Môže byť strach príčinou, že nemôžem otehotnieť?

misiak21
31. okt 2011

Ahojte som tu nová a chcem sa Vás spýtať chceme s manželom bábo a už sa pokúšame 10 mesiacov a nič. Ja mám neustále z niečoho strach je toto môžný dôvod, že nemôžem ostať tehotná alebo nemôže to byť v tom.

madamebutterfly
31. okt 2011

Moze a nemusi ja som sa tiez bala ze nebudem moct otehotniet lebo som bola liecena na hormony pol roka a otehotnela som do dvoch mesiacov. Daj vsetkemu cas a nemysli len na to ako byt oplodnena skus si najst nejaku cinnost co ta zamestna aby si na to vkuse nemyslela.

anjelicek26
31. okt 2011

@misiak21 - ono je skoda vyplakavat a trapit sa, treba s tym nieco robit. Väcsina zien si neuvedomuje, ze pred tym, nez sa vobec zacnu pokusat o babatko, by si mali dat spravit zakladne vysetrenia u lekara, ci su zdrave - stery na chlamydie, mykoplazmy, ureoplazmu, ine pohlavne choroby, zobrat krv na zrazanlivost, vysetrit stitnu zlazu, prolaktin, pozriet maternicu na zrasty, zly tvar, otocenie, vajecniky, pomerat si cyklus pomocou bazalnej teploty, proste zistit, ci je vsetko tak, ako ma byt.

Lebo potom sa ti stane presne toto, snazis sa mesiace a uvazujes, bojis sa, co to moze byt. Lenze ono to presne - moze byt hocico. Aj uplna kravina. Najhorsie je, ze ty sa potom mesiace snazis a otehotniet vlastne nemozes. A casto staci medikacia a zrazu to funguje.

A inak neplodna nie je len zena, ale problem zo spermiami moze mat aj muz.

Strach a psychicke rozpolozenie urcite na telo vplyva, ale nemyslim, ze az do takej miery.

edmi
31. okt 2011

ahoj aj ja sa snazim uz 10 mesiacov,ale ja som uz tehotna bola len sa to skoncilo potratom a teraz sa pokusame znova ale nedari sa nam tak som si zacala robyt ovu testy a myslela som ze nemam ovulaciu ale dneska sa potvrdil opak mam ju a dnes sa snazime a vo stvrtok mam ist doktorovi zaniest spermiogram a uvidime co podnikneme dalej drzim palce a tiez so myslim ze je to psychyka

stanca22
4. nov 2011

Ahojky, môj názor je, že keď sa bojíš je to psychikou a tou najčastejšie ovplivníš dej v Tvojom tele, môže byť aj nemusí byť na vine, že nemôžte zatiaľ mať bábätko ... My sa snažíme 2 roky a pól s mm a každý mi vraví, že to je mojou psychikou, že sa stále trápim kvôli neplodnosti ale doky mi povedal, že môže to byť aj tým podnecované ale skôr je to tým, že nemám ovuláciu, tak sa teraz liečím a dávam do kopy! Netreba sa vzdávať ale ísť k správnemu dokymu a liečiť sa! 😉

martina2001
4. nov 2011

psychika robí veľa

radlinka
4. nov 2011

Strach, neistota a stale myslenie na to, ze chcete dieta. Nechajte situaciu volne bezat, nemysliet nato, ale treba si najskor usporiadat myslienky, odburat sa psychicky co je velmi tazke, lebo sa snazite a nedari sa tak, ako by ste chceli. Potrebujete si najst svoje konicky, alebo si kupte zvieratko (psika/macku), kt. zamestna vasu mysel . 🙂 Poznam partnerov co si aj adoptovali dietatko, ale to je uz na dlhsie.... snad sa vsetko podari 😉 Drzim palec 🙂

pingu1
4. nov 2011

nie nadarmo sa hovori, ze strach je najhorsi nepriatel.....

petruci6
4. nov 2011

moze,ale nemusi, dr sami tvrdia,ze snazit sa o babo je normalne po 1 rok,potom uz robia vysetrenia,ci nie je niekde zdrav problem,my osobne sme sa snazili 2 roky a sme uplne zdravy

katka3012
4. nov 2011

psychyka je psychyka ☹

renin
4. nov 2011

Môže to byť,aj ja čím som sa viac snažila a myslela na to,tak tým to bolo horšie.Druhý krát som otehotnela úplne nečakane.Môže byť niekedy príčinou aj mykóza,alebo kadečo iné.

hradnapani
4. nov 2011

toto je zo stranky vnimavetehotenstvo.sk:
Ivana KÖnigsmarková v knihe Hovory s porodní bábou od Jany Doležalovej:

„Pokiaľ chceme otehotnieť, potom ihneď, a najradšej v termíne, ktorý sme si vybrali. Lenže príroda nekoná podľa našich predstáv, v prírode má všetko svoj čas…a stým je potrebné sa zmieriť…Pre otehotnenie sú dôležitejšie ako čokoľvek iné psychická pohoda a schopnosť dopriať udalostiam voľný priebeh…Všetkým ženám, ktoré nemôžu otehotnieť, odporúčam v prvom rade psychoterapiu a až potom čokoľvek iné…“
myslim, ze to stoji za uvahu...

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre