Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

maart
20. nov 2008

....holky, ze vy se venujete detem, ze jo? Skoto nic jste nezplodily.... 😀 . No nic, jsem mrtva (to vite, matka od tri deti), takze valim k telce. Kluk je taky mrtvej, uz spinka 😵 😵 😵 .

Jo, jinak moje treti dite je suprovy...uz pres 14 dni spi celou noc...jako fakt celou, bez vzbuzeni na dudaka, bez vzbuzeni na cokoli. Proste spi.....hvezda, ze jo?

Diancko, dobrou noc 🙂 .

janula2008
20. nov 2008

Tak ja uz jsem zpet z cvica. Maart, ona se Ti odmenuje, ze jsi si se za ni u manzela tak primlouvala 😀 o tom si muzu nechat zdat, ted mame nejake spatne obdobi a vstavame i po 1-2 hod. ☹ ale obcas se zadari taky noc bez probuzeni. Akorat me ted napadlo, ze to muze byt tim, jak jste psaly holky, dokud s ni nelezime v jednom pokoji (a jsme treba u telky), tak se ani jednou nevzbudi, jak si dojdeme lehnout tak je vzhuru kazdou chvilku. Je to mozny???Ale spi ve sve postylce 😕 .Jenze bych byla asi nervozni dat ji tak brzo do jineho pokoje, sice jsem vzhuru kazdou chvilku, ale to tim, ze se pohne a slysim ji.

maart
21. nov 2008

Janulo ahojky, jojo, ona je fakt v noci zlata...minulou noc zase od 19.00 do 6.20, takze jsem i docela prespana... 😀 . Je fakt, ze uz spi (od 2 !!!! mesicu) ve vlastnim pokojicku...tak do tech 10-ti mesicu jsem si nechavala otevreny i jeji i nase dvere od loznice, ted uz zavirame jeji dvere, nase nechavame otevrene....ale ona chrupe jako sipkova ruza 🙂 .

angelos
21. nov 2008

ahojky 🙂

pisala som sem este v lete,ked som si zelala,aby nasa Hanka nebola jedinacik a teraz to vyzera nadejne a my cakame babinko. 🙂 Dufam,ze vsetko dobre dopadne.

Necitala som dozadu co je tu popisane.Ale urcite je to tak 50 na 50.
Tak ,ako je pre mna nepredstavitelne mat jedno dieta,tak je pre niekoho nepredstavitelne mat 2 a viac deti.I ked mam pocit,ze sa casto jedna o vysoke naroky a nizky nadhlad.Ale je to len moj pocit.
Kazdy ma pravo rozhodnutia.Kazdy mame na vyber.Vzdy minimalne z dvoch moznosti.A cesta,ktora sa zda jednoduhsia spravidla s odstupom casu vobec jednoduhsia nie je.
Ani 3-rocna materska,nie je pre mna nocnou morou,kedze 3 roky su v etape ludskeho zivota velmi,velmi kratky cas.A ked sa jedna o cas venovany svojmu dietatu,tak o tom nemoze byt ani rec.Kedy bude nasa generacia odchadzat do dochodku?V 65.?Tolko casu venovaneho praci pre cudzich ludi...
Nove cizmy su urcite super,ale uz o rok (to som zhovievava)na nich zalezat nebude...

Nic nie je cierno-biele.
Vobec si nemyslim,ze jedinackovia su sebecki a horsi,ako deti,ktore maju surodenca.Ved aj Jezis bol jedinacik. 😀 😀 😀 Dolezite je ci jedinacik vyrasta v izolovanej,uzavretej rodine,alebo je sucastou sirsej rodiny,kde sa stretava s bratrancami a sesternicami a kde funguje prirodzena rodinna siet.

Mat surodenca znamena ucit sa mat toho druheho rad,niekedy sa s nim poriadne pohadat,alenapriek tomusi byt stale blizki a neopustit jeden druheho v situacii ohrozenia.A ked sa nieco zle,nedajboze,stane,aj to sa vo vacsej rodine zvladne lepsie a o trapenie sa podelime.
Ale to su len moje osobne skusenosti z vlastnej rodiny,za ktoru som nesmierne vdacna.Kazdemu zelam taku oporu. 😵 😵 😵

daniela1983
21. nov 2008

Ježiš nebol jedináčik! alebo že by nás fakulta učila kraviny? 😕

niki2
21. nov 2008

Ja jsem jedinacek a dost dlouho mi sourozenec chybel, i ted bych ho brala. Manzel ma brachu a prestoze se vidi hrozne malo, volaji si a ja jen zasnu, co jsou pro sebe schopni udelat. Doufam, ze nasi kluci to budou mit jednou taky tak.
Jsem hrozne rada, ze jsou dva, kdyby pribylo jeste treti, vubec bych se nezlobila. A uplne jedno, zda kluk nebo zda by se nam "konecne povedla holcicka" 🙂
Bydlime v jedne mistnosti, sice s vyhlidkou na lepsi, ale zatim to zvladame v pohode.
Neumim si predstavit, ze bych jedno z tech svych stesticek vymenila za znackove hadry a manikuru...

janula2008
23. nov 2008

Hm tak o tom jsme tu uz mluvily...cekala jsem, ze se ozve zas nekdo, kdo rekne, ze zenskym, co chteji jedinacka jde jen o manikuru a znackovy hadry 🙄 . Ale tak to neni, jenze tezko se to vysvetluje nekomu kdo to ani nechce pochopit. Ja jsem treba za posledni dny uplne grogy, vstavam k male v noci po hodine uz nekolikaty tyden a predstava, ze me ceka tohle dalsi tri roky a to vse kolem, proste bych to nedala. Jinak je pro me Simuska vsim, chci, aby vedela, ze kdykoliv jsem tu pro ni a taky ji samozrejme chci co nejlip zajistit. Ale kdo me zna vi, ze nejsem typ, ktery by vychovaval rozmazleneho sobecka, to ani nahodou.Jen jsem vic zdedila dispozice po tatkovi nez mamce,nejsem trpeliva, uplne uprimne priznavam, ze bych nezvladla starost o tri deti, tahne me to mezi lidi a do prace uz po deviti mesicich doma, treba jeste za 10 let nazor zmenim, casu dost.A jinak Niki, pokud zvladate byt cela rodina v jedne mistnosti, tak to klobouk dolu, to si nedokazu predstavit a ja osobne bych si do jednopokojace dve deti neporidila, ale neber si to osobne, to je zas tvoje vec.

kristi
23. nov 2008

janula, mluvis mi z duse. Ja furt rikam, ze mam proste jen jedny nervy a vic bych toho asi nezvladla, protoze proste jsem trosku sobec a uz se presne jako ty tesim do prace atd. Mne to takto vyhovuje a zatim to fakt nehodlam menit.....

janula2008
23. nov 2008

No, ja jsem taky asi trosku sobec, sice bych moc chtela, aby Simca mela v dospelosti nekoho blizkeho (jako ja mam segru),ale nevim jak to zaridit, protoze proste mam opravdu nervy jen jedny, mala je dablicek, ja z ni k.o. a predstava, ze se mi narodi dalsi takove hypermimco nebo dvojcata, tak me odvezou smer Bohnice, proste na to nemam a priznavam to. 😔 Kdyby mi nekdo zarucil, ze to bude klidne usmevave dite, ktere prospi aspon 6 hod. v kuse a schrupne si aspon hodku pres den, tak jdu do toho hned, ale to mi proste nikdo nezaruci 😀 .A taky kdyby me znovu rozrezali na porod.sale, tak mam strach, ze uz me nesesijou, telo mi neprijima jizvy, nechtejte videt, co mam v podbrisku po cisari ☹ .A opravdu si myslim, ze neni nic na tom, ze zenska nechce byt jen mamina, ale i partnerka a proto si zajde jednou za mesic na manikuru nebo se pekne oblece 😠 .

janula2008
23. nov 2008

No nic, jdem poobedvat a pak razime na detskou party, kamaradka Simonky slavi 1.rok 😀 😀 tak hezkou nedeli vsem.

kristi
23. nov 2008

janula, to je fakt presny, nezapomenout na to, ze nejsi "jen" matka, ale taky zena, manzelka, milenka apod. Cítit se dobre, vypadat k svetu apod patri k tomu, ze jsem stastna 😵
uzijte si oslavu 🙂

janula2008
23. nov 2008

Jee Kristi, jen jeste chci napsat, ze jsem nakoukla do albicka a musim rict, ze Mia je paradni a tobe to taky slusi, je taky certicek, ze? Uplne ji to kouka z oci jak nasi 😀

niki2
23. nov 2008

Holky, to si myslite, ze maminy od dvou a vice deti chodi doma v pyzamu nebo vytahanych teplakach a nevedi, co to jsou umyte vlasy a make-up?
Ja myslim, ze az na vyjimky se snazime vsechny byt zaroven manzelkami.
Mame stesti, ze v dnesni dobe treba existuji ve fitness centrech hlidaci koutky, na tu zminenou manikuru se taky obcas da zajit s ditetem.
Rozhodne jsem se nechtela dotknout monomamin, jen mi prijde, ze to musi byt smutne. Nasi mi neporidili sourozence, protoze se proste nedarilo (ja se narodila po 15ti letech manzelstvi). Nekdy na to opravdu ani ty finance nejsou, ale opravdu beru rozdil v tom, jestli by rodina zivorila, to at je radsi jen jedno dite nebo v tom, jak velky luxus si dopravaji rodice.
Tak a ted me kamenujte...

kejka
23. nov 2008

Já jsem si taky myslela,že tři děti bych v životě nezvládla.A zvládla i když jsem to v životě neměla lehký.Dva už jsem vychovala a myslím,že dobře. 😉 Snažila jsem se,aby jim nikdy nic nechybělo a jsou to zlatí kluci.No a to třetí vychovám taky. 😉
Na to vstávání a nespaní jsem brzy zapoměla,holt to k tomu patří,ale to,co mi dávají moje tři děti,se nikdy v životě nebude opakovat.Nežijeme v luxusu,prostě normální rodina. 😉
Niki 🙂 🙂 😉

niki2
23. nov 2008

Kejko, na vstavani jsem jeste nezapomnela.
Maly mi ted vstava v noci kazdou hodinu, rano jsem uplne hotova, on se ode mne odvali a cely stastny na mne vyceni svych 8 zubu a ja jsem vis kde... 🙂

janula2008
23. nov 2008

Niki, ja si to nemyslim,znam spoustu udrzovanych peknych maminek od vice deti, ale tys to tak napsala s tou manikurou a hadrama, ze to tak vyznelo jak kdyby to nejaky luxus byt mel 😉 ukamenovat te nebudu, neni proc, kazda mame svuj nazor a ja tvuj respektuju 🙂 .Proste nekdo chce velkou rodinu, treba proto, ze je jedinacek a nekdo se na to neciti, jak fyzicky tak psychicky, to je cely. V nasi CR je opravdu zakorenene, ze musi byt rodina a dve deti, jinak je neco spatne, tri a vice jsou moc (chudacci), jeden je malo (chudacek samotinkej...).Aspon me to tak prijde 😅 .Ale myslim si, ze za nejakych deset let bude jedinacku spousta, mne bylo v dobe otehotneni 23 a slysela jsem jak od gyndarky tak i pozdeji v porodnici, ze jsem na dnesni dobu MLADA mamca, coz me dostalo.Proste je fakt, ze ted neni vyjimka prvni dite ve 32-35 a druhy se pak hur stiha. Ale ted zas asi ukamenujete vy me 😉 .No aspon mam treba dost casu si to s tim druhym rozmyslet,treba fakt za 10 let zmenim nazor, ale nevim nevim. 🤐 Zlaticko nam od sesti usnulo, tak zas bude o pulnoci vyspana, vypada to na rostouci stolicky, uz by ty zuby mohly byt za nama 🙄 ,hezky vecer vsem.

janula2008
23. nov 2008

Niki a jeste jsem chtela pripsat jednu vetu, ze nechapu, ze jsi napsala, ze byt monomamina musi byt smutne...Proc? V cem? To stejne muze napsat mamca tri deti,ze se ji zda, ze mit dve deti musi byt smutne.Trochu ujety ne? 😅 Treba moje nejlepsi kamoska je jedinacek a jeji mamka mi smutna neprijde ani trochu, sve ditko uz ma odrostle, tak se proste venuje svoji praci, svym konickum, cestovani, jazykum a je uplne v pohode, dalsi deti mit mohla, ale jednoduse nechtela, proste pro nekoho neni jen jeden smysl zivota a to vychovavat deti, ale ma jich mnoho (i kdyz urcite u me je nejhlavnejsi ma dcera). No, to jen dovetek,ale nic ve zlym 🙂 .Mejte se hezky holky a dobrou noc.

maart
24. nov 2008

...hehe....Janulo, zrovna vcera jsem doma teorizovala nad tim, ze moji synove to maji lepsi, protoze jsou od sebe 2 a pul roku a jsou to dva kluci a "chudinka" holcicka je od nich vekove dal a nema zadnou sestricku....ale manza po mne hodil pohled, ktery vrazdil, tak jsem radsi byla potichu 😉 😀 😕 .....

Holky, jeste vam musim neco napsat. Moje sestra ma 41 let a ma jednu dceru...15 let. Vic deti se svarou nechteli a taky je nemaji. Dceru maji fakt sikovnou, krasnou, chytrou, proste maji pohodicku, samozrejme uz je samostatna, ve skole se ji dari....Bohuzel od te doby, co mam treti dite, tak se s nema moc malo stykame, segra videla nase nejmladsi ditko jenom parkrat....kdyz byla mala malinka, tak si ji segra ani nechtela pochovat....nejak se mne proste zdalo, ze nemuze zkousnout, ze mame tri deti. Ze zacatku jsem si myslela, ze mne proste segra lituje, jako ze mame tech deti moc, ze to treba neutahneme, ze je u nas porad plno zivota, revu, neporadku...ale cim dyl to tak je, tim vic si zacinam myslet, ze mozna segra tak trochu zarli....nebo je smutna z toho, ze ma ditko jenom jedno, velke....neter uz samozrejme tolik pece nepotrebuje a nevyzaduje...nevim, jestli se nepeletu, ale ten pocit mam...... 😕 .....

maart
24. nov 2008

...anebo k nam holt tak casto chodit nechteji, protoze je nas proste tolik no....taky moznost 😀 😉 !

kejka
24. nov 2008

Niki já na to taky ještě nezapoměla,malej ještě nemá 4roky,takže to mám v živý paměti-chodící mrtvola,ale každý jejich období je jiný a uteklo to,je to pryč a chrápe o stopéro.To víš,že když jsem měla prvního v 18 a druhýho ve 22letech,tak to bylo jiný,než teď,kdy jsem stará páka.Tolik síly už jsem neměla,ale holt jsem to musela vydržet. 🙂 🙂
Janulo tak to nesouhlasím,v Čr není zakořeněné mít dvě děti,jako na rozkaz.Pokud mi paměť slouží,tak vždycky byly,jsou a budou rodiny početnější a nebo s jedním děckem.
Jinak ti můžu říct,že se mi nestalo,abych nejela slušně oblečená a upravená do města,nebo o sebe nedbala.Naopak.A i s jedním dítětem vidím holky,vypadající jako špindíry-s prominutím. 😅
Maart jako kdybych viděla svojí spolužačku-kamarádku.Holka na vysoký,chlap jezdí,ona doma sama.Když viděla malýho,tak mi přiznala,že udělala tak strašnou chybu,že nešla ještě do jednoho.Ani koníčky atd,jí to malý nenahradí. 😲 😲
Ale jak jsem psala,fakt každýho věc. 😉

maart
24. nov 2008

No Kejko...blby je, ze mi se se segrou na tohle tema nebavime....ona uz v podstate ignorovala moje posledni tehotenstvi, nikdy se me nezeptala jak mi je, co cekame, nechtela videt baby oblecky....nic...nechavala jsem to tak byt, fakt jsem ji tim vsim nechtela "obtezovat", protoze jsem si rikala, ze proste nema zajem, nebere ji to....a ocekavala jsem, ze az se mala narodi, tak to bude jiny....ale moc se to zadnym smerem nehlo no.....Pak si ale zase rikam, ze proc by mi to zavidela nebo proc by ji to prislo lito, vzdycky chteli jenom jedno dite 🙂 . Asi na to nidky neprijdu, je mi to ale trochu lito...ale tak neni to zase zadna katastrofa, treba az bude holka trochu vetsi, ze to bude lepsi.

kejka
24. nov 2008

Maart třeba je jí to fakt líto,ale prostě to nepřizná.Ono je to někdy hodně těžký a kort ségře.No není ve věku,kdyby do toho mohli ještě prásknout? 😉 Myslím,že v týhle době třeba kolem 40cty je to úplně normální.
Hranice se hodně posunula. 😉 🙂 🙂

niki2
24. nov 2008

Maart, myslim, ze na te tve uvaze neco bude. Svagrove se narodil syn a ja mu jeste vozila vecicky. Jenze pak jsme zjistili, ze se nam nejak nedari otehotnet, taky, ze to nebude jen tak a najednou jsem zacala zarlit. Ten maly za to nemohl, spis svagrova me stvala tim, jak rikala (mezitim se ji narodilo druhe dite), jak se mame, ze si cestujeme po svete a ona trci doma s dvema detma. Jak ja bych rada vymenila to cestovani za materskou... Ale nepriznala jsem to, uplne jsem se od jejich deti odtahla, myslim, ze to vycitila a kdyz se nam narodil prvni, tak si ho taky skoro nepochovala. Nastesti ja uz jsem v pohode, jeji deti uz zase beru a ona moje taky 🙂

janula2008
24. nov 2008

Holkyyyy to je to ze, ja mam taky strach, ze mi to treba v budoucnu bude lito /myslim za tricet,ctyricet let/, i kdyz osobne si myslim, ze nebudu mit segre sanci deti zavidet, jestli bude mit jedno dite, tak to bude zazrak, protoze kdyz to vidi u nas, tak rika, ze Simca je tisickrat lepsi antikoncepce nez vsechny prasky 😀 😀 . Ale jako samozrejme jednou bych chtela mit vic vnoucku, vetsi rodinu, jen proste myslim, ze druhy bych psychicky nedala, nechci uz zazit prvni mesice, kdy me Luky nasel polozhroucenou a placici po celym dni s malou, ktera neustale rvala atd. ☹ Jeste ted si vzpominam na proplakane noci,bulela jsem do polstare s tim, ze to nezvladnu se o ni postarat a podobne.Klidne se priznavam, ze na to vubec nevzpominam rada,byla jsem zrala na psychinu a zadna omracujici laska me pres nos k ni nebouchla,spis jsem byla z toho vecne rvouciho uzlicku zoufala, ted cim je starsi tim ji miluju vic a vic. 😵 😵

janula2008
24. nov 2008

Asi je to ruzne, meho pritele mamca je taky jedinacek a za celych 9 let jsem nezaslechla, ze by si posteskla, ze nema sourozence nebo tak, ale treba to dusi v sobe, to se nedozvime. Urcite je fajn mit partaka k sobe, beru to tak, ze mam taky segru s odstupem casu rada, jen nevim jak to udelat, aby se to obeslo bez porodu a 3 let doma 😀 😀 ten stereotyp proste nedavam 😖

niki2
24. nov 2008

Janulo, jsi mladoucka a mas spoustu casu si to jeste rozmyslet. Takze ted nepremyslej, co by kdyby, uzivej si malou a uvidis.
Ja uz ten cas nemam, stejne jsem chtela deti pomerne rychle po sobe, mam je a jsem rada.
Nastesti mam takove zamestnani, ze muzu obcas delat i pri materske, tak se trochu do reality dostanu 😀
S prvnim jsem mela zacatky taky tezke (tehotenstvi a porod v pohode, ale potom...), z toho zacatku si pamatuji jen rev, rev a opet rev a obcas 40ti minutovy spanek. Je to velky neposedu, bere mi hodne energie. Kdyz jsem byla tehotna, bala jsem se, jak to znovu zvladnu a druhy je uplne jiny, ze zacatku hodne spinkal a ted se nevzteka, pohodar.

janula2008
24. nov 2008

Je pravda ze za 8-1O let na to treba budu koukat jinak, kazdy mi rika, ze na spatny se zapomene, na nejakou bolest po cisari si uz ani nevzpomenu 😉 .Ale zatim nam to tak vyhovuje, urcite chci brzo zpet do prace a pritelovi staci vikend, aby rekl, ze si jde do prace odpocnout, tak o dalsim taky nechce ani slyset 😀 . Kazdopadne jsem za Simonku strasne vdecna, Lukymu rikali doktori, ze je zazrak, ze se nam to vubec podarilo, prodelal priusnice a vysledky mel na houby. Tak kdovi jak to jeste vsechno dopadne, Simca taky nebyla planovana /ale chtena 🙂)/, clovek myni a zivot meni, treba ho nakonec budu jeste ukecavat za nekolik let at dame dalsi 🙂. Vzdycky kdyz chytam z male nerva, tak si prectu kousek z diskuze snazilek a nejradsi bych ji pak vdekem zulibala za to, ze ji mame 😅 je mi tech holek moc lito ☹

maart
24. nov 2008

Hele Janulo, kdybys mne videla v sestinedeli meho prvniho syna..... 😀 😖 😝 ...jsem byla totalne na odpis, prislo mi, ze to dite porad rve, ze uz nikdy nebudu mit zivot, ze se nikdy nevyspim....obcas jsem mela pocit a takovy hnusny myslenky, ze jsem si ditetem zkazila zivot...opravdu!!!! Je pravda, ze jsem rodila prirozene, ale porod byl tezky, bolestivy, byla jsem natrhnuta (neeee, nastrihnuta, ale natrhnuta) az ke konecniku, takze jsem mela taky pocit, ze uz nikdy nebudu mit zadny sexualni zivot.....Na sestinedeli fakt nevzpominam rada, byla jsem strasne na nervy, vyflusana a opravdu dost mimo (mimochodem, bylo mne skoro 31, dite bylo vic nez planovane, velmi velmi chtene!).

...Nicmene jsme sli do druheho, protoze kloucek zacal byt tak ve 4 mesicich sympaticke smejici se dite, byla s nim sranda, od 9-ti mesicu mi spinkal celou noc, bylo to lepsi a lepsi....Druhe ditko jsem vice-mene zmakla levou zadni...zadny depky (taky lepsi porod 😉 )....nebrala jsem si to tak a i kdyz nebyl zadny andilek, tak jsem se rozhodne nehroutila....no a muj ruzovy bonus? Porodila jsem si ji v 36-ti letech ( 😀 😝 .... 🙂 ) a uzivam si ji co to da.....Zatim to ani neni zadne hyperaktivni ditko, je sikovna, roztomila, taky uz spinka cele noci....fakt tresinka na dortu.

+ Janulo, Simcu mas jeste hodne malinkou, ani neni potreba, abys ted planovala druhe...proste si uzivejte a uvidite, co zivot prinese 🙂 .

kejka
24. nov 2008

🙂 🙂 Maart mluvíš mi z duše 😀 😀
Prvního kluka jsem měla zlatýho,spal krásně,prostě pohodář/porod hrůza/,takže jsem byla víceméně vysmátá mladá holka-až na chlapa to jsem měla smůlu.Při druhém klukovi jsem se bála hlavně porodu,ten byl v pohodě,rychlovka.Dítě bylo spací,ale hodně aktivní,všude ho bylo plno,ještě mu nebylo deset měsíců a už chodil.To jsem si už užívala 😝 😝 Bohužel s mužem mi to taky nevyšlo-ovdověla jsem,když byli prcové. 😔
Toho třetího jsem si pořídila-plánovaně ve 38letech 😉 ,šel císařem a vůbec to nebylo hodné dítko.Od malička nespal,řval jak jatej,vyžrali jsme si snad všechno od prdů po zuby. 😝 😝 Ale teď je to zlato.Taky taková třešinka na dortu.
Janulko jj jsi mladinká,však máš času dost.Uvidíš,že to bude lepší a lepší. 🙂 🙂 🙂 Já si říkám,že se nemá moc plánovat dopředu,nikdy člověk neví,co mu život uchystá,ale všem přeju jen to nej............... 🙂 🙂

janula2008
24. nov 2008

Jee holky, vy to tak krasne pisete, no ja si myslim, ze po Simci proste druhe dite by musela byt hrozna pohoda, ze uz me nic nerozhodi 😀 .Je jak pytel blech, cesta autem byva prorvana pravidelne, prochazky v kocarku byvaly taky o nervy (ted uz je to v golfaci prima🙂) ty noce jsou posledni tydny teda strasny, tak zacinam vypadat jak chodici zoombie, ale zas je s ni vetsi sranda a to tu unava vykompenzuje, je to nebe a dudy proti dobe pred pul rokem 😵.Tesim se na jaro jak vyrazime na pisek,delame prvni krucky, tak to si fakt clovek uziva, hrozne rychle to leti, nedavno jsme dojely z porodnice 🙂 . Tak my si jdem jeste pohrat a kolem 6 pomalu koupat, jist a uspavat, hezky vecer vsem.