Môže ísť dieťa do autosedačky až od 2 mesiacov?

psyxooo
3. apr 2007

Pocula som, ze deti mozu ist do autosedacky az od 2 mesiacov? Je to pravda? Mam totiz uz kupenu autosedacku od 0+ (Babydesign Dumbo), urcite budem potrebovat ist autom uz aj v prvych mesiacoch, no a kocik nemam s vyberatelnou vanickou.

mimma
3. apr 2007

My sme malú vozili od narodenia "vo vajíčku", dalo sa to dať aj do ležatejšej polohy, bola som spokojná. Určite je to bezpečné, staršiu sme vozili v kočíkovej vaničke a veru, to asi dobre nebolo, odtiaľ by asi vyletela, keby čosi, ale chvalabohu sa nám nič také nestalo. Kde si to počula? Ja o tom neviem.

lenus
3. apr 2007

my mame sedacku s vystuzou pre uplne malinkate babatka. maleho v nej vozime uz davno, tak neviem. zvlada to tam dobre, hned zaspi, ked ho do nej dame. na dlhej ceste sme ale este neboli, len tak po meste.

zuzula
3. apr 2007

Jasne ze od narodenia...tu v UK ta ani z nemocnice nepustia ak nemas autosedacku...jednoznacne je to najbezpecnejsi sposob prepravy babatka.
V prvych mesiacoch by tam babatko nemalo byt dlhsiu dobu, lebo ma spinkat na rovnom povrchu, ale to sa vacinou mysli ze ked mas sedacku pripnutu na kociku...ked budes cestovat autom, tak ju urcite vzdy pouzi 🙂

psyxooo
autor
3. apr 2007

ja tam mam tiez vystuz, tak som myslela, ze je to v pohode, hovorili mi to kolegyne

bellasandra
3. apr 2007

Ahoj, jasné , ja som malu nosila tiez hned, s tou výstuzovu je to v pohode 🙂

hanka274
3. apr 2007

psyxoo, tak kolegyne asi nemaju bejby, alebo.....neviem.
Je to blbost, samozrejme od narodenia sa pouziva. V aute ako pisala zuzula, je to najbezpecnejsi sposob prepravy baby. Ziadne drzanie v ruke, alebo vanicky s pasom, to nepomoze....
Alebo kolegyne mysleli, ze od 2 mesiacov sa deti mozu vozit v autosedacke ked ich maminy vezmu na "nakupy" do centier. Samozrejme je to straasne ked vidim maminu s malinkatym novonarodenym babom ako sa premava po poluse, ci auparku a pod. a male chuda skrcene v autosedacke.....
Autosedacku do auta vzdy, vanicku na vsetko ostatne, sportak po 6-mesiacov(zavisi od velkosti baba).
My uz tu prvu sedacku budeme musiet vymenit, hladam v BA obchod, kde by som kupila sedacku pre rocne dieta a viac, teda tu velkost po 0+, ale ktora sa upne proti smeru jazdy. Pocula som, ze uz zacinaju vyrabat vsetci vyrobcovia len take, je to ovela bezpecnejsie, dokonca aj pre vacsie deti.....
Neviete o nejakom v BA?

bluff
3. apr 2007

psyxoo a ako budes niest babo z nemocnice? v aute v rukach???

cat
3. apr 2007

hanka popozeraj si www.mojshop.sk , v kategorii dojčenský tovar je množstvo autosedačiek a ak xceš vidieť osobne, sklad majú na Košickej. A dobrý výber je i na Rajskej tam v obchode na rohu.. My sme malému už ako 9 mesačnému museli kúpiť väčšiu sedačku..

hanka274
3. apr 2007

na kosickej v predajni "pre deti" ?
A Rajsku myslis oproti VUB? vchod z Dunajskej?

cat
3. apr 2007

psyxoo neviem kto ti také niečo povedal ale je to hlúposť, ja si neviem predstaviť voziť dieťa bez sedačky, zvlášť také malé 😲 neni to tak dávno čo nám jeden cvok skoro spôsobil búračku a muž tak dupol na brzdu že keby mimi nebol v sedačke, preletí nám cez predné sklo. A si predstav že v takejto situácii držíš na rukách 1-2 mesačné dieťa 😒

cat
3. apr 2007

hani, ano ta Rajska oproti VUB a tá Košická to sme našli cez ten mojshop.sk ako ich sklad,vieš ja si musím vždy všetko osobne popozerať, nemám odvahu kupovať cez net a zvlášť ak ide o tak dôležitú vec ako je autosedačka..

nici
3. apr 2007

psyxoo,
urcite od narodenia. my sme mali tiez autosedacku - skrupinku zaobstaranu uz pocat mojho tehu a ked sme si zhanali pediatricku, tak som sa jej medzi otazkami spytala aj na toto, ze ako si mame maleho odniest z porodnice a bez vahania a dokocna prikazom mi odpovedala, ze urcite v autosedacke. ze su robene presne pre vekove kategorie deti a nemusime sa bat tych povier o deformovani chrbtice a podobne.

hanka274
3. apr 2007

to aj ja osobne.
Na Rajskej ma "ohuril" "mily" predavac, ktory mi povedal na moj kocik, ze je to smejd -PP. A to asi teda nie, tak som sa otocila a odisla, doslovne. Predavajuci je vraj aj majitel.
A na kosickej som bola davno, mile ochotne predavacky, ale sedacku som vtedy nepozerala, tak pozriem teraz, dik...

tilly
3. apr 2007

hanka, skús ten mojshop, ten je na autosedačky fakt dobrý... a na rajskej predávajú gessleiny a myslia si, že PP sú šmejdy...
to je ich názor, podľa mňa PP na nemecké značky nemajú (osobná skúsenosť), ale že je to šmejd by som určite nepovedala 😉

jasné, že do vajíčka má ísť bábo hneď, najlepšie hneď z pôrodnice, ako tu už bolo uvedené, sú krajiny, kde ťa nepustia z pôrodnice bez dieťaťa pripútaného v autosedačke...

hanka274
4. apr 2007

iba pre zaujimavost, ako to v tych krajinach kontroluju? idu so mnou do auta? alebo ocino pride na oddel. s autosedackou? D.

psyxooo
autor
4. apr 2007

dik za odpovede,
kolegyne maju male deti, im to vraveli lekarky, tak ma to prekvapilo

tilly
4. apr 2007

podľa toho, čo som pochopila, otecko príde so sedačkou pre dieťa, na novorodeneckom ho naloží do sedačky, pripúta a tak ho pustia...

digysa
26. feb 2008

hahah 😀 😀 😀 😀 aka blba otazka....ze odkedy dieta do autosedacky....tak ked cestujete vlakom a autobusom, tak aj nikdy....
Ale inak od prvej minuty, kedy dieta vyjde z nemocnice 🙂

domeenika
26. feb 2008

podla mna je tam babatko take pokrcene.. iste je nevyhnutnost ked babo cestuje,aby bolo v autosedacke ale je (aspon pre moje) dost utrpujuce ked je tam poskladane...mame aj tu vlozku pre male baby, ale tu sme hned vybrali lebo moja tam bola moc nabita.. a bude mat 3 mesiace a mozem povedat ze ta autosedacka (maxi cosi cabrio) jej bude uz mala.. a to pisu do pol roka.. zas niesme nejaky velky..

sarfy
26. feb 2008

domeenika, aj my sa v autosedacke dost trapime, mame uz 3m a 3 tyzdne a chicco sedacka vraj do 13 kg je nam pomaly mala.. a to mame len 8 kg. a ked ju do nej dam, tak je to na hysak na 40 min.. takze ja autom radsej nikam nechodim, neviem sa uz dockat ked bude sediet a kupime jej sedacku na sedenie a dufam, ze potom uz aj dakam vyrazim..

domeenika
26. feb 2008

inak aj ja sa uz tesim kedy bude mala sedkat.. nech prehodim sportiak a bude pokoj,.. lebo u nas je problem aj davat malu do vanicky.. mozno je to aj tym ze je zima.. place tak strasne ze sa bojim aby sa mi nahodou nezasla.. a to moja placka len vtedy ked je hladna a samozrejme ked davame capicu..

hellosona
26. feb 2008

nas maly sa v autosedacke citi super... tiez hned z porodnice sme ho tam supli a vzdy krasne zaspinka... niekedy si ho tam aj pocas dna supnem a jemu sa to paci...
a v brusku bolo ovela vaiac pokrcenejsie...
mna by skor zaujimalo, ako dlho tam moze zostat? 😕

bihan
26. feb 2008

Domeenika, ja mám tú istú sedačku, 8,5 kilové mimčo a spokojne ju do polroka (a pravdepodobne aj dlhšie) budeme používať 😉

A myslím, že k tejto otázke sa už fakt netreba vyjadrovať - ako povedala Digysa - pri ceste vlakom asi nikdy, pri ceste autom od narodenia

domeenika
26. feb 2008

bihan asi to je dost individualne.. ja mam skoro 3 mesacne baby, ma skoro 6kg ale myslim ze ked bude mat pol roka tak sa tam jednoducho nedostane.. a to som si myslela ze ju budem vozit na kociari ked bude teplucko

bihan
26. feb 2008

neboj, budeš...keď bude teplo, nebudeš ju tak obliekať 😉

digysa
26. feb 2008

hellosona: na dobre vyvynutie chrbtice ho tam davaj co najmenej...deti by do tych 3 mesiacov mali vacsinu casu stravit vystrete....Aj mojmu sa pacilo v sedacke a obcas, ked som nemala moznost, tak som ho napr. na navsteve nechala v nej sediet, ale ked nebol v aute, tak sa nervozne mrvil...

domeenika: my mame sice inu sedacku (peg-perego pre novorodencov) a tiez vravia, ze do 6 mesiacov. Ja som tiez vsetky podlozky musela dat prec, lebo sa mi tam zdal byt ako sardinka a my sme ho dali do vacsej uz v 4-och mesiacoch.

alami
26. feb 2008

Čo sa týka sedenia v autosedačke - pýtala som sa primárky z novorodeneckého, či je to v poriadku, alebo, či ho mám hneď po ceste vyberať, povedala, že sedačka je pre dieťa bezpečná aj na sedenie, že nemá proti nej nič, a že ešte aj odporúča detičky tam dávať sedkať aj doma, kvôli refluxu.Že na chrbticu vôbec neškodí.
Ale mne to pre novorodenca prišlo, že mu je tam hlavička taká zalomená.
Ale nedávno bolo v TV, ak ste počuli, že vraj je v sedačke vyššie riziko náhleho úmrtia mnovorodencou, keďže sú brušné svali stiahnuté, tak že ich treba po jazde hneď vybrať.
Ja malého nechávam sedieť v sedačke aj doma od malinka. Je tam spokojný, vidí na mňa...

digysa
26. feb 2008

alami: tak si predstav...tebe lekarka tak, mne zase inak...ale som rada, ze sa chrbtici nemoze nic stat, ja totiz auto pouzivam viac krat denne, takze moje deti sedia a budu sediet v aute pomerne dost casto...este mam aj kolisku, ktore su tiez robene na sposob sedacky a tam som ja davala maleho a jedna sestricka mi povedala, ze to je zle....ale ja som mala taky pokoj,ked bol maly v koliske... 😵 😵

alami
26. feb 2008

digysa - tú kolísku ti závidím ☹ Ja som ju stráášne chcela, ale stála okolo 5000 a to je pre mňa primoc drahý špás.
Ja chodím autom tiež niekoľkokrát denne - od narodenia, preto som sa na to aj pýtala, aby som bola spokojná.
A viete, čo som ja včera spravila. Malého som si dala so sedačkou do auta, potom som išla zapnúť do sedačky staršieho syna a letíííím na aute dole kopcom, zákruty, predbieham... A potom zistím, že som sedačku s malým zabudla pripútať 😢 Skoro ma vystrelo, ešte že to držalo aj bez pásov 😅

lula5
26. feb 2008

alami, autosedacka je nebezpecna ked v nej nechas dieta spat mimo auta - syndrom nahleho umrtia, nie ked je dieta hore (to mi ale dojde trochu nepohodlna poloha pre babatko).