Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

lukin
14. nov 2008

daniela: Jakto, že tvé dítě bude jedináček? Vyhovovalo vám to tak? Já plánuju taky jedináčka. Ovšem okolí to nemůže rozdýchat, proto to už nikomu nevykládám.

maart
14. nov 2008

Dianocka....precetla jsem si Tvuj prispevek na minule strance..a ano, umim pochopit vsechny duvody, proc jste se s manzelem rozhodli jenom pro jedno dite.....ale Tvoje posledni veta mne tedy opravdu dostala!!!!

....vyrobu???? 😅 ....to si snad delas srandu, ne? Mam deti 3 a muzu Te ubezpecit, ze deti s manzelem OPRAVDU NEVYRABIME....!!!! 😠 ....Tot vse, co jsem chtela napsat!

daniela1983
14. nov 2008

ano planujeme jedno. bojim sa ze viac by sme nezvladli. s nami v baraku zije jedna mamicka, mju tri a je taka vystavena, ze to by na mna nebolo. desim sa toho. aj ked verim, ze mozno ine to zvladaju v pohode
lukin a vy preco len jedno?

matru
14. nov 2008

Ahoj holky, já měla jedináčka skoro 9 let a přišlo mi to úžasný, měli jsme na ní spoustu času a vůbec to bylo moc prima. Ted jsme si pořídili miminko a já jsem hrozně štastná, že jsme to udělali.Už bych neměnila a možná jsme to mohli udělat dříve. 🙂 Myslím, že je prima mít sourozence 😉

petronelie
14. nov 2008

Ahoj holky, taky mám zatím představu o jednom děťátku. Myslím,že na tom není nic špatného, každý žije v jiné situaci, každý má jiné představy o životě. 🙂

daniela1983
14. nov 2008

no mozno bvy som sa aj ja dala neskor nahovorit na dalsie,ale az s odstupom casu. tiez chcem mat na male hrozne vela casu a venovat sa mu ako sa kedysi mne. bolo to super

matru
14. nov 2008

Petronelie: máš úplnou pravdu, já to cítila taky tak...ale pak najednou mi něco začalo chybět a bylo to právě druhé dítě...když čekáš první je blbost přemýšlet io druhém...uvidíš časem 😉

daniela1983
14. nov 2008

mne sa prave vzdy pacilo, ze jedinacik ma plnu pozornost doma. lahsie sa chodi na vylety, kazdy sa mu venuje so vsetkou energiou. neviem zda sa mi to super. nasi mali brachu ked som mala 14 ako som pisala, tak uz som bola samostatna a teraz ked som z domu aspon majumaznaka. je to tiez super. ale aj on je ako jedinacik samozrejme, lebo ten rozdiel je velky. mozno to raz tiez tak urobime, to ukaze cas, ale rozhodne nechcem mat deti hned po sebe

matru
14. nov 2008

Daniela: já je mám po 9 letech a nemůžu si to vynachválit...Kačka mi moc pomáhá a hlavně jí to moc nebaví, nechtěla bych jí používat jako chůvu, ona je péčí o mimčo nadšená 😉

daniela1983
14. nov 2008

matru mas krasne holky,ako sa to robi ze mate dievcatka 😀 samozrejme ze chcem aby bolo babo zdrave, a jedno ci chlapec alebo dievca, ale keby bolo diecatko... 😉 to by bolo moc prima

matru
14. nov 2008

Daniela to nevím, musíš zeptat manžela jak to dělá 😀 já první strašně chtěla holku, podruhé mi to bylo jedno...a třeba ještě dojde na kluka...ale až za 9 let 😀 ale jsem si už ted jistá, že by to byla zase holka 🙂

llaayllaa
14. nov 2008

Ahojte baby,ja som vždy vravela,že chcem najmenej dve a najviacej štyri deti,ale momentálne mám pocit,že toto jedno-naša princeznička 🙂 nám úplne stačí a bude stačit,ale tiež si myslím,že asi časom nás zasa bude lákat mat miminko,tak neviem,uvidíme.
A ešte som chcela,možno dieta ako jedináčik dostáva viacej pozornosti,darčekov atd.,ale myslím,že aj ked by sme tých detí mali neviem kolko,snažili by sme sa dat im každemu rovnakú davku lásky,energie atd.a to asi každá z nás.

daniela1983
14. nov 2008

neviem ja len vychadzam z toho ze mi ako jedinacikovi bolo dobre a nechcela by som moc dieta pripravit o tie vyhody co som mala ja 🙂

llaayllaa
14. nov 2008

daniela,myslím,že či už budeš mat o jedno dietatko viacej,alebo zostaneš pri jednom,tak ani v jednom ani v druhom prípade nikoho o nič nepripravíš.Možno ked má niekto štyri a viacej detí,tak sa dá povedat,že detičky sú o niečo ukrátené,ale myslím,že dve,možno aj tri deti nie je až taký problém

petronelie
14. nov 2008

matru: Asi ano, ale malej se mi narodí v 31 letech a myslím,že to by muselo to další vzplanutí přijít hned. Ve 40 už děťátko chtít nebudu.

matru
14. nov 2008

tak třeba za 5 let, dneska to není žádnej věk 😉 jsme skoro stejně staré, mě bude 32 a nevylučuju další mimčo za cdelší dobu, ale taky neplánuju 😀 uvidíme!

daniela1983
14. nov 2008

nahodou styridsiatnicky si to vedia vychutnat, moja mama mala s bratom 40,ale to zalezi od kazdeho

llaayllaa: ja len vychadzam z toho ze neviem ake je to vyrastat so surodencom, neviem si to predstavit, ale nehovorim, ze je to zle, to ani nahodou. iba ze vychadzam z toho co som zazila

matru: kolko si mala rokov ked si mala prve?

matru
14. nov 2008

Daniela: Kačku jsem měla ve 22 🙂 Nelinku v 31

evi3
14. nov 2008

kočky, mám jedného brata a som šťastná, že som nerástla ako jedináčik. Ja mám jedno dieťa, a žiaľ asi to tak aj zostane, lebo sme sa s manželom stretli dosť neskoro ... áno, je pravda, že sme sa museli s bratom o všetko deliť, že aj naši rodičia delili svoju lásku medzi 2 deti, ale vobec nemám pocit, žeby som jej mala málo. Ak má rodič dostatok lásky, má jej dosť tak pre jedno, ako aj pre viac detí. A to už nehovorím o tom úžasnom spiklenectve, keď sme my dvaja "vedeli" a naši nie 😉 .
A je mi smutno, že moja dcéra bude o to čaro ukrátená. A tiež nesúhlasím s názorom, že každý jedináčik je rozmaznaný, je to vždy o tých dvoch zodpovedných dospelých 🙂

llaayllaa
14. nov 2008

evi: stotožnujem sa s tvojim názorom,kto si ako vychová,tak má A tiež si myslím,že láska je obrovský a silný cit,ktorý sa dá rozdelit medzi vela vela ludí,a predsa jej nebude mat nikto viacej ani menej.Je každeho osobná vec,či chce jedno,či viac detí,len nesúhlasím s tým názorom,že mat súrodenca,znamená byt o niečo ukrateny

maart
14. nov 2008

Holky, vzdyt jasne....laska se opravdu s poctem deti nasobi a zvetsuje tak, aby bylo dostatek na vsechny 🙂 . Jak uz jsem tady psala, ja mam deti 3 a s manzelem je milujeme uplne nezrizene a neni to tak, ze bychom mohli lasku davat jenom urcitemu poctu deti, treba jenom jednomu.

....s tim rozdelenim casu a pozornosti mezi deti je to uz samozrejme slozitejsi, ale ne nemozne, proste vzdycky kdyz ma jedno z nasich deti nejaky problem nebo je smutne nebo proste vidime, ze se s nim neco deje, tak se vic soustredime na nej a ostatni musi chvili pockat. Urcite se ale snazime VSECHNY nase deti vyslechnout (teda zatim jenom ty dva starsi, dcerka je jeste maly broucek), venovat jim take cas kazdemu zvlast a proste vedet, jak se jim dari a cim se treba trapi....dneska treba muj mladsi syn plakal, kdyz sli se skolkou na plavani, zatim nevim proc, vzdycky se tam tesi, dneska ale ne 😒 .

Myslim si, ze je opravdu kazdeho vec kolik deti ma, nebo chce mit, nebo planuje....ale velmi me rozcilila Dianocka, ktera tady psala, aby si vsichni uvedomili, ze plozeni deti nejde brat jako vyrobu.....opravdu zvlastni poznamka, jako kdyby mne matka jednoho ditka podsouvala, ze ja, matka vice deti je vyrabim a pak se jim nevenuju....ze jenom ona muze dat svemu diteti lasku a peci a je to proto, ze ma jedno.....tak s tim zase nesouhlasim ja 🙄 , je to holy nesmysl.

....no nic, letim na tu svoji bandu.....protoze ano ano, priznavam, vic deti = vic hluku 😉 😀 ....

alias313
14. nov 2008

AHoj, ja som tiež jedináčik a všetko bolo a je fajn 🙂 proste je len na kazdej z nas kolko deticiek by chcela, ono to ma vsetko svoje plus aj minus..tak niekedy som chcela surodenca, ale potom som mala fajn kamosky a kamaratov a teda nevadilo mi to. nebola som ani lakoma, ani rozmaznana, lebo som sa vzdy o vsetko delila s kamaratkami...a rodicia stracali nervy len so mnou 🙂 proste podla mna je jedno ci ma dieta surodenca...jedinacik moze byt tak isto rozmaznany, ako ked su aj dve deti, vsak aj to sa zvykne vraviet, ze mladsie dieta zvykne byt viac rozmaznavane🙂tazko povedat.kazda matka sa postara o kazde jedno svoje babo rovnako, keby ich bolo aj 10 😀

dianocka
19. nov 2008

Maart : nie nerobim si srandu.S tou vyrobou to myslim vazne.Poznam v mojom okoli niekolko pripadov rodin,ktore maju tri deti a poviem ti,ze niektore mamicky tychto deti som ani nevidela,pretoze s nimi chodia vonku len babicky,kedze oni na to vraj nemaju cas.Poznam aj take,ktore maju opatrovatelky,upratovacky a plus aj babky,ktore funguju vacsinu dna a mamicky maju samozrejme svoj program bez deti.Tak povedz mi,naco maju take zeny viac deti?To su dovody,ktore som mala na mysli,tykajuce sa vyroby.Kedze ta to dost nastavalo,co som napisala,tak predpokladam,ze ty nie si ten typ mamky.Pretoze mna vedia vytocit taketo mamicky.

kejka
19. nov 2008

Dianocka tak takovou rodinu neznám ani jednu a v okolí je početných rodin docela dost.Babičky hlídají,ale že by si ty ženský nechaly dělat děti jen tak a nestaraly se o ně,o tom slyším poprvé. 😕 😕
Jinak já mám děti tři 😉 .Nelituju ani náhodou,jsou to úžasní kluci a lásku mezi ně nedělím,mám jí tolik,že být mladší,šla bych ještě do jednoho. 🙂 🙂 🙂
Jinka souhlasím,každý podle svého gusta.Někdo má a chce holt dětí víc,někdo jen jedno.Nevidím na tom nic špatného. 😉

maart
20. nov 2008

...Kejka, lip bych to nenapsala....opravdu neznam ZADNOU takovou rodinu...ano, jedna moje kamaradka ma pani na uklid, ale to je proto, ze ma 2 male deti a z domu pracuje, takze fakt nestiha.

Moje mamca (tedy babicka deti) obcas decka pohlida, ale opravdu jenom obcas....proste tak, aby to vyhovovalo nam obou a detem.

NEMAM....ani opatrovatelku, ani upratovacku a uz nejaky program bez deti? Hmmmm, pocita se do toho pokec se sousedkou pred barakem a kafco s kamaradkou pristi stredu vecer?

...no nic, asi bydlim na jine planete.... 😀 ...nicmene...presne tak, kazdy ma mit deti tolik, kolik chce, kolik si preje a na kolik se citi.... 🙂 . Pekny den vsem!

...nebo ze bych si sla vyrobit jeste jeden kousek 😀 😀 😀 .... 🙂 ?

dianocka
20. nov 2008

no asi tak maart,hlavne ze mas cas sediet na nete.Tvoj pocet prispevkov hovori za vsetko.A urcite byvas na inej planete.A o tvojom sarkazme ani nehovorim.A o inteligencii,v suvislosti s poslednou vetou.....

sisstin
20. nov 2008

dianocka:hm..tak tos neviděla ještě mě....a poslední věta mi přišla vtipná a ironická 😝

kristi
20. nov 2008

a mne..... 😀 😀 😀

sisstin
20. nov 2008

kristi:jééé..ty už mi zdatně sekunduješ 😅 to jsi asi třetí, já jsem druhá..a první je krista 😝

jinak já též nechci víc dětí, ale když je někdo chce..a zvládá..tak proč ne 😵

kristi
20. nov 2008

ja nevim, myslim,ze tam je jeste nekdo prede mnou......z beremka.

mne by taky jedno stacilo