Moje dieťa je jedináčik

ukana
9. máj 2007

Chcela by som sa podelit o rady s mamickami, ktore sa dobrovolne alebo aj nie, rozhodli mat jedinacika. Vo svojom okoli sa stretavam prevazne s negativnymi reakciami, ze to bude rozmaznane dieta, nespolocenske, ze bude sam v dospelosti a pod. Ziadne pozitiva. Nas maly chodi do skolky, ma kamaratov, sestra ma rovnako stareho syna, s ktorym travi vela casu. Proste sme sa tak s manzelom predbezne dohodli. Ste na tom niektora podobne? Alebo ste boli jedinacik? Je to take hrozne? Privitam kazdu radu a argument 😉

sisstin
19. mar 2008

kejka: 😉

kejka
19. mar 2008

😉 😉 tak jo.Jdu na něj. 😀 😝 Večer písnu.Zatím pá 😀

sisstin
19. mar 2008

my jdeme na krůtí se zeleninou...tak pááááá 🙂

susik77
19. mar 2008

ahojte, ja by som mala najradsej 2-3 deti s odstupom tak 6 rokov-takze vlastne jedinackov.my sme boli 4 surodenci a rodicia sa nam nemohli tolko venovat, tak by som si to chcela vychutnat 😉
manzel ma 1 brata o 4 roky starsieho a on zase chce aby sme mali max.odstup 3 roky, ze on si s bratom nerozumel a rodicia sa s nimi nehrali...

balsiger
19. mar 2008

cau kocky....ja mam zatim jedno ditko, spatny porod je jeste jako zivy prede mnou, ale uz pred porodem jsem myslela na to,ze asi zustaneme u jedinacka...nejak se mi do druheho nechcemale nerikam "nikdy". asi i vim,odkud to pochazi...ja mam starsiho brachu...asi o 18mesicu. on me nikdy nebral a nechtel si se mnou hrat...spis naopak,hledal,jak me ignorovat, jeste si zive pamatuju,jak ho mama nutila,aby mi dal pusu treba k narozkam...je to zvlastni tvor a zustal jim az do dneska...ja ziju uz nejake leto ve svycasku a on me tu jeste nikdy nebyl navstivit...kdyz jsem se ho nedavno zeptala, jestli nechce prijet,tak rekl jen,ze se mu ta zeme nelibi a ze tam na dovolenou nepojede...asi ani nepomyslel na to,ze by navstivil segru 😖 no a ja se obavam,ze bych treba taky mela takove deti a to nechci...at je andulka radsi jedinacek a pro mne za mne i poradne rozmazlenej!ma na to recht! 😉

sisstin
19. mar 2008

balsiger: takovýho "bráchu" má moje dobrá kamarádka..jsou od sebe 3roky..on je starší..vždycky ji jenom mlátil a prudil..a ted v dospělosti to není jiný...nepopřeje ji ani k narozkám..jen ji umí využívat skrz věci, který potřebuje 🙄

jabber
20. mar 2008

sisstin - ale to si myslím, že není o tom, že má bráchu a kdyby ho neměla, tak je jí líp. To je spíš o konkrétní jeho povaze a taky o výchově.

Mě teda osobně argument, že je lepší mít jen jedno dítě, protože co kdyby si náhodou se sourozencem třeba nerozuměli, přijde dost slabý. Je to minimálně 50:50, že si rozumět budou.

sisstin
20. mar 2008

jabber:lepší není ani jedno ani druhý..všeobecně...pro mě je nejlepší mít jedno..pro někoho 3 😉 to je fuk..mně spíš zarazilo to, že se jedináčci berou jako chudáčci nebo co...já se nikdy tak necítila a necíítm 😎

karotky
20. mar 2008

Já mám bráchu mladšího o 11měsíců a 20dní.Od jakživa jsme spolu měli(a máme)hezký vztah.............jsme jak dvojčata. 😉 Ségru mám o 3 roky mladší a s tou si asi nebudu rozumět nikdy.O bráchovi ani nemluvím. 😅
Naši jí tak dokonale rozmazlili,že jí oba nemůžeme vystát. 😠
Jediné co uměla,tak na nás neustále žalovala a my museli poslouchat,jak je skvělá a my byli za tupce. 🙄
Naši jí teď(24)nezvládají,poněvadž je už dospělá a má svojí hlavu.Chová se k nim dost arogantně. 😔
Tím jsem chtěla říct,že když je někdo jedináček,tak tím pádem musí být rozmazlený. 😉
Já osobně bych chtěla mít 2 děti,ale když se nezadaří,věšet se z toho nebudu. 😅

uhlikova09
20. mar 2008

ja chcem tiez jedinacika a dovody?trauma z porodu,a to ze mi muz vobec s maly nepomaha ☹

malena
27. mar 2008

myslím, že byť jedináčikom je dosť smutné,...a ked bude dospelý, rodičia už nebudú, zostané sám,
jednoducho je to veľa nevýhod pre neho...basta, niekedy sú ľudia pohodlní a egoistický, ...
na druhej strane mať deti a zanedbávať ich je však ešte horšie
mám tiež len jedno dieťa, ale chcela by som daľšie, ....ak budem mať šťastie

malena
27. mar 2008

...ja mám len jedného brata, mladšieho o 11 mesiacov, chodili sme spolu do triedy, to bola kovbojka, môj brat bol riadne číslo, ale tých huncútiev čo sme navystrájali 😀
Sestra mojej mamy mala 4 dcéry, z toho dvojičky, vždy som im trocha závidela, bolo u nich tak veselo, živo,...ked sme sa vrátili domov, bolo mi všetko také divné, chýbala mi tá ich atmosféra. Sesternice sú teraz pravdaže dospelé, majú krásny vzťah, pomáhajú si,...
My sme dvaja, ale mne sa zdá aj to málo,.... a najmä, ked poznáte nejaký úžasný "full house".

monas
28. mar 2008

Taky se mi vždy líbili veliké rodiny🙂, ale v dnešní době na to málokdo má a nemoct potom dopřát dětem aspoň průměr... 😒 Ale minimálně dvě dítka prostě musím mít!!!(snad nám to druhé bude dopřáno)! Neumím si představit život bez sourozence!!!

teuska
29. mar 2008

Chcem sa tiez pridat do diskusie, lebo o jedinacikoch toho viem dost 😅 Ja som jedinacik aj manzel a mozno aj nasa mala bude jedinacik. 😉 Baby vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Ja som v detstve mala kamaratky, ktore mali po 2 bratov. Oni zavideli mne a ja im. Nikdy som sa nezmierila s tym, ze som jedinacik. Moj muz tym naopak bol nadseny. Moja dcerka tuzi po sestricke, ale bohuzial sa nam nedari jej prianiu vyhoviet, aj ked by som rada. A tak spolu patrame po tom, v com je vyhoda ked je sama. 😅

susanh
30. mar 2008

Ja tiež stále rozmýšľam, či ozaj treba mať 2 deti. Ale vždy mi vyjde, že treba. Ja som jedináčik, a radšej by som mala súrodenca. Je isto lepšie, keď sú deti dve, môžu spolu držať proti rodičom, a tak... 😉 Majú doma veselšie, pokiaľ sa znášajú. Aj v dospelosti, keďže ja nemám súrodencov, zostala by dcéra celkom sama, bez bratrancov a sesterníc z mojej strany a to by bolo smutné. Je pohodlnejšie mať jedno dieťa, hlavne keď už žena nemá 20, ani mne sa to, že budúcich 5 rokov ešte strávim tehotenstvom, plienkami, fľašami, ...... nezdá najkrajšia predstava. Ale chcem to ešte absolvovať , nenechám dcéru samu. 🙂

babulik22
5. aug 2008

ukana: ja tiez nechcem aby bola moja mala jedinacik.a to som si pritom vytrpela svoje lebo som 7 tyzdnov lezala v nemocnici lebo som mala uplne skrateny krcok.aj tak som porodila o mesiac skor,ale mala je zdrava krasna.chcem aby mala surodenca,lebo bojim sa toho,ze by jej bolo samej smutno.kamaratky moze mat,ale to nebude podla mna ono.ja som sice s bratom nemala moc dobry vztah,ale predsa sme sa zabavili.

stresmenka
5. aug 2008

Pripajam sa do vasej diskusie o jediinackoch. Ja mam rozdiel medzi detmi 16 rokov vzdy som chcela aby bol syn sam, az jedneho dna manzel stratil otca a vtedy som si uvedomyla ako dobre je mat surodenca vzdy sa ma ten jeden na koho obratit moj manzel s mamou moc nevychadza ma aspon sestru s ktorou ma krasny vztah. Tak sme sa zacalil s manzelom snazit trvalo to 7 rokov kym sa nam to podarilo a teraz mame doma mesacneho prcka a vidim na starsom synovi aky je stastny 🙂.

siduska
5. aug 2008

ja mam tiez jedinacka, sa ale bojim mat druhe mimco, ci ho budem zvladat... na to prve som bola sama, ale zvykla som si po case, je to moje zlaticko...
viete , vyzera to smiesne ale mam strach, ze to druhe uz nebudem tak lubit ako to prve dieta... 😅

babulik22
5. aug 2008

siduska: ja mam zas taky pocit,ze si to druhe viac uzijem.lebo pri malej som bola dost v strese...takto uz budem vediet co jak robit.

siduska
5. aug 2008

babulik22
no tiez uz by som zmenila urcite veci co som robila pri malej, ale mam s toho strach, nesom na to pripravena, ale priatel hce strasne miminko , ale radsej sa do toho nebudem spechat....

babulik22
5. aug 2008

jasne sidus,dolezite je aby si nato druhe bola pripravena.uvidis,ze dojdes do takeho stadia a priatel bude ten najstastnejsi tatino.

meleri
6. aug 2008

můj manžel je jedináček, a někdy je to s ním těžké..jinak jěště dcerka mého bratra a manželova sestřenice jsou jedináčci, a myslím, že to není moc dobré...jsou pořád samy, kamarádky sice mají, ale pro rodiče je to zátěž, páč se jim musí pořád a pořád věnovat, protože ony si nějak nechtějí hrát samy. Možná je to povahou, nevím, ale možná že kdyby měly sourozence, tak by si hráli chvíli spolu..
Já jsem teda ráda, že mám bráchu, i když se mě někdy pěkně natrápil, tak ta představa, že by tady nebyl je hrozná..
Manžel mi tvrdí, že se hodně cítil sám, byl hodně závislý na matce, a ta byla pořád v práci. Tak si navykl na samotářství. Holky, tak nevím, jestli je to dobré mít jen jedno dítě, už kvůli jemu samotnému.

erikasadek
6. aug 2008

ahojte? Sidus neboj budes ho mat rada len inak ale rovnako silno pride to samo neboj.
teda ja som jedinacik, ked som bola mala tak mi to niekedy vadilo, pretoze sa mi deti smiali a niekedy mi bolo smutno,neskor ked som bola starsia tak som bola rada,ze som jedinacik.
teraz mam dve deti a som rada, ze starsi ma mladsieho braceka.
vrte byt jedinacikom ma aj vela vyhod,

pensadorcallisto
7. aug 2008

Ahojky...

Mam o 5 rokov mladsieho brata. Pamatam si ako chcel stale so mnou niekam chodit... A mna to riadne hnevalo..bol ako tien. Ked sa narodil, tak som bola cela happy, ale mama bola na neho taka unuta, takmer som sa ho nemohla dotknut, aby som mu neublizila. tiez som citila krivdu, ktoru vo svojom podvedomi citim doteraz, pretoze stale bol uprednostnovany. Nakolko moja mama vzdy tuzila po synovi.
Ked sme sa bili a on plakal, tak hned to padlo na mna. Ale vekom, ked mal asi 5 rokov, tak uz zehlil veci aj za mna. Ked som nieco uribla, tak to vzal na seba, jemu sa nic nestalo. Postupne vekom sme stale viac a viac zblizovali. Ked kamarati neboli doma, tak sme sa spolu hrali vonku. Tenis a take tie blbosti.
Chodili sme spolu do mesta. Nevedela by som si predstavit zivot bez brata. Ked som si potrebovala kupit nejake oblecenie, tak som ho hned volala so sebou, aby poradil a naopak... Vzdy sme sa podrzali a naozaj mame velmi blizky vztah.
On je v zahranici a aj ja som v zahranici, ale casto si volame. Myslim si, ze ked sa surodenci nemaju radi, tak vacsinou je to chyba rodicov, ze sa nenavidia.

Moja mama bola jedinacik a dodnes vravi, ze jej je smutno, ze nema surodenca. Niekoho, ku komu by mohla v tazkych chvilach ist. je odkazana len na nejake sesternice, ale to nie je ono..

Siduska...
Ja som si vzdy myslela, ze budem mat len tuto jednu dceru. Nevedela som si predstavit, ze by som mala dalsie dieta a dokazala ho milovat rovnako ako ju, pretoze s dcerou mame velmi blizky vztah.
A teraz cakame babo, bude mat braceka, a uz sa vsetci tesime a uz teraz ho velmi milujem. A viem, ze nikdy medzi nimi nebudem robit rozdiely. Pretoze moji rodicia rozdiely robili a ja si na to dodnes pamatam.

meleri
7. aug 2008

to je krasne napsane... 😵

nikol_79
15. aug 2008

No tak ja som dlho bola rozhodnutá mať jedináčika. Až pred dvoma rokmi som zmenila názor a viacmenej kvôli synovy, ťažko znášal to, že je sám. A ľutujem, že som sa nerozhodla skôr. Malého zbožňuje a je rád že má bráchu.

argousek
15. aug 2008

Zdarec baby chtěla bych se při pojit k vám do diskuse o jedináčcích. Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, tedy 2 až 3 děti. Teď máme jedno a jsem rozhodnutá, že zůstane jedináček. Adámek se narodil v 26t.g+0, protože mi praskla plodová voda. Po tom co jsme si prožili, jsem z dalšího dítěte absolutně vyléčená. Navíc nikdy jsem nechtěla, aby měly moje děti velkej věkovej rozdíl. A dřív než za 6 let si další dítě představit neumím, protože kdybych měla rizikový těhotenství nebo rodila zase předčasně, musel by být Adámek doma sám. No a když je mezi sourozenci 6 let, tak mi přijde, že stejně každý vyrůstá jako jedináček. Nejsou to už parťáci na hraní, to starší vždycky spíš už hlídá. Navíc si myslím, že až se vrátím z mateřský do práce, tak už se mi znovu pak nebude chtít vracet k flaškám a nočnímu stávání 🙂 Taky podle financí, můžeme dopřát víc i jednomu dítěti nejen v hmotných věcech, ale třeba i v cestování. Když si to vezmu sem a tam u mě převažuje rozumově Jedináček. Citově bych to možná ještě zkusila už jen proto, že bych to chtěla dotáhnout dokonce těhotenství a vědět jaký to je 🙂 Ale zdá se mi to nefér vůči Adámkovi, že on toho tolik zkusil a pak by jsem přivedla další dítě bez problémů, které by mělo hladší start.
Navíc si říkám, že já bráchu mám, jsme od sebe 15měsíců, ale hráli jsme si jen jako hodně malí, pak už jsme každý měli svoje kamarády. Teď mi zavolá jen, když potřebuje půjčit pěníze.
Balsiger psala si, že žiješ ve Švýcarsku. Máme tam taky nějaké známé a tak podle vyprávění mi přijde, že tam jsou jedináčci hodně preferovaní i kvůli financím, jakou máš zkušenost ty.

sylvar
16. aug 2008

argousek, jsem na tom stejně a mám stejný názor 😉
jen s tím, že mám ségru o 6 let mladší a můžem být spolu max.2 dny,pak už na sebe hledáme cokoli, proč tu druhou sprdnout 😒

siduska
16. aug 2008

babulik22
to dufam.... 😉 🙂

erikasadek
to je to, ze ho budem mat inak rada...nekedy tak po miminku strasne tuzim a potom za par minut ma to prejde, nesom si ista.....

pensadorcallisto
ja ma este brata, tiez boli u nas velke rozdiely a este aj su do dnes, je to dost neprijemne...ze si furt ta druha....
men to nasi robili furt...

erikasadek
16. aug 2008

Siduska, budes ho mat rada, neboj, je to krasna laska, tazko sa to vysvetluje, je to krasny hrejivy pocit ked sa budes nan pozerat, a budes si vraviet skoro hrozilo , ze tu nebudes a teraz by som spravila neviem , co ked vidim jeho usmev ako pekne rastie, ako sa zaujima o vsetko , a hlavne ako stale stvornozkuje za svojim braskom, je to laska ako hrom kazdeho mas rada inac, tak ako mas rada svoju mamu a otca kazdeho inac a zaroven rovnako silno.