Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

frisbee
2. dec 2009

jé,danfal,jak je? 🙂

danfal
2. dec 2009

Dobře a ty? Já se mám pořád dobře, občas si postesknu, že jsem sama, ale většinou nic jiného než práci, koníčky Vojtovi a moje nestíhám.

lindda
17. dec 2009

danfal ahoj pozerala som album maly je prekrasny po mamicke sa cudujem ze nieto taky karsny ako ty je sam 🙂 ☹

danfal
20. dec 2009

Ono je to ve mě, mám ještě pořád strach z dalšího vztahu. 😉

lena13
20. dec 2009

danfal moje sestra po nevydarenem manzelstvi a vztahu byla sama 10let 😔 ,ted ma krasny vztah a krasnou druhou dceru akorat,ze mezi holkami je rozdil 10let,ale to nevadi hlavne,ze je uz stastna a ty jednou taky budes 😵

danfal
24. dec 2009

Krásné Vánoce všem maminkám, dneska nesmutnit a užívat!!!!!!!!!!!!!!

anta
24. dec 2009

Tak holčinky, maminky krásné vánoční svátky a pěkně si užívejte 😉 🙂

natashkaa
29. dec 2009

Ahojte tak ja som jedinacik a teda surodinca by som nechcela ani za nic na svete 😀 takto mi to vyhovuje. Mam jedno dieta a pri jednom aj ostat chcem sme super trojka a hlavne mame na seba cas pri dvoch by som sa ja osobne uz trochu odcudzila od manzela lebo by som s nim bola malo nakolko dve deticky by mi zabrali vela casu takto pri jednom si este vieme uzit jeden druheho. Sem tam aj rozmyslam nad tym, ze ak vobec druhe tak veeelmi neskoro ale to skor nie. Nemam pocit, ze by som bola nespolocenska a rozmaznana to urcite nie!!!!! priatelov mam, nemam problem sa rozdelit skor mam problem povedat nie radsej pre ostatnych spravim co im na ociach vidim hlavne nech su spokojni tak to len dalsia skusenost do diskusie

draga
31. dec 2009

vidím, že se debata trochu rozběhla...jdu vám popřát krásný nový rok 2010 😀 jinak u nás jedináček nadále trvá a potrvá 😀

lindda
13. jan 2010

cafte moj maly je taky zivy ze este stale ma ani nenapadne mimi mozno tak o rok ale i to pochybujem za chvilku skolka a konecne troska klud hura 😀

lindda
24. jan 2010

no opat stoji nejako debata ☹

emanka
24. jan 2010

Ahojte, takže aj my sme rozhodnutí, že druhé dieťa NIE. Všetci mi tvrdia, že určite ešte zmením názor, ale nie je to tak, jedno nám úplne stačí, takto je nám dobre, tiež si neviem predstaviť, že by som sa popri Lejke mala starať ešte o jedno bábo...to by som určite skončila na psychiatrii!!!

malena
27. jan 2010

To, čo mnohí jedináčikom závidia je fakt, že sa s nikým nemusia o nič deliť. Či už je to rodičovská láska, hračky, alebo balíček cukríkov a v dospelosti im nehrozia ani spory o dedičstvo. No brat alebo sestra je niečo iné ako kamarát. Jedináčikovia často závidia tým ostatným hoci aj tie súrodenecké hádky. /čítala som na internete/

Ja mám zatiaľ tiež len jedináčika, kvôli tomu, že som bez partnera. Ale v budúcnosti by som chcela pre dcérku súrodenca, mne je až špatne pri predstave, že by mala zostať jedináčik. Celkom sa mi pozdáva aj predstava adopcie či pestúnskej starostlivosti. Veď je to toľko opustených detičiek...

malena
27. jan 2010

Vo Švajčiarsku mám kamarátku, s ktorou sme naraz zostali tehotné, zaťiaľ čo ja mám len to jedno dieťa, jej sa teraz v januári narodilo už tretie. Rodila v 2007, 2008, 2010, prvé dve dievčatká, tretí chlapček. Ona je úplne v pohode a šťastná, boli sme u nej na návšteve, vôbec nevyzerala uštvane či psychicky zrútená, bolo to úžasné sledovať, ako sa tie deti ku seba mali, ...celkovo tá atmosfére, pristihla som sa ako jej závidím. Ale zasa na druhej strane mala pomocníčku v domácnosti aj ku deťom...tak to by som tiež brala 😕

reisi
27. jan 2010

Ja som rozhodnuta, ze dcerka navzdy jedinacik nebude. Mne sa paci predstava mat dve- tri deticky a urcite je to prinos aj pre ne. Vidim na dcerke , ze potrebuje surodenca aj ked kamaratov ma kopec, predsa ti nenahradia surodenca/cov... Rozmyslam i nad adopcoiu...

halintoa
27. jan 2010

ahojček,
nemám síľ prečítať všetky príspevky 😀 , ale aj ja sa pridám s mojim názorom. Mám dvoch bratov a sestru a je to úžasné 😵 . Hoci starší brat žije v zahaničí, veľmi nám tu chýba a celá rodina si s ním pravidelne skypuje. Je fakt, že sme si ako deti museli odriekať určité hmotné veci (výlety do zahraničia, lyžiarske a podobne), ale zasa nás to naučilo, že si všetko musíme zaslúžiť a hneď ako sme mohli sme začali všetci popri škole brigádovať (a nie na úkor vzdelania - so starším bratom máme tituly, mladší je vysokoškolák a sestra stredoškoláčia a chce ísť ďalej). Vždy sa na nich viem spoľahnúť, keď niečo potrebujem, smútili so mnou po prvom potrate a tešia sa z môjho terajšieho tehotenstva (naši to ešte nevedia 🙂 ). Proste sme takí spojenci, ako tu ktosi písal. Sestra so mnou bola včera na UTZ a celý večer mi cez skype ďakovala, za ten zážitok 😵 a ja jej za podporu.
Ja by som mala rada 3-4 deti, mm je za 2, čo sa mne zdá málo (on je z 2 detí). Uvidíme, ako to budeme zvládať finančne a časovo, lebo len z manželovho platu by sme nevedeli vyžiť celá rodina a platiť hypo na dom a tiež nechcem mať kopu detí, ktoré uvidím až o šiestej večer, keď prídem z práce nervná, že nemám upratané, navarené a zistiť, že posledné milovanie s manželom som nemala od vianoc. Fakt je to v dnešnej dobe ťažké, my ženy sme ale úžasné multifunkčné stvorenia, ktoré dokážu zázraky, no nie? 🙂

lena13
7. feb 2010

ahojte,my taky zustaneme pri jedinackovi,mame na sebe vic casu a taky ja mam sestru o rok mladsi,nikdy jsme si nebyly blizke porad jsme se nesnasely az kdyz jsem odjela do zahranici tak jsme si zacaly chybet,ale byly jsme strasne jine jak kdyby jsme byly cizi........vzdycky jsem si prala byt sama 😅 mit pro sebe vlastni pokoj a jak se sestra tak jsem byla rada,ze vypadla z doma,bohuzel pak se rozvedla a vratila se.........to nebudu popisovat nebo to bylo silene,nesnasenlivost na obou dvou stranach....

lena13
7. feb 2010

jak se sestra vdala jsem chtela napsat 😀

martusa100
16. feb 2010

kamarátka je jedináčik,a je super kamoška,vždy mala okolo seba veľa kamarátov,a je aj dobre finančne zabezpečená,teraz má polročného syna a bude tiež jedináčik,u nej neprichádza do úvahy druhé dieťa,vraj ona bola jedináčik a syn bude tiež...zabezpečený a tak....no ja mám dceru má štyri roky a uvažujem nad druhým,len neviem si to vobec predstaviť,venovať sa miminu a popri tom aj jej,,a hlavne ked pojde do školy ......a vždy tá matka sa venuje naplno,otec pomenej takže ak sa na to niektorá necíti,nech má jedno...

lindda
21. feb 2010

Ja uz som rada ze maly ma 3roky chodi do skolky a mame viac casu na seba aj s muzom neviem si to predstavit od zaciatku vsetko. Takto uz ma klud a pohodlie 🙂

mata25
21. feb 2010

ja by som nechcela byt jedinacik ani mat jedinacika. sama som z troch deti a tak sa mi to aj paci. takze keby bolo podla mna tak by sme mali aj viac ako tri deti, ale manzelovi tri stacia tak neviem ako ho namotam na to, ze by sme mohli mat aj styri. kazdopadne onedlho tie tri mat budeme a potom sa uvidi.
skor sa zamyslam nadtym, ze koho ten jedinacik bude mat ked rodicia nebudu, zostane sam a aj celkovo, viem ze moze mat kopu bratancov, sesternic ci kamaratov, ale nikto nie to iste ako surodenec. to je moj nazor, ale milion ludi, milion nazorov. 🙂

moravanka
21. feb 2010

mata, manzela (manzelku) a deti?
si zalozi svoji rodinu.

zuzana76
21. feb 2010

ahojte

tak ja pochadzam z 3 deti, mam mladsieho brata /o 4 roky/ a mladsiu sestru / o 6 rokov/, vzdy sme si dobre rozumeli, hadky boli, ale take nevinne detske pri hre, ci upratovani, ze kto co uprace. Ale teraz v dospelosti si rozumieme a som rada,ze ich mam. Sestra zije v zahranici, takze sa vidavame len tak 2x do roka,ale sme v takmer dennom kontakte vdaka internetu. Som rada,ze moje deti budu mat sesternice a bratancov.

Ja by som mala najradsej 3 deti, hoci nie vzdy to tak bolo, najskor som zacinala s tym,ze moje dieta bude jedinacik 😀 , priznam sa z cisto sebeckych dovodov, aby som sa mohla venovat sebe, studiu, konickom, aj to tehotesntvo a porod su zataz a podobne. No akonahle sa nam narodil syn, este som bola v porodnici, uz som tuzila po druhom dietati, resp. som si povedala,ze ake je to krasne mat dieta a ze urcite chcem dalsie cim skor. kedze som mala sekciu, tak sme pockali 2 roky a pustili sme sa do plodenia 😅 . V sucasnosti uz budem mat 34 rokov, takze uz nie som najmladsia, s prvym dietatom sme dost dlho otalali, potom som mala zdrav. problemy, takze prislo az po 7 rokoch manzelstva, druhe cakame teraz a dufam,ze sa v juli/ auguste narodi a nasa rodinka dostane novy rozmer. Tretie uz necham na nahodu, resp. ak sa nam zadari este pred 40-tkou, to uz neriesim, budem stastna aj s 2 detmi, ale nevylucujem ani to tretie, ak by raz......

mata25
22. feb 2010

moravanka,
ano bude mat svoju rodinu, a hoci svoje deti aj manzela milujem, su veci, ktore zdielam len so surodencami, lebo s nimi som ich prezila, sme spolu 25 rokov, kdezto s manzelom iba 8 a s detmi podstatne kratsie. surodenci skor pochopia iste veci a situacie, ktore maju povod v minulosti, v dectve, v mladosti, ci proste sa tykaju len nasej najblizsej rodiny. bez brata a sestri by som sa citila sama, a to ziju na inom kontinente, ale su tu a keby nieco tak ich v tom svete v pohode najde a oni ma nevyhodia. ale zasa zdoraznujem, to je moj subjektivny pocit a nezazila som ake to je byt jedinacikom a prave preto by som nechcela mat jedinacika. ine by mozno bolo keby sme si z financnych dovodov nemohli dovolit mat deti, ale to nie je nas pripad.

adetka
13. mar 2010

ja by som este chcela surodenca pre Mirku... velmi, neskutocne, stgrasne, po tom tuzim... ale... mam uz 36 rokov... a bojim sa spontannych potratov... pred Mirkou som mala dva spontanne potraty, ktore vyustili do depresie... pozor si nedavame uz vyse roka... antrikoncepciu neberiem uz sest rokov... tak snad sa zadari... a snad az dokonca...

sue250
16. mar 2010

caute baby pridavam sa aj ja k tejto teme lebo mam pocit ze aj my budeme mat jedinacika, manzel chce a ja tak na 50ˇ% keby ten porod nebol))) ja som potratila v 24tt dvojicky bol to klasicky porod ale baba neprezili druhe tehu som lezala podsita 9m a neviem ci by som dalsie tehu zvladla lezat asi pri mojom poklade nie zatial to neriesim ale okolie ma ovplyvnuje ze este jedno dva roky musi byt pauza kvoli potratu a hned dalsi porod potom uz budem mat 32 kym otehotniem lebo vzdy to rychlo nejde a porodim bude 34 a nechcem aby moje dieta maturovala a ja budem mat 64)) a nedajboze aby sa nieco nestalo. na jednej strane nech ma vsetko a na druhej mozno by chcel surodenca uprimne to jedno nezvladame lebo si ziada 100% starostlivost a pozornost a keby dva tak neviem))) uvidime kazdopadne sa neviem rozhodnut)

brumdinka
25. mar 2010

ahojte, my bysme chtěli mít 2 děti, jedno máme a ted´bychom rádi druhé, ale zatim se nedaří - takže nakonec možná jedináčka mít budeme - co ale vim jistě, že at´už další dítě bude nebo ne, tak se nenechám ovlivnit okolím 🙂 takže sue vykašli se na ostatní, pokud máš zdravotní problémy a předchozí tvoje těhotenství probíhali takhle tak bych já osobně do dalšího nešla a můžou mi vlézt všichni na hrb 😀

adetka
25. júl 2010

ahojte.... ja nechcem aby bolo moje dieta jedinacik... neskutocne jej chcem dopriat surodenca... ale nedari sa... pred nou som mala dva spontanne potraty... a teraz uz vyse roka a pol nie e nie otehotniet... pri kazdom vz]ymeskani MS sa dostavam do neskutocneho stresu... radost a strach zaroven... manzel adopcio, ci pestunstvo odmieta... a tak som este pod vacsim tlakom... ale aj tak chcem velmi, velmi pre Mirku surodenca... 😅

adetka
25. júl 2010

sue... ja som mala 32 ked som mala Mirku... a na druhe si davam hranicu 38... ja sa budem citit mlada aj ked budem na stuzkovej svojich deti ako 50 - 60-rocna 😀

bublinkajasminka
7. aug 2010

hmmm jedinacik...ja mam jednu sestru - sme teda a je to super..s malou mi pomoze ked sa da a potrebujem nieco vybavit ale ja neviem - my s manzelom sme zatial zato, ze yasminka zostane sama.......na jednej strane si poviem ze mat jedno dieta nechcem ze chcem aby mala surodenca ale na druhej konecne je vacsia, daju sa s nou podnikat dovolenky, aktivity a znova do tohoisteho kolotoca sa mi nechce.....obaja to berieme tak, ze snad na nas to druhe dieta raz pride ze ho chceme 🙂 ak nie bude yasmi sama