Môžem dávať na striedačku Nutrilon a Babylove?

ivaankaa
12. aug 2014

Moze sa davat nutrilon a babylove sucacne babatku na striedacku bez toho aby som musela nutrilon uplne prestat davat ? Chcela by som vyskusat aj babylove vraj ze je lepsie mliecko a mam pocit, ze s nutrilonu maleho boli brusko a vracia z neho . Nekojim ho a maly ma mesiac. Mate s tym skusenosti ? Mozu sa tak striedat mliecka, ze kazde druhe alebo tretie papkanie by som mu dala babylove?

stanislavao
12. aug 2014

@ivaankaa @ivaankaa nie. nemaju sa mlieka takto miesat. mozete zmenit mlieko, ak nesadne, mozete sa vratit alebo vybrat ine. ale davat 2 sucasne nie. babylove mne syn nechcel pit, ked si zvykol na nutrilon.

maribell
12. aug 2014

@ivaankaa my sme v pohode miesali .. kupovali sme podla ceny .. vacsinou hipp a sem tam sunar

afrika
12. aug 2014

nieje dobré striedať mliečka... UM je ťažké na žalúdok. ak ste už našli mliečko, ktoré vám vyhovuje, tak to radšej nemeňte ale tešte sa 🙂 🙂
@ivaankaa

bianca
12. aug 2014

nie.Kazdy pediater povie nie.Nedoporucuje sa menit mlieka vobec a jediny dovod na zmenu je len ten ze mlieko dietatu nesadne

ivaankaa
autor
12. aug 2014

Dakujem .. este mu zatial budem davat nutrilon uvidim co bude a ked sa nezmeni a bude dalej vracat a nafukovat ho z neho tak vyskusam babylove .. nevedela som ze sa da potom naspat vratit k predchadzajucemu mliecku .. nevadi ze ma len mesiac a vymenim mu mlieko?

ikula2
12. aug 2014

vo vyssom veku ano ale este je maly tak nie ako pisu baby

afrika
12. aug 2014

@ivaankaa každú zmenu mliečka som konzultovala s dr

ivaankaa
autor
12. aug 2014

Detska doktorka urcite nebude nadsena ked jej poviem ze chcem zmenit mlieko

ivaankaa
autor
12. aug 2014

@maribell dietatku nebolo nic, ked ste to striedali?

afrika
12. aug 2014

@ivaankaa ak je dôvod na zmenu (opodstatnený), tak nebude proti 🙂

maribell
12. aug 2014

@ivaankaa keby problemy mame tak nestriedame 🙂 .. malemu sadli a chutili obydve mliecka .. nebolievalo ho brusko ani nic ine 🙂 u nas sa doktorka nepyta aku znacku mlieka davame (podla mna jej do toho nic nieje) ja som iba povedala ked som kojila ze materske a ked som prestala kojit ze umele ..

ivaankaa
autor
12. aug 2014

@maribell Ale nasa sa pyta aj my predpisuje nutrilon na recept a kolko mal maly, ked ste zacali tak striedat?

bianca
12. aug 2014

@ivaankaa kazde dieta je ine.Nemozes sa ani nahodou spoliehat na to ze niekto si daval mlieka ako mu prislo a nic sa nestalo .Kazdu zmenu mlieka treba konzultovat s pediatrom a on vysvetli preco sa mlieka nemaju menit pokial na to nieje padny dovod.My sme zo zaciatku pili Beba HA a neskor sme presli na Hami HA lebo jej to ovela viac vyhovovalo a podla mna bolo hustejsie a menej z neho grcala.Nez sa clovek do toho dostane tak to chvilku potrva ale potom sam zisti co dietatu vyhovuje

maribell
12. aug 2014

@ivaankaa kojila som 9 mesiacov .. potom sme presli na hipp a sem tam sme dali sunar ked bol v akcii ... tak to islo do 1 roka a potom sme davali kravske

ivaankaa
autor
12. aug 2014

@bianca nas vracia skoro za kazdym a tak ho chudaka nafukuje ale vykakat sa nemoze musim mu pomahat ani kvapky mu nepomahaju

adelsa
12. aug 2014

@ivaankaa ja som UM pravidelne menila podla ceny. u oboch deti a nic im nie je. tak ci takn je to mlieko.

mimik79
12. aug 2014

@ivaankaa tak preco mu chces aj nadalej davat nutrilon ked myslis ze mu nerobi dobre? prejdi na ine a ak bude dobre, k nutrilonu sa uz nevracaj, my sme tiez vymenili mliecko ked mal maly 6 mesiacov ale dr to vedela.

bianca
12. aug 2014

@ivaankaa prve 3 mesiace su najtazsie.Moja si vytlacila pupok boratko a grcala do pol roka.Jedine co jej z toho obdobia ostalo je len pupocna hernia.Ziadne kvapky nezaberali

chikitka
12. aug 2014

@ivaankaa ani nasmu nutrilon nerobil dobre, ak teda mas dovod , povedz pediatricke ze chces zmenit a urob to.ale nie naraz. miesaj. 1den daj len 1 odmerku noveho, zbytok stareho mlieka, aspon dva dni takto a postupne pridavaj viac toho noveho... nas prvy syn mal velke problemy so zapchami a takto som aj ja menila opatrne aby mu nebolo zle zo zmeny. mladsiemu sme teraz menili z hami na babylove- ale to uz len kvoli cene... vyhovuje obom. tak snad vam pomoze! 😉

ivaankaa
autor
12. aug 2014

hned dnes to spravim chudak len sa trapi a budi sa stale ze ho brusko boli a ked mu dam kvapky tak ho zacne prehanat spi len po pol hodine a ani vonku ked sme tak to nezabera tiez sa budi

niki101988
12. aug 2014

@ivaankaa Ahoj, určite máš donosené zdravé bábatko. Mliečka sa kombinovať nesmú a ani meniť v štýle raz denne staré potom nové dva razy a podobne. Nové mlieko má dieťa začať piť a vydržať pri ňom aj 14dní, skôr by sa nemalo meniť lebo tráviaci trakt bábatka sa ešte rozvýja prvé týždne. My máme v rodine s Nutrilonom len dobré skúsenosti. Ak bábo nie je dojčené tak mu počas dňa dávaj piť detský čajík, feniklový a podobne. Nutrilon má od hladu a kedže nedojčíš tak od smadu nemáš nič. Počas dojčenia je prvé mliečko na smad a to zadné na hlad, preto deti na UM by mali piť aj iné tekutiny

ivaankaa
autor
12. aug 2014

@niki101988 je donoseny a vsetkz vysetrenia co mu robili tak boli v dobre .. davam mu aj cajik aj vodu takze tekutiny ma ... aj n nemocnici ho prikrmovali nutrilonom lebo z mojho mlieka nepriberal a ani doma ked sme uz boli nic nepribral iba schudol a to som ho kojila hodinu z jedneho hodinu z druheho prsnika a spal 10 minut .. vsymla som si ze to zacalo teraz od kedy mu davam 120 mlieka

niki101988
12. aug 2014

@ivaankaa Ak máš ešte svoje mliečko tak skús poodsávať a dať malému 120ml, čo sa umelého týka by som dávku znížila. My v nemocnici detičky kŕmime každé 3-4 hodiny, po dobe dlhšej ako 4 hodiny prudko klesá hladina cukru v krvi a bábo sa potom dá žťažšie uspokojiť. Nesústreďovala by som sa na priberanie nejakým šialeným tempom ale skôr aby drobcovi prešli koliky. Skús dávať materské ak máš a striedať to Nutrilonom alebo prejsť na iné

afrika
12. aug 2014

@niki101988 ahoj, pozerám, že máš skúsenosti s mliečkom.. môžem sa opýtať? náš je na bezlaktózvovom mliečku, no je neskutočne zaplinený.. dávala som aj svoje mliečko - od včera na 10 dní nee (či nieje tak moc zaplinený aj z môjho). môže to tak byť? + už vyše mesiaca sám nekaká vôbec

ivaankaa
autor
12. aug 2014

nemam už materske a keby som odsala tak mozno len 10
on mi vipije 90 v pohode a ked si pyta tak mu dorobim este 30 ale nechce spat a po hodine a pol chce zase tak mu davam cajik ale vymysla, ked zisti ze som mu caj dala aj tak mu dam nasilu a snazim sa ho krmit az po 2,5 hodine

ivaankaa
autor
12. aug 2014

@niki101988 a nevadi ked prejdem na http://www.babyrecenzie.sk/recenzie/produkt/38060/ ked teraz mu davam Nutrilon HA

niki101988
12. aug 2014

@afrika Nemám skúsenosti nejako extra s mliečkami ale za divoké striedanie a obmieňanie nie som ani z osobnej skúsenosti ani z práce. A prečo mu dávate bezlaktózové predpokladám že alergia. Materské sa môže kombinovať aj s iným mliekom lebo materské je pre dieťa to najľahšie čo môže stráviť. Ak nekaká skúsila by som s ním cvičiť s nožičkami to dnes ukazujú v každej pôrodnici alebo masírovať bruško a hlavne nechávať bábatko na brušku kludne aj hodinku dve

afrika
12. aug 2014

@niki101988 toto všetko robíme.. boli sme v nemocke tri týždne kvôli tomuto nášmu problému.. aj tak krásne ďakujem za odpoveď 🙂 🙂

niki101988
12. aug 2014

@ivaankaa Prečo chce dávať HA teda hypoalergénne mlieko? SI Ty alebo manžel alergička? Viem že hypoalerg. formuly sú veľmi propagované ale skúsila by som normálnu formulu. Skús malému dať z fľaše a na uspokojenie ponúknuť prsník. Zažila som maminku,ktorá mliečko stratila stresy z predčasného pôrodu bábo čkrát resucitované po 3 mesiacoch odchádzali na umelom od nás. Keď už boli doma v pohode zvykli si na režim cvičenie a pod., po fľaške ho prikladala pre pocit a čuduj sa svete laktácia sa jej znova rozbehla síce len dva razy denne dojčí ale sú spokojný

niki101988
12. aug 2014

@afrika Vieš niekedy je medicína neskutočne krátka a aké staré je bábo?