Moje 9 mesačné dieťa nemá separačnú úzkosť

erikahudackova
9. júl 2021

Dobrý deň, moje dieťa ma 9 mesiacov a vôbec nemá separačnú úzkosť, môže to znamenať nejaký problém?

denden77
9. júl 2021

@erikahudackova moja tiez nie a ked citam, ako niektore zeny pre to "nemozu" ist ani na zachod, ci smeti vyniest, som stastna prestastna 😊

ruzasipova
9. júl 2021

@erikahudackova Dcera mala v 10. mesiacoch, ale velmi silnu na 2 tyzdne, syn okolo roku. Takze by som sa vo vasom pripade netesila/ netrapila predcasne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
9. júl 2021

@erikahudackova separacna úzkosť môže prísť aj oveľa neskôr. Nič sa nedeje. Niektoré deti ju majú veľmi výraznú, iné deti len veľmi mierne prejavy

hruska91
9. júl 2021

@denden77 presne tak...zajdem za roh a rev -_- no komedia :D :D

denden77
9. júl 2021

@hruska91 ved prave, po tomto moje srdco zrovna nepisti 🤣

nika82
9. júl 2021

to bud len a len rada lebo sa to moze rychlo zmenit

staskast
9. júl 2021

@erikahudackova môj to tiež nemal. Ako jedinú nevýhodu vidím v tom, že nikdy nechcel ísť s nami domov. On by ostal aj v obchode s predavačkami. Proste mama ide papa alebo tato nula bodov 😀

katkamatka7
9. júl 2021

@erikahudackova Nás nemal. Až kým...neprešiel rok a už ani na wc nemôžem ísť bez jeho revu. Už som ho mala pod pazuchou.A začal to robiť aj keď mu ocino odíde. Ale zase niekedy je tak pohrúžený do hry, že úzkosť neregistrujem.

erikahudackova
autor
9. júl 2021

@katkamatka7 a nemal ziadny problem ist ani k cudzej osobe na ruky? Bojim sa ci to neznamena, ze ma maly nema rad alebo ma nejaky problem s emocionalitou, dakujem za odpovec 🙏🏼

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkamatka7
9. júl 2021

@erikahudackova S cudzými nemá problém, rehoce sa, smeje sa, teší sa. Len u podaktorých vyšetreniach u dr. rev, plač.

katkamatka7
9. júl 2021

Obľubuje nové tváre, vyhľadáva očný kobntakt. Vie dobre, že ku mame sa vráti. Ak má nejaký súvis toto: kočík má od mala obrátený tvárou v smere jazdy, čiže ma nevidí, ale počuje.

kristina1001
9. júl 2021

@erikahudackova moja malá má teraz 9 mesiacov a tiež nemá až na pár výnimiek ale nemôžem povedať že sa od nej nemôžem pohnúť problém je iba keď na ňu niekto ide s hurta hlavne niekto cudzí že ju vitiahne hneď s kočíka a podobne tak hneď plač a začne sa za mnou naťahovať inak nič hra sa v izbe a ja v kuchyni umývam riad ani nevie že niesom rovnakej miestnosti občas sa len doplazý ku dverám pozrie sa či má tam vidí a vráti sa naspet k hre

pininka1
9. júl 2021

@erikahudackova este vyckaj, moju to chytilo az po roku a teda riadne. Aj sme ju tak volali, ze separacna uzkost

littlebubble
9. júl 2021

Prvý deň v škôlke (ja, 3 roky)

Ahoj mami.

A už ma nebolo 🤷.

Vždy som vraj bola kľudné dieťa a nerobila som scény.Chcem mať tiež také dieťa 😂😂.

Nie, že by ste niektoré rady boli, že sa deti vedia socializovať a môžete normálne fungovať a žiť aj svoj život a nie len deti obskakovať.

Máme s mamou dobrý a silný vzťah.Mne ako dieťaťu stačila jej prítomnosť a informácia, že sa vráti.Nepotrebovala som byť na nej zavesená.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
9. júl 2021

@beata_k Nebola som ani dojcena tak dlho takze mne sa stacilo hrajkat s hrncami.Byt pri mame a vybavene.

Nikdy mi nevravela, ze by nevedela ist ani na zachod.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
9. júl 2021

@beata_k Niektore deti su zavisle na matke tak, ze potrebuju aj jej prsnik.Logicky ked nie je matka pri dietati tak nie je ani dojcenie.

Moja sestra tak vyvadzala lebo sa nemala pri kom ukludnit.Ona nevedela byt bez mami od babätka.

Ja neviem, ale podla mna je to u kazdeho ine.Moja sestra bola zavisla na cicke a nie na mame ako takej.

zuzanka.zuzu
9. júl 2021

coze? kriste to aj tohto sa niekto moze obavat? 😀 sem sa pripnem, chcem vidiet ako ta ine budu chlacholit aby si sa nebala... ja to nebudem robit, lebo mna to teda pobavilo 😂 moje decko nema diagnozu, rychle musim nieco najst

littlebubble
9. júl 2021

@zuzanka.zuzu Presne toto mi napadlo.
Nemá diagnózu, nájdem ju.

Dnes už aj obyčajný plač je diagnóza.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
9. júl 2021

@beata_k Strach z odlucenia.

Co sa na tom neda chapat? Automaticky ked dietatu nieco je tak tomu dame nazov? Chore.

Kazdemu jednemu dietatu obcas chyba mama.A vacsinou si za tento stav, ze dieta zaveli a matka skace, moze matka sama.Dieta ma poznat aj otca aj inych clenov rodiny a budovat si s nimi vztah.Kazdy z nas bol vacsinou viac upnuty na matku to, ale neznamena, ze kazdy z nas cirkusoval ked odisla.
Od malicka sa dieta uci hraniciam a jedna z nich je, ze nebude vsetko podla neho.Niekto je proste taky a druhy hentaky, ale naco vymyslat diagnozu tam kde nie je? Niekto je viac citlivy, bojazlivy.

Kedysi ziadna separacna uzkost neexistovala, jednoducho deti plakali a budu vzdy plakat.Slo sa do jasliciek, k starym rodicom a hotovo.Dieta si zvyklo, pochopilo.Aky je rozdiel v strachu v 18 mesiacoch a v 3 rokoch?

Hned ti tu pridam cast z clanku.

Dnes sa dieta rozplace lebo sla zena na zachod tak pojde o 2 hodiny lebo separacna uzkost.

Toto je uz naozaj na zamyslenie.Matky ako cvicene opice lebo dieta je pupok sveta.

Sama diagnoza tato doba.Aby nahodou deti neutrpeli ani trosku z toho, ze sa im nevyhovie lebo z toho budu mat traumu.

Zo vsetkeho budu mat pomaly traumu.

,,Ak by k tomu nedošlo, možno to chápať aj ako problém, pretože dieťa si nevytvorí silné citové putá a vzťah k matke, rodičom či iným blízkym ľuďom. Toto obdobie v živote dieťaťa trvá rôzne dlho. Separačná úzkosť sa môže vyskytnúť aj u detí v predškolskom a školskom veku,,

Takze jeden blud za druhym tak isto ako o pute s dojčenim.Bez uzkosti nemame puto k matke 🤦.

Tieto clanky len frustruju matky.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
9. júl 2021

@beata_k Ty nerozumies, ze som pouzila priklad 😂🤦? Dojcenie a puto ako priklad? Tak isto ako sa pise, o pute v clanku o uzkosti?

Vedci? Dnes su vedkyne uz aj na mamile.To mi staci.Dnes uz ani vedci nevedia co je spravne a co nie pretoze sme len ludia.

Ziadny vedec nepozna dieta tak ako vlastna matka a je smutne, ze aj v takychto veciach sa zeny riadia internetom a nechaju sa deptat tym, ze ich dieta je chore.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz