Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

maart
20. nov 2008

..napln zivota....jenom porodit...zivorit.... 😅 ....Janulo, nemusis se omlouvat za svuj nazor...kazda mame nejaky 😉 ...

sisstin
20. nov 2008

maart: pro někoho je rodit a vychovávat náplní a radostí života..pro někoho již méně 🙂

sylvar
20. nov 2008

maart, tak to tak taky pochop 😉 my jsme jen lidi a pporodit a živořit nechceme 😀

maart
20. nov 2008

Chapu! Fakt ze chapu!.... 🙂

maart
20. nov 2008

....ja tady porad okounim kvuli Dianocce....jinak vas mono-matky chapu.... 😉 !

sisstin
20. nov 2008

no Dianočka byla drsná 😝

janula2008
20. nov 2008

Jej no ted to ctu, ze sem tam jsem neco napsala fakt debilne a jeste debilneji to vyznelo 😀 😀 no, ale tak pochopily jste jak to chci rict ne? 😀 vzdyt rikam, ze uz mi na materske hrabe a dat dohromady souvislou vetu je nadlidskej vykon 😀 je to si delam srandu 😉

sylvar
20. nov 2008

to je zase diskuze 😀

když má někdo na to,aby měl hosně dětí(jak fyzicky, psychycky, tak i finančně), tak prosím.My na to nemáme ani v jednom směru, malá byla plánovalá a ,,propočítaná,,i když výdaje jsou víc než jsem si myslela 🤐 ...v daleké budoucnosti druhé chcem,ale už teď víme, že na něj nebudem mít peníze a jako mít ho za každou cenu, jen abysme splnili, to teda ne.A jako platit hypo a ostatní věci a mít malé dítě, to máme teď a je to mazec, takže kdo jich má víc, fakt nechápu, jak může žít 😅

sylvar
20. nov 2008

janula, chápeme my mono matky 😉 materiálně zaměřené

sisstin
20. nov 2008

sylvar: ono je to zase o životním postoji že 😝 já si prostě neodepřu pěkný oblečení, jít ven, manikůru a podobný kravinky..pro malýho chci taky pěkné oblečení, hračky, dobré jídlo..chci, abysme se měli dobře a nemuseli řešit každou korunu(kterou stejně řešíme 😠 )...ale někdo má dětí pět...hadry maj 10let starý..a nevadí jim to..neříkám, že je to špatný..ale já takhle prostě žít nechci 😕

janula2008
20. nov 2008

Sylvar,líp bych to nenapsala 😉 nemyslím si, že přítel bere málo (mých teď 7600 teda hitparáda není), ale nesplácíme žádnou hypotéku a stejně vycházíme tak tak...nechápu jak někdo uživí 3 děti...to smekám 😅

sylvar
20. nov 2008

siss, má řeč 🙂 naprosto chápu a mám to taky tak, než malou,,šidit,, ...

maart
20. nov 2008

Sylvar neblazni, ja jsem fakt v pohode.....na*rala me Dianocka s tou vyrobou, tot vse 😉 ....no a jinak je fakt, ze s matersky me taky obcas hrabe (takze Janulo, taky dobry 😉 ), jsem doma uz 7 let....to je co? 😀 ..momentalne je plozeni, rozeni, vychova opravdu napln myho zivota (teda ty dva prvni body uz ne), ale samozrejme doufam, ze v se to bude zvysujicim se vekem deti "zlepsovat" (=najdu si praci, budou me s tolika detma chtit, budu si pripadat zase neco jinyho nez mama).

...a k tem financim? Muj nazor je, ze se na prichod prcka (prvniho, druhyho, tretiho...atd.) partneri musi pripravit, my jsme pocitali, odhadovali, planovali....a jsme proste OK...urcite bych treti nemela za "kazdou cenu" (vzdycky jsme s manzelem chteli 2, treti jsme naplanovali pozdeji...tedy ja a presvedcila manzela, ze to bude urcite uzasne 😀 )...takze tak....asi.

Sis, byla drsna, tak proto jsem tak nasponovana, vis?

.....holky, ja jsem ale tak strasne stastna, ze tu treti prdolu mam..... 😵 😵 😵

sisstin
20. nov 2008

jako vim, že určitě někdo napíše, že hmotný věci nejsou důležitý..že nejdůležitější je láska..samozřejmě..ale mně přijde, že občas tyhle lidi žijou na jiný planetě..je bohužel doba, kdy si prvnačci porovnávaj nový typy mobilů..atd., a pak někdo kdo to nemá..je za třídního loosera..a to je sakra nepříjemný..vlastní zkušenost 😖

janula2008
20. nov 2008

Maart, ja fakt chapu ze nekdo chce vice deti, nekoho to doma bavi,je z velke rodiny a chce taky velkou rodinu, ja bych dalsi tri roky doma asi umrela (zrovna zitra a pozitri jdu jako hosteska do hypermarketu, abych aspon trosku utekla stereotypu), pro me to proste neni, asi nejsem ten trpelivej opecovavaci typ. Ale tak jako chapu ja mamky vice deti, tak nevim, proc vetsina nechape nas, ze chceme jen jedno 😠 . Kdyz jsem oznamila pred tchyni, ze nase mala nam definitivne staci (pritel se mnou souhlasi a taky nechce), tak to bylo jak kdybych ji oznamila, ze mam lepru 😀 . Je zajimavy, ze v nasich geograf.podminkach je proste zazitej model maminka, tatinek a dve deti...jinak je neco blbe, ale treba mi to tak jen prijde 🙂

janula2008
20. nov 2008

Jo a jeste k te praci, ja mam prave strach, ze nenajdu po materske ani s jednim ditetem... ☹ I kdyz mi drzi misto jeste v cestovce, tam uz to casove asi nepujde. Vidim to, kdyz hledam privydelky, vsichni zamestnavatele nadseni dokud nereknu, ze mam dite, pak davaji ruce vetsinou pryc.Maart s trema detma si nedokazu predstavit shanet praci, to hodne stesti 😉

sisstin
20. nov 2008

janula: no toho se bojim pekelně taky..a to budu muset do práce už ani ne za rok 😕 jako moc nechápu ty ženský, co maj hned další, aby do ní nemusely 😝

gtver
20. nov 2008

Janula a někdo chce velkou rodinu právě proto, že z ní není 😔 ... to je fakt různý, každý má své důvody 😉 S tím počtem dětí, mě přijde hloupý koukat skrz prsty (bez dalšího) na toho, kdo nemá děti, na toho, kdo má "jen" jedno, na toho, kdo má dvě, protože je má "moc brzo nebo moc pozdě" po sobě, na toho, kdo má tři, protože jich má "tolik". Prostě vždycky se něco pro rejpaly najde 😠

sisstin
20. nov 2008

gtver: mně je naprosto jedno, kdo to jak má...ale ze svý pozice bych to fakt nedala..ale tak to asi vidí každej že jo 😅

janula2008
20. nov 2008

Takovych je kolem me spousta ,vetsina mych kamaradek chce po roce dalsi mimco 😉 moc to taky nechapu (stejne jako oni asi vrti hlavou nade mnou, ze se tesim do prace), ale nekoho to asi proste doma bavi, ja jsem komunikativni, celej den jsem plkala s lidma v cestovce, do toho cestovala, tak mi opravdu doma hrabe jen zvatlat na malou 🙂 ale zas bude asi lip v lete kdy vyrazime na pisek atd.Toto je depresivni pocasi 😅

maart
20. nov 2008

Jo jo Janula, tak to si umim predstavit, jak se asi tchyne tvarila 😀 ...a mas pravdu pravdouci v tom, ze je tady normalni matka, otec, 2 deti....a nedej boze, kdyz chces vybocit, bud tim, ze chces jenom jedno, nebo tim, ze deti chces vic....Vis kolik kecu jsem si vyslechla, kdyz jsem (planovane!!!!! 😉 ) po treti otehotnela?....od typu...."Jezismarja, 3 deti, to bych se zblaznila" (to jsem slychala velmi casto v materske skole, kde kam chodili moji synove od matek, ktere jsem vubec neznala a vlastne ani nemela chut se s nima bavit)....po...."Kam ty vsechny deti date" (....nase deti maji kazdy vlastni pokoj 😅 )....dale moje kadernice "Kolik date za dovolenou" (KURNA co je ji do toho???).....opravdu jsem si pripadala jako nejaky chodici exot...a pochopitelne, protoze jsem mela uz 2 kluky, tak jsem si po narozeni dcery vyslechla asi tak 1000x (od ruznych lidi....dokonce i od pokladni v samosce) vetu:"Tak konecne se vam TO povedlo"..... 😠 😠 😠 ....

....lidi holt maji potrebu do toho ostatnim kecat....

petra2204
20. nov 2008

Mít víc dětí automaticky neznamená, že je domácnost mým koníčkem. Naopak je to pěkná pakárna a je třeba se nad tím povznést. Já jsem momentálně ráda doma, ale "zpestřuju" si to prací po večerech, tím pádem si nějakou tu korunu přivydělám. Taky tak úplně nezakrním v mém oboru 😉 .

sylvar
20. nov 2008

já naštěstí chodím do práce, co jsme měla před těhu, takže snad se budu mít kam vrátit, když mě tam chtěj teď, tak za 1,5 roku(to je strašný!!!)mě snad chtít budou stále 😅

no, hledat práci se třema dětma, to bude oříšek,ale třeba budeš mít štěstí...moje spolužačka ze střední má 3letou holčičku, v dubnu jí končí 4letá mateřská a nemá se kam vrátit a nemůže nic najít, navíc je z malé vesnice, takže dojíždění,ale to je jedno, je to dnes o praxi, znalostech a bohužel taky o tom,kolik má kdo dětí-rozdíl jedno nebo tři žádný 😖 takže je to těžké.RTak pak ještě další nebo být prostě doma a nechat vydělávat manžela(můj by mě asi zavraždil a já bych vlastně doma zešílela)
chápu janulu, že představa dalších tdří let doma je hrozná...já teď zase uvažuju, že chodím do práce a zbývá JEN 1,5 roku a začne pravidelná pracovní doba, teď když můžu, jdu do práce, když ne, tak to jen oznámím a nikdo nic neřekne

janula2008
20. nov 2008

Gtver mas pravdu ve vsem 🙂

sisstin
20. nov 2008

no mně se právě do práce zas tak extra nechce...nebo by se mi chtělo..ale pak nemít ještě šichtu s tygrem 😝 ale budu muset právě kvůli těch debilním penězům 😝

gtver
20. nov 2008

sis, to nebylo na tebe, nebo na někoho v diskuzi, ale na obecnou atmosféru (např. "chytří" sousedé, příbuzní, známí i neznámí, atd...)

maart
20. nov 2008

....Peto, vid...taky nejsem cela radostna z toho, ze zitra musim vydrhnout hajzliky, vytrit (bo se furt nejak lepime)....a v sobotu udelat mega-zradelni nakup..... 😉 ....

sisstin
20. nov 2008

gtver: mě nejvíc dosere věta: to bude malej chudáček 😅 na to jsem fakt alergická..nebo zase naopak, že z něj bude rozmazlenej sobec 🤐

petra2204
20. nov 2008

maart, mě to taky neba.... 😉

kristi
20. nov 2008

siss, tak v tom novym treba najdes neco lepsiho...uvidis.

ja se do prace tesim, je mi jedno co budu delat, hlavne NECO