to aby ťa tvoje dieťa odmietalo? Čo by si dala za to aby celú noc uspával len muž a cez deň nevládal v práci, je šofér z povolania. Neviem čo iné maminky by za to dali, ja by som dala všetko na svete, aby dobre spinkala, aby bola spokojná

pehavcek
18. jún 2017

@napr123 este mi napadlo... Nosis malu v satke alebo v nosici?

napr123
autor
18. jún 2017

@pehavcek nosili sme v nosiči, od kedy chodí tak v ňom nechce byť, v ňom nikdy nezaspala. Ona nechcela byť v kočíku, tak každý pokus o kočíkovanie skončil v nosiči. Inak asi som sa v tom pôvodnom príspevku zle vyjadrila, robí to len večer pri zaspávaní a v noci, cez deň ma neodmieta, to sa hráme, objíma má, bozkáva, síce akonáhle dôjde tato, či baba z práce tak sú presnejší, čo chápem, lebo je so mnou celý deň 😉 len večer a noc nechápem

maciatkolulu
18. jún 2017

@napr123 ale no tak,veď zase nepreháňaj, to je prechodný stav. A keď si vyčerpaná a máš náročné dieťa,tak už vôbec nechapem prečo si v čase keď môžeš neoddychnes. Verím tomu,že aj muž je z toho unavený a musí vstávať,ale opäť prízvukujemm,tento čas je len chvíľkovy,za chvíľu bude zase inak a možno bude odmietat tatina aj ten si bude kvôli tomu robiť depresie🙂 neviem prečo si prestala kojit,ale nemáš náhodou rozhadzany hormóny? Lebo @pribinak to podľa mňa nemyslela zle,vieš koľko tu je tém,že otcovia nič neurobia,nepomôžu,neuspia keď si to vyžaduje samotné babo,tak je z toho mama na prasky;-D cez deň ta tvoje dieťa nechce? Nepotrebujeta,či jaci celý deň za otcom? Ved si uvedom,že je to OK,je to jej otec a ty matka. Cez deň predpokladám,že si pre dcéru stred vesmíru🙂 a večer nastupuje táto,mala si to tak za užívala keď si ju asi odstavovala.

pribinak
18. jún 2017

@napr123 Dobry Boze, vsak to nebude naveky, taketo záležitosti trvajú u deti nejake obdobie a potom to prejde
Ako mam vediet, ze je šofér? Co si hned zrazená? Vsak tu vsetci piseme len svoj nazor
Mozno si takto dcera pýta viac casu s otcom, je jej viac vzácny

sense
18. jún 2017

Ked ta odmieta len vecer, uzivaj si volne vecere a radij sa z toho ze ma dobry vztah aj otcom....

napr123
autor
18. jún 2017

@pribinak
@maciatkolulu baby veď ja viem že to nebude na veky, trvá to tri mesiace a trápi ma to. To by tu potom žiadna maminka nemohla zakladať žiadnu tému, lebo ani problém s jedením, či zuby, či vzdor nie je na veky. Napísané to bolo štýlom, že na čo sa sťažujem, mám byť rada, ale ja sa nesťažujem že mi môj muž pomáha, za to som rada, takže tu splietame dva odlišné problémy. V začiatkoch som to brala pozitívne, že si oddýchnem ale prosím vás, nechali by ste také náročné dieťa tak dlho na manželovi a by si v noci spinkalo? A je jedno aké povolanie robí

napr123
autor
18. jún 2017

@pribinak
@maciatkolulu *aby ste si v noci spinkali, malo byť napísané. Mne osobne to nejde (v začiatkoch som spala teraz nie)

pininka
18. jún 2017

Zas tie mudre rady, naco jej to pisete,ak si myslite,ze sa ma fasa. To mi pride presne tak ako mne hovoria ze ako sa mam fasa,lebo moj muz robi mimo bydliska a doma nieje vacsinu tyzdna. Ze mam aspon klud. No jasne,preto som sa vydavala,aby som mala od neho pokoj. Preto mame deti,aby sme sa tesili,ze nas odmietaju a mali od nich pokoj. Mne sa syn sam odstavil ked mal 5 mesiacov a strasne mi to chybalo, skusala som vsetko mozne, este aj klobuciky,len aby sa vratil k prsniku, ale nestalo sa. A od toho dna strasne plakal ked som ho uspavala. Az som raz uz nevladala a polozila som ho do postielky a on zaspal sam a odvtedy len tak chcel spat, vyslovene odmietal mna aj muza. No ked mal rok a pol tak sme ho zas zacal utekat z postielky, tak som si vzdy k nemu lahla a zacal sa tulit viac ako predtym. Zasa sme si uzivali jeden druheho. Takze sa neboj, dcerka je este malicka, urcite nema k tebe negativne pocity, deti len maju radi stereotyp a ocka si zafixovala ako uspavaca. Ty sa jej venuj viac cez den.

petuska2110
18. jún 2017

Toto nemôžete myslieť vážne 🙄 Ako aj mne chlap pomáha a cez víkend atď stráži deti a ja sa vyspim ale nie každý deň aby bol nevyspaty a išiel do roboty 😕 a riskovať že si môže niečo urobiť (poznám sama na sebe že koľkokrát neviem ani čo robím keď som unavená / nevyspata )samozrejme záleží čo robí. Na tvoj problém presnú radu nemám -mne toto isté urobil syn po návrate s pôrodnice. Alebo to mal skoro 3 roky a bolo to preto že nebol ešte tak dlho bezomna (cca 2 týždne ) a ešte som aj priniesla babo takže už nebol stredobodom pozornosti 😅 Prešlo ho to samé a zase je to môj tulko a bračeka si tiež zamiloval. Skus ju proste uspať ty, ak ju neudrzis poloz si ju na seba a tak ju trochu "natriasaj" až ma chápeš 😅 Chod preč z izby aby tatina nevidela a nemohla sa ťahať za ním. A skôr či neskôr si "vystačíte " samé. Prvé noci asi budú zle, musíš sa obrnit voči plaču. Ale zvykne si a pôjde to. Náš si zvykol takto na dedu a tie jeho hodinové nosenia že potom chcel aby sme ho aj mi nosili. Dosť rýchlo pochopil že toto u mna nepôjde. A bol rád aj keď spinkal na mne a potom som ho preložila. Mladší má 8m a tiež ho uspavam na sebe minimálne ho nosím lebo je ťažký. stáva raz na mlieko ale zaspí hneď sám po dojedeni 🙂

sissy27
18. jún 2017

@napr123 úprimne? Asi budem zlá, neempatická, chladnokrvná a neviem ešte aká hnusoba - ale nechaj to dieťa dýchať. Toto čo predvádzaš je opičia láska. Tebe trhá srdce... Čistá sebeckosť. Dieťa ťa potrebuje, ale potrebuje aj iných ľudí okolo seba, potrebuje rodinu a časom bude potrebovať aj ľudí mimo rodiny. A mamu potrebuje v prvom rade kľudnú, pohodovú a vyrovnanú. Ani ty by si sa neťahala k nejakému uzlíku nervov (sorry, ale tak na mňa pôsobíš). Ty tu máš byť pre dieťa a plniť jeho potreby, nie dieťa pre teba a aby ono tebe dávalo pocit istoty a dokazovalo ti svoje city k tvojej spokojnosti.
15mesačné dieťa zrejme nevstáva 10x za noc kvôli jedeniu, ale zrejme kvôli nejakému diskomfortu - hľadajte príčinu. Možno je príčina aj v tom, že spí s vami v jednej miestnosti a ruší ju to, možno má zle otočenú postieľku, ak máte nejaký spotrebič (telefón v nabíjačke, rádiobudík...) aj to môže byť problém.

nikawero12
18. jún 2017

@napr123 nehnevaj sa na mňa, ale ty si čo za sebeckú ženu, keď dovolíš manželovi aby 10 krát za noc uspával dieťa a potom vstal nevyspatý a sadol skoro ráno za volant . Ty si vôbec uvedomuješ, že by sa mohla stať nejaká vážna tragédia?...moje dieťa tiež spalo zle pár mesiacov, ale nikdy by som nedovolila, aby manžel chodil do roboty nevyspatý.

napr123
autor
18. jún 2017

@sissy27 ty si psychológ že vieš hneď povedať, že som sebec a uzlík nervov? A odkiaľ vieš že mu odopieram ostatnú rodinu? Vidíš nám do domácnosti? Predstav si, že s rodinou je každý deň, dokážem aj odísť si nakúpiť od neho a nechám ho varovať babke, čiže neviem prečo hneď opičia láska, ale ok tvoj názor. Čo sa týka spánku, tak to riešime už veľmi dlho, pravidelne neurológiu navštevujeme, pretože 10x je ešte málo to že nespí, nábytky v spálni sme menili 3x, skúšali sme vlastnú detskú, v izbe nie sú telefóny, večer vypíname wifi, skúsili sme tmu, aj mierne svetlo, podľa všetkých lekárov je zdravý, len treba vydržať, čiže momentálne čo ja riešim v tejto téme, že mňa nechce a chce tatina, áno je mi to ľúto ale chcem aj mužovi v noci pomôcť, ale vlastne hej, som sebec, tak si môžem vklude spať ako mi to tu už radili

napr123
autor
18. jún 2017

@nikawero12 čítala si vôbec?? Riešim že nespím a chcem mali uspávať ja a odmieta má a to je náš problém..Ženy mi tu radia aby som bola šťastná a užívala si to, no ja to chcem riešiť, tak prečo mi hneď hovoríš že som sebecká???

napr123
autor
18. jún 2017

Ďakujem ženy, končím z touto témou, ako vidím som sebec. Len podotknem samozrejme robím všetko pre to, aby v týždni vstával manžel čo najmenej, rok nestaval vôbec a to keď bola kojená tak ešte horšie spala a nenudila som manžela, lebo som ju dokázala uspať. Začalo to keď sme odstavovali. Ja manžela nechám sa vyspať, v týždni s ňou v noci kočíkujem po byte len aby muž spal čo najviac. Každý deň vstáva o 4:00 čiže aj cez víkend necháme tatka spať dokedy potrebuje, preto sa za Senca nepovažujem a ani on mňa, lebo vie že urobím všetko na svete pre nich. Ďakujem vám za vaše pohoršenie, majte krasnu nedeľu, ja mám obed navarený aj pre dcéru aj pre manžela, idem sa im venovať.

pehavcek
18. jún 2017

Jaj zienky. Verim, ze to myslite dobre ale fakt sa neda porozmyslat nad tym ake slova volite? Maminka je unavena a smutna. Logicke, ze moze byt precitlivela. To by bola kazda jedna z vas. Sebecka? Snad nie. Situacia ju trapi a posledne co chce je niekoho zatazovat. Fuuuu. Ze vobec sem prisla po radu alebo vyzalovat sa. Deti su rozne a su rozne narocne a niekedy trva velmi dlho kym sa pride na to ako na ne. Niekedy len musia z toho vyrast. V kazdom pripade mozete byt na srba hrde. Urcite ste mamine pomohli a citi sa lepsie. Ked je niekomu tazko, treba do neho este kopnut.

sona222
18. jún 2017

@napr123 tak vyzera ze inak je u vas vsetko ok, snazili ste sa tomu prrdist mate fajn vztahy, ja sa necudujem ze ti to vadi, zrejme by som tiez kukala keby neviem utisit maleho a pride muz a je klud. Aj ked som strasne rada ked pride kazdy den z prace a hop uz ho ma, maly ho lubi neskutocne, aj on jeho a je na nich krasny pohlad.Vtedy si navarim kafco kuknem co nove, niekonu zavolam proste cas pre mna. Myslim ze by si to mala prestat riesit, vobec sa tym nezaoberaj, je to jedno z deckych obdobi a napadlo ma nie si nahodou taka po odstaveni kvoli hormonom.?

janickacrazy
18. jún 2017

@napr123 Ja teda neviem, asi som hrozná matka, ale podľa mna robíte okolo tej malej zbytočné rodeo. Nosiť na rukách 15mesačné dieťa, aby zaspalo? V noci ho kočíkovať? Ja som nič také nerobila ani s jedným dieťaťom a to mám 3 deti. A tiež sa v noci budili. No mna by ani nenapadlo v noci manžela budiť, aby išiel k dieťaťu. Ale zdá sa mi, že 15mesačné by sa v noci už tak často budiť nemalo. Nemá nejakú alergiu na mlieko alebo niečo také? Moj druhý syn sa budil často, bolelo ho bruško, nakoniec mu zistili alergiu na mlieko, po zmene mlieka sa budil oveľa menej a spal pokojnejšie

pininka
18. jún 2017

Zasa a raz sa opat potvrdilo,ze toto je stranka kde si zeny matky maju pomahat,podporit sa, vyzalovat. Tolko psychologiciek co je tu, skoda chodit na vysoku. Ked je niekto smutny a nevie si poradit, tu ho este podkopu viac,aby nahodou sa jedna nemala lepsie ako ostatne.

evittam
18. jún 2017

@janickacrazy Urcite nie si hrozna matka. To by nas potom bolo vela. Tiez zdielam tvoj nazor.....😉

1katicka
18. jún 2017

uplne chapem pocity matky ked ju odmieta jej dieta v akomkolvek veku, ci uz babatko alebo dospele... tazko sa s niecim takym vyrovnat.a formulka spokojna mama=spokojne dieta je blbost.hodi sa mozno v pripadoch nervoznejsich mamiciek ktore sa nervozne dietatu prihovaraju a manipuluju s nim ale tam to konci.a ktora mama by nebola ustarana ked s jej dietatom nie je nieco vporiadku, nemoze mu pomoct?(samozrejme su aj take s ktorymi nehne nic).
moja rada: nechat tomu cas a dat dcerke co potrebuje, pravdepodobne je to sposob, ako sa vyrovnava so zaspavanim bez dojcenia, nema to nic so vztahom k mame alebo otcovi.aj ked to tak vyzera.jednoducho potrebuje velke ramena ktore ju ukolisu.to je vsetko.zial ma ich ocko, preto si to vyzaduje od neho.rozhodne to neber tak ze ta dieta odmieta.ine deti napr pytaju flasku a neutisi ich ani mama ani oco lebo oni v tej chvili potrebuju flasu a nic ine.samozrejme ze taketo situacie zarmutia cloveka.ale lahsie sa s tym vyrovname, ked dame nasim detom s laskou to co potrebuju, pomozeme im, maju v nas oporu.mozno by ti bolo lahsie keby si napr dcerku odniesla ockovi ty a pri tom jej vravela ze presne vies co potrebuje, ze jej pomozes zaspinkat a preto ju odnesies k ockovi aby ju popestoval.bude citit ze si s nou a ze jej pomahas k tomu co potrebuje.alebo nejak inak sa do toho zapojit, hlavne aby vedela ze si s nou, a ze jej pomahas.nedat sa odradit tym ze sa zda ze si nepotrebna.si potrebna lebo svojmu dietatu najlepsie rozumies a tym mu vies dat co potrebuje, hoc to je momentalne ockova naruc a nie prsnik :( ale dcerka bude mat v tebe istotu ze vzdy vies co potrebuje a hlavne pomozes jej v tom.toto bude potrebovat vzdy, POCHOPENIE, LASKU, POMOC.a ked jej toto das, budes potrebna navzdy!ziaden strach 🙂 ved mama je mama a je len jedna 🙂