Moje dieťa nespí. Čo s tým mám robiť?

aries24
27. nov 2011

Môj synček má 11 mesiacou a od narodenia ešte celú noc neprespal.Len raz 24.6.2011 od 20:30 do 4:30 ☹A to som ho kontrolovala v kuse,lebo som sa bála,že sa niečo stalo ☹ Ja viem sú aj iné bábatká ktoré nespia,ale väčšinou tu píšete,že sa zobudia 4-5 krát za noc,alebo je to kvôly zúbkom.Ten môj sa budí každú pol hodinu od narodenia,zúbky mu začali rásť v 9 mesiaci.Už som z toho zúfalá,spánok mu evidentne nechýba,či je noc,alebo den,má tolko energie,že sa nestačím čudovat.Cez den zvykne spávať 2 krát,ale len po pol hodine,občas sa stane,že spí hodinu a pol.Ked to spomeniem doktorke,vôbec sa nad tým nepozastaví,a ked mi povedia pri chorobe,po týchto liekoch bude ospalý,iba sa nad tým zasmejem,ani lieky nanho neúčinkujú.Poradte čo mám robiť,ja viem,že musím vydržať a ono to samé prejde,ale mna skôr trápi to,že sa môj synček nevie v kľude vyspat.Ešte musím povedat,že spí so mnou v posteli,a stále ho kojím.Poradte.Dakujem

gaby21
27. nov 2011

@aries24 Asi ta nepotesim, ale naozaj s tym nic neurobis, u nas to iste, od siestich mesiacov spal iba dva krat za den po pol hodine, v noci kazdu hodinku hore 😝 . Nocny spanok sa ako tak upravil, ked som ho v strnastich mesiacoch odstavila od kojenia 😉 . Musis prestat riesit, lebo sa z toho zblaznis a hlavne necitat psispevky, typu, Ako si naucis tak mas, lebo moje dieta prespi od dvoch mesiacov celu noc. No koho to zaujima, kto nezazil nepochopi 😖 .
A este na porovnanie, mojmu teraz staci na dobitie energie 20 minut obedneho spanku a funguje cely den non stop, vobec sa nezastavi, mame proste energicke deti, ktore spinkat nepotrebuju, ale ja som si k tomu vycitala aj jedno pozitivum, ze vraj deti, ktore malo spia maju velmi vysoke IQ a budu z nich geniovia 😀 . Ze vraj aj Einstein potreboval iba set hodin spanku denne, takze hlavu hore 😉

lili777
27. nov 2011

@aries24 Moja má o pár dní rok a v noci je hore tak každú hodinu. Vážne nepreháňam. tiež som mysella, že zúbky, len tie sa už netlačia dlho žiadne. Proste je závislá na prsníku a keď ho nedostane, tak neskutočne plače. Keďže moja skúsenosť s prvým dieťaťom bola tá, že po týždni od odstavenia prespával celé noci, začali sme včera s odstavovaním a túto noc ako prvú spala s manželom v inej izbe. No hore bola vraj 200-krát, ale pri ňom tak neplače, asi z neho necíti mlieko. TEraz má poobedný spánok a zase je s ním. Ona totiž začala robiť to, že aj počas poobedňajšieho spánku sa dožadovala mlieka. Ináč spánok skončil. Je mi to nesmierne ľúto, ale je to pre nás neúnosné, celé noci plače a sme všetci už 5 mesiacov nevyspatí a preto to riešime takto. Kojila by som ju ďalej, ale nejde to takto ďalej. Uvidíme, ako dopadneme. Držím palce aj vám.

akramgad
27. nov 2011

@aries24 ahoj ani já ťa asi nepoteším naša malá začala spávať až teraz v dvoch rokoch 🙂 ale občas sa stalo že prespala keď som jej zmenila polohu sánku a to tak že spala nie po dĺžke postele ale po šírke 😅 skús mu teda ešte zmeniť smer postielky , možno nepomôže ale za vyskúšanie nič nedáš . Skús sledovať akú ma polohu a aká smer telíčka keď spinká a tak mu otoč postielku 🙂 prajem pevné nervy , ono to časom sa zlepší 🙂

kako
27. nov 2011

ahoj, moj maly bude mat vo februari dva roky, a tiez este neprespal celu noc. Odstavila som ho v 20tich mesiacoch, cakala som, ze sa to upravi , a nic. Stale sa v noci budi, place za starsim bracekom / on uz spinka sam vo svojej izbicke/, posadi sa v posteli a place. Dufam, ze sa to casom upravi.

aries24
autor
27. nov 2011

@gaby21 Ahoj.S tými geniálnimi detmi sa mi to celkom pozdáva 😀
Dodalo mi to silu na dalšie prebdené noci 😀

aries24
autor
27. nov 2011

@lili777 Ahoj.Každá mamička by chcela kojiť svoje dieťa čo najdlchšie,ale ja som toho názoru-nervozna rodina,nervozne mlieko.čo je pre dieta najlepšie?Podľa mna si sa rozhodla správne,a je super,že ti v tom má kto pomôcť 🙂

aries24
autor
27. nov 2011

@akramgad ahoj.S tou polohou máš pravdu,od malička sa točí na jednu stranu.skúsila som ho otočiť,ale stále sa budí,zas sa zobudil ☹

katrinka8
27. nov 2011

Ahoj, a nespi preto, ze naozaj to nepotrebuje, alebo nespi preto, ze nevie zaspat? Je nervozny z mala spanku? AK je to ten druhy pripad, skus vysledovat signaly, kedy je unaveny a skus zmenit cas ukladania ho na denny spanok tak, aby nebol unaveny prilis, ale ani malo. Obvykle plati, ze ak dieta dobre spi cez den, spi dobre aj v noci. Hoci toto cele so spanim je dost narocny proces, ako deti rastu, meni sa im spankovy rytmus, doby bdenia a spanku. My sme si tym presli, ale sledovanim sa da urcit spravny cas ukladania na spanok. Aspon nam to pomohlo velmi. Z polhodinovych dennych spankov sa stali vyse hodinove, obcas aj hodina a tristvrte 😉 Teraz, ked spi len raz za den, obcas sa podari rekord aj 2 a 3/4 hodiny 🙂 V noci sa budime raz, dakedy 2x na kojenie, dcerka ma takmer 18 mesiacov. Zaspava vo svojej postielke, ale po prvom papani ju prekladame k nam do postele 🙂

aries24
autor
27. nov 2011

@katrinka8 Ahoj.Práveže nie je vôbec nervozny z mála spánku,od malička je to vysmiate dieťa,akurát ked mu začali rásť zúbky začal byť nervoznejší.Už som mu skúšala zmeniť čas denného spánku,ale nepomohlo to. 😢 ☹

aries24
autor
27. nov 2011

@kako Držím Ti palce.V kútiku duše som si myslela,že sa to odstavením zmení,ale asi to nebudem zatiaľ skúšať 😖

anjelicek26
27. nov 2011

@aries24 - no malinka tak spavala do 2,5 roka, s kojenim to malo malinko spolocneho, aspon podla mna, ona ma potrebovala citit, mala - a dodnes ma - plytky spanok, casto sa jej sniva, prebudi sa a potrebuje ukludnit.

Su aj take deti. Neskusaj to analyzovat. Prechodom na flasu sa to nevyriesi, len budes behat robit flasu. Mozes skusit mu ponukat vodu a oducat ho od prsnika v noci, ale je to -psychicky-narocne a ak pojdu zubky, ste aj tak tam, kde ste boli. My sme to nechali plynut a tej prespatej noci sme sa predsalen dockali.

Syncek sa budi od porodnice 1-2x. Tiez bol dojceny na poziadanie. Ine dieta, ina kapitola. Nehladaj chyby v sebe, ani v tom, co robis.. Oddychuj s malym pocas dna, kolko sa len da. Skus sa ukludnit, brat ho "normalne" ja poznam takych deti viac, tiez som vtedy skusala mozne aj nemozne, aby spala, odstahovala som ju do izbicky, ze bude spat kludnejsie - no bolo to este horsie - ona mala ine potreby. Chcela byt pri mame najlepsie prisata kazdu noc. Keby som to vedela vratit spät, tak neexperimentujem, necham ju prisatu a spime lepsie, ako vsetky tie "pokusy" z nej spravit "normalne" dieta, co spi celu noc. Inak tych deti, co udajne spia cele noci - je v mojom okoli strasne malo, len nasi rodicia o nich rozpravaju akesi rozpravky 😕 😅

lili777
28. nov 2011

@aries24 Tak našťastie môj manžel zdieľa všetky starosti i radosti s nami, tak sa na to podujal. Už túto noc bolo lepšie a nebola hore každú hodinu! Proste som o tom presvedčená, že s tým prestane To je len obyčajná závislosť a minule sa vyjadrovala v TV dr. Šimovičová, že okolo tých 48 hodín stačí a dieťa začne zabúdať na prsník. A plne tomu verím, pretože malého keď som odstavila, tak za 9 dní som ho len tak pre zaujímavosť priložila a už nechcel a nevedel ani čo to je. Konečne sa vyspíme a začneme normálne fungovať, nie ako mátohy nedospaté

veronikam
28. nov 2011

Skus ho dat mimo svojej postele. 😉

akramgad
28. nov 2011

@aries24 moja je to ťažké moja kamarátka má už 2,5 ročnú a stále zle spáva a tiež je už zúfalá teraz ide skúsiť spať s ňou do inej miestnosti tak je zvedavá ako to dopadne 🙂

katrinka8
29. nov 2011

@aries24 - no tak ked je kludny, tak je to OK 😉 Inak suhlasim plne s @anjelicek26 😉

zojana
29. nov 2011

pekný večer prajem...ja mám taký problém že moja dcéra má dva roky a dva mesiace a teraz pár týždnov má to nejaké popletené....chodi spať okolo pol noci a vstava na obed...niekedy ju budím rano lebo musim odniesť staršieho syna do školy..boli sme aj na neurologii dostali sme sirup ktorý ale zaberie tak že zaspi o osmej večer a o desiatej vstane že je vyspatá a ťaháme do jednej noc ☹ a okrem toho odrazu prestala mať rada vodu, ak ju chcem kupať velmi plače až nepríčetne....neviete mi poradiť? ďakujem 🙂

bibinocka
30. nov 2011

Ahojte prosim vas ma niekto stymto skusenost?MAM 1,5r.synceka ktory uz dva mesiace zle spava.V noci sa stale prehadzuje a furt nieco robi bud z ruckami alebo z nozickami akokeby bol nervozny.Moze to byt zo zubkov? ☹

modrofuzik11
30. nov 2011

@bibinocka moze to byt zo zubkov. alebo je hladny🙂. alebo potrebuje zacat spavat vo svojej izbe, kde bude mat klud... pricin moze byt vela 😉

bibinocka
30. nov 2011

Baby ake mate skusenosti z tymto sirupom Pediakid bo mi to lekarka odporucila pre maleho na nekludny spanok. Ahojte prosim vas ma niekto stymto skusenost?MAM 1,5r.synceka ktory uz dva mesiace zle spava.V noci sa stale prehadzuje a furt nieco robi bud z ruckami alebo z nozickami akokeby bol nervozny.Moze to byt zo zubkov? Poradte dakujem...

agathokleous
14. dec 2011

Ahojte baby, mam taky isty problem mala ma skoro 8 mesiacov, predtym spinkala v pohode budila sa 2-3 x na kojenie, zaspavala sama v postielke do nejakych 5 a pol mesiaca, potom sa to pokazilo a ja neviem preco teraz je to uz velmi zle, cez den je mala v pohode, spinka mi v pohode, zahra sa a ako nahle pride vecer, po kupkani, zacina byt nervozna nevie zaspat, place, jedine prsko ju ukludni ja uz neviem co mam robit, v noci je hore kazdych 15 minut, proste zaspi a o chvilku sa zobudi, trva to uz dlho, zubky nemame ziadne ale nemyslite si ze by sa do mesiaca uz prerezali, ja uz nevladzem som z toho strasne unavena, proste neviem normalne fungovat.

bobsent
14. dec 2011

@bibinocka mne robí to isté...robili mu spánkové EEG, vraj má spánkovú poruchu a do 2 rokov sa to upraví. dostal sirup peritol, ale nezabral ani trošku,teraz dostal silnejší protiaden ale ten som odmietla dať lebo to je ozaj dosť silné-už to nejako vydržím, snáď...pediakid nepoznám, nepozrela by si sa na leták, o akú skupinu liekov ide?
@agathokleous mne toto robí od narodenia....cca 5 mesiacov mierne zlepšenie, od 7 katastrofa 😠 a skutočne zároveň začali ísť zuby, kontinuálne až doteraz, ako vyšli stoličky občas lepšia noc.pospím si tak 5 hodín, keď je lepšie počas nich vstávam 2-3 krát,keď horšie 5x 😖 viem aká si unavená...chronicky nedostatok spánkuje príšerná vec..neskúšala si si ju dať k sebe do postele? u nás jediné čo zaberá na cca 2 hodiny.
spí od 20.00 do 05.00 ale ako píše @bibinocka spí ale nespí...hýbe sa nadmieru, pasie koníčky, preberá sa treba ho vždy nanovo uspať.
som KO ale chodí mi pomáhať mama lebo toto mám odkedy sa narodil tak by som asi zahynula bez pomoci.
od roka ozaj mierne zlepšenie ,strihám meter ako na vojne do tých 2 rokov 😀

katkavv
15. dec 2011

ahoj, my sme maleho v roku nechali sameho v izbe, mame pustenu vysielacku ... pekne spinka celu noc, sem tam zaplace, zakrici (musim dobehnut k nemu a dat mu cumlik) ale inak spi celu noc, od cca 19h do 6:30 h ... 🙂

mani2321
9. mar 2013

moja mala od narodenia noc neprespi stale mi vecer place az do teraz mi to roby som stoho cela znicena ja sama neviem kedy si to zmeni co uz deti su raz take. 🙂

lucinkazv
13. mar 2013

U nas je to tak isto. Od 4-teho mesiaca nespime a dnes mame 26 mesiacov a prespali sme z toho 2 noci. Stale sa mi budi tak ze za 7 hodin 5 krat, a dakedy dokonca aj ovela viac. Zvyknuta uz nejak som, ale unavena neskutocne. Celu noc vykrikuje maminka, maminka kde si a akoby si upresnovala, ci som pri nej. Od siedmeho mesiaca nema cumel a kojena bola len velmi kratko. Zaspi len z flastickou a vodickou. Dr. hovorila, ze to moze byt prave v tedy, ked ma plny mechur a tesne pred vycikanim a zobudi a krici. Lenze bez vodicky ju uspat neviem. Takze v noci malo spinka a cez den tak pol hodinku a najdlhsie 1,5 hod, co sa velmi malo stava. Podotykam, ze ani ja som nejak velmi vela spanku nepotrebovala a mozno to ma moja dcerka po mne ak sa take nieco dedit da. Ale uz by som si priala, aby sa krasne vyspinkala, ved to obe potrebujeme. Som tiez rada, ze mi maminka pomahat chodi, kedze som slobodna maminka a popri malickej este vo velkom podnikam. Ja sa bojim najviac o nu, ci jej to vobec staci a ci jej to zdraviu neskodi. Obdivujem moje kamaratky, co im deticky celu noc prespia a to od 20:30 - 7:30 bez zobudenia a cez den 3 hodinky urcite a niekedy aj viacej 🙂 ja take kamaratky naozaj mam a pravdaze im ten oddych z cewleho srdca prajem, len sa pytam, ze preco mi nie? Treba s tym ist ku lekarke? Nebude v tom nejaky iny problem?

sybo5
13. mar 2013

úplne súhlasím s "anjelicek26" ..............tie všelijaké múdre knižky a brožúrky o tom, že ako by dieťa malo spať a koľko spať sú len pre mamičky zbytočne stresujúce. Lebo sa snažia napodobniť niečí ideál. Ale ono to tak v živote nefunguje. Moja malá bude mať rok, a je plne kojená. Spí so mnou. V noci sa kojí každé dve hodiny. Keď ju niečo bolí, tak aj každú hodinu. Cez den 2x po pol hodine spí. A neriešim. Je zdravá, živá, vysmiata. Čo viac by som chcela. Mamičky by najradšej chceli, aby deti od päť mesiacov pekne všetko zjedli, spali celú noc bez problémov v postielke. A cez den nech spia po 3 hodiny. Od 10 mes. nech už chodia, vedia piť z pohárika, a nech už aj pomaly rozprávajú. Možno som to trošku prehnala, ale na tie naše deti sú to strašne vysoké nároky. Veď mi tiež všetko nerobíme tak, ako by to podľa niekoho mienky malo byť. Materstvo nie je prechádzka ružovou záhradou, to vieme všetky, čo máme detičky. My zbytočne všetko analyzujeme, porovnávame. Niekedy treba počúvať aj materinský inštinkt. A zbytočne neriešiť. Držím palce.

alzbetka921
13. jún 2013

@lili777
odpovedam na tvoj koment lebo ma zaujal .... leby si dokazala prestat kojit... ja mam ten isty problem sice ja som sa uz nevyspala 9 mesiacov a vkuse mi v noci place a uz teraz som zacala aj ja s nim bo uz nemozem vydrzat taka som unavena a tiez rozmyslam ze uz to na dobro seknem len sa chcem opytat ked si prestala kojit tak si isla spat do druhej izby aby ta necitil hej?

lenuska36
22. júl 2013

ahojte... ak sem este chodite, mam taky problem... aj ja mam babo, co sa prehadzuje, meta, cestuje po posteli, zobudi xy krat, cez den spinka hlavne na rukach, ked ho polozim, ze ideme si teda spolu pospat, o chvilu je hore... som za pol roka neskutocne unavena, pol roka nocí len takeho driemania... maly je na velkej posteli so mnou a kedze aj partner je z kategorie narocnejsich spoluspacov - dava si nohy do sikma, hovori a krici zo sna, rozhadzuje rukami... kludne sa otoci chrbtom malemu a odhodi v spanku paplon atd... takze som okamzite prestahovala maleho zo stredu na kraj ku stene, ale to sa idem zblaznit ja, lebo meta sa dieta a z druhej strany chlap ma vytlaca... tak som ho poprosila, nech spavame zvlast, ja s malym a on sam, spime tak, ale urazil sa, mame z toho normalne konflikt... dava mi najavo, ze to je nejake absurdne nestandardne riesenie, o ktorom v zivote nepocul... aj ked trvam na svojom, chcem sa spytat ako to mate vy... a ci si myslite, ze som nenormalna, ked sa pri plnej 24h starostlivosti o dieta snazim vyspat aspon o trochu lepsie... som tak strasne unavena, ze nie som schopna ziadnej prace na vztahu... je mi to akoby jedno teraz... chcem len spat...

mojong
29. júl 2013

@lenuska36 ahoj reakcia partnera je normalna aj nie, jasne ze by mal brat ohlad na teba a spolucitit s tebou ze to je tazke a po vysvetleni to pochopit, lenze niektory chlapi proste su taky ze nechapu ze zeny musia fungovat aj v domacnosti a ze ked si a materskej ze to neznamena ze cely den sedis a skrabkas sa na zadku a mas v pazi cely svet a nic nemusis robit,.....je to tazke ale skus mu to nejak po kuskoch vysvetlit kazdy sme iny a niekomu to proste nedojde tak rychlo ze ked si zena v domacnosti cely den robotujes - kuchyna, dieta, vysavac, vonku, obchod, hrat sa,...atd a v noci ti dieta nespi ze teda aj sa unavis a chces sa niekedy aj vyspat.....niekedy sme to mali s dcerkou ked bola babo mali aj my tazke .....ani moj chlap to nechapal zo zaciatku ze som unavena,.....casom mu to doslo ked siel do prace po prebdenej noci lebo ja uz som aj napriek tomu ze si dcerka blabolila a motala sa v postielke zaspala od vycerpania (ja mam stastne dieta lebo skoro nikdy v noci neplace ) ......teraz zas neviem ake mame obdobie ale dieta my v noci zaspi horko tazko na 15 minut - akurat ked uz aj ja zaspavam sa zobudi a zacne rozpravat iba tak,....spomina vsetky zname slova co vie, sedi v postielke a vykecava sa do tmy, dnes v noci napr aj spievala,......neviem co s nou,......postielku ma pri nasej posteli, lebo ked je nekludna tak spi iba tak ze na nej mam polozenu ruku (aj tak zaspava),........paradox je ze od asi 7 mes. my spala vacsinou celu noc, a dovtedy os narodenia bola tak kazde 3 hodinky len hore.....hmmm asi si to vynahradza teraz ze vtedy mi dopriala spat,...... treba to nejak prestat, prejde to .....a partnerovy by som mozno dopriala okusit celodennu starostlivost o vsetko vratane dietata, samozrejme pod dohladom ale nech sa potrapi.....potom pochopi ze aj ty potrebujes v noci spat,....

mojong
29. júl 2013

@lenuska36 inak este som zbudla ze dcerka do nieco cez rok ked mala spala tiez s nami na posteli, a veru cim bola vacsia tym viac sa suchrila a ja som tiez spavala zo zaciatku tak ze ja v strede a vsetci okolo ale potom som dala dieta do stredu ked chlap zacal pindat a bolo rano bol dokopany zapuceny a hned vedel co sa deje ;)

lenuska36
29. júl 2013

@mojong dakujem ti za podporu... uvidime ako to pojde dalej ... ak je pravda, ze obdobia sa striedaju, tak kedze moje babo ma dost vytrapilo od narodenia nespanim, tak mozno sa to teraz zlepsi...? Akurat fakt nechapem, ze ak patrner ma take zive sny, ze napriklad plava a rozhadzuje pritom rukami ... jeden priklad za vsetky, tak naozaj nemam chut davat babo do stredu a ja mam v strede medzi nimi naozaj klaustrofobiu...a nebudem sa vzdavat kontaktneho rodicovstva, v ktore verim (spolocne spanie, nosenie, dojcenie podla babatka, nie rozvrhu atd). Sranda len, ze pred otehotnenim som vzdy vyhlasovala, ze nechapem zeny, co odsunu muza, ze ved ten par tu bol aj predtym a manzelska postel je posvatne parove miesto atd. a po porode, mozno uz po otehotneni sa mi to otocilo v hlave a bolo. Ale to uz idem od temy..