Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

sisstin
20. nov 2008

mně stačí jedno, pže vim, že už takhle toho mám dost..potřebuju mít čas pro sebe..a trošku si oddechnout..a to s 2a více dětmi prostě nejde 😕 ale když to někoho baví, a chce velkou rodinu..tak proti tomu nemám ani ň..jen mi vadí, když jsou jedináčci považování za chudinky..já jsem též, nikdy mi to nevadilo a nevadí 😕

max. bych brala druhé dítě..s věkovým odstupem od toho prvního 18a více let..vlastně mít dva jedináčky..o tom ještě jakž takž uvažuju 😉

sylvar
20. nov 2008

asi tak, jak píše sisstin to cítím 😉

sisstin
20. nov 2008

já si zas neumim představit, že bych měla děti s věkovým odstupem menším jak 6let..to musí bejt šílený...už takhle vstávám 100x za noc..a do toho mimino..to už bych asi byla chodící zombik 😅 navíc to už bych se fakt nedostala nikam...do fitka, na nákup, večer na skleničku..jedno dítě vám někdo pohlídá..ale dvě a více pochybuju 😅

zas je to o životnim stylu(jako ve všem) ..někomu stačí být doma, vařit a starat se o děti...někdo potřebuje volnost...to je snad normoš ne? 😕

maart
20. nov 2008

Dianocka, MILUJU zdravy sarkasmus a vtip, fakt ze jo 😉 ....hele a jak pekne zvladam Kone a jeste net, vid? Boooze, jsem sikulka...

maart
20. nov 2008

Holky s jednim prckem, vzdyt ano, ano ano, chapu vas, rozumim tomu, proce chcete jedno dite....ja mam 3, jsem total spokojena...ale Dianocce se uspesne dari me vytacet....neeeee proto, ze ona ma jedno a ja mam 3, ale proste svyma poznamkama.... 😠 ....a hlavne tou VYROBOU deti, vlastne opravdu nevim, cos tim, Dianocko, myslela?????

nika70
20. nov 2008

Dianocko, on ten net ledaccos stráví, vid? Věřím tomu, že by jsi takovéhle kraviny žádný mámě od třech dětí do očí neřekla. To fakt miluju, tyhle typy. 😠

petra2204
20. nov 2008

Zkuste se na to podívat očima dítěte....je lepší být mezi dospělými, nebo mít kámoše, spoluspiklence, mít si s kým hrát a mít někoho, s kým budu, třeba o mámu soutěžit? To je taky pro život dost důležitý. Roli sourozence žádný dospělý ani kamarád nenahradí.
Všechno je jenom dočasný, i to, že se matka stane "chodícím zombíkem". Jde v životě jen o pár let, děti vyrostou a pak můžeš mít životní styl jaký chceš....až tě to bude mrzet 😀
Starší kluky jsem měla po dvou letech, což byl docela záběr, ale v té době jsem to tak necítila....kluci poporostli a z nevýhody malého věkového odstupu se stala velká výhoda. Hráli si spolu a vymýšleli kraviny a já měla čas i sama na sebe. Teď si nadávájí a rvou se, ale pořád se mají rádi.
Jen je mi líto, že našemu benjamínkovi nemůžu dopřát to, co jsem dopřála těm dvěma starším....sourozence a bude z něj jedináček ať chci nebo nechci. I když možná.....co já vím 😀 😉

sisstin
20. nov 2008

petra: hele..já to právě vidim ze svýho pohledu jedináčka..kdy jsem měla spoustu kamarádů..ale doma mě nikdo neotravoval, nebil..nehádala jsem se..a hlavně jsem neměla otravnýho sourozence v pokoji, jak jsem viděla jinde...mně to spíš každej záviděl, že jsem jedináček 😉

maart
20. nov 2008

...no ja bych k tomu rekla asi tohle (asi uz ponekolikaty 😉 😀 ).....nejvic me teda dostala Diaonocka, ktera (opravdu nevim proc) utocila na moji inteligenci.... 😅 ...a pak jsem mela pocit, ze podle poctu prispevsku na herce, dost zpochybnovala moji schopnost se postarat o moje tri tezce "vyrobene" robatka....je to tak, jak pise Nika, net je net....na ulici by se se mnou timhle zpusobem nebavila 😉 ....

kejka
20. nov 2008

Tak já zase strašně závidím hlavně kámoškám,co mají ségru,neteře,synovce-navštěvují se,dělají rodinné sešlosti a je jich prostě hodně.Já o bráchu tragicky přišla a úplně příšerně mi chybí. 😢 Dětsví jsme měli fakt supr-k tomu patří i ty bitky a vymýšlení ptákovin. 🙂 🙂
Dva kluky mám 4roky po sobě,teď už to jsou chlapi a malýmu budou příští rok 4r.Takže taky vyrůstá jako jedináček,ale bude mít velkou rodinu a na koho se obrátit.Kluci jsou moc hodní a drží při sobě od malička.
Dianočko trochu jsem to taky nepochopila-proč ti tak Maart leží v žaludku?Vždyť to napsala hezky a ironie byla na místě. 😅 😅

petra2204
20. nov 2008

sisstin : no jo, no....každý jsme jiný.....já se prostě radši "otravovala" se ségrou a totéž jsem dopřála svým synům 😉

sisstin
20. nov 2008

petra: v dospělosti to může být výhoda..ale nemusí...majetkové spory..a podobně..já prostě razim heslo: rodinu si člověk nevybírá, ale přátelé ano 😉

kejka
20. nov 2008

Sis souhlas-přátelé si člověk musí vybrat,ale rodina je rodina. 😉 😉 😉

sisstin
20. nov 2008

kejka: no mně právě moje rodina nic neříká, až na rodiče, který miluju..ale ostatní příbuzenstvo ráda nemám, nekomunikuju s nima..a ani nechci..jen proto, že je to rodina 😝

maart
20. nov 2008

Kejko, vid 😀 ...ja to ale fakt nechapu, vzdyt ja se prece do holek s jednim ditetem vubec nenavazim...uprimne je mi to fak sumak, kolik decek kdo ma... 🙂 ....

sisstin
20. nov 2008

rodinné oslavy a výlety a nevim, co..to je pro mě noční můra..a od svých 12, kdy se toho účastnit nemusim..tak se neúčastnim 😝

maart
20. nov 2008

Hele Sis v pohode.... 😉 ...ted je nas tady holt zase prevaha mega-matek....ale ja mono-matky beru, takze opravdu no problemo....

sisstin
20. nov 2008

maart: vždyt já nic nemám proti víc dětem..jako u jinejch...ale prostě já to nechci, a nepřipadá mi, že jsou jedináčci chudidnky..to je celý 😉

sylvar
20. nov 2008

já mám ségru o 5,5roku mladší a jako nemusíme se, takže v sourozencích to být může a nemusí.My když druhé, tak nejdřív v Sofinčiných 6,7 letech, podle toho, jak zvládnem nástup do školy,ale budem mít hypo, malou chtít dát do kroužků a to si myslím, že s víc dětma prostě nejde, to mi nikdo nevymluví, nový lyže, kolo...jak bych to pořídila více dětem, to nevím teda, radši pořádné kvalitní věci než vietnamce 😎 😒

petra2204
20. nov 2008

sisstin : ta výhoda je právě už v tom dětství, kdy si utváříš jakýsi životní postoj. Nemít víc dětí, aby se v dospělosti hádaly o majetek mi přijde dost ujetý, promiň 😉 . Můj táta je jedináček, protože jeho máma razila teorii, že jen jedináčkovi je možné dát tu nejlepší výchovu a vůbec všechno, jestli se na mě babča ze zhora kouká a vidí ten houf kolem mně, tak jen koulí očima 😀 .

maart
20. nov 2008

No tak je fakt, ze zrovna Ty mi jako chudinka nepripadas 😀 .....to je teda vic nez fakt 😉 .

...a to vis, ze si strasne preju, aby se moje deti mely rady i v dospelosti, ale to holt neovlivnim....asi budu strasne smutna, kdyz se treba za 20 let nebudou stykat, nebudou se mit radi, atd. atd....ale to je zivot, vsak uvidim.

maart
20. nov 2008

Sylvar, jsme bohaty 😀 😀 😀 ..... 😉

sisstin
20. nov 2008

petra: tak to jako není můj hlavní důvod... 😉 já bych prostě víc dětí nezvládla..ani psychicky, fyzicky ..a hlavně ani finančně...ale to se furt udává jako důvod, že v dětství si máš s kým hrát..já jsem měla..i bez sourozence..a fakt mě to nikdy netrápilo 😉

a víc dětí bývá často dobře vychovaných atd...ale já prostě víc dětí nechci... 😔

petra2204
20. nov 2008

Maart, my ASI taky 😀 😀

maart
20. nov 2008

Peto 😉 ...

sisstin
20. nov 2008

jako na to, že jsem chtěla být do smrti bezdětná..je jedno dítě velkej úspěch 😝

evi3
20. nov 2008

Dianočka, dovoľ sarkastickú otázku, keďže máš jedno dieťa, nikdy ho nedáš nikomu postrážiť a nikdy nepojdeš nikam bez neho až do jeho plnoletosti?
Alebo to robia len nezodpovedné matky viacerých detí?

janula2008
20. nov 2008

Ahoj Sis, myslim, ze uz jsme jednou dobre pokecaly 😉 mam stejny nazor jako ty, ja si taky nedokazu druhe dite predstavit a ani nechci,mozna s tim odstupem 18 let🙂 . Malou miluju nade vse na svete, ale uz ted po 9 mes.doma magorim, predstava, ze doma budu dalsi 3 roky je pro me hroziva, tesim se do prace a mezi lidi.(Coz jsem i tak, ale...)Mala je dost hyper, pres den spi vyjimecne, max.hodku a jsem z ni celkem utahana ☹Hrozne me vytaci ty poznamky jak je dite jedinacek jaky je chudacek, stejne jako tebe. V cem je chudacek? V tom, ze se mu mamca venuje urcite vic nez jina treba trem? Omlouvam se za nazor,tak to podle me je. Taky ja chci jednou Simcu zajistit tak, jako zajistily nasi me, ne ji jen porodit, ale taky se o ni postarat,aby nemusela zivorit, my mame se segrou kazda byt, nemuseli jsme si brat hypoteku, ostatni mi to zavidi a ja se nemusim bat, ze kdyby pritel ztratil praci, budem na ulici... a to vim, ze bych u dvou a vice deti nezvladla.Taky nemam nic proti mamcam co maji vice deti, asi je to pro ne napln zivota, ja jsem v dospelosti za segru rada, ale ze bych v detstvi z ni byla nejak mimo, to urcite ne, naopak, hadaly jsme se a pretahovaly o vse jak ostatni deti.

janula2008
20. nov 2008

A taky znám v dospělosti kolem sebe spoustu sourozenců co se od 20ti výš rozhádali a nemluví spolu.. 😒

sylvar
20. nov 2008

siss 😀 😉