Moje dieťa je na mne až chorobne závislé

otrivinkajanka
2. máj 2008

ahojte baby neviem ci tu uz je podobna tema,ak ano prosim vas dajte mi link lebo som uz zufala z mojej 2 rocnej dcerky neviem co sa s nou poslednu dobu deje,ale nepohne sa odo mna ani na krok vsade kam idem musi ist za mnou ci je to zachod, kupelna ked od nej odidem co i len do kuchyne bezi za mnou a drzi sa ma ako kliest uz ju nemozem ani u mamy nechat lebo vrieska za mnou ako nepricetna a to donedavna bolo samostatne dieta ktoŕe sa same pekne zahralo alebo ked som ju dala susede ktora ma 4 deti pekne sa tam hrala a ani domov nechcela ist alebo u hociktoreho znameho pekne zostala a teraz poslednu dobu co robi za mnou je neunosne minule som ju nechala s mamou a isla som len nakupit a tak za mnou vrieskala az sa povracala ked ju to bude drzat aj nadalej tak neviem ako pojde do skolky mam z toho obavy ak je tu taka maminka ktora mala to iste a nejako to vyriesila prosim vas poradte mi lebo je to hruza dakujem za kazdu radu

bibula
2. máj 2008

😀 moje obe boli-dcerku to uz prechadza,ale ked ma nevidi 3 dni,je ztoho chora a to uz ma 12rokov.ondrik chodi so mnou aj na wc,len aby ma nestratil z oci,,,,to nevadi 🙂 myslim,ze je to normalne,ked bude viac v kolektive,prejde ju to a teba to bude mrziet,ze si odsunuta na druhu kolaj

otrivinkajanka
autor
2. máj 2008

bibula ved to,ze u susedky vedela stravit aj cely den bez toho,aby si ma co i len vsimla alebo sa na mna opytala a teraz ked ju tam dam nech sa hra s detmi tak je tam chvilu a uz sa na mna pyta a chce ist domov ja to nechapem,ze sa tak naraz zmenila

alionuska
2. máj 2008

Ja som s nasou Alenkou chodila niekedy aj na zachod.Ona bola vo veku tvojej malej ako moj tien.Tiez stale za mnou chodila.Potom sa zacala hravat aj sama.Ale pre mna to strasne vela znamena a som rada,ze som tu jej zavislost citila a stale citim,ako ma velmi potrebuje.Je to to najkrajsie a tiez mam strach,ze jedneho dna ja nebudem pre nu najdolezitejsia na svete! 🙂 Ja som ju este nikdy u nikoho nenechala ani hodinu.A ani u mojej mamy.My chodime vsade spolu,tak mam pocit,ze zavisla som ja na nej! 🙂

vka
2. máj 2008

neboj prejde čas a ešte si ju budeš k sebe ťahať aj moj syn cez toto prešiel on šiel somnou na wc a musela som ho za ruku držať to iste ked som umyvala riad nohavic sa ma držal a ked sme boli v obyvačke sedeli sme na telke tak chudačik stale bol celý v strese stačilo mi sa pohnuť ale ten stav nastal ked sme šli na svadbu a on ostal u babky dlhšie ako som mu povedala tak asi preto len ubezbeč malu že ideš do kuchynea hned sa vratiš stale jej opakuješ že sa vratiš a ozyvaj sa to chce čas ....

kadea
2. máj 2008

To je dalsia faza jej vyvoja, ktorou musite prejst. U nas bolo tiez len mama moze, len s mamou idem a podobne. Trvalo to niekolko mesiacov a potom zo dna na den to preslo. A teraz ked mal tri roky tak zacal chodit do skkolky. Chodi tam mesiac a este ani raz neplakal.
Chce to len obrnit sa trpezlivostou a ono to fakt samo prejde. Drzte sa.

otrivinkajanka
autor
2. máj 2008

baby dakujem ja len dufam,ze ju to prejde lebo si ani nic vybavit ist nemozem a vsade ju musim so sebou brat a na uradoch je neposedna a vyvadza potom tam na nas pozeraju ako na sprostych,ze naco tahame dieta po uradoch

debra
2. máj 2008

otrivinkajanka...nie si sama 😒 aj moja je taká...a to už ide mať 4 rôčky zaxvílu...všade len za mnou,nikde bezo mna nexce isť,aspon že do škôlky rada xodí...neboj,to ju určite prejde,terz ma také obdobie a o pár týždnov ti aj bude luto,že už tak nebude na tebe taka zavisla 😀 moja mala mavala tiež takéto obdobia,potom bolo začas dobre a zase...je to individuálne...ja napr.o xvilu idem do mesta,a malu musim brat so sebou,lebo s nikym nexce byt...ale som aj rada,že xce byt so mnou a nepýta sa napr.k svokre 😀

lenadka
2. máj 2008

otrivinkajanka, nevystrasilo ju nic? Nikedy staci ked nieco zahliadne v telke ani si nevsimnes, deti su vnimave. Moja sa tak bala chvilu ked bola vystrasena a vtedy stale chodila zamnou, alebo ked je jniekto povie ze mama odide tak panika...pokial jej nevysvetlim ze nie navzdy le nna chvilu a vratim sa 😉

nitka
2. máj 2008

moja nic si z toho nerob,moja ked bola mensia tak to co som len zabuchla dvere tak spustila taky plac ako keby ju z koze drali... 😀
teraz je o uz lepsie ale ked odidem tak stoji pri dverach a caka ma kedy pridem ale to robi iba ked je u babky,ked je s ockom je vsetko o.k
urcite ju to prejde deti maju vselijake obdobia 😉

otrivinkajanka
autor
2. máj 2008

lenadka nemalo ju co vystrasit aj ked niekam idem pekne jej vysvetlujem,ze hned pridem ale to je zbytocne reve ako diva nitka dufam,ze ju to coskoro prejde lebo som na nervy ved ani s mojim starym nechce byt

nitka
2. máj 2008

ani s ockom nechce byt?tak to je riadne zavisla ale aspon vies ako ta lubi 😉
neboj to prejde 😉

otrivinkajanka
autor
2. máj 2008

nitka ani s mojou mamou a to ju tak strasne lubi,ze ju spomina kazdy den a ked ju vidi strasne sa tesi a nechce ani s nou byt a s mojim starym uz vobec nie si mila a dakujem dufam aj ja,ze ju to prejde

wladka
2. máj 2008

otrivin, my mame tiez take obdobie.. 😨 donedavna samostatna, s kazdym, atd.. neprehana to moc.. ale dost lipne, a nic nespravim.. 😒 ma take obdobie, viem ze to prejde, tak si to uzivam, obcas nemam na to nervy 😝 , zabavim ju niecim, ale aj tak vzdy vzdy uteka za mnou.. 🙂 .. s babkou, s dedkom v pohode.. uz zacina vymyslat, ze nechce spat v postielke, ale so mnou v posteli 😅, a objima ma pri tom, alebo si lahne na prso 😅 , esteze som rozvedena, by sme sa tlacili 😀 😀 ..a to donedavna stacilo dat papa, pusa a dobru noc, a zaspala sama v postielke, ale teraz nehroziii 😝 .. co sa tyka toho, ist s nou volakde, tak to je katastrofa 🙄 , ja som zufala, na konci sil 😠 a takmer nic nevybavim- moja je prehnane aktivna,u koznej rozobrala nastroje, pc.. v obchode vsetko premiestni.. volakde sediet nehrozi, bo by mi usla.. 😅 ..

otrivinkajanka
autor
2. máj 2008

ahoj wladka no taka ista je aj moja simca tiez spi so mnou v posteli a ked niekam ideme to je vsade rosambo lieta beha vyvadza a ukludnit ju nemozem minule sme tiez boli u notara a skoro som sa prepadla od hanby aj po riti dostane a kasle na mna

alenik
2. máj 2008

kocky,vela nas je takych,ktore mame take deticky.Aj moja mala chce len mna.na WC ju mozem dat len ja,uspat len ja,kreslit len so mnou...jednoducho vsetko.Tiez aj skriknem,aj po dupe capnem...vzdy ma zlomia krokodylie slzy,mamicka nekič,lubim...v obchode co vystraja?Skoda reci.Tiez zaspavala sama a od urciteho okamihu len so mnou,teraz konecne v postielke.Je to take obdobie a vyrastu nam z toho.uzime si to,ze nas tak miluju,lebo ani sa nenazdame,vyrastu a budu s kamaratmi riesit,ake sme trapne 😀

emjee
2. okt 2008

susik77 • 1d • Dnes o 22:10
Ahojte, mala je asi od 12. mes. na mne silene zavisla, stale chce aby som ju nosila, sem-tam lezie, chvilu sa zahra sama, ale kazdych 10 minut na mna lezie a chce na ruky. Ked idem tak 2x tyzdenne cvicit a davam ju opatrovat kamaratke, co ma tiez malu-11.mesacnu, tak spusti hrozny plac ked odchadzam. Rovnako aj ked idem niekam a nechavam ju manzelovi. Pritom pred rokom bola uplne v poho, super spolocenske dieta Niekedy mam vycitky, ze ju nechavam samu. Myslite, ze mam zrusit vsetky akcie bez nej, samozrejme okrem lekara a pod., kam naozaj musim ist?

yasminelle
3. okt 2008

Janka, ja si myslim, ze sa nemas coho bat, ja si este dodnes pamatam zo svojho detstva ako som sa strašne bála o mamu. Nemohla nikam odísť, lebo ma hneď chytila panika a začala som revať. Aj keď som už mala možno tak 5 rokov a ona mi len povedala, nech počkám, že ide vyhodiť smeti, tak som bola chvílu odvážna, a potom som spustila rev, otvorila som dvere a na celý dom som kričala mamííííííííííí a ona mi od prízemia kričala, že už ide a utekala po schodoch až na piate a stále kričala, že už ide a ja som len revala a revala. A aj keď som chodila do škôlky, tak mi musela povedať, kedy príde a keď tam presne vtedy nebola, alebo aj keď tam bola, spustila som rev už hodinu dopredu. Stále som sa bála, že ma tam nechá, alebo že ju už nikdy neuvidím a neviem prečo to tak bolo. Nikdy sa mi tým nevyhrážala.
Dodnes si pamätám ten hrozný strach a netuším z čoho bol. Prešlo ma to v Zš.

lucinka2016
6. okt 2018

@otrivinkajanka mám ten istý problém

sekanoval1
8. nov 2018

@yasminelle ja si presne spomínam na to iste, bola som rovnaká. Alebo ešte keď sme boli vonku a išla predomnou asi 3 metre a trošku zrýchlila tak som strašne revala lebo som sa bála že mi ujde a že ju už neuvidím :D :D tiež neviem prečo som sa tak bála.. deti majú proste svoje rozmýšľanie a dospelí ho nechapu