Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

erikasadek
8. nov 2009

ahoj kristina, vidis , moja znama, ako dieta som sa o nu starala, sa volalal kristina.. , krasne meno. 😉

aj ja som sa tu pucila, ked som to po sebe citala, este zesom to neposlala

bejbypd
8. nov 2009

no som si s tym menom zazila...najprav kazdy Kristinka by mala dnes...a teraz fici Ahoj Kikus nasi isli na vikend prec 😀 no co uz 😎 a inak k teme som sa uz vyjadrila tak poprosim adminov nech ma nezmazu za to ze som mimo 😀

konoupek
8. nov 2009

No taky jsem teda trošku překvapená,protože jsem myslela,že malena nemá žádného sourozence a naříká co by za něj dala a ted najednou ejhle je tu bratr 😕 .
Holky nemá cenu se hádat.

kulimka
9. nov 2009

malena a nenapadlo tě, že některé rodiny nechtějí další dítě ne kvůli své pohodlnosti, ale třeba kvůli financí? že chtějí pořádně zaopatřit jedno dítě a s tím druhým by už to neutáhli? Víš kolik je lidí kteří třeba děti nemají vůbec protože jsou pohodlní?

anta
9. nov 2009

Holky, dočetla jsem zde vaše diskuze. Malena, nechápu, proč si myslíš, že jedno dítě jest sobectvím. Proč by měly mít jedno dítě jen páry, které mají zdravotní problém??? Přiznám se, že raději jedno dítě, kterému tzv. dám všecko (lásku, vychování, vzdělání), než mít dvě tři čtyři, kterým nebudu mít co pomalu dát do pusy, nebudu vědět, kde mi hlava stojí. Nejsme onasisové, abychom si kvůli okolí, kterému by to mělo být vcelku dost u prdky, nasekali 10 dětí a pak je porozdávali po dětských domovech, protože bychom neměli ani na botičky 😠 😠 😠 I tak náš Honzík má krásné dětství, protože se mu s manželem maximálně věnujeme a rozhodně netrpí tím, že je sám, protože je to i na tom postavený, jak si kdo na své dítě udělá čas 😝
Jedináčkovky - držme u sebe a při sobě 😀 😀 😀

daniela1983
9. nov 2009

anta moja rec, moja rec 😀

anta
9. nov 2009

Já se prostě nehodlám nikdy nikomu líbit, protože budu mít 4 děti a já budu unavená, já budu nevyspalá, já budu ztrhaná, ale hlavně, že budu hrdinka, že mám 4 děti a život v háji! 😠 Manžel se se mnou rozvede, všichni mě budou litovat, ale nikdo vlastně nepomůže, budu dělat 3 práce atd., atd. Ale hlavně, že budu v pohodě... Blbost! 😀 😀 😀
Daniela - díky 😉

daniela1983
9. nov 2009

chceme jedno, dopredu sme sa tak dohodli, nevidim na tom nic sebecke. ak nam to tak nebude raz vyhovovat, no tak bude druhe, no. 😀 ale zatial je v plane jedno. a teda nechapem, ako to moze niekoho rozculovat. ja sa tiez nerozculujem ked ma niekto viac deti, teda ak sa o ne riadne stara, prirodzene.

anta
9. nov 2009

Mně je to hlavně jedno, kdo kolik má dětí, do nikoho se necpu, panč vím, že stejně nepomůžu 😀 😀

anta
9. nov 2009

Jo a nechápu, jak někdo může posuzovat kvalitu člověka podle toho, kolik má dětí 😝 😝 😝

daniela1983
9. nov 2009

no to mi tiez ostava zahadou. a najviac ma dojm u argumenty o moslimskej europe- teda osobne je mi to jedno. co oni nemaju pravo na existenciu, ci ako. hura majme vela deti aby sme zachranili svet 😀 ked ich niekto vela chce lebo po tom tuzi a paci sa mu to, prosim! ale preco ostatnych znasilnuju takymito neskutocnymi argumentami. osobne som sa s tym stretla u znamych. maju tri deti, matka mala prve este pred maturitov, uz je 8 rokov na materskej chcu stvrte, nemaju ziadne financiu, ziju v v chudobe. ale nad nami sa pohorsuju ze chceme iba jedna. a presne, argument s moslimskou europou! sila 😀

anta
9. nov 2009

Pozor, jsme ohrožená skupina, za chvíli o nás budete číst jen v knihách 😀 😀 😀 Čím míň dětí máš, tím míň jsi člověkem, super názor 😝 😝 😝 Vidím v tom určitou závist, protože my s jedním dítětem se jistě těšíme většímu komfortu než ty co mají více dětí a nezvládají to 😅 😅

maart
9. nov 2009

Tak pozooooor 😀 ....s Maleninym nazorem sice nesouhlasim, do diskuse uz jsem parkrat psala....ale zase si nenecham vecpavat nazor, ze zavidim jednomatkam...no a taky tak nejak nechapu, kde Anto beres tu jistotu, ze lide s jednim ditetem se jiste tesi vetsimu komfortu? To je nesmysl....a ze matky vice deti nezvladaji? Tak snad jak ktere, nemyslis?
Tady proste existuje jenom jeden zdravy a normalni nazor...at si proboha kazdy ma deti kolik chce, at je to zadne nebo 5 a nenechava se ovlivnit nazorem nebo postojem ostatnich, ne? Je to jenom a jenom vec tech dvou, kolik deti chteji a vychovaji.

anta
9. nov 2009

Maart, nene, já to nemyslela nějak špatně nebo dokonce zle, ale prostě vadí mi, jak je rozšířen názor, že my matky s jedním dítětem jsme sobecké, to se mě dotklo, obzvlášť, když prostě ze zdravotních důvodů další dítě mít nebudu. Ani jsem nechtěla říci, že matky s více dětmi to nezvládají, to ne, ale některé třeba ano, tak abych uklidnila hladiny 😉 Obdivuji matky s více dětmi, ano, ale mám pocit, že nás jednomatky neberou. ☹

anta
9. nov 2009

Je fakt, že mě tak trošku štve i ta vidina toho, jak se člověk pořád "musí" ospravedlňovat, má JEN jedno dítě, někdy mi přijde, že fakt lidi jen koukají na to, co ti druzí mají nebo nemají 😖 . Nevím, jak to napsat. Rozhodně jsem nikoho nechtěla napadnout, takže pokud se to někoho dotklo, tak se velmi upřímně omlouvám 😎 . Ale na druhou stranu, proč se do nás má kdo trefovat, že? 🙄

maart
9. nov 2009

Jojo 😉 , to je v pohode....jednomatky, mnohomatky....kazdy ma proste jine predstavy, duvody, plany a moznosti....to je normalni a prirozene. Na tom, min vice deti neni, myslim, nic k obdivu...je to vic prace, starosti, radosti a lasky, ani o nic vic, ani o nic min 🙂 ...A neboj, normalni mnohomatky v klidu a v pohode urcite proti jendomatkam nic nemaji 🙂 , smarja, proc by mely mit, ze.

anta
9. nov 2009

Maart, díky 😉 Jsem asi drsná, trošku horká hlava, ale nerada vyvolávám konflikty, to zase taková nejsem 🙂

maart
9. nov 2009

Neee, fakt chapu....fakt ze jo. Ono je to tak, ze nekdy holt jednomatky maji pocit, ze se na ne lidi koukaji "skrz" prsty, protoze maji "jenom" jedno dite (a nekdy to tak, jak je vide z teto diskuse, je)...a ja (nebo mozna vice mnohomatek) mam zase nekdy takovy pocit, ze maji ostati potrebu ze mne dostat, jestli mam na tech mych hodne (3 😉 ) deti dostatek penez, prostoru, nervu atd. atd., proste jestli zvladam a jestli nejsou naaahodou moje deti zanedbane chudinky. Tak to je a asi i bude 😀 .

anta
9. nov 2009

Jsi rozumná, super 😉

lindda
14. nov 2009

cafte ja mam tiez jedno dieta a som max spokojna a dalsie ani neplanujem ide za chvilku do skolky ja sa nechystam ani do roboty budem si uzivat jeho odnasanie a prinasanie so skolky a okrem toho zacina chodit na hokej tak budeme toho mat az az .-)

katka1981
15. nov 2009

Ahojte, som velmi rada, ze som nasla tuto temu. Trapim sa uz dlhsie. Vzdy sme chceli 2 deti. Ja som si vymodlila dcerku (manzel chcel skor syna, ale jemu to bolo viacmenej fuk), tehotnenie okamzite, tehotenstvo uzasne, ziadny problem, porod krasny, s usmevom, vsetko super az do chvile... Dcerka ma reflux, to ze sme 2 mesiace nespali a mali malu 24 hodin na rukach, o jej placoch ani nehovorim, ja som cely den nevysla zo spalne, alebo kupelky, nejedla som, nepila.... a do toho sa mi zdvojnasobili hormony stitnej zlazy, nevladala som chodit, mala som o 5 kil menej ako pred otehotnenim, mala mala len 9 tyzdnov, musela som prestat kojit a zacat brat lieky. Malej UM sadlo, zacalo priberat, je tomu 3 mesiace prec, ja mam navyse bohuzial 7 kil, ale malinka je uzasna ajked grcka. Nechcem sa stazovat, je nasim splnenym snom, lenze mne sa tento zdravotny problem s najvacsou pravdepodobnostou zopakuje, alebo by mi museli v pripade zlych hormonov vyoperovat stitnu zlazu v druhom trimestri. Takze druhe mimino asi nebude a trapim sa tym. Lenze ako by som sa postarala o 2 deti, ked teraz keby mi nepomohol manzel, tak asi zomriem a nevladala som na malu. Svokra ma stale nahovara na druhe, lenze ona sa chce s malou len chvastat, pomojkat si ju a to je vsetko, nikdy mi nepomohla ani nepomoze, este ked mala trpela na refluxove zachvaty, tak ona doliezla o 20.30 a do 23. si na rukach nosila malu, ked my sme chceli uz spat. Stale sa preto trapim, mozno je skoro sa nad tym trapit, mozno zmenime nazor, ale je mi to strasne luto. Byvame v BA, v nasom okoli nie su rodiny s malymi detmi, bojim sa aby mala nebola sama... Prosim Vas ak mate niekto podobny problem alebo podobne pocity, prosim Vas o IP. Kazdemu nazoru budem velmi velmi stastna. Dakujem Vam.

mywiel
15. nov 2009

Hihi je to tak ako som uz pisala budu ludia co vas budu lutovat, lebo mate len jedno dieta a zas najdu sa tiez taki co vas budu lutovat lebo mate styri deti, takze zite podla seba a nie podla druhych, lebo niektori si tu budu stale mysliet ze normalita je asi dve deti a ked do ich normality nezapadate tak ste sebci alebo chudaci, takze ti co musia vsetkych skatulkovat by sa mali zamysliet nad sebou co v ich zivote nie je ok, preco musia natlacat ich predstavu druhym. 😉

mywiel
15. nov 2009

Ved predsa kazda matka vie co ju robi stastnou, nepoznam matku co by sa rozhodla urobit viac deti a potom by vzdychala ze to nezvlada, urcite ked chce dajme tomu styri deti je jej dopredu jasné to rozhodnutie tak isto ako ta ktora je stastna s jednym dietatom, takze kto za nas moze povedat ako mame byt stastni a ako lepsie vychovat vlastné dieta/ti ako ta matka sama? 😅

lindda
30. nov 2009

katka pokoj mas kopec casu i ked za 5 r sa rozodnes ci ano ci nie mala je este malicka tak naco sa trapit 😉

jankajs
1. dec 2009

No, tak u nás sa história opakuje. Ja som jedináčik, mama po pôrode ochorela na štítnu žľazu, viac detí naši nemali a my sme radi aspoň za toho nášho Peťa, ktorého máme po IVF, lebo ďalšie mrazáčiky sa síce zobudili, ale neujali. Tiež som chcela a dúfala, že budeme mať aspoň dve, tri, či štyri deti, a nakoniec sme radi, že máme aspoň to jedno. Ale je mi z toho smutno, viem, že až sa raz pominiem, ostane sám, bez spriaznených duší svojich súrodencov. Aj teraz mu chýba detský kamarát, keď príde starší bratranec, či sesternica z mužovej strany, ide sa radosťou zblázniť, lenže v rodine nie je nik taký malý, a veľké deti majú predsa len iné záujmy a spôsoby hry ako sotva dvojročné dieťa. Takže je taký opustený, síce sa občas pohrajú, ale rovesníkov je tu máličko, aj to sa maminy vonku s nimi veľmi neukazujú, takže o kontakty je dosť núdza. ☹

danfal
2. dec 2009

Ahojte. Tak jedináček může být i z jiných důvodů. Já mám skoro šestiletého jedináčka, protože jsem sama 😀 . Není to tak, že bych potřebovala politovat, jenom prostě se nenašel nikdo, kdo by se mnou chtěl být 😀 . Tak holt můj syn bude jedináček, přestože jsem vždycky chtěla alespoň čtyři děti.

enilora
2. dec 2009

Ja mám tiež len 1 dieťa a chcela som mať 2.Syna som mala cisárskym,potom keď už by druhé aj mohlo byť mal muž prac úraz a vtedy sme mali celkom iné problémy ako výroba bábätka,teraz riešime vážny manželský problém a viem celkom isto že 2 dieťa s manželom už mať nechcem...No súrodenca pre mojho Erika by som si velmi želala.Ja mám segru a je to tá naj segra na svete.Je mi smutno už teraz s toho čo ak moj syn predsa len zostane bez súrodenca. ☹

danfal
2. dec 2009

Je to škoda, když člověk chce, ale nemůže.Zase já jsem ráda i za jedno zdravé a šťastné dítko. 😀 😀 😀
Enilora, moc přeju, aby se problémy s manželem vyřešily k tvojí spokojenosti.

enilora
2. dec 2009

Danfal..ďakujem ti za podporu ale nám pomože už len zázrak 🙂

danfal
2. dec 2009

Ale občas se i zázraky dějí, nevím, co se u vás děje, ale vždycky to dopadne dobře. Já si při rozvodu myslela, že to nevydržím a zblázním se, ale nakonec to dobře dopadlo. Jsem sice sama, ale jsem klidnější.