Monitor dychu a falošný poplach. Môže sa to stať?

bobulka34
10. jún 2008

moze byt falosne pipanie pri dietati , ktore uz vazi 9 kg???? Vcera mi pipal monitor dychu a bolo to za posledny mesiac druhy krat. Mala spala len na ten alarm sa zobudila.

deny77
10. jún 2008

no presne taku skusenost mam aj ja......za posledny tyzden 3x a boli to teda riadne soky......chvalabohu deticky boli v pohode, raz pri tom maly sedel v postielke ked som prisla ako splasena do izby a dvakrat sa mala na to zobudila a plakala. prave som sa rozhodla ze dnes monitory odpojime. my vazime asi 11 a 10 kg....
nechapem pricinu, pretoze keby islo o vybijajuce sa baterky tak by to tam malo signalizovat....

l.lara
10. jún 2008

ahojte, ja som sa tiez zobudila na to, ze mi v noci zapipal monitor. baterky su v poriadku. moj pokladik ma 5 mesiacov a 6,5kg. ked bola mensia pipalo to castejsie, zmenili sme nastavenie na mensiu citlivost a prestalo to. hmm..teraz nexapem co to malo byt.. 😒

bobulka34
autor
10. jún 2008

a aky typ mate / my nanny, ked bola malicka pipalo to vtedy 3 x , ale to mala 1,9 kg tak to nebolo cudo, ze to zapipalo. ale teraz po dlhej dobe

lilyk
10. jún 2008

nam sa to stalo 3 krat za noc, asi Nanny nezachytila maleho, on sa uplne otocil na druhu stranu a ta podlozka bola viacej hore, inac neviem prist na iny dovod preco 😉 uz ju nezapinam,budeme mat rok tak dufam ze vsetko bude oki doki 😉

deny77
10. jún 2008

my mame tiez nanny......, vcera som niekde citala, ze ak sa do 8. mesiaca nevyskytnu nejake problemy s dychanim, tak uz monitory nie su take potrebne.......nam to zatial nikdy nepipalo, az teraz posledny tyzden......a obidva co je divne.....

gucz
10. jún 2008

baby nany monitor zachytí celý madrac, ak je umiestnený pod ním. Ale zachytí aj keď má dieťatko dlhšiu pauzu medzi nádychmi. Mojej malej už monitor zachránil život, deviateho decembra asi o tretej v noci prestala dýchať, neprebral ju ani alarm. Až ako som ňou zatriasla a skríkla som na ňu, tak sa nadýchla, je to fakt nechutný pocit, tie sekundy pred tým, už by som to nechcela zažiť. Ja jej ten monitor nechám pokým bude spávať v postieľke, možno aj do troch rokov, veď radšej 10 falošných poplachov, alko neskor ľutovať, že sa prihodila nejaká tragédia

kuky8
10. jún 2008

Nám zatiaľ našťastie nič nepípalo, mám Babysense II. od hi-sense. Nedá sa tam nastaviť intenzita, len pripojenie jednej alebo dvoch platní (od 3-6mes).

gucz - súhlasím, náš malý je nar. v 35 t, aj v pôrodnici som ho mala na monitore... Len občas spí v našej posteli, to ho chodím často kontrolovať ... Ja som mala v pláne tak do roka to tam nechať 😕

kamilecka
10. jún 2008

My mame babysense II. a ziadne falosne poplachy neboli. Jasne ze sa stalo ze som ho vybrala z postielky a za budla vypnut a zacal pipat,ale zeby spal a pipal klop klop klop nie

deina
11. jún 2008

My mame nanny (a maly je tiez predcasne narodeny - v 33tt) a raz sa stalo, ze nam dvakrat zapipal v noci. Ta podlozka pod matracom by sice asi mala zachytit celu postielku, ale vtedy precestoval celu postielku a lezal na opacnom konci ako podlozka - a zacalo to pipat. Prvykrat som hned vyskocila, ze co sa deje, ale maly spal a pekne dychal. Druhykrat takisto dychal. Teraz som dala podlozku inde, vyssie (kedze sa stale posuva hore) a uz nepipa.