Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

m.i.r.i
16. jan 2013

@salamistka no ked si si prezila take problemy, aj trosicku chapem, ze sa vsetci obavaju...ono na jednej strane je to tvoje rozhodnutie, tvoje telo a tvoja bolest..ale na druhej aj ostatni sa obavaju, ze sa ti to moze skomplikovat, co ak by ta stratili a potom by to dietatko za to trpelo..a mozno aj tvoja dcerka..to som uz v extremoch, tak scasti aj chapem, ze ked to bolo takto, tak sa obavaju...je to tazke...
Ja som nemala ziadne problemy, iba sme skoncili cisarskym..ale spomienky ok, manzel nemal traumy z porodu ani som nemala komplikacie..nemame ani financne tazkosti..a aj tak nechce druhe....doma sa k tomu rodicia moc nevyjadruju, lebo som im uz viackrat v minulosti povedala,nech sa mi nestaraju do takychto veci...ale poznamky maju na tuto temu obcas tiez v zmysle, ze v dnesnej dobe 1 dieta staci...tiez ked od nich trosku ocakavame pomoc, tak sa nepretrhnu, tak sa mozno obavaju, ze ked budeme mat druhe, tak by sa museli viac angazovat...tiez ze uz mam vek, pomaly 35, ze kedy chcem rodit...na to ma moja mama stale poznamky, ze ako zas nejaky doktor hovoril ako treba rodit skor a teraz uz radsej nie..svokor ten sa tiez vela krat vyjadril, ze hadam sme uz uplna rodina, ze nas ani nenapadne mat dalsie deti..sestra ma tiez jedno dievcatko, 3 rocne tiez a su na tom ako my..chceli by tak 5 rocny rozdiel ak budu mat druhe, ale mozno ostane jedno..nasi by boli asi najradsej mat tieto 2 vnucatka..mojho syna a sestrinu dcerku...ale ja by som strasne chcela este jedno...stale si pozeram svoje fotky ked som mala brusko, mam odlozene vsetky vecicky pre babatko, hracky...obdivujem drobcekov u kamaratok...a tiez som uz v stavoch, ze ked muza nezlomim, co potom.....no skus radsej pisat do tej temy co som ti dala..tu asi viac pisu maminky co maju jedinacika viacmenej chceneho a to je tiez fajn..kazdy nech ma ako chce..horsie je ak je to tak ako u nas, ze sme z toho nestastne 😢

salamistka
16. jan 2013

@m.i.r.i ďakujem za chápavé slová 🙂 máš to aj ty ťažké, ale verím v to, že sa ti podarí muža spracovať, času máš ešte dosť, nebol by medzi deťmi veľký vekový rozdiel...držím ti palce 🙂
budem teda prispievať do tej druhej témy 🙂
ja som už všetky oblečenia aj hračky porozdávala, fotky si prezerám často aj ja, ani sa mi nechce veriť, že bola moja dcéra také malé bábätko, pamätám si len nato, že mi s ňou bola doma tie 3 roky veľmi dobre a chýbajú mi tie časy

eaka
16. jan 2013

@salamistka no jo, je to pochopiteľné.. ak ste mali také problémy... ostáva adopcia.. 🙂

zuzudanovska
24. jan 2013

Ahoj baby ...aj ja sa pridávam k maminam ,ktoré zostavajú pri jednom dieťatku 😀 Je nás viac než dosť 😝 .Tehotenstvo som mala síce v pohode ,ale bolo ukončené plánovanou sekciou ( cisárský rez ) ,kvôli mojím zdravotným problémom a už si to nechcem zopakovať ,tak môj syn je jedináčik .Aj moja najlepšia kamaratka a krstna mama môjho syna má jedináčika dievčatko a sú s mojím Miškom ako súrodenci .Je medzi nimi 6 ročný rozdiel , je mu ako staršia sestra .Takže verím ,že ani jeden nezostane na tomto svete sám až sa my raz pominieme ,lebo budú mať jeden druhého 😲 😲 😲

zuzudanovska
24. jan 2013

@eaka áno eaka úplne s Tebou súhlasím . Treba dať lásku a domov deťom ,ktore nepoznaju teplo rodinného krbu .

adsumus
17. nov 2014

Ahojte všetci, čo máte jedináčikov, ideme otvárať skupinu. Chcete niekto spolumoderovať? Info, novinky ako na výchovu a všetko, čo sa jedináčikov týka, skusenosti, zážitky.

chanel5
17. nov 2014

@adsumus Ahoj a mozes ma pls pridat do tej skupiny. dakujem

adsumus
17. nov 2014

@chanel5 ešte nie je založená, ale potom ťa pridám 🙂

chanel5
17. nov 2014

@adsumus parada, dakujem 🙂

nefertitka
7. dec 2014

@adsumus aj ja si prosim pridat🙂

emili162
7. dec 2014

@adsumus aj ja poprosim pridat.dakujem

m.i.r.i
7. dec 2014

aj ja by som poprosila pridat

bublinkajasminka
8. dec 2014

aj ja poprosim pridat tiez mam jedinacika

mirkab79
8. dec 2014

mozem sa pridat? dakujem 🙂)

ushuaia
8. dec 2014

@adsumus...ahoj, ja tiez poprosim pridat do skupiny, dakujem

bublinkajasminka
9. dec 2014

a uz to funguje a kde??

nefertitka
16. dec 2014

@emili162
@m.i.r.i
@bublinkajasminka
@ushuaia
@chanel5 asi to nefunguje, ked sa nic nedeje, mali by sme si to asi zalozit same;)

bublinkajasminka
16. dec 2014

ja suhlasim..ja ale neviem ako nato - ako zalozit temu

mon29
16. dec 2014

Ja mam zatial jedno dietatko.. druhe neviem..momentalne som naklonena viac k tomu ze z nasej princeznej urobime jedinacika... ja sestru mam, ale velmi mi citovo chyba, my mame taky oficialny vztah... moj muz ma brata s ktorym sa nerozprava..a moja mama pochadza z 5surodencov a po rozdeleni majetku sa uz roky nerozpravaju..takze surodenec nie je vzdy to co ma byt...no ked raz sa rozhodneme pre surodenca..urobim vsetko preto aby mali naozajstny surodenecky vztah..lebo taky je na nezaplatenie...

lukukuk
16. dec 2014

My sme sa rozhodli mat len jedno dieťatko.momentálne mame 6mesacne a je to krasne a uz teraz mi chyba take úplne miminko,ale ta starosť a všetko okolo toho...uff...a to mam pokojne dieta...no viem,ze do druhého by som uz nikdy dobrovoľne nešla. S manželom si chceme ,ked trochu odrastie, užívať,cestovať,venovať sa viac sebe,oddychovať.Pri dvoch deťoch by to nebolo možné vobec

ushuaia
16. dec 2014

@nefertitka vies ako zalozit skupinu ? ja som v pc taky antitalent... 🙂

sense
16. dec 2014

my mame tiez len jednu babiku a viac neplanujeme....a som nazoru ze surodenec nemusi byt vzdy vyhra hlavne co sa tyka surodeneckyh vztahov....mam dvoch bratov kazdy niekam inam,....moja mamka je z piatich surodencov a zial pre majetky vztahy velmi ochladli...

nefertitka
16. dec 2014

@ushuaia pokusim sa;) dam vediet, ked sa mi to podari

ushuaia
16. dec 2014

@nefertitka dobre... 🙂

nefertitka
16. dec 2014

@ushuaia tak vyzera to, ze sa to podarilo;)

m.i.r.i
18. dec 2014

@nefertitka kde? ja hladam a hladam..nic nevidim

nefertitka
19. dec 2014

@m.i.r.i tak mozno som to zle vytvorila, aj ked som pridala vsetky mena odtialto, ktore mali zaujem, hm...pokukam, kde nastala chyba

nefertitka
19. dec 2014

no neviem, vytvorila som sukromnu diskusiu a normalne tam vidim aj 10clenov...tych, ktorych som pridala...vola sa to vychovavame jedinacika. Neprislo ti nic do IP napr.?
@m.i.r.i

m.i.r.i
19. dec 2014

@nefertitka no neprisli mi ani nic do IP a a ked si hladam v skupinach tak taku skupinu nikde nevidno..co by malo, a ukazovat by malo ze je sukromna alebo tak..☹

m.i.r.i
19. dec 2014

uz som nasla..teda nie medzi skupinami normalne ale v temach viacmenej....ale do IP nic.divne...ale tak som uz tam 😉 dakujem