Moje dieťa vôbec neplače ! Je to normálne ?

lokilonda
2. sep 2011

Mám 11 týždňového chlapčeka a od jeho narodenia som ho videla a počula plakať len 3x. Prvý krát v pôrodnici, keď sa narodil, druhý krát, keď mal asi 10 dní a ja som si odbehla do obchodu, vtedy spinkal, ale o chvíľu po mojom odchode sa zobudil a svokre preplakal v náručí takmer celú hodinu ako som bola preč a tretí krát, keď mal 5 týždňov som taktiež odbehla, keď spal na nákupy na cca 2 hoďky a varovala ho zas moja mamina. Inak skutočne vôbec neplače. On sa zobúdza s úsmevom i zaspáva s úsmevom. Keď je v kočíku, či v postieľke, škerí sa ako slniečko na každého kto sa naň pozrie. Môžu ho aj ukradnúť, on je v každom náručí spokojný a vysmiaty (mamám vtedy plakal, lebo bol hladný). Keď ho dám pod ohrádku s hračkami, leží a pozerá na ne aj hodinu, keď ho dám do postieľky, nájde si v nej nejaký objekt a aj hodinu ho sleduje, keď ho dám do lehátka, taktiež pohodička, len sleduje čo sa kde deje, kde behám, čo sa kde mihne a sem tam zvískne aiiiiiiiiiii, haiiiiiiiii alebo ejjjj a samozrejme sa stále usmieva 🙂) Keď sa zobudí, je vždy ticho a len kuká tými modrými kukadlami a aj to nikdy neviem, kedy vstal, lebo pri zobudení nikdy neplače, tak ho vždy chodím pozerať. Svoju nespokojnosť dáva maximálne najavo vrčaním ... vrrrrrrrrrr ... ako tiger a aj potom sa usmeje a keď je hladný, to dáva najavo cmukaním alebo si najnovšie začal cuclať ručičku.
Nie že by som sa sťažovala, že mi ten plač chýba a že chcem mať preplakané dni a noci, to zas nieeeee, ale je mi to také zvláštne, že dieťa neplače ... Doktorka povedala, že mám jednoducho dobré a spokojné dieťa a môžem byť len rada ... ale zas ... netreba sem tam tie slzovody aj prečistiť ???? 🙂))
Mirka

anaxamon
2. sep 2011

@lokilonda ja ti dajako moc neporadim, ale zaujali ma tie slzovody...co viem babatko place so slzami len ked ho nieco boli...inak vzdy place "nasucho" prosto komunikuje placom..a to ze tvoj maly neplace urcite nie je nic zle, ved je to krasne babatko a asik si tak rozumiete ze ti nemusi davat naznamost ze halo mama daj jest 😵 prebal a neviem co vsetko 😀

jop
2. sep 2011

šťastná to žena! 😉

lillah
2. sep 2011

Nic si z toho nerob....ani moj syn vela neplakal.... dokonca ani ked bol hladny....len trosku pomrnkal. A ja som bola rada, ze nevresti ako ostatne deti..... teraz mam 7 mesacnu dcerku a ta o sebe da vediet hned ako sa jej daco nepaci.... 😀

traktor
2. sep 2011

nas matko bol a je taky.., spokojne, kludne dieta, vecne len spal, plakal uplne minimalne..doteraz nevie poriadne plakat..len zahlasi..mama placem 😀 ..len nepocut a nevidiet slzy 😀 😉

zuzzka1
2. sep 2011

smejko krásny

ikka
2. sep 2011

Ahoj, neboj, ono sa to zmeni...tak si to uzivaj, je super, ze je kludny a spokojny. Moja mala dcerka bola tiez do 3 mesiacov ukazkove babatko. Velmi malo plakala, pri obliekani, kupani, stale kludna, vlastne neplakala tiez vobec. Potom sa to zmenilo a teraz je to uz ukazkovy jedosko 😅 Ale tiez moc neplace, skor ma ine druhy prejavu a to vyskanie, vykrikovanie, ma neskutocne silny hlas. Place, ked si ublizi a napr. u dr. je velmi citliva, to sa jej len dotknu a uz place a este akoooo 😀

dlabinecka
2. sep 2011

@anaxamon Nesmysl, moje Eliška od narození pláče namokro 🙂 I ted, když má záchvat vzteku, nebo cokoliv (rozhodně jí nic nebolí), tak z ní slzičky tryskají -každé dítě je jiné....

traktor
2. sep 2011

@ikka nestras 😀 ..nemusi sa to zmenit..u nas ostal matko rovnaky, uplne kludne dieta, este aj obdobie vzdoru nas obislo, ja neviem, ze ho doma mam...napisem, ked pride puberta..urcite sa mi to tam potom zrata 😀

kaia
2. sep 2011

Wauuu, sa mas! My sme do pol roka nepoculi nic ine, iba plac 😝. Hned ako sa maly zobudil az kym nesiel spat len plakal, bolo to naozaj narocne... 😝 😝 😝 Tiez si zelam nase druhe babatko take, ako popisujes 😉

ikka
2. sep 2011

@traktor no jasneee, zas som to tak nemyslela, Lilinka je tiez vcelku kludne dieta, ale vie dat o sebe inak vediet, aj ked stale moc neplace, vie sa naozaj dobre jedovat a to su ine zvuky 😀 my sa tomu vzdoru asi nevyhneme 😉

kamajka
2. sep 2011

boze moj moj maly ziape v jednom kuse od narodenia,uz mam nervy na dranc...............
ale kamaratkina je tiez taka,ani nevie,ze ju ma...ja sa priklanam k vyjadreniu lekarky, ak je maly v poriadku, prospieva ako ma,neries a uzivaj si svoje spokojne dietatko 🙂 (a zaaavidim 😀 )

kamilka22
2. sep 2011

ha a to co nas tu chces na.sr.at! Ale nie neboj zartujem, len si to vaz, ze je taky spokojnucky, ten moj vrieskal ked bol taky malicky tusim vkuse.... Drzim palce, nech to takto vydrzi!

jaa
2. sep 2011

Mě ta první brečela do roka jen 2x a to při očkování.Taky se to tchýni nezdálo normální🙂 bud ráda,že máš pohodové miminko..

evabb35
2. sep 2011

@lokilonda Ale nie, nerob si starosti. Však svokre plakal - takže plakať vie. Ešte je maličký, ešte sa nestihol poriadne ani prejaviť. Všimla som si už na pôrodnici, že sú aj také pokojné deti a ich mamičkám je sveta žiť...ani nevedia, že majú dieťa - lebo to sú tak pokojné, pohodové, bezproblematické deti...to sú aj gény..rodičia s pokojnými povahami mávajú pokojné deti.

iwuskaaa
2. sep 2011

Tak si to užívaj a buď šťastná, že máš také krásne a spokojné bábätko 😉 .
My sme mali kľud s Tomáškom do dvoch mesiacov, jeho tretí a štvrtý mesiac bola hotová katastrofa, niekedy som od zúfalstva plakala s ním 😢 . Plakal v jednom vkuse. Pardon ziapal!
Boli dni, keď som sa nestíhala umyť, najesť, odbehnúť na WC...boli dni, keď boli dve hodiny popoludní a ja som bola stále v pyžame 😖 😀 . Takže buď naozaj rada, že máš také bábo aké máš 😉 .
Možno ti to druhé dieťatko vynahradí 😀 , u nás to tiež tak bolo. Aj keď, neprajem ti to! 🙂

jajina.c
2. sep 2011

Velká gratulace, važ si toho, nevíš, co máš doma za poklad 🙂 . Náš syn vyloženě prořval 95% času ze dne i noci. Byli jsme zoufalí, tralo to 8 měsíců, řval, protože chtěl, nic mu nebylo, no děs, bylo to nejhorší období mého života. Dnes je to už o.k., ale zase dělá problémy se spaním. Přeji, aby Vám to vydrželo a buď šťastná, to se jen tak nevidí - neslyší🙂.

jasekd
2. sep 2011

@lokilonda Krasnej chlapecek, uzivej si to, nebude to vecne 🙂 Muj M. byl taky takovy, ne az tak usmevavy, ale moc neplakal (ale zas tak malo jako tvuj to nebylo), i kdyz mel dost problemu. Bylo to super, akorat byl az takovej pohodar, ze mu fakt stacilo koukat a k nejakemu pohybu ho prinutit bylo horsi, museli jsme ho dost motivovat, aby se treba otocil na brisko, aby lezl... Ted je mu 17 mesicu a stale nechodi, nerikam, ze to souvisi, to vubec nemusi, ale u nas to tak bylo. Coz je pak zas unavne jinak, kdyz ti decko jeste nechodi, je to uz dost neprakticke. Ted mam druhe dite, dcerusku, a ta se po narozeni projevila jako pekna dracice, az jsem se bala, ale sklidnila se taky, pres den je andilek, navecer se meni v dablika a rve a rve a rve, hlady, ale noci mame slusne 🙂

jop
2. sep 2011

@jajina.c to mi něco připomíná - ano, nejhorší období mého života! 😀 U nás to trvalo naštěstí "jen" 3 měsíce a i tak jsem myslela, že se naprosto regulérně zblázním 😉 Takže zakladatelce diskuze nezbývá než závidět!

jajina.c
2. sep 2011

jop: ano, ano. Jsem ráda, že máš stejný názor, já, pokud někde řeknu, že to bylo fakt nejhorší období mého života, koukají na mě všichni blbě, ale pochopí to jen ten, kdo to zažil. Je pravda, že mi ten zážitek zatím " zabrzdil " touhu po druhém mimi, ale doufám, že to za čas přejde🙂. Všichni říkají, že druhé je opak prvního, no snad to nebude stejné, to by mě asi fakt vezli🙂.

jop
2. sep 2011

@jajina.c já myslím, že ta touha po druhém dítěti určitě přijde. Můj syn má 21 měsíců a v posledních dnech sice ještě necítím touhu po druhém dítěti, ale minimálně mě už aspoň přešel ten pocit paniky, že bych si tím nedejbože měla projít znova 😀 To tvoje 8 měsíční trápení určitě vyžaduje delší rekonvalescenci 😉

amadora
2. sep 2011

môj prvý syn bol tiež taký, všetci sa čudovali že také dieťatko ešte nevideli, typ kde ma dáš tam budem 🙂 v noci keď bol hladný som sa zobudila na to že sa mrví v postieľke, žiadny plač. vynahrádza si to teraz, sa smejeme s manželom že ho máme miesto dievčatka, plače a rozľútostí sa za každú blbostičku 🙂

milejdy
3. sep 2011

@jajina.c Také já jsem po první dceři prohlašovala,že druhé ani náhodou. Pro mne to bylo také období histerie,první dítě a stále plakalo a já nevěděla proč a co s ní mám dělat. Začali jsme kolikou,pak od 6.měsíce zoubky a pak se mi budila tak 10-20x za noc,byla jsem jak mrtvola. A teď po letech mám druhé dítko-chlapečka a je to pravý opak. Je také vysmátý,vyhraje si dlouho na dece a také se ani nepodiví,když cestuje z jedné cizí náruče do druhé. Ale začátek byl také krušnější,ale už jsem na to pomalu zapomněla. S tím rozdílem,že na to mělo asi i vliv,že jsem v jeho 2,5měsících prodělala operaci krční ploténky a nesměla jsem ho brát 2měsíce na ruce a ani krmit. S kojením jsem přestala v jeho měsíci,nešlo to dál. Měla jsem šílené bolesti páteře,až se to vystupńovalo v ochrnutí nohou a ruky. Málem jsem skončila na invalidním vozíku a děkuji všem svatým,kteří při mě v tu chvíli stály a vyřešilo se to tak,jak se to vyřešilo! 😉 Ale malý je zlatíčko,smíšek a kulíšek....

sussanah
3. sep 2011

Ano a presne takove bude me druhe ditko, az se konecne vyklube 😀 Prvni byl teda rvoun sileny, prvnich 6m proste projecel.. Ale prezili jsme a jak se zacal vic a vic pohybovat, tim min kricel. Ten uz spis tak nejak pisti a krici jako normalni 2lete ditko, ale zas nam uz pro zmenu zacina pomalu obdobi vzdoru, takze bych si zase mela natrenovat usni bubinky 😀
Mit takove ditko, tak nic neresim a uzivam si bozskeho klidu a opravdove materske dovolene 😎

dena
3. sep 2011

mozes byt len rada 🙂 aj moje obidve deti "nevedeli" plakat, ale zato moj synovec plakaval vkuse a sestra si to pekne pri nom uzila...tak sa tes ze mas take krasne a spokojne babenko 😉

katy1979
3. sep 2011

pridavam sa k zavidiaciam. mame viac ako rok a placu si teda uzijeme az az. mas zdrave babatko len asi nie je o com tak neplace. vsetko zavisi asi od temperamentu a povahy. s radostou ti vsetky trochu placu posleme 😀 ale keby nam tí nasi vreskluni zabudli nebodaj na pol dna plakat zasa by sme riesili ze co sa im stalo. uzivaj si ticho celodenny plac a vreskot vie potrapit nervy az az

martina2001
3. sep 2011

náš syn bol tiež také dieťa, plakal strašne málo, prvý riadny plač bol zhruba v 9mesiaci pri dákom očkovaní. Dcéra plače len keď je hladná, ináč robí presne to čo tvoj malý a má 8týždňov

alenv
3. sep 2011

u nás je to uplně stejné.. takly jsem přemýšlela jestli je to normální.. ale ted vdím, že je.. a nespokojenost dává najevo spíš grrr a hučením nepláče vubec.. jen, dkyž se lekne nebo ho někdo vzbudí

bublinka108
2. sep 2014

@lokilonda ahoj, chcem sa spytat ci je este stale tvoje babatko take pokojne alebo sa to u vas zmenilo?? Moja malicka tiez neplace, ked je hladna tak zacne pistat a vydavat kadejake zvuky v postielke ale plac niee ...

toronto_girl
4. sep 2014

Moje synator tiez vela toho nenaplakal ked bol maly :D... ani v porodnici ked ostatne deticky revali on vobec.. ale teraz? bude mat 2 roky - nieco sa mu nepaci a hned skrivy pusinku a zacne ricat jak pavian :D... takze baby z toho "vyrastie" 🙂

janmik
18. aug 2020

@lokilonda Šťastné to mamy čo nemajú uplakané bábo. Môj sa narodil ako 4,2 kg dieťa a už v pôrodnici keď nám viezli detičky na kojenie som ho poznala podľa plaču. Papkač bol poriadny. Ale mam to šťastie že má pol roka a ešte stále ho dojčim. Je poriadne ťažký váži 10 kg . Mám pocit že plače zasa priveľa. A je veľmi živé dieťa. Ešte aj pri prsníku sa vrtí. Dojčím poležiačky a ešte aj pri prsníku sa otočí na brucho zdvihne hlavu a tak ťahá. Začína sa dvíhať na bruchu zdvihne aj zadok a posúva sa dozadu.buď rada že ti dieťa neplače pokiaľ prospieva myslím že je to normálne je to proste spokojné dieťa.