Monitor dychu vyvolal planý poplach. Stalo sa vám to?

luce
20. aug 2006

Ahojte, dnes v noci - uz nad ranom, sa mi stalo, ze sa spustil alarm na monitore dychu. Poriadne som sa nalakala, hned som vyskocila, mala sa mykla a rozplakala - takze nastastie dychala. Monitor dychu sa spusti, ked dieta 20 sekund nedycha. Ale moj muz vravi, ze mohla lezat trochu dalej, kde monitor nemal "dosah". Ibaze to sa mi nezda, kedze celu noc lezala v postielke na tom istom mieste. Uz sa mi to stalo v tu noc, ked sme ju priviezli z nemocnice. Co myslite, tiez sa vam to stalo?

okta
2. feb 2007

erka,anjelik, vdaka, odkaz na nanny mam, len by som to potrebovala rychlo, tak aby som to nemusela objednavat, ale rovno kupit a na to poziciavanie pozriem

sasasx
30. sep 2008

ahojte,

chcela by som sa poradit, mame novy model monitoru Angelcare AC401, no zatial ho vyuzivame len ako babysitter s vysielackou, pretoze pri nastaveni snimania dychu a pohybov mame problem s tym, ze pri kazdom pohybe mierne pipne anjelik. Zatial sa nam nepodarilo oddelit funkciu snimania dychu a pohybov - neviete nahodou pomoct, ako docielit aby nepipol pri kazdom pohybe, ale aby upozornil, ak prestane babo dychat? Mate niekto skusenosti s tymto novym modelom?
diky.

zuza.m
21. jan 2009

kamaratka mala monitor dychu ktory posunula dalej v rodine ktorej sa narodilo dievčetko.po par dnoch mali poplach v noci to samo začalo pištat.mohol to byt plany poplach alebo dievčatko naozaj mohlo prestat dychat.ako zistit čo bolo pričinou???samozrejme išli hned k doktorke ,dala ich do nemocnice na pozorovanie.tam jej povedali že dievčatko je zdrave.pristroj u kamošky fungoval 3,5mes.bez jedneho planeho poplachu.syndr.nahleho umrtia sa stava aj u zdravych deti a ked už nastane ako sa prejavi??

denduska
21. jan 2009

zuzi, aj mne to zacalo raz samo pistat, letela som ako zmyslov zbavena a mala pokojne spala..vtedy mala asi 10 dni. Ono to moze byt aj tym, ze malinke deti su lahucke a niektory nadych moze byt plytsi tak to nezaznamena....
no ten SIDS to je prave o tom ze dieta prestane dychat bez nejakych inych priznakov ak sa to zisti neskoro, tak nie je pomoci...ale ak by si sa rovno pozerala na dieta ktoremú sa zastavil dych tak hned zmodrie, nie ako dospely, deti okamzite zmodreju az do takej slivkovej farby. teraz sa uz asi nezisti co bola pricina ale ak je to novorodeniatko, podla mna to ze je este malinke a lahucke...treba to dat pod plachtu a nie pod matrac...

dankadina
21. jan 2009

Tie plane poplachy sme mali aj my a presne bolo to vtedy ked bola malinka krpata a mala asi 4 kg a spinkala v perinke, tá podložka asi nieje tak citlivá aby zachytila aj lahucké bábo a okrem toho malinké bábatka spinkajú strašne tvrdo a navyše máme ten hrubý kokosový matrac. Teraz už nemáme plané poplachy ale zato samoobsluhu - naša kristinka sa vytiahne o postielku hore a šup nanny si vypne a zapne, ale vybabrali sme s nou nanny sme premiestnili uplne dole až pod mantinel. Ja som si na neho tak zvykla že v noci kludne spim ked sa zobudim hodim ockom ci blika a spim dalej.Len som rozmyslala ze ci sa snim budem vediet rozlucit po roku alebo ho budeme pouzivat dalej...

zuza.m
21. jan 2009

no može byt že je malinka lahučka lebo ma len do 3kg a dali to hned pod madrac.ked sme boli v porodnici tak na tom bola len taka deka prehodena a v tedy to fungovalo asi bez problemov.tak že to asi bol plany poplach lebo mala nebola modra a asi len spala.ale asi ich poriadne vyplašila preto že sa koly pristroju pohadali dve rodiny 😅

varticek
21. jan 2009

My sme planý poplach nikdy nemali, malý mal 2,9kg keď sa narodil takže nízkou váhou by som povedala že by to nemalo byť. Od začiatku sme mali tú dosku pod matracom a spočiatku, keď mal malý ešte reflux, tak som ho ukladala ešte na vankúš, takže bol od toho snímača pomerne ďaleko a aj napriek tomu nijaký poplach.

zuza.m
21. jan 2009

no tak fakt neviem,ja hovorim že skor plany poplach ako keby to nemalo pištat a stalo by sa niečo.no nie???tak dakujem .

erika107
21. jan 2009

no moj maly je predcasne narodeny a monitor dychu mame od kedy sme dosli z porodnice... musim povedat ze je to perfekna vec i ked zopar krat sme tiez mali plany poplach 🙂 ... hee minule sa nam stalo ze nam to zacalo hucat ale maly normalne dychal a potom sme dosli nato ze dosli baterky 🙂 tak sme sa krcovali s manzelom aky sme hlupucky 🙂

denduska
21. jan 2009

novorodenci dychaju strasne nepravidelne, netreba sa hned stresovat. ak dieta nie je modre tak dycha stopercentne ci uz to nanny zaznamena alebo nie 🙂

ikke
8. dec 2009

k_atka • Dnes o 11:47
Ahojte maminky,
dnes do rana sme mali dvakrat falosny polach na monitore dychu, preto vas chcem poprosit o skusenosti ci rady, pretoze nas to dost vystrasilo a nevieme, ci mame ist k lekarke alebo... Mala ma uz skoro 4 kila, takze aj ked mam podlozku pod matracou, zachyti ju to. Monitor nemam novy, je po jednom babatku, ale maminky, ktora mi ho predala, spominala, ze ich to privolalo za cely cas len dvakrat, a to ked ich maly asi len tvrdsie zaspal...
Tak mi, prosim vas, napiste vase skusenosti, vopred dakujem... K.

dorinek • 1d • Dnes o 11:51
Ahojky, nám to taky spouštělo. Je to asi tím, že je mimčo ještě moc lehké. My jsme měli taky kolem 4 kilo. Dali jsme to nad matraci, přes to dvě silnější osušky a je klid. Koukni do starších diskusí, myslím, že už se to tady probíralo 🙂

kutcher • 1d • Dnes o 11:58
Je to o tloustce matrace, rychlosti dychani, poloze ditete, vaze ditete atd atd neboj, to se stava az povyroste bude sice tezsi, ale zase bude hodne cestovat, takze zapipat muze kdykoliv, tak se tak nedes 😉

andykov • 1d • Dnes o 11:59
vyměnit baterky pokud to bylo dvakrát, jsou slabý 😉

k_atka • Dnes o 12:09
Dakujem za rady, ukludnili ste ma... 🙂))

berus222 • 1d • Dnes o 13:41
nasho to nezachytilo ani ked bol tazsi. vymenili sme madrac za tensi a mame klud.

karmelka77
12. júl 2010

my sme mali tiez vcera o 23.00 hod poplach, ale nechapem a ani neviem ci dychal alebo nie, lebo som bola v takom soku ze som ho hned vybrala z postielky a ani neviem co sme s nim robili potom uz ked sme ho polozili na zem otvoril na chvilku ocka, ale spal dalej...je mozne ze tak tvrdo spal az sa spustil monitor?? Maly ma skoro 7 kg. Ani nezaplakal po tom co sme s nim robili a spal dalej...a my samozrejme nie...vie mi niekto poradit? Rano uz bol v pohode...

gabyi
12. júl 2010

Mali sme aj my monitor dychu a vela "planych" poplachov. Bola som vydesena, ze mala mi nedycha, s pediatrickou sme riesili srdiecko a ine veci......no nakoniec po nejakom case sme prisli na to, v com bol problem. Podlozka z monitora sa dava pod matrac a musi byt na ucelenej ploche. My sme mali postielku, kde dno boli vlastne jednoducho povedane rebriny.
Dufam, ze aj niekomu z vas pomoze tato nasa skusenost.

kykymora
13. júl 2010

rozhodli sme sa kupit monitor dychu, ale neviem sa rozhodnut ktorý, nikde na nete nie je moznost porovnat viac znaciek. Celkom sa mi paci angelcare AC301. Máte ho niekto, ake s nim mate skusenosti? Zda sa mi vyhodne ze okrem monitora je to aj elektronicka pestunka, ktoru by sme tiez chceli, takto by sme zabili dve muchy jednou ranou. Len aby bol spolahlivy. A co monitory dychu na plienku? Sú sice mobilne a mozu sa pouzit aj v kociku, ale funguju aj ked sa kocik po ceste natriasa? Nemyslia si vstedy, ze dietatko dycha? Baby pomozte...

suninka
13. júl 2010

Aj my máme monitor dychu a práve bolo tam veľa planých poplachov. Najhoršie to bolo v noci, keď to začalo hulákať, to sme vystrašení skákali k postielke. Malá sa niekedy tiež vystrašene pozerala, čo sa deje, ale niekedy to ani nezaregistrovala a spinkala si ďalej. My máme v postielke dosť hrubý matrac, tak keď sa malá nenadýchla z hlboka ale iba tak povrchne, tak to nezachytilo a potom už bolo monitoru jedno, že dýcha z hlboka, on už to bral ako nedýchanie a spustil sa ten hrozný zvuk. Najskôr sme malú tiež vyťahovali z postielky a sledovali, ale neskôr sme pochopili, že je sú to našťastie plané poplachy, tak už sme ju toľko nestresovali a sledovali sme ju bez toho, aby sme ju museli prebrať.

evina0
14. júl 2010

ja som kupila monitor dychu NANNY a som s nim maximalne spokojna..maly ma uz 6 tyzdnov a zatial sme mali spusetny alarm len raz a to zrovna dnes v noci. hned ako zacalo blikat na cerveno a pipat( este nespustil to strasne hucanie) tak som priskocila a vybrala maleho s postielky a posmykala s nim keby cosi ale len sa zobudil tak ci onak vsetko dobre dopadlo..mne tazko povedat ci to bol a ci nie len plany poplach.
netusim preco niekto vravi ze ma caste plane poplachy..ja nemam take problemy a mam matrac 8 cm s jednej strany je molitan a s druhej kokos a monitor mam polozeny pod nim na doske(nesmie to byt na roste) .mam postielku trosku dalej od postele aby som sa vyhla pripadnemu dotyku mojej ruky v noci lebo je tak citlivy ze ked sa drzim postielky tak to signalizuje ze je vsetko OK a to v postielke nikto nebol.ale len co som postielku pustila do 20 sek je alarm spusteny. takze ja s vlastnej skusenosti mozem odporucit Nanny monitor ychu a kupovala som ho s netu s docsimon.sk tam bol najlacnejsi..je na jednej fotke aj v albume.tolko moja skusenost

suninka
14. júl 2010

My tiež máme NANNY , matrac máme ten istý ako evina0. Iba my ho používame viac ako rok a nie iba pár týždňov.

ani3012
14. júl 2010

ja mám tento:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

malá sa narodila predčasne,keď sme prišli z nemocnice,tak mala 2300 gramov.Monitor používam aj teraz a poplach bol len raz. Dosku mám uloženú pod matracom 8 cm a je na rošte a bez problémov.
Klamem: poplach je skoro každý deň,keď sa mala vyberie a zabudne sa vypnúť 😀 😉

ivanka85
15. júl 2010

aj my mame Nanny a plany poplach sme mali 2x..akurat sme obedovali,len tak som odhodila pribor a bezali sme k malemu, uz to pipalo riadne a nas maly chudacik si zakryval ruckami uska,neprijemny zvuk..

svetluska4
18. aug 2010

kocky, ked mate malinkate babatko tak odporucaj dat nany priamo pod babo a prekrat niecim tenkym napr. zavinovackou a ked babo odrastie tak treba dat pod matrac. Nam sa uz tiez stava plany poplach ale to len vtedy ked sa nas poklad odgulal k boku postielky a nany ho uz nezachytila, teraz ked uz je vacsi tak sa to stava. lebo s vrti v postielke pocas spanku ako vrtula 😀

katkas1
19. aug 2010

my mame nany a alarm sa spusti aj 3x za noc, tak ho neupouzivame a idem ho reklamovat, nusi byt vadny.Matrac je makky, nie je na roste, mala z neho nezlezie, takze musi byt chyba v nom. Ved nie je mozne aby to hulakolo kazde 2 h, pridem si pri tom o zdravy rozum, a vraj pomocka.Pol roka to fungovalo normalne len posledny mesiac mu zasibava, uz som skusila aj baterky vymenit a nic, mala ma skoro 9 kg takze ani v tom to nebude. Bohuzial my mame negativnu skusenost. No horok, ked to zacne hukat, a so strachom bezime do detskej ci nam dieta este zije.

babybloo
19. aug 2010

Ahojte,aj mi sme boli tak ako ti,potom som aj ja reklamovala.Monitor bol zly,vymenili podložku,a odvtedy zase funguje 😀 😀

sabiatko
24. aug 2010

my mame snuzu go a tiez obcas vyvadza. ale to len vtedy, ked si adamko lahne na bok, lebo mu odstava z plienky. davame uz plienku trocha na pevnejsie a tuto noc nepipal 🙂

rainee
26. mar 2011

ahojte my mame babysense, doteraz nikdy neblbol ale dnes nadranom to zacalo hulakat, skoro som zinfarktovala. manzel hned zobral malu na ruky, ta sa chuda uplne vystrasila a zacala revat, neviem co sa stalo asi spala mimo podlozku. 😖

monigue333
12. júl 2011

ahojte, my mame angelcare ac401 a dnes najprv trikrat zaznel za sebou ten prvy signal a potom na treti krat sa spustil aj alarm, hned sme tam pribehli a s malou potriasli, preto som si ani nevsimla, ci dychala alebo nie, ale za pol hodinu opat zaanel vystrazny a ozval sa aj alarm, tiez som s nou zatriasla a stichol. Som teda riadne vyplasena a nerozumiem, ci islo o chybu monitorovania alebo skutocne "zabudla" dychat. Mala ma mesiac, asi 3,8 kg, od zaciatku mame tie dosky pod matracom, tak ako je to v navode a taketo sa nam este nestalo. Moze byt ze tak tvrdo zaspala, navyse spala na boku, ze by to zle snimalo???

krprtka
12. júl 2011

baby, ahojte, aj my máme nany, mali sme planý poplach 5x, keď mal malý cca 6 týždňov, bol to horor, ja som takmer vždy zinfarktovala...malý je narodený v 40tt, 3650g, zdravý...takže sme podložku dali priamo pod neho a na to deku, čiže nie pod matrac a odvtedy sa to už nestalo. Držím palce všetkým, aby poplachy nemali a keď už, nech sú plané.

andrejka1974
12. júl 2011

@monigue333 ahoj nam sa to sem tam stavalo mame ten isty monitor v zadu je koliesko na frekvenciu skus si to nastvit tam my sme to museli menit pretoze zo zaciatku sme museli byt v polohovanom lehatku tak nam to pipalo furt teraz ho pouzivam len ako vysielacku mala ma 2 roky a 9 mesiacov

monigue333
13. júl 2011

@andrejka1974 ahoj, ďakujem za reakciu, no vzadu mame senzitivitu nastavenu na najvyssiu 5-ku, takze by to malo citlivo merat, skusime tam dneska vymenit podlozku, lebo tam mame teraz polystyren a dame tam preglejku, uvidime, ci sa nieco zmeni...dnes som to hovorila aj pediatrovi, hovoril, ze u deti je nepravidelné dýchanie fyziologické (vývinovo podmienené) a vyrastú z toho - je ze vraj prirodzené, že najprv dýchajú zrýchlene a potom na 5 - 6 s maju tzv dyspnoe, kedy nedychaju akoby...ale aj tak sa ten alarm spusta az po 20 s a to je uz trochu moc...on si vsak mysli, ze to bola chyba snimania...no uvidime, ale vyplasena som bola statočne, teraz už stačí, keď ju ide niekto vybrať z postielky a zabudne vypnut monitor, tak mi vybehne tlak na dvesto.... 🙂

andrejka1974
13. júl 2011

@monigue333 to poznam ujmna bol ten strach ovela vacsi a monitor som mala pri poslednych 3 detoch pri starsej dcerke a synovi som ho nemala urobila som vtedy asi chybu ale to nechcem rozoberat ale monitor je super vec a niekedy zachrani aj zivot aj mojmu synovi zachranil ked mal 6 mesiacov ja som tu citlivost menila casto najprv koli lehatku to nam pipalo furt v poslednej dobe som tam mala asi uz zly kontakt tak som ho uz malej ani nedavala mam to uz ako vysielacku

monigue333
14. júl 2011

@andrejka1974 ahoj, tak dnes sa spustil opäť ten prvý výstražný signál, ale naštastie som bola pri malej a videla, že dýcha, len prestal blikať ten signalizátor pohybu a dychu a za chvílu to píplo. Takto sa to stalo 3 x, kým som malú nepremiestnila o kúsok ďalej. Som z toho dosť prekvapená, samozrejme rada, že to bol len planý poplach, ale tiež v šoku, že to je také nespoľahlivé, pričom je to nové a stálo nás to 154 eur... (teda svokru, ktorá to však kupovala v Nemecku, kde žije, tak to nevieme ani reklamovať...) Neviem, čo si mám o tom myslieť, vymenili sme tam aj tú podložku, dali preglejku, takže to prilieha ešte lepšie, ale aj tak to falošne signalizovalo...