Môže úzkosť a stres v tehotenstve poškodiť mozog bábatka?

gigihadid
25. mar 2019
Aký máte na to názor ??Môže v tehotenstve veľký stres a úzkosť poškodiť nejako dieťatko?
daandra
25. mar 2019
Neverím, pretože som tehotenstvo preplakala každý večer mala mať strašne vývojové vady, razstep chrbta a životu nezlučiteľný obličku, fakt som bola zúfalá a mala je smejko, vždy dobre naladená, má 21 mesiacov a krásne rozpráva vety..takže za mňa nie🙂
simsalabim
25. mar 2019
@gigihadid nemyslim si to, v case, ked som bola tehotna s druhou dcerou, sa v nasej rodine stala velka tragedia, ktora ma velmi zasiahla. Dcera sa narodila zdrava a bola velmi pokojne, usmievave, stebotave babatko, ktore niekedy aj 3 dni nazaplakalo. Pri prvej dcere som mala bezproblemove, spokojne tehotenstvo a ta bola riadna certica, uvrestana avecne nespokojna.
myfka
25. mar 2019
Tiež nemyslím, že stres negatívne ovplyvní zdravý vývoj bábätka. Podľa mňa ale môže mať vplyv na predčasný pôrod alebo prirodzený potrat - moja skúsenosť.
renatka100
25. mar 2019
@gigihadid mne umrela mamina a rodina ma opustila v najhorsom. Plakala som kazdy den a brala kila magnezia. Maly je krasny, zdravy a usmievavy od narodenia. Je to moje krasne slniecko.
deti95060810
25. mar 2019
ja súhlasím...ako tehotná som plakávala často....dieťa potom veľmi veľa plakalo, najmä pred zaspávaním...riešila som to s pediatrom, aj sa ma opýtala či som v tehu často neplakala....podľa nej to spolu súviselo....nemala som dôvod jej neveriť...
whatever1
25. mar 2019
@gigihadid Skus homeopatika, v lekarni by ti mohli poradit ake na uzkost. Mozno ti pomozu.
uzanka16
25. mar 2019
Tiež si nemyslím že ma to vplyv,pri oboch tehu veľa stresu, úzkosť strašná, plač a obe deti v pohode aj keď sa narodili vôbec neplakavali,plakali ak hladné,pokakane alebo ak bruško bolelo.
pipina5
Včera o 16:28
Na vyvoj dietatka ani nie, ale na povahove crty, a reakcie na zatazove stresove situacie vramci zivota aj ano.
andromedea
Včera o 16:39
Ahoj, tak som si nasla nejake zahranicne vedecke clanky na temu stres v tehotenstve. Vraj kratkodobe a chronicke stresove situacie by dietatku nemali nijako uskodit, pri dlhodobom strese je vraj sanca, ze dieťa bude napriklad viac plakavat a bat sa. A este ze sa taketo babatka sa rodia s nizsou vahou a pred terminom (statistika).
Dlhodoby stres ale skor skodi mamickam, kedze ako vieme znizuje imunitu a moze sposobit aj zapal.
Ja mam uzkostlivejsiu povahu a mala si to bohuzial cele odziva so mnou, ale vahu ma OK a takisto sme 39tt. Takze po fyzickej stranke sa nebojime. Ale ako na tom budeme behavioralne a kognitivne sa holt dozvieme az neskor. Radsej nech ma povahu po otcovi 😃
aceris
Včera o 16:44
@andromedea suhlasim...tiez som citala, ze radsej aby bola mamicka v depresii uz pred tehu a cely cas tehu, ako pocas dostat...ja som prezila tazke momenty pocas tehu, trapenie, obrovsky stres....dieta mam umrncane, upistane, prve mesiace doslova prereval...navyse ma atopicky ekzem :/
nikamo33
Včera o 17:30
Jedna studia sa venovala tehotnym zenam ktore na dlhe dni uviazli doma bez energii pocas snehovej burky a nasledne zaznamenali u deti nizsie IQ
kittykat22
Včera o 17:35
@gigihadid moja kamarátka si spravila druhé bejby so ženatým chlapom. Keď bola tehotná tak sa hádala so svojím ex s ktorým už dieťa mala, ženáč nechcel povedať doma, že čaká dieťa s milenkou, nemala peniaze a nevedela čo s ňou bude. A narodila sa jej Vilma - najpohodovejšie dieťa aké som kedy stretla.

Na rozdiel u nás, chcené dieťa, manžel pohodák, ja som tiež bola v pohode, všetko pripravené a malý sa narodil nepokojný zlostný vrešťan. Kričal, nespal do 3 rokov. Človek by si myslel, že som celé tehotenstvo v bani bosá kopala uhlie.
mandinka
Včera o 17:48
Ked som čakala dcéru, hned v úvode tehotenstva , skončil môj syn vo veľmi zlom stave v nemocnici. v podstate umieral. každý deň počas troch mesiacov som pri ňom presedela v plači. synak sa z toho zázračne dostal, len sa nám vrátil domov ležiaci. následné mesiace náročná starostlivosťo neho. dcéra je zdravá, mimoriadne fyzicky zdatná a šikovná, aj po rozumovej stránke inteligentná, bystrá, rýchlo sa učí. ale pravda je, že obzvlášť prvý pol rok života preplakala, a doteraz je veľmi ľahko rozdrážditeľná , citlivá a uplakaná. pripisujem to práve tomu
maaaria3
Včera o 17:58
@gigihadid Ja som si tým prešla, bola som veľmi, veľmi úzkostná, stále som plakala, mala som strach zo všetkého, bolo to najtažšie obdobie, výčitky, že ublížim babatku ešte aj týmto, nielen okolitými nástrahami... lieky som odmietla, porod bol síce komplikovaný... ale teraz tu sedí 8 ročný syn a musím povedať, že je jedným z najšikovnejších detí.... vďaka Bohu... nikdy nevieme, ako čo zaposobí....
abbey1
Včera o 19:21
Nie, nemusíš mať strach. Ja som v tehotenstve prežívala to najhoršie obdobie, aké si len matka dokáže predstaviť.Neskutocne psychické a fyzické vypätie. Dcéra je dnes krásna, inteligentná, vzdelaná mladá žena.
zuzinapipina
Včera o 19:27
@gigihadid nemyslim si tiež, ja som mala tiež depresivne tehotenstvo, priateľ ma opustil, nechal ma na ulici v zahraničí v podstate, plakala som každý deň, sice mi hrozil predcasny pôrod, potom som sa uvedomila, ukludnila a a nakoniec som prenasala. A maly je krasny, zdravy, šikovný, múdry 😍😍😍
andromedea
Včera o 19:33
Jasne, kaslime na to, co zistili vyskumy, ked 10 mamiciek na MD napise, ze PODLA NICH to nie je pravda, tak sa mozes stresovat od rana do vecera 😂
andraska
Včera o 19:41
Ano cela tehotnost bola velmi stredujuca, nielen koli samotnemu babatku , lebo nam vychadzali zle testy a neustale ma strasili ,ze dietz bude postuhnute, tiez sme prezivali v rodine tragicke obdobie co mi nepomshalo k pohode.Dieta sa narodilo cisarskym ,tiez za dramatickych okolnosti.,po narodeni bol 4dni bezo mna a celkovo bol placlivy , hlavne noci preplakal , ked podrastol maval nocne besy , ktore si nepamatal , pocikaval sa nam dost dlho, byva neuroricky, zle znasa stres, potom je vybusny nezvlada emocie xle atd , za mba si myslim ze to malo vplyv
abbey1
Včera o 19:51
@andromedea A čo si myslíš, že tie výskumy prebiehajú ako?
pipina5
Včera o 20:18
Ja som mala tehotenstvo rizikove celu dobu. Aj som si polezala dost v nemocnici, doktory mi nadavali a hovorili ze zomrem a dieta to urcite- a to aj v Nitre a aj v Novych Zamkoch. Tam som na vzdycharni dopovana co tri hodiny liekmi lezala az kym si jednu noc tak ako aj ine predtym nezmysleli,ze mi idu robit cisarsky. O pol noci doslova na 1.11. Som na revers odisla domov. Mesiac a pol som opatrne lezala doma a pak v Nitre - tiez skor ako slubili - cisarsky. Zive sme obe a Petronelka je uzasna. Antibiotika ziadne a u doktorky koli chorobke bola iba raz...aj to ked este bola mala. Tu stresy boli urcite ale robila som vsetko preto aby som sa nimi vobec nezaoberala a silno dufala. Vedela som, ze moje pocity by mali na nu vplyv. A od narodenia vravia ze je silna osobnost. 🙂 Vsetko sa da, pohlad a pristup k problemom je len a len v nasej hlave- nech sa deje co sa deje.
andromedea
Včera o 20:56
@abbey1 nerozumiem
katarina4141
Dnes o 08:38
Paradox ale stretavam sa skor s tym ze ked zena ma narocne tehotenstvo.
Napr. stres, depresie, placliva, ustrachana...dieta sa narodi a je usmievave.
Poznam vela matiek co mi fo potvrdilo a musim sa k nim pridat. Narocne tehotenstvo. Uplakana, zuriva, nervozna...a moj laskačik je nadherny smejko.
laurikamia
Dnes o 08:52
Prve vsetko ok rozpravat zacal v 8mesaci sikovny vo vsetkom druhe tehotenstvo tetania lexaurin som uzivala narodil sa nam syn vsetko je ok zdravy az na to ze ma 4roky a zacina rozpravat az teraz 😞 urcite to ma nieco spolocne stym

Tu začni písať odpoveď...

Odošli