Môže spinkať bábo vonku v mraze? Neublíži mu to?

zdenka821
19. dec 2007

Mám 7mes.synčeka a dávam ho spať do kočiara von. Snažíme sa dodržiavať spánkový režim a keď ho nechám spinkať doma v izbe, po polhodine sa pravidelne prebudil a už viac nezaspal. Keď ho dám von, spí vkuse. Lenže ráno o 9.30h je ešte poriadna kosa a spinká 1.5h, chcela by som vedieť, či mu to nemože nejako ublížiť...

alena22
21. dec 2007

dalli no to by ma zaujimalo preco nie do jedneho roka ked je pod -5 to som este nepocula ani nikde nevidela 😕

martinadt
21. dec 2007

to som ešte ani ja nepočula že pod -5 by sa nemalo chodiť 😨

kamajka
21. dec 2007

čaute, mne sa malá narodila v dec.2003 a sestrička nám povedala že do -10 možeme kludne chodiť vonku, nie na dlho, ale normálne sa može. Aj sme chodili.
A na čo dávate pod fusak deku? 😕 Ved fusak je preto fusak aby neprepustil zimu - ale ani teplo. Sa mi to zdá trocha čudné, veď fusaky majú zo zadnej strany také futro, teda aspon ten náš (no síce má už 20 rokov a vtedy sa iné fusaky vyrábali asi ako teraz.. alebo sa mylim?)
Ja som dávala fusak a do fusaka deku. Myslím že to je lepšia varianta ako deku pod fusak alebo deku na fusak. 😅
A myslím, že ráno o pol deviatej sa bábu nič nestane, pokial bude v teplučku. Čerstvý vzduch robí deťom dobre, aj sa im lepšie vonku spinká, tiež mám kamošku ktorá ako babatienko od narodenia spavala na balkone. 🙂

kamajka
21. dec 2007

myslím že to bolo do -15 a nie do -10......... Teraz vraví manžel 🙂
a sekla som sa nie o pol deviatej ale o pol desiatej 😀
ale ja som chodievala minulý rok s malým každé rano o pol osmej vonku - lebo sme každe rano šlapali do školky s malou a vždy sme ostali vonku ked maly zaspal

kamilecka
21. dec 2007

My ked ideme von a vonku je tak -4,tak ma na sebe poncusky,zatepletene nohvaice,bodycko s dlhym rukavom,svetrik a hrubu vetrovku s kapucnou a na hlave baranicu 😀 a v kociku lezi vo fusaku na nozkach este ma tenku deku a este polstrovany nezatepletny nanoznik,ak vonku fuka tak davam este prsiplast.Ak bude -10 budem ho obliekat do zimneho overalu.Ak uz bude viac ako - 10 von nepojdeme,ak ano tak len na 10-20 minut

Teraz sme von 1hod a pol 😉

dalli
22. dec 2007

do mínus 5, mi odporúčala lekárka a aj v časopisoch som to tak čítala , a dôvod? je to čosi s dýchaním, presne nepamätám, majú tie dýchacie cesty ešte kratšie či čo a vzduch sa im dostatočne nemôže otepliť a tak to môže byť pre nich nebezpečné...asi tak nejak

monikazv
22. dec 2007

Dalli ma pravdu aj nas na to upozornovali ze radsej neriskovat.

julia225
22. dec 2007

mne sa mala narodila v oktobri 05 bola treskuca zima, kazdy den dva X na hodinu som s nou isla aj ked bolo -20!!! sme z liptova... a je tu zdrava a krasna 🙂 podla mna sa nemoze stat nic... 😎

maca793
22. dec 2007

ja by som ho vonka spávať nedávala, alebo len vtedy, keby som sa prechádzala kočíkom, ale to by muselo byť dieťatko oblečené a dobre pozakrývané, aby neochorelo.

masinka
22. dec 2007

Nelka sa narodila minuly rok 4 decembra, na zaciatku sme samozrejme otuzovali po troske, ale od cca 1,5 mesiaca som ju v pohode dala spat na balkon a potiahla aj 4 hodiny. mavala oblecene body s dlhym rukavom, frote dupky, na tom fleecovy alebo taky chlpaty overal s kapuckou, tenku ciapku a rukavicky a bola v kozusinovom fusaku (s naozajstnou ovcou vlnou, v tom som spavala este ja). naspodu kocika bola este deka a ked bola uplne strasna kosa tak som ju este prikryla spanielskou dekou. ked bolo moc sychravo, tak som ju nechavala v kuchyni s otvorenymi balkonovymi dverami, ale to sa potom zobudila rychlejsie

nevidim rozdiel medzi tym ci ju pritom drncam alebo je zaparkovana, akurat ze na balkone bola v zavetri a keby som s nou isla von, tak tam x hodin mrznem aj ja a jej by zbytocne fukalo do kocika

myslim ze jej to neublizilo - chora este nebola, len raz chytila taku dvojdnovu virozku - teploty 39, ale sopliky alebo nieco podobne nastastie nepozname ....tuk,tuk

sharlott
11. jan 2008

ahojky, aj moja mala spinka vonku na terase. Je zababusena a taha 5 hodin v kuse. Kazdy den. Je to jedno ake pocasie. Ked prsi, alebo snezi je pod parazolom. Spinka ako dudok. V nutry nevie spinkat. A vecer v spalni musi byt poriadne vyvetrane a chladnejsie inac nevie zaspinkat. Podla mna im to pomaha ten cerstvy vzduch.