Môže spinkať bábo vonku v mraze? Neublíži mu to?

zdenka821
19. dec 2007

Mám 7mes.synčeka a dávam ho spať do kočiara von. Snažíme sa dodržiavať spánkový režim a keď ho nechám spinkať doma v izbe, po polhodine sa pravidelne prebudil a už viac nezaspal. Keď ho dám von, spí vkuse. Lenže ráno o 9.30h je ešte poriadna kosa a spinká 1.5h, chcela by som vedieť, či mu to nemože nejako ublížiť...

vlastulka
19. dec 2007

Nám lekárka povedala, že môže, samozrejme nie dlho, musí byť vhodne oblečené (nie zas veľmi, o niečo teplejšie ako my), hlavne pod sebou musí mať bábätko teplé vrstvy (ja mám deku a potom je vo fusaku).

zdenka821
autor
19. dec 2007

Ja mám v kočiari tiež deku, fusak, a do fusaku ho obliekam do hrubej kombinézky, na fusak pripnem kryt z kočiara.

adkag
19. dec 2007

vlastulka tak to som nevedela ze aj pod sebou musi mat tak teplo,ja mam len fusak,tak dam este aj tu deku.a tiez som sa pytala sestricky kolko moze byt maly vonku a vravela ze kolko je zvyknuty. nas maly tiez moc vnutri nepospi a vonku potiahne aj 3 hodinky, takze ho davam hlavne cez obed.

tatiana
19. dec 2007

Baby, moja sestra spavala na balkone casto a je taka zdrava ako repa 🙂
asi jej to otuzovanie pomohlo.
A to boli zimy ked cez den bolo -10 😉

nathalie111
19. dec 2007

nam v porodnici hovorili,ze by babatka nemali byt vonku ked je chladnejsie ako -5 stupnov...

vlastulka
19. dec 2007

adkag: Aj som to dakde čítala, že ked bábätko spí, nemá žiaden pohyb, tak hlavne od spodu kočiara je najviac zima, tak by mohlo prechladnúť. Tak je lepšie mať naspodu kočiara viac vrstiev.

nathalie: tak to by sme museli byť potom takmer celú zimu zatvorené vnútri

ada78
19. dec 2007

nas krpec spava vonku denne cca 3 hodiny. a niekedy aj viac. aj teraz je tam. 😎
od zaciatku tak byva, tak si myslim, ze si postupne zvykal, ako sa ochladzovalo.
tiez to mame ako zdenka. vnutri sa mi po pol hodinke - hodinke zobudi a vonku si krasne pospi (oddychne). a svokra mi vravela, ze moj muz (narodeny v novembri) spaval celu zimu vonku a doteraz je otuzilec. 😉

medvedik21
19. dec 2007

ahojte ja riesim ten isty problem....takze uz mame za sebou jednu chripku...zapal stredneho ucha a teras soplime....bohuzial ja sa jednoducho vonkajsieho spanku nevzdam....potom je nervozny...v noci ties nepospi tk co si ma matka vybrat?

susik77
19. dec 2007

ahojte, aj verca mi spi vonku ako zarezana 😎 tiez to nechapem-ja by som viac spala zase v totalnom horku 😎 v takej kose by som asi nezaspala 😎
niekedy mi pripada, akokeby bola z toho mrazu hybernovana 😀 😎
ale tiez je zdravucka 😉

aktak
19. dec 2007

presne, do -5

tilly
19. dec 2007

baby, môj malý spával vonku vždy a ešte stále spí len vonku cez obed, a to pred dvomi rokmi, keď mal tak cca. 4 mesiace bolo aj -10 vonku, to už bol extrém a dávala som ho do garáže, tam som mu nechala bránu otvorenú tak do polky a tam ťahal tiež...

len nezabudnite na krém a poriadne pozakrývať, aj zo spodu 😉
inak mám tiež radšej zimu pri spaní

trixi
19. dec 2007

Nas Matko spava kazdy den vonku cca 2-3 hod za kazdeho pocasia, ci prsi, snezi alebo mrzne. Doma by tolko nespal. A vonku spi, ze ho chodim pozerat. Teraz pri mrazoch som aj ja som dala na spodok kocika hrubu deku (pouzivaju ju horolezci 😉 ) a nas dedo kupil nejaky dobry fusak testovany do velkych mrazov. Na to dam deku (dnes som isla kupit hrubsiu, mali sme len tenku flisovu) a kryt z kocika. Maleho neobliekam velmi - teplacky, hrubsie ponozky, teplejsie body a bundicku a hrubu ciapku.

junovka
19. dec 2007

pokial viem, tak noborodenec nesmie byt vonku ked uz je -5, ale take 7 mesacne do -10 moze.Mojej dcerke Nelke to nevadi, spi jak dudok 😉 aj, ked je pravda, ze este poriadne kosy neboli

shela
19. dec 2007

Nathalie...aj nam to vraveli ze ked je viac ako -5 tak babatko nema spinkat vonku..My byvame na juhu Svedska hned pri vode. Takze ked je tu -5 to mam pocit ako keby bolo -15...

seki
19. dec 2007

My tiez dobre spime vonku a teraz ked na primrzlo vie potiahnut aj od 9 do 14 😎 Inak uz nevojde do kocikovej tasky, tak am pod sebou deku obleceny je v hrubej kombizneze a v nej ma ale iba pancusky a dlhorukavove body. prikryty je dekou a krytom s kocika. Nech je tam akokolvek dlho a vyberam ho je teplucky tak nemoze prechladnut. 😎 😎

neroriso
19. dec 2007

ahojte podla mna ano moja sestra ma 7mesacnu dcerku a ta stale spi vonku 🙂 pretoze inak cez den nezaspi

gabika11
21. dec 2007

ahojte, tak ja davam Kajku spinkat tiez vonku na terasu, lebo mi dnu spi maximalne pol hodku. Spi este vo vanicke, v ktorom je fusak a mala ma oblecenu kombinezu. 🙂

gabika11
21. dec 2007

Tak spinka tak 2-3 hodky doobedu a poobede

dalli
21. dec 2007

seki, to ho tak dlho necháš bez jedla a pitia? v noci to hej , ale cez deň by som sa bála 😒

dadulka19
21. dec 2007

ja dávam mimčo tiež na balkon 🙂 ,aj teraz tam spinká.Ale ona spinkáva tak maximálne jednu hodku.To staršia dcéra mi spávala na balkone pravidelne 2 hod doobeda,2 poobede.

lenadka
21. dec 2007

myslim tiez ze moze pokial je zvyknute a vhodne oblecene. Kamoske inak dieta ani nespavalo-mala rada zimu, vonku schrupla aj 3 hodiny dnu pol hodku a bola mrzuta. A dieta mala zdrave ako repa 😉 Moja spavala vonku cca hodinu, hodinu a pol v zime na prechadzke a v lete tiez vzdy doobedny spanok a spala lepsie ako vnutri. Ked je na kociariku aj ten kryt, je to chranene, aj si nadycha, ja som vzdy citila ako s nej sala teplucko. Ked ochladne nostek-sup ho rychlo dnu 😉

cistko
21. dec 2007

My mame 3 mesiace a tiez "problem" ze pokial spime vonku tak vyspinka tak pekne spinka 3 hodinky doobedu a 2 poobede. Doteraz som ho davala do kociara v perinke /obleceny v body a pancuchach/a zabaleneho do deky, ked vysli teploty na -5 tak som mu dala do perinky aj teplacky a svetrik na body a este aj do fusaku, dve ciapocky ale budil sa cely spoteny, takze som ho prestala tak naobliekavat do perinky. No ale dnes rano mame -10!!!!! Myslela som ze do tej 11-tehj ako je zvyknuty ist spinkat von to bude lepsie ale nevyzera, takze pokial ma len 3 mesiace ho von nemam dat????? 😨 Co budeme robit celu zimu, ved u nas su take tepltoy skoro stale 😲

vanila
21. dec 2007

Ahojte! inak aj moj maly rad spava vonku ale o to je to horsie ze sa otaca zboku na bok a ked sa mu to nedari v kociku lebo je tam naobliekany tak sa zobudi a uz je po spanku. tak ho donesem zvonku a musim ho vizliect a polozit na postel aby sa moho rozvalovat.

padix
21. dec 2007

cistko, podla mna zima nemoze byt problem, ak je dietatko zvyknute a dostatocne oblecene. Len ho daj pekne von, nech sa na cerstvom vzduchu dobre vyspinka.
Nas Risko spava vonku od narodenia (akurat ked bolo +38C v lete, vtedy sme uz nemohli ist von). Ma to rad, cez den spava len vonku a neodradilo ma zatial ziadne pocasie (sneh, dazd, vietor, mraz).

dalli
21. dec 2007

dieťa do jedného roka by nemalo spať vonku keď je pod mínus 5.

jahodka11
21. dec 2007

my sme dnes boli v poradni a pani doktorka nam povedala, ze pokial sme zvyknuti a maly pekne spinka, mozeme byt vonku 🙂 chodime von tak na 2 hodiny, dlhsie aj tak ja nevydrzim, lebo je zima 🙂

padix
21. dec 2007

dalli, a nevies nahodou, aky je dovod? Samozrejme by som nechcela malemu uskodit, ale zatial som nepocula nejaky dobry argument, preco deti nemozu spat vonku, ked je pod minus 5.

dadulik75
21. dec 2007

no my sme vonku kazdy den ale skor tak okolo 11 - 14 hod v tom case sa to pohybuje povedala by som ze vteda je tam tak akurat a malej ked je vo fusaku a prikryta dekou v kombinezke a zakryta nie je zima ani ked mrzne a fuci ....chrbatik mava horuci a taktiez cele telicko takze my von ano len ked leje nie

martinadt
21. dec 2007

ahojte my chodievame normálne vonku s malou a tiež dokáže v kočiariku spinkať lepšie
v kočíku máme dečku fusak malá je v kombinézke a ešte aj dečkou prikrytá a aj vrchný kryt z kočiara, dokonca kamarátka mi vravela že treba s detičkami chodiť aj do zimy aby sa im vylepšovala imunita 🙂

alena22
21. dec 2007

ja mam fusak v nom deku na spod adko je v kombinezke deka na nom a vrch fusaku a ked ho vyberiem je teplucky a neni spoteny a haja aj 3-4 hodinky a doma tak 20 minut cize som spokojna a on zrejme tiez len som pocula od sestricky ze je nebezpecne po obchoch a von a zas dnu a von ze to by mohol ostat chory skorej ako ked som napriklad 4 hodky vonku 🙂 a potom mame doma krasne ruzove licka 😀