Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mokrý matrac od slin dieťatka, ako tomu zabrániť?

123kika
28. okt 2012

Ahojte zienky, potrebujem skutocne pomoc. Mam 5mesacne babatko,ktore spi na brusku. Mamicky,ktore maju taketo babatka vedia, ze s tym sa neda nic urobit. Pretoci sa a spi. Ale s tym, ze spi na brusku je madrac uplne zo spodu preslintany a mokry, z coho vznikaju plesne a myslim si, ze z toho ma stale nadchu. Ako zabranit,aby madrac nebol preslintany? Dietatko ma pod hlavickou plienku, pod plachtou sme teraz dali podlozku /ked dieta sa pocikava--moc sa mi to nepaci,lebo sa bojim,ze bude mat z toho vyrazky na tvaricke/. A pod madracom je vlhko. Neny je uplne mokra/monitor dychu/. Dakujem za radu

ava11
28. okt 2012

My máme klasický chránič matraca proti precikaniu, je to taká akoby plachta pogumovaná z jednej strany, na tom normálna plachta a pod hlavou ešte plienka. A nie je problém, matrac je úplne suchý.

madrilena
28. okt 2012

já matraci obracín a z bříška přetáčím, vždy když vím o tom, že se na něj přetočí /je jasné, že to nejde vždy/; ale v zásadě dbáme na to, aby na zádech usnul

bubelko
28. okt 2012

@123kika tiez by som ti odporucila kupit nepremokavu plachtu - taku ako popisuje ava11. je to plachta, akurat ze z jednej strany je pogumovana. mne mladsi tiez takto spal a slintal, ale matrac ostal suchy. a ochrani to matrac este aj ak nahodou bude mat crevnu virozu 😉 aj to mam odskusane 😉

123kika
autor
28. okt 2012

no skusim toto, bala som sa dat pogumovanu plachtu, ze ci sa dietatko neudusi, ked spi na brusku. Je pravda, ze hlavicku ma otocenu na licku/bok/ nie na nose. Dakujem

123kika
autor
28. okt 2012

😀 @bubelko
@ava11 dakujem za radu skusim tu plachtu, dakujem zienky

romcovaklarka
28. okt 2012

@123kika Já mám taky nepromokavé prostěradlo, je to pak úplně bez problémů. Mám ho z www.adema.sk a je zvrchu úplně jako normální látkové prostěradlo, nic na něm nešustí, není z něj gumový pocit.

klincek
28. okt 2012

ahoj, hlavne by som urcite vymenila matrac, ak je v nom raz plesen, uz tam zostane. skus taky, co ma kokosovu vrstvu, tie velmi rychlo schnu. plienku treba dat nahrubo /alebo dve na seba/ a v noci menit aj viackrat. na dalsi den otoc matrac opacne a potom naruby a zas opacne, aby ho oslintaval vzdy na inom mieste, nech stihne preschnut. u nas to fungovalo.
a ak ani to nezaberie, tak ta nepremokava plachta urcite pomoze. tiez sa mi to velmi nepozdavalo kvoli vzdusnosti, ale asi je to vymyslene tak, aby to detom nevadilo, zrejme to prepusta vzduch a nie vlhko, neviem..nastastie sme ju nepotrebovali. ale plienok som sa naprala do roka ako otrok, este aj teraz obcas pouzivame 😒

simca06022011
28. okt 2012

kokosovy matrac ako vravi klincek, nam stacila plienkova osuska. nechala som ju napoly a po bokoch postielky som ju prichytila a na to niekedy tu makkucku tesco plienku. Nikdy sme to nepreslintali. Pogumovanu plachtu som nepouzivala kvoli tomu ze sa na tom babo prehrieva atd. ale teraz ju mame ked je mala chora, takze posluzi dobre🙂

123kika
autor
28. okt 2012

🙂 🙂 Dakujem mile maminky za vase rady, dala som mu zatial nepremokavu podlozku, vzdy ked tam maly nespi, otvorim okno a madrac do vrchu,aby sa vetral...uvidime VELKE dakujem musim to otestovat a vyskusam rady dakujem maminky

euka210
28. okt 2012

nepremokavu plachtu

gabika7706
29. okt 2012

@123kika odporucam plachtu s tencelovou upravou, najdes na stranke, kt. odporucila romcovaklarka, tie gumove velmi dlho schnu, ale tencelove ani nesustia a po vyprati su suche raz-dva 🙂

katkav78
15. dec 2012

Sice uz neskoro ale ja mam takuto skusenost. Pri prevliekani plachty na detskej postielke som si vsimla, ze zo spodu je matrac vlhky a boli na nom cierne flaky - plesen. Nechapala som ako je to mozne. V momente som matrac vyhodila a hned v ten den sme kupili novy. Na druhy den rano som skontrolovala matrac od spodu a zistila som, ze monitor dychu je z vrchu vlhky a tym padom aj matrac. Nakoniec sme zistili ze teraz v zime je v bytoch vlhkejsi vzduch aj vdaka zateplovaniu bytov a cez noc sa v izbe nadycha vlhky vzduch, este aj male dieta produkuje teplo co prechadza cez matrac a ono sa to asi vyzraza na tej monitorovej doske a tym padom je matrac stale vo vlhkom a preto sa robi ta plesen. Len neviem co pomoze, aby sa to vlhko netvorilo. V noci vetrat nemozem.

dominika6
21. jan 2013

ja si myslím že kvalitné nepremokavé podložky na matrac by mali postačovať...ak pretečie cez podložku,je nekvalitná...

zvonilka80
4. apr 2014

já som kúpila malej nepropustný chránič na matrac z PUR membránou (http://www.i-matrace.sk/748---nepropustny-matra...) a všetko je suché.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli