Používame cookies. Viac informácií tu. OK
rainbow82
9. júl 2019

@gigihadid neboj,tak to má byť 😀.My sme si tým tiež prešli.Vcera sme mali posledné ako 1,5 ročný do ručičky

gabulienka623
9. júl 2019

Áno, má byť po mesiaci

gigihadid
autor
9. júl 2019

@gabulienka623 to vazne? Neockuje sa na 3 mesiace a potom 6 mesiacov?

gigihadid
autor
9. júl 2019

@rainbow82 och my este len na druhe ideme.Neockuje sa na 3 a potom 6 mesiacov?

prevenar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selest
9. júl 2019

My sme 1x ockovali v 1 mesiaci, druhe v druhom a tretie v tretom. Vsetko v poriadku. Zije v zahranici..

sisa_s
10. júl 2019

@prevenar ozval sa Hlavny odbornik pre imunologiu a vakcinaciu na Slovensku...staci si pozriet tvoj profil a viem, co si zac... Take nezmyselne neoverene fakty zdielat...sa stavim, ze absolutne ani netusis , co su to za ochorenia, ktore si tak nadherne vypisal...

marianita3008
10. júl 2019

@gigihadid hexa+pneumokoky? Podla toho,co ja viem,rozostup by mal byt 2 mesiace.

lindusss2016
10. júl 2019

@sisa_s s detmi chvalabohu zlu skusenost nemam. Ale nam po ockovani skoro zomrel pes. A viem, ze to bolo sposobene ockovanim na 100000%, lebo veterinar nas predom upozornil na taku reakciu, ale vraj sa to stane tak jednemu z 1000, tak nas bol ten jeden. Doobeda zaockovany, poobede spavy, vecer lezal na mne schuleny, zrazu zdvihol hlavu a opuchnuty cumak. Zacali mu opuchat dychacie cesty, hrozilo zadusenie. Tak sme sadli do auta a sli na pohotovost, kym sme dosli, cela hlava spuchnuta, dr zhodnotil, ze alergicka reakcia po ockovani, dal mu lieky a poslal nas domov, ze to bude ok, ze s nim mam ostat chvilu vonku v zime kvoli tomu opuchu, ze to splasne. Tak som ho v noci v januari vencila, zrazu si zacal hlavu nekontrolovatelne suchat o chodnik, vzala som ho dnu a on vyzeral, akoby ho dobodal roj vciel a potom uz to islo velmi rychlo. Kym sme sa opat dostali na pohotovost - cesta trvala pol hod, pes puchol z minuty na minutu stale viac, chrcal, lapal po dychu, oci mu nebolo vobec vidno, hlava sa mu dvojnasobne zvacsila!!! Myslela som, ze tam ani nestihneme prist. Tam ho napichali kadecim, dali mu studene obklady a sedeli sme tam do rana do 5, kym aspon trosku odpuchne. Nezelam zazit nikomu. Kazdy veterinar priznal, ze to bolo z ockovania, nikto nezastieral. A predstav si, nie je alergik, normalne ho uz x krat postipala vcela a nic, dokonca raz aj do nosa, bala som sa, ci nezacne puchnut a vobec... takze len verte tomu, ze ockovanie je neskodne. Ja neverim, nestalo sa to niekomu z dosluchu, stalo sa to mne, vtedy clovek viac pochopi...

lindusss2016
10. júl 2019

@gigihadid rozostup je 6 - 10 tyzdnov. Na tvojom mieste by som to oddialovala co najviac, dr ta nemoze donutit, ze mas ockovat vtedy...

henikav
10. júl 2019

@sisa_s vsetkym nam je jasne ze prevenar vo svojom okoli ma vsetkych ochrnutych po ockovani, ako kamaratkyn syn tak aj pes. Vieme kam to smeruje, pozname ....

rainbow82
10. júl 2019

To sa pýtate na očkovania psa či detí vlastne?Lebo sa to tu totiž akosi pomiesalo 🤔

lindusss2016
10. júl 2019

@henikav tymto komentom si sa hlupo vysmiala vsetkym mamam, ktorych deti po ockovani utrpeli vazne NU alebo nebodaj aj zomreli 😥 skus si precitat pribeh Simonky, ktora po ockovani bojovala o zivot...

yanni
10. júl 2019

@gigihadid Ty davas ockovat a ani si sa poriadne neinformovala? Hexa sa occupe mesiac po mesiaci, len posledna davka minimalne po pol roku. cim väcsi odstup, tym lepsie. A ked uz davas ockovat, tak nechaj dieta trosku podrast, nech organizmus vyzreje.

bibistec
10. júl 2019

V prvom rade si precitaj pribalovy letak k vakcine ktorou sa ma ockovat tam by si mala najst info ked uz ta lekarka poriadne neinformuje. Predpokladam ze ani pribalovy letak ti nedala. Vies aspon nazov vakciny? Vsetky pribalove letaky su na internete. Je to minimum co mozes urobit.

petulda333
10. júl 2019

@lindusss2016 vobec to nebol vysmech mamickam! Ale iba prevenarovi. Ja napr nastastie nepoznam nikoho kto by nal NU po ockovani,no urcite to nevylucujem ze sa to stat nemoze. No prevenar asi nikoho zdraveho ani nepozna. Osobne ludom ako je on,ci uz fanatik dk ockovania ci fanatik za neockovanie,neverim. Lebo to s tym prehanaju

gabulienka623
10. júl 2019

@gigihadid no áno, pokiaľ ti dáva obe naraz (myslím že je to hexa a pneumokoky) Nám nikdy nedávala tieto dve naraz, ale rozdelila po mesiaci. Niektoré dr dávajú obe v jednej vakcíne a vtedy samozrejme je ďalšie očkovanie neskôr. Ak ju volajú po mesiaci, pravdepodobne im to tiež rozdelila

ptmt1011
10. júl 2019

@prevenar k tomu o hluchnutiu. Bola aj časť v Simpsons ,kde chceli dať Bárta očkovať a on nechcel. Utekal pred nimi. No nakoniec nasilu ho xaockovali a on prestal počuť na nejaký čas.

ptmt1011
10. júl 2019

@gigihadid a ty si nastuduj čo najviac o očkovaní. Je veľa odbornej literatúry.

candii
10. júl 2019

3, 6 a 9m, 15m , 6r, 11r - takto očkuje naša dr

lindusss2016
10. júl 2019

@petulda333 no ja som prevenarov komentar pochopila tak, ze to skopiroval z nejakych diskusii, nie ze su to pribehy jeho kamaratov.
Ja zial mam kamosku, ktorej dcera mala po mmr dost silne NU, nastastie sa z toho ako tak vylizala, ale ostali jej vsetky mozne potravinove alergie...ona by ti napisala o tom, ako dva roky po ockovani stravili vkuse po lekaroch a nemocniciach, ked mala uplne stratila imunitu. Ma to aj v papieroch, ze to je z ocko, takze ziadne domienky, ked uz to aj lekari priznali...

petulda333
10. júl 2019

@lindusss2016 ja nikde netvrdim,ze nu po ockovani byt nemoze. Verim,ze su aj take pripady. No co som citala jeho komenty tak on na vsetko ti najde nejaky pribeh,skusenost a pod

jonnie
10. júl 2019

Ty si rodic...ak sa ti to nezda-oddial. Lekar sa nebude trapit s dietatom...keby aj neziaduci ucinok... za mna uz ockovanie nikdy. A to som bola za....a nik mi nevyhovori opak. Pozri aj na youtube videa k neziad.ucinkom... Hlupa som...keby som to skor...nikdy dieta nedam ockovat... proti moru sa neockuje a nikde nie je napisane, ze z tych chorob ziadnu nedostane, hoci proti nej zaockovane.

lindusss2016
10. júl 2019

@petulda333 no tak asi preto, ze sa uz dlho pohybuje v komunite ludi, ktori s tym maju skusenosti. Verim, ze takych pribehov pozna vela. Ja moc nesledujem, co sa komu stalo. Mam tuto jednu dobru kamosku, ktora to zazila a tu na mk som sa dozvedela o Simonke, ktora dostala rakovinu po ockovani 😥 myslim, ze to tu pisala jej babka

slavuska1506
10. júl 2019

@gigihadid mne sa to zdá skoro taký silný chemický koktejl tak maličkému bábu. Nehľadiac na to, že ja nedám očkovať vôbec.

lindusss2016
10. júl 2019

@jonnie mali ste nejake NU?

petulda333
10. júl 2019

@lindusss2016 ja jemu proste neverim. Mozno prave preto ako vzdy vytahujd na vsetko zle veci. Takisto som ale neverila aj tej co ockovanie obhajovala a tvrdila,ze nikdy sa nic zle stat nemoze. Pre mna su to 2 extremy a namna mali opacny efekt.

lindusss2016
10. júl 2019

@petulda333 ale ved jasne, kazdy ma pravo si utvorit svoj nazor. Ja som len reagovala na to, ze podla mna to on nemyslel tak, ze sa to stalo jeho kamaratom, ale ze proste skopiroval text...

gigihadid
autor
10. júl 2019

@lindusss2016 len teraz nie su horucavy tak preto lekarka chcela....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli