Monitor dychu. Máte skúsenosti?

murinka
19. máj 2009

aku mate skusenost s touto vecickou?malicka rada spinka na brusku a bojim sa o nu.mate s tymto dobru skusenost? 🙂

lillie79
19. máj 2009

ja by som tiez rada dostala odpoved. chystam sa kupit matrac do postielky a tam sa ma spytali, ci budem mat aj monitor dychu a teda neviem, ci je to potrebne alebo nie. volakedy teda taketo vecicky neboli.
v predajni mi povedali, ze je to na zaklade rozhodnutia rodicov.
poradite?

ema.nz
19. máj 2009

tak baby tak monitor urcite ANO!!!!je to super vec!!!a ja by som ho zaradila na 1.miesto do povinnej vybavy pre babatko!!!!ale myslim,ze tato tema tu uz niekde je 😉

deina
19. máj 2009

Tu je: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

My sme ho tiez pouzivali, maly je predcasne narodeny, tak je rizikovy - ale asi by sme ho boli kupili aj tak.

tinasc
19. máj 2009

ja sa pridávam k názoru, že monitor dychu je super vec... my sme ho kúpili ešte pred narodením malej, vedeli sme, že ho určite kúpime. Vždy keď malá spinkala, tak som ho zapla a nemusela som sa o ňu báť a kľudne som spala aj ja 🙂

chantall33
19. máj 2009

My máme monitor dychu už doma ale asi ho ani nevyužijeme kedže ja budem asi tehulka večne 😀 🙂

lucaska
19. máj 2009

ja si neviem ani predstavit ze by sme ho nemali..........tiez by som to zaradila na prve miesto vo vybave, ja ked som sa dozvedela ze som tehu, hned sióm hladala kde sa da kupit monitor...........suuuuper vec 😉

lillie
20. máj 2009

takze dalsia investicia ako pozeram. mate aj nejake skusenosti s konkretnou znackou?
mne osobne sa to nezda, ci je to fakt dobra vec. volakedy to nemali a vsetko bolo OK. nie je to tak, ze to doporuci lekar, ak sa zisti hned po porode, ze ma dietatko problem s dychanim? lebo pocula som aj taketo infosky, alebo ked ma nabeh na astmu po rodicoch a podobne...

lebo cenovo to vychadza dost vela podla mna, ked to mam pouzivat par mesiacov ☹

ikke
20. máj 2009

jirib • Dnes o 11:44
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom Nevkladaj kontaktné údaje firiem)
Dhlo sme hladali, kde je mozne kupit monitor na strazenie spanku nasho Janka proti syndromu nahleho umrtia. Nechceli sme nakupovat cez internet a v predajniach s babytovarom boli ceny oproti netu o dost vyssie. Nakoniec sme dostali tip a vysiel:
Monitor dychu sme dostali za prijatelnu cenu v Bratislave vo firme, ktora predava zabezpecovacie zariadenia a zastupuje priamo vyrobcu. Sidli v suterenu takej zlto-sedej budovy.Vratnika sa pytajte na firmu, co zacina na W (nechem pisat cely jej nazov lebo je to vraj zakazane). Davam to sem, lebo casto chodime na tieto stranky a ked sme tu hladali, tak sme nic nenasli. Hadam to niekomu usetri cas pri hladani. Jirko

ali27 • 1d • Dnes o 12:11
my mame monitor uplne zadarmo na pol roka pozicany od jednej zdravotnej poistovne. davali ho "gratis" ak ste si tam poistili dieta. a netusim ako dlho bude este trvat tato "akcia".

ema.nz
20. máj 2009

lillie: lekari nevedia co sposobi syndrom nahleho umrtia!!!!jednoducho babatko dycha nepravidelne a "zabudne" sa nadychnut ☹ ☹ ☹ a ak mas monitor a nezachyti dychanie tak ta upozorni neprijemnym pistanim,ze tvoje dieta nedycha!!!!mne sa to stalo 5x,vyskocila som z postele a potriasla malou...neviem si predstavit co by bolo keby sme ho nemali 😖 ak nechces investovat do kupi noveho,da sa kupit z druhej ruky alebo ti ho mozno niektora tvoja kamaratka pozicia 😉

lucaska
20. máj 2009

lillie, tak tomu ver ze je to dobraa vec.................nam sa nestalo zeby malinky prestal dychat, ale neviem si predstavit ze by nahodou ano a nemali by sme monitor...............ja som mohla kludne v noci spavat a vedela som ze keby nieco hned to zacne hucat............my sme mali nanny a potom este je aj angelcar co si vychvaluju...........................ja si myslim ze clovek v zivote investuje do vela nepotrebnych veci, tak preco by som nekupila nieco , co moze malemu aj zivot zachranit..........tot moj nazor

melany_s
20. máj 2009

ja som rada, že máme monitor nanny, môžem kľudne spať, viem, že malinká je v poriadku

lillie
21. máj 2009

ahojte,
dakujem za rady a infosky.
je potrebne mat monitor vopred este pred narodenim? lebo potom musim mat aj specialny matrac tj. tensi ako napr. tie kokosove... pytam sa, lebo riesim postielku a teda by som mala na to uz teraz mysliet.
vcera som sa inak pytala pediatra a ten povedal, ze mam pockat do porodu a potom sa rozhodnut ci to chcem alebo nie.

tinasc
21. máj 2009

ahojte, my sme mali ten monitor Nanny, bola som rada, že som mohla kľudne spať. Nám sa tiež nestalo, že by malá prestala dýchať, ale bola som aj tak rada, že som nemala žiadne starosti. Inak ja som mala v postielke úplne normálny matrac, ešte dokonca aj starší, lebo my sme mali postieľku požičanú od známych, ktorí už majú velké deti, len treba ten monitor položiť pod matrac na pevnú, plnú podložku, to znamená, že nesmie byť položený na tom rošte pod matracom. My sme to riešili tak, že sme si dali vyrezať tenkú dosku podľa rozmerov postieľky a položili na rošt, potom monitor a na to matrac 🙂

lienka1
22. máj 2009

my mame tiež monitor Nanny a som s nim spokojna a kludnejsie spim 😉 . Falosne poplachy nemame, len raz zo zaciatku, ked bol maly prvu noc doma z nemocnice. Aj ked nie je dietatko predcasne narodene, myslim si, ze do tejto veci sa naozaj oplati investovat, ja naozaj mozem len odporucat. A v sucasnej dome sa da novy kupit nieco cez dve tisic korun.

lienka1
22. máj 2009

lillie my mame kokosovo molitanovy matrac, ale aj ked som maleho davala ked si neodgrgol na hruby velky vankus, monitor v pohode fungoval

deina
22. máj 2009

Lillie, my mame kokosovy matrac, ziadny specialny a pod nim Nanny - kym bol este maly malinky, mavali sme ho hore, takze lezal priamo na nom. Mali sme ho uz pred narodenim, manzel velmi chcel a potom sa nam narodil predcasne, tak sa zisiel (ale nastastie sme mali len zopar falosnych poplachov).

jirib
22. máj 2009

Dhlo sme hladali, kde je mozne kupit monitor NANNY na strazenie spanku nasho Janka proti syndromu nahleho umrtia. Nechceli sme nakupovat cez internet a v predajniach s babytovarom boli ceny oproti netu o dost vyssie. Nakoniec sme dostali tip a vysiel:
Monitor dychu sme dostali za prijatelnu cenu v Bratislave vo firme, ktora predava elektronicke zabezpecovacie zariadenia a zastupuje priamo vyrobcu. Sidli v suterenu takej zlto-sedej budovy blizo Baumaxu na Bajkalskej.Vratnika sa pytajte na firmu, co zacina na W (nechem pisat cely jej nazov lebo je to vraj zakazane). Davam to sem, lebo casto chodime na tieto stranky a ked sme tu hladali, tak sme nic nenasli. Hadam to niekomu usetri cas pri hladani. Jirko