Môže dvojmesačné bábätko spávať na brušku?

vesi
25. jún 2007

Moja kamarátka má 2 mesačného syna, ktorý je zvyknutý spať na brušku. Známi, vrátane mňa jej povedali, že je to nebezpečné. Býva na Východnom slovensku, kde zdravotníctvo nielen podľa mňa za veľa nestojí.Ona volala tam u nich 3 pediatrom a tí jej povedali, že to nevadí.My chodíme k pediatričke do BA a ja mám info. nielen od nej, že táto poloha u tak malého bába je nevhodná.Ja viem tak, že na brušku môže spať až keď sa dokáže samo pretočiť.
Moje obe deti spávali na boku a čo Vaše?
Prosím Vás o Vaše názory a skúsenosti. ďakujem 🙂

anjelik1212
11. apr 2013

@pacica aaa nas druhy drobec to iste, boom to vyhovuje viac

anjelik1212
11. apr 2013

@pacica aaa nas druhy drobec to iste, obom to vyhovuje viac

miruska548
28. feb 2015

Ja davam moju malu spavat raz na jeden potom na druhy bok parkrat som skusila aj na rovno ale zatia lliba v kociariku v postielke ani koliske nie.

yw
18. okt 2022

Ahojte dievcata, vidim ze to je uz starsia tema ale snad mi niektora odpoviete..tym z vas, ktorym deticky spavali od narodenia prevazne na brusku- nevsimli ste si neskor nejake deformity na ich nozickach? Lebo vraj z tohto hladiska, je to pre spravny vyvoj klbikov a chodidiel nevhodna poloha...moj mladsi syncek tiez od 2 mesiaca spinka len na brusku, rovnako mal nabeh na koliky a tymto sa pekne skludnil a vyspinkal..a teraz inak nevie ani spat..ale vsimla som si ze nechtiky na nohach sa mu zacali deformovat, tak som z toho nejak znervoznela..