Moze ist dieťa s teplotou von?

nikcabb
4. aug 2018

Ahojte mamicky. Vo stvrtok sme boli ockovat a dnes v noci mal maly teplotu 38,5 po odcitani a teraz sme mu merali a ma znovu 38,1 po odcitani. Myslite ze mozme vybehnut von? Ci radsej dnes zostat doma? Alwbo mu mozem dat nurofen a ked klesne mozme von? Vzdy mi ockovanie zvladal v pohode, teplotu nikdy nemal len trosku zvysenu...tak neviem ci ostat doma. Vdaka😉

petra199099
4. aug 2018

@nikcabb podla mna nie kym ma taku vysoku teplotu vibehne mu zasa teplota ja nechodim von ak ka dcerka teplotu v takotomto teple urcite nie

nikcabb
autor
4. aug 2018

@petra199099 dakujem, no este mi zacal aj hnackovat, dnes radsej ostaneme doma.

povuma
4. aug 2018

Ja by som radšej nešla, záleží aj kam a na ako dlho.

Ak ho chces len pokocikovat, aby si pospal v tieni, tak možno zrána alebo po tej šiestej...a len niekde blízko domu a mimo slnka.
Na nejaké výlety a pod.urcite nie...

povuma
4. aug 2018

@nikcabb to môže mať aj nejakú virózu, z očkovania by bola teplota hneď vo štvrtok

nikcabb
autor
4. aug 2018

@povuma no on mi v kociku uz vobec nespava :-/

nikcabb
autor
4. aug 2018

@povuma dr povedala ze do 48 h sa moze prejavit :-/

kika6956
4. aug 2018

My sme mali po ockovani tiez az na druhy den rano. My sme mali stastie,lebo som dala Nurofen auz od vtedy bola uplne v pohode. V tychto horucavach je aj tak dobre ist len rano alebo vecer von

montemotherone
4. aug 2018

@nikcabb keď má niekto zvýšenú teplotu, až horúčku, je to znak toho, že organizmus s niečím bojuje. Je to vždy určitá záťaž, takže je dobre ak ho odbremeníme od ostatnej záťaže. Samozrejme k tomu patrí fyzická aktivita, vonkajšie prostredie so všetkými cudzorodými baktériami, ale napríklad aj ťažké jedlo, alkohol... Strava, teplota prostredia, aj výkon by mali ísť na optimum až minimum. Takže umelé dočasné zníženie teploty, ešte neznamená, že proces liečby a "boja organizmu" sa skončil. Potom hrozí to "prechodenie" choroby, ktoré sa často deje u dospelých a neskôr ich to dostihne v oveľa závažnejších ochoreniach 😕

nikcabb
autor
4. aug 2018

@montemotherone dnes to necham tak kedze uz aj hnackuje... chodime kazdy den tak hadam 1 den doma nas nezabije... :-/

janulka2811
4. aug 2018

Urcite NIE !!

alobalka
4. aug 2018

Ani ja by som veru nešla. ..

kikina84
4. aug 2018

@nikcabb no my sme boli vonku aj s teplotou..ale ja mam hyperaktivne dieta,pokial sama nepovie ze je unavena co povedala asi len 2x v zivote,tak my zial musime..ona aj ked mala 40 horucky tak mi behala po chodbe na pohotovosti..co uz iny by lezal niekde 😁..ale samozrejme niekde v tieni ,vodu pit..aktivity na urovni nejake..Pokial ale von ist nemusite,samozrejme radsej zostat doma...

siska53
4. aug 2018

@nikcabb ostat doma!!!! My to robime tak,ze ak uz nie je teplota,tak az na druhy den sa ide von. Prosto nie hned ako nenameriam,ale este den pockame. A robime to tak doteraz,hoci su uz trosku vacsi,starsi ma 8r.

1aduliatko1
4. aug 2018

v tomto teple by som nešla, telo sa ešte viacej nahreje ☹

montemotherone
4. aug 2018

@nikcabb v týchto horúčavách vám veru nič neujde. Už vydržte

iwesska
4. aug 2018

S teplotou sa nechodi von v ziadnom pocasi. Treba pockat aspon 24hod.odkedy sa teplota ustali na normale.

zuzikak
4. aug 2018

Suhlasim s @iwesska. Az po 24 hod. od klesnutia teploty by si mala ist von. Ak je teplota = akekolvek pocasie, tak ostante doma. Treba to ten den-dva vydrzat. Inak pokial bude do 37 von ist mozte. S vyssou uz radsej neriskovat.

nikcabb
autor
4. aug 2018

No baby kedze sa mu zvysovala dostal sirup a zaspinkal tak uvidime... ale nie nepojdem naozaj to nejdem riskovat. Dakujem Vam 🙂

mircalla
4. aug 2018

@nikcabb A naco? Dieta ked ma cez 38 tak mu asi najlepsie nie je. Do tejto horucavy? Ja teda chodim von aj ked mame nejaky kasel, ale bez teploty

nerko
4. aug 2018

Mne odporucila lekarka ist von, ked je dieta 24 hodin bez teploty.

laila22
4. aug 2018

Choď ty do takej horúčavy trošku vybehnúť,ked budeš mať 38... Trošku súdnosti by nezaškodilo...
@nikcabb

xxxkatka
4. aug 2018

Ja nechapem naco tak tlacis na pilu, ze musi ist von. Aj keby tyzden dva nesiel svet sa nezruti...Pojdes, ked sa bude citit lepsie. Mna keby niekto nutil s teplotou 38 ist von pohryziem ho 😀

jankali
4. aug 2018

To nemusí byť priorita, že chodiť každý deň von. Aj keby dieťa nemalo teplotu, v týchto horúčavách nemusí ísť von aj pár dní. A 38 teplota je podľa mňa taký závažný stav, že počítať dnes-zajtra by sa nemalo. Veď aj dospelý, ktorý je PN alebo žiak, vypísaný zo školy nejde von pár dní (týždeň).

miku1
4. aug 2018

@nikcabb Urcite by som von nesla pokial su teploty. Ta horucava tomu tiez neprida.

nikcabb
autor
4. aug 2018

Baby skor som to myslela tak ze ked mu klesne... ale nie neboli sme nastastie mame velky balkon v byte ta aspon na vzduch sme vysli... teplotu uz nema len hnacku... hnacka moze byt tiez z ockovania? Pil dost dnes len mu papat nechutilo :-/

bocianka123
4. aug 2018

no v niektorých prípadoch sa pobyt vonku počas hoirúčok no iba nakrátko ... odporúča, ako terapia - namiesto studeného zábalu , čo však v týchto dňoch nehrozíííííí ani náhodou 😀 ...